*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 727760 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1918 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:11:14 μμ »
Επισημαίνεται ότι για τους αποσπασμένους υπαλλήλους, που υπάγονται στο
πεδίο εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992, συντάσσονται εκθέσεις αξιολόγησης από
τους προϊσταμένους των υπηρεσιών του πεδίου εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992,
στις
οποίες είναι αποσπασμένοι και συμπεριλαμβάνονται τόσο στην προαναφερόμενη
κατάσταση υπαλλήλων που χορηγεί η αρμόδια υπηρεσία Διοικητικού/Προσωπικού
στο αρμόδιο για την έκδοση της απόφασης επιμερισμού όργανο όσο και στην
απόφαση επιμερισμού των ποσοστών αξιολόγησης. Υπάλληλοι που δεν υπάγονται
στο πεδίο εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992 (π.χ. εκπαιδευτικοί), οι οποίοι υπηρετούν
σε δημόσιες υπηρεσίες του πεδίου εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992 και είναι βάσει
της κείμενης νομοθεσίας ή των οικείων οργανικών διατάξεων προϊστάμενοι στις
υπηρεσίες αυτές, λογίζονται κατά την έννοια των διατάξεων του Π.Δ. 318/1992 ως
εισηγητές ή αξιολογητές, ανάλογα με το επίπεδο θέσης ευθύνης που κατέχουν.


ΥΓ1. Και εγώ δεν τους πάω αλλά καλό είναι να διαβάζουμε και ότι αναρτούμε...  ;)
ΥΓ2. το ότι δεν υπάρχει ποσόστωση δεν σημαίνει ότι πάνε και όλοι για άριστα αλλιώς δεν θα υπήρχαν διαβαθμίσεις στους εκπαιδευτικούς...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 09:13:45 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:12 »

Αποσυνδεδεμένος p14767

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1919 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:33:36 μμ »
Επισημαίνεται ότι για τους αποσπασμένους υπαλλήλους, που υπάγονται στο
πεδίο εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992, συντάσσονται εκθέσεις αξιολόγησης από
τους προϊσταμένους των υπηρεσιών του πεδίου εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992,
στις
οποίες είναι αποσπασμένοι και συμπεριλαμβάνονται τόσο στην προαναφερόμενη
κατάσταση υπαλλήλων που χορηγεί η αρμόδια υπηρεσία Διοικητικού/Προσωπικού
στο αρμόδιο για την έκδοση της απόφασης επιμερισμού όργανο όσο και στην
απόφαση επιμερισμού των ποσοστών αξιολόγησης. Υπάλληλοι που δεν υπάγονται
στο πεδίο εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992 (π.χ. εκπαιδευτικοί), οι οποίοι υπηρετούν
σε δημόσιες υπηρεσίες του πεδίου εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992 και είναι βάσει
της κείμενης νομοθεσίας ή των οικείων οργανικών διατάξεων προϊστάμενοι στις
υπηρεσίες αυτές, λογίζονται κατά την έννοια των διατάξεων του Π.Δ. 318/1992 ως
εισηγητές ή αξιολογητές, ανάλογα με το επίπεδο θέσης ευθύνης που κατέχουν.


ΥΓ1. Και εγώ δεν τους πάω αλλά καλό είναι να διαβάζουμε και ότι αναρτούμε...  ;)
ΥΓ2. το ότι δεν υπάρχει ποσόστωση δεν σημαίνει ότι πάνε και όλοι για άριστα αλλιώς δεν θα υπήρχαν διαβαθμίσεις στους εκπαιδευτικούς...
δεν ξερω αν αναφερεσαι σε μενα μια και το κειμενο που ανηρτησες λεει αυτα που ανεφερα
εξηγησε μου ομως το ΥΓ2. η ποσοστωση μπηκε απο το μητσοτακη επειδη ολοι οι ΔΥ αξιολογουνταν με αριστα, αν ΔΕΝ υπαρχει ποσοστωση τι ακριβως εμποδιζει τους αξιολογητες να βαλουν αριστα σε ΟΛΟΥΣ.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1920 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:38:18 μμ »
δεν ξερω αν αναφερεσαι σε μενα μια και το κειμενο που ανηρτησες λεει αυτα που ανεφερα
εξηγησε μου ομως το ΥΓ2. η ποσοστωση μπηκε απο το μητσοτακη επειδη ολοι οι ΔΥ αξιολογουνταν με αριστα, αν ΔΕΝ υπαρχει ποσοστωση τι ακριβως εμποδιζει τους αξιολογητες να βαλουν αριστα σε ΟΛΟΥΣ.

