*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1545044 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #462 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:00:18 μμ »
Η μέτρηση μεταπτυχιακού τίτλου στη μοριοδότηση για τις μεταθέσεις, έπρεπε να έχει ήδη γίνει εδώ και πολλά χρόνια... Οι λόγοι είναι προφανείς...

Μπορεις να παραθεσεις ορισμενους απο τους προφανεις αυτους λογους;
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:34:40 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #463 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:16:38 μμ »
Μπορεις να παραθεσεις ορισμενους απο τους προφανεις αυτους λογους;

Εφόσον πρώτα παραθέσεις εσύ μια άλλη εγκύκλιο (εκτός των μεταθέσεων), στην παιδεία ή/και αλλού, που επίσης να μην μετράει καθόλου μεταπτυχιακός ή διδακτορικός τίτλος... 
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #464 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:18:43 μμ »
στις μεταθέσεις των διοικητικών πάντως, τα μεταπτυχιακά δεν μοριοδοτούνται ! Και προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρχει και λόγος να μοριοδοτηθούν. Μετάθεση ζητάς όχι να γίνεις σχολικός σύμβουλος για να είναι σχετικό το ένα με το άλλο...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #465 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:33:01 μμ »
Εφόσον πρώτα παραθέσεις εσύ μια άλλη εγκύκλιο (εκτός των μεταθέσεων), στην παιδεία ή/και αλλού, που επίσης να μην μετράει καθόλου μεταπτυχιακός ή διδακτορικός τίτλος...

http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/apospaseis-ekpaidevtikwn/472-egkyklios-apospasewn-ekpaidevtikwn.html

http://www.hellenicnavy.gr/index.php?option=com_docman&task=doc_view&gid=237&Itemid=538&lang=en
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2014, 11:44:56 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:34:40 »

Αποσυνδεδεμένος lhel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #466 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:42:22 μμ »
Φαγωθείτε εσεις τώρα αν θα πρέπει να μετράει ο μεταπτυχιακός τίτλος ή όχι και αμα δείτε εγκύκλιο μεταθέσεων
και το σημαντικότερο απο ολα αν δείτε μεταθέσεις....όόόταν βγούνε, ελάτε να μου πείτε...
Και 10 μεταπτυχιακά-διδακτορικά να έχεις...αν δεν έχεις μπάρμπα στην Κορώνη, μετάθεση δε βλέπεις. (τελεία)

Αποσυνδεδεμένος tsech73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #467 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:45:45 μμ »
 Ειλικρινά συνάδελφοι, αδυνατώ να κατανοήσω, την έννοια της προσμέτρησης του μεταπτυχιακού ή του διδακτορικού τίτλου σπουδών στις μεταθέσεις!!
Δεν συνάδει με την κοινή λογική!
Τα λοιπά κριτήρια, που ίσχυαν πάντα, είναι υπεραρκετά, (μόρια δυσμενών συνθηκών, προϋπηρεσίας, εντοπιότητα, συνυπηρέτηση κλπ. ), μια και περιγράφουν την εως τώρα εργασιακή πορεία του αιτουμένου τη μετάθεση. Έχεις μείνει Χ χρόνια σε σχολεία στην παραμεθόριο και στα νησιά, να μοριοδοτηθείς! Τώρα, τι δουλειά έχει ο μεταπτυχιακός τίτλος, που σου απονεμήθηκε πριν 15 χρόνια, δεν μπορώ να καταλάβω!
Κακώς ανοίγουν τετοια παράθυρα, και να είστε σίγουροι πως ότι γίνεται, δεν είναι για καλό!! (μετά δηλαδή τι θα μοριοδότηθεί; Το Proficiency και η επιμόρφωση Υπολογιστών Α΄ Επιπέδου; ) Δεν πρέπει να ανεχόμαστε να μοριοδοτούνται άσχετα πράγματα, με την υπηρεσιακή μεταβολή που αιτούμαστε!
Αν ήταν αίτηση για Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία, ο μεταπτυχιακός τίτλος θα είχε νόημα!! (υποτίθεται για να επανδρωθούν τα σχολεία αυτά με τους πλέον καταρτισμένους!!)--> Πάντως για τις μεταθέσεις, μια μοριοδότηση των μεταπτυχιακών τίτλων είναι παντελώς άσχετη!! ( για να μην παρεξηγηθώ, έχω 2 μεταπτυχιακά, και κάτι τέτοιο, δεν θα μου ήταν αρνητικό. Όμως  πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους!!)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #468 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:53:12 μμ »
Ειλικρινά συνάδελφοι, αδυνατώ να κατανοήσω, την έννοια της προσμέτρησης του μεταπτυχιακού ή του διδακτορικού τίτλου σπουδών στις μεταθέσεις!!
Δεν συνάδει με την κοινή λογική!
Τα λοιπά κριτήρια, που ίσχυαν πάντα, είναι υπεραρκετά, (μόρια δυσμενών συνθηκών, προϋπηρεσίας, εντοπιότητα, συνυπηρέτηση κλπ. ), μια και περιγράφουν την εως τώρα εργασιακή πορεία του αιτουμένου τη μετάθεση. Έχεις μείνει Χ χρόνια σε σχολεία στην παραμεθόριο και στα νησιά, να μοριοδοτηθείς! Τώρα, τι δουλειά έχει ο μεταπτυχιακός τίτλος, που σου απονεμήθηκε πριν 15 χρόνια, δεν μπορώ να καταλάβω!
Κακώς ανοίγουν τετοια παράθυρα, και να είστε σίγουροι πως ότι γίνεται, δεν είναι για καλό!! (μετά δηλαδή τι θα μοριοδότηθεί; Το Proficiency και η επιμόρφωση Υπολογιστών Α΄ Επιπέδου; ) Δεν πρέπει να ανεχόμαστε να μοριοδοτούνται άσχετα πράγματα, με την υπηρεσιακή μεταβολή που αιτούμαστε!
Αν ήταν αίτηση για Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία, ο μεταπτυχιακός τίτλος θα είχε νόημα!! (υποτίθεται για να επανδρωθούν τα σχολεία αυτά με τους πλέον καταρτισμένους!!)--> Πάντως για τις μεταθέσεις, μια μοριοδότηση των μεταπτυχιακών τίτλων είναι παντελώς άσχετη!! ( για να μην παρεξηγηθώ, έχω 2 μεταπτυχιακά, και κάτι τέτοιο, δεν θα μου ήταν αρνητικό. Όμως  πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους!!)