Προφανώς αναφέρομαι σε σένα.
Αυτό που σου έγραψα με κόκκινα παραπάνω είναι ότι οι  αποσπασμένοι  εκπαιδευτικοί ΔΕΝ αξιολογούνται όπως οι υπόλοιποι στο Δημόσιο. Εφαρμόζουν όμως την αξιολόγηση σε άλλους Δημοσίους υπαλλήλους εφόσον είναι αποσπασμένει σε προιστάμενες θέσεις
Για αποσπασμένους εκπαιδευτικούς ισχύει ότι για τους υπηρετούντες σε σχολεία απλώς τους βαθμολογούν αλλιώς με τροποποίηση κριτηρίων (δες αναλυτικά σε παλιότερα post που έχουμε αναρτήσει εδώ μέσα).
Επίσης αυτό που σου λέω είναι ότι ΚΑΝΕΝΑΣ εδώ δεν είπε ότι όλοι θα πάρουν άριστα...αυτό που λέμε είναι ότι δεν ισχύει η ποσόστωση ΑΚΟΜΑ. Επειδή λοιπόν δεν ισχύει η ποσόστωση και πως να ισχύσει όταν υπάρχουν διαφορερικές ειδικότητες σε διαφορετικά σχολεία ή σε περιοχές διορισμού....αυτό που λέμε έιναι ότι οι αξιολογητές θα έχουν έναν μπούσουλα...π.χ. συμμετέχεις εκεί? κάνεις αυτό στην διδασκαλία σου....τώρα αν μου πεις αν είναι δίκαιο ή όχι....θα σου παντήσω και εγώ εσύ σε όλους τους μαθητές σου είσαι δίκαιος? εγώ είμαι δίκαιος? προφανώς στην αξιολόγηση υπάρχει και το υποκειμενικό στοιχείο...ας φρόντιζαν στις καλές εποχές να φτιάξουν ένα δικαιότερο σύστημα για να μην τους επιβάλουν το τωρινό σε χαλεπούς καιρούς....ακόμα και τώρα όμως δεν είδα μια αντιπρόταση από κανένα εκπαιδευτικό φορέα....μόνο κούφια αρνηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 09:45:53 μμ από guestteacher »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1921 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:14:28 μμ »
Ακόμα και οι αξιολογήσεις των υπολοίπων Δ.Υ. (που είναι γνωστά τα ποσοστά) πάνε πίσω

http://www.naftemporiki.gr/story/801345/paratasi-stin-aksiologisi-ton-dimosion-upallilon-logo-eklogon

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:12 »

Αποσυνδεδεμένος p14767

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1922 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:26:14 μμ »
Προφανώς αναφέρομαι σε σένα.
Αυτό που σου έγραψα με κόκκινα παραπάνω είναι ότι οι  αποσπασμένοι  εκπαιδευτικοί ΔΕΝ αξιολογούνται όπως οι υπόλοιποι στο Δημόσιο. Εφαρμόζουν όμως την αξιολόγηση σε άλλους Δημοσίους υπαλλήλους εφόσον είναι αποσπασμένει σε προιστάμενες θέσεις
Για αποσπασμένους εκπαιδευτικούς ισχύει ότι για τους υπηρετούντες σε σχολεία απλώς τους βαθμολογούν αλλιώς με τροποποίηση κριτηρίων (δες αναλυτικά σε παλιότερα post που έχουμε αναρτήσει εδώ μέσα).
Επίσης αυτό που σου λέω είναι ότι ΚΑΝΕΝΑΣ εδώ δεν είπε ότι όλοι θα πάρουν άριστα...αυτό που λέμε είναι ότι δεν ισχύει η ποσόστωση ΑΚΟΜΑ. Επειδή λοιπόν δεν ισχύει η ποσόστωση και πως να ισχύσει όταν υπάρχουν διαφορερικές ειδικότητες σε διαφορετικά σχολεία ή σε περιοχές διορισμού....αυτό που λέμε έιναι ότι οι αξιολογητές θα έχουν έναν μπούσουλα...π.χ. συμμετέχεις εκεί? κάνεις αυτό στην διδασκαλία σου....τώρα αν μου πεις αν είναι δίκαιο ή όχι....θα σου παντήσω και εγώ εσύ σε όλους τους μαθητές σου είσαι δίκαιος? εγώ είμαι δίκαιος? προφανώς στην αξιολόγηση υπάρχει και το υποκειμενικό στοιχείο...ας φρόντιζαν στις καλές εποχές να φτιάξουν ένα δικαιότερο σύστημα για να μην τους επιβάλουν το τωρινό σε χαλεπούς καιρούς....ακόμα και τώρα όμως δεν είδα μια αντιπρόταση από κανένα εκπαιδευτικό φορέα....μόνο κούφια αρνηση.
το κειμενο που γραφεις λεει ξεκαθαρα οτι ΟΛΟΙ οι αποσπασμενοι σε υπηρεσιες (αρα ΚΑΙ οι εκπαιδευτικοι)  αξιολογουνται απο τον προισταμενο που εχουν τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ..
επιπλεον λεει οτι αποσπασμενος εκπαιδευτικος ΑΞΙΟΛΟΓΕΙ τους υφισταμενους του σαν να ειναι διοικητικος.
ηδη ξεκινησε στις ΔΔΕ ο ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΣ της ΠΟΣΟΣΤΩΣΗΣ
η ποσοστωση θα ισχυσει και στα σχολεια με την αξιολογηση του σεπτεμβριου, και θα ισχυσει για ολους τους ΔΥ το εξης.
1) οι αριστοι θα παιρνουν bonus επι του μισθου.(αυτου του μισθου που θα οριστει  με το νεο μισθολογιο που θα ισχυσει απο το 2015, το σημερινο μισθολογιο ηταν μεταβατικο οπως ειχαν πει απο την αρχη στα "ψιλα γραμματα")
2) οι μετριοι θα περιοριζονται στο μισθο τους.
3) οι κακοι που θα παιρνουν "αντιστροφο" μισθολογικο bonus.

δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης, μετα το σεπτεμβριο (και μονο αν  υπαρχει η ιδια κυβερνηση που ευχομαι να μην υπαρχει) θα φανει αν εχω δικιο ή γραφω οτι μου κατεβει.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 10:29:02 μμ από p14767 »

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1923 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:31:38 μμ »
το κειμενο που γραφεις λεει ξεκαθαρα οτι ΟΛΟΙ οι αποσπασμενοι σε υπηρεσιες (αρα ΚΑΙ οι εκπαιδευτικοι)  αξιολογουνται απο τον προισταμενο που εχουν τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ..
επιπλεον λεει οτι αποσπασμενος εκπαιδευτικος ΑΞΙΟΛΟΓΕΙ τους υφισταμενους του σαν να ειναι διοικητικος.
ηδη ξεκινησε στις ΔΔΕ ο ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΣ της ΠΟΣΟΣΤΩΣΗΣ
η ποσοστωση θα ισχυσει και στα σχολεια με την αξιολογηση του σεπτεμβριου, και θα ισχυσει για ολους τους ΔΥ το εξης.
1) οι αριστοι θα παιρνουν bonus επι του μισθου.(αυτου του μισθου που θα οριστει  με το νεο μισθολογιο που θα ισχυσει απο το 2015, το σημερινο μισθολογιο ηταν μεταβατικο οπως ειχαν πει απο την αρχη στα "ψιλα γραμματα")
2) οι μετριοι θα περιοριζονται στο μισθο τους.
3) οι κακοι που θα παιρνουν "αντιστροφο" μισθολογικο bonus
.


δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης, μετα το σεπτεμβριο (και μονο αν  υπαρχει η ιδια κυβερνηση που ευχομαι να μην υπαρχει) θα φανει αν εχω δικιο ή γραφω οτι μου κατεβει.

Και η δική μου λογική λέει τα ίδια. Στο ίδιο καταλήγω μέσα από όλα αυτά που διαβάζω καθημερινά αλλά και απ' όσα δεν διαβάζω και μπορώ να ψυχανεμιστώ.
Οι λόγοι που δεν το έχουν ανακοινώσει επίσημα είναι "τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια"
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1924 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:39:46 μμ »
το κειμενο που γραφεις λεει ξεκαθαρα οτι ΟΛΟΙ οι αποσπασμενοι σε υπηρεσιες (αρα ΚΑΙ οι εκπαιδευτικοι)  αξιολογουνται απο τον προισταμενο που εχουν τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ..
επιπλεον λεει οτι αποσπασμενος εκπαιδευτικος ΑΞΙΟΛΟΓΕΙ τους υφισταμενους του σαν να ειναι διοικητικος.
ηδη ξεκινησε στις ΔΔΕ ο ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΣ της ΠΟΣΟΣΤΩΣΗΣ
η ποσοστωση θα ισχυσει και στα σχολεια με την αξιολογηση του σεπτεμβριου, και θα ισχυσει για ολους τους ΔΥ το εξης.
1) οι αριστοι θα παιρνουν bonus επι του μισθου.(αυτου του μισθου που θα οριστει  με το νεο μισθολογιο που θα ισχυσει απο το 2015, το σημερινο μισθολογιο ηταν μεταβατικο οπως ειχαν πει απο την αρχη στα "ψιλα γραμματα")
2) οι μετριοι θα περιοριζονται στο μισθο τους.
3) οι κακοι που θα παιρνουν "αντιστροφο" μισθολογικο bonus.

δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης, μετα το σεπτεμβριο (και μονο αν  υπαρχει η ιδια κυβερνηση που ευχομαι να μην υπαρχει) θα φανει αν εχω δικιο ή γραφω οτι μου κατεβει.


1. Αυτό που σου γράφω είναι απόσπασμα από τον σύνδεσμο που έβαλα και ΔΕΝ αφορά εκπαιδευτικούς
2. Το κείμενο λέει ξακάθαρα

Επισημαίνεται ότι για τους αποσπασμένους υπαλλήλους, που υπάγονται στο
πεδίο εφαρμογής του Π.Δ. 318/1992

Όπου οι εκπαιδευτικοί δεν ανήκουν εκεί...

Σου είπα να διαβάσεις ξεκάθαρα τι λέει για τους εκπαιδευτικούς που δεν ασκούν εκπαιδευτικά καθήκοντα άρα αποσπασμένους το λιγκ που έχω παραθέσει και εγώ και άλλοι και αφορά την αξιολόγηση όλων των εκπαιδευτικών (Διευθυντών, Υποδιευθυντών κ.α. φορείς).

3. Όσο για το ηδη ξεκινησε στις ΔΔΕ ο ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΣ της ΠΟΣΟΣΤΩΣΗΣ να θυμίσω ότι το καλοκαίρι κάποιοι έγραφαν ότι ήδη στο Υπουργείο βγάζουν λίστες με ΟΝΟΜΑΤΑ που θα βγουν σε διαθεσιμότητα από κάποιες ειδικότητες και τελικά βγήκαν ΟΛΟΙ (εκτός από αυτούς που έιχαν κάποια κριτήρια) από άλλες ειδικότητες, οι οποίες καταργήθηκα...μετά τρομοκρατήθηκε κόσμος και πολλοί άλλαξαν άθελα τους βαθμίδα από φήμες....οπότε επιμένω εσύ αυτήν την διαταγή, email ή no paper το έχεις ναι ή όχι;Αν το έχεις κάνε ένα κόπο να μας το αναρτήσεις...εγώ λοιπόν επειδή δεν έχω κανένα στοιχείο μπορεί να εικάζω ότι θέλω αλλά από αποδείξεις μηδέν εις το πηλίκο.

ΥΓ. Δεν αντιπαρατίθεμαι με κανένα σου κάναμε μια νύξη κάποιοι άνθρωποι ότι αυτά που λες ακόμα δεν υπάρχουν καταγεγραμμένα... ή λοιπόν παραδέχεσαι ότι έσφαλες ή μου αποδεικνύεις ότι υπάρχουν καταγεγραμμένα και σφάλλω εγώ να το παραδεκτώ...ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΕΜΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2014, 10:44:09 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος p14767

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1925 στις: Απρίλιος 29, 2014, 11:37:43 μμ »
...να θυμίσω ότι το καλοκαίρι κάποιοι έγραφαν ότι ήδη στο Υπουργείο βγάζουν λίστες με ΟΝΟΜΑΤΑ που θα βγουν σε διαθεσιμότητα από κάποιες ειδικότητες και τελικά βγήκαν ΟΛΟΙ (εκτός από αυτούς που έιχαν κάποια κριτήρια) από άλλες ειδικότητες, οι οποίες καταργήθηκα....

ΥΓ. ... ή λοιπόν παραδέχεσαι ότι έσφαλες ή μου αποδεικνύεις ότι υπάρχουν καταγεγραμμένα και σφάλλω εγώ να το παραδεκτώ...

1) δεν ξερω ποιοι εβγαζαν λιστες με ονοματα, ξερω οτι στο υπουργειο ειχαν απο τον ιανουαριο (2013) ετοιμα διαφορα σεναρια, αυτο που επιλεχτηκε τον απριλιο, και ανακοινωθηκε ιουλιο εγινε με μοναδικο κριτηριο τον  αριθμο που θα εβγαινε σε διαθεσιμοτητα.

2) ελπιζω να αστειευεσαι στο ΥΓ οταν περιμενεις επισημα εγγραφα, αν θελεις να παραδεχτω οτι εσφαλα θα περιμενεις τον σεπτεμβριο οπως σου ειπα, αλλα δυστυχως δεν θα διαψευστω.

3) επειδη εχω κληρονομικο χαρισμα σου λεω  οτι σε 3 χρονια ο αριθμος των μαθητων των γενικων λυκειων (και δυστυχως και ο αντιστοιχος των συναδελφων γενικης παιδειας που διδασκουν εκει) θα εχει μειωθει τουλαχιστον 30%. (αν προλαβει να συνταξιοδοτηθει αντιστοιχος αριθμος εχει καλως, ειδαλλως....) για να σε προλαβω σου λεω οτι δεν εχω εγγραφα να στο αποδειξω.
τα λεμε σε 3 χρονια :-)



Αποσυνδεδεμένος yildirim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1927 στις: Μάιος 02, 2014, 04:26:12 μμ »

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1928 στις: Μάιος 02, 2014, 05:04:15 μμ »
Γνωρίζει κάποιος, κάτι για αυτό:
http://ipaideia.gr/ektakto-mexri-tis-19-maiou-i-aksiologisi-ton-ekpaideutikon.e3e233a12f61c476a0c0d42e40840cea.htm

αναφέρεται μόνο στη διοικητική αξιολόγηση από διευθυντές... οι σύμβουλοι δεν έχουν λόγο; αφού το παιδαγωγικό-εκπαιδευτικό κομμάτι είναι μεγαλύτερο από το διοικητικό για τους εκπαιδευτικούς στα σχολεία... τι να πω; έτσι και ισχύσει κάτι τέτοιο θα πέσουν κεφάλια... αλλά προεκλογικά.. τους συμφέρει;

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1929 στις: Μάιος 02, 2014, 09:35:06 μμ »
Οι σύμβουλοι θα αξιολογήσουν από το επόμενο σχολικό έτος. Το δημοσίευμα αφορά την αξιολόγηση από τους δ/ντές των σχολείων...έτσι για μια πρώτη γεύση
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος Διηνέκης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω τα ζώα• ιδίως τα κούγκαρς!
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1930 στις: Μάιος 02, 2014, 10:28:50 μμ »
Το 'τσοντάρισμα', ωστόσο, της ποσόστωσης και το συμπέρασμα της διαθεσιμότητας - απόλυσης, φαντάζουν ελαφρώς... υποβολιμαία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2014, 11:05:43 μμ από Διηνέκης »
Λέγεται ότι πριν από τη μάχη, ένας Τραχίνιος είπε πως όταν οι Πέρσες τοξεύσουν και ρίξουν τα βέλη τους, θα είναι τόσα πολλά που θα κρύψουν τον ήλιο! Ο Διηνέκης τότε, εντελώς ατάραχος, απάντησε στον Τραχίνιο πως η είδηση που φέρνει αυτός ο ξένος είναι πολύ ευχάριστη, αφού αν οι Πέρσες έκρυβαν τον ήλιο στη μάχη, τόσο το καλύτερο διότι θα πολεμούσαν στη σκιά.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1931 στις: Μάιος 03, 2014, 12:12:16 πμ »
προφανώς (όπως έχουμε ξαναπεί) αποκλείεται αξιολόγηση από το σύμβουλο εντός των 11 εργάσιμων ημερών που απομένουν μέχρι τη λήξη των μαθημάτων με τις χρονοβόρες διαδικασίες του σχετικού πδ,
όσον αφορά τη διοικητική αξιολόγηση, το δημοσίευμα θα με έπειθε αν δεν έκανε στο τέλος αυτή τη χοντροκομμένη αναφορά στην ποσόστωση του ΥΔΜΗΔ που μέχρι νεωτέρας (νομοθετικής ρύθμισης) αναφέρεται σε δημοσίους υπαλλήλους πλην εκπαιδευτικών.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 893
Σύνολο: 896

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.