Συμφωνώ απόλυτα!
Κάτι τέτοιο μου θυμίζει τις υποχρεωτικές μετατάξεις που ο καθένας δήλωνε μεταπτυχιακά και διδακτορικά χωρίς κανέναν έλεγχο και είδαμε μετά τα αποτελέσματα...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #469 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 11:59:56 μμ »
στις μεταθέσεις των διοικητικών πάντως, τα μεταπτυχιακά δεν μοριοδοτούνται ! Και προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρχει και λόγος να μοριοδοτηθούν. Μετάθεση ζητάς όχι να γίνεις σχολικός σύμβουλος για να είναι σχετικό το ένα με το άλλο...

Καλή μας bitch κι εγώ άποψη εξέφρασα. Πιστεύω ότι τα ψηλά ακαδημαικά προσόντα πρέπει να αμοίβονται σε οποιαδήποτε δραστηριότητα (και πράγματι αμοίβονται σχεδόν παντού - πολύ ή λίγο δεν έχει σημασία). Αυτό νομίζω ότι οποιοσδήποτε ουδέτερος το καταλαβαίνει απόλυτα... Βέβαια ο Damien πρόλαβε και πόσταρε τις αποσπάσεις που έχουν σχεδόν την ίδια φιλοσοφία με τις μεταθέσεις (τουλάχιστον προς το παρόν). Ήμουν σίγουρος ότι εκεί θα πήγαινε...
Ας είναι... Ο χρόνος θα δείξει... Καλό βράδυ!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #470 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 12:28:03 πμ »
Καλή μας bitch κι εγώ άποψη εξέφρασα. Πιστεύω ότι τα ψηλά ακαδημαικά προσόντα πρέπει να αμοίβονται σε οποιαδήποτε δραστηριότητα (και πράγματι αμοίβονται σχεδόν παντού - πολύ ή λίγο δεν έχει σημασία). Αυτό νομίζω ότι οποιοσδήποτε ουδέτερος το καταλαβαίνει απόλυτα... Βέβαια ο Damien πρόλαβε και πόσταρε τις αποσπάσεις που έχουν σχεδόν την ίδια φιλοσοφία με τις μεταθέσεις (τουλάχιστον προς το παρόν). Ήμουν σίγουρος ότι εκεί θα πήγαινε...
Ας είναι... Ο χρόνος θα δείξει... Καλό βράδυ!

Εσυ το ζητησες:
Εφόσον πρώτα παραθέσεις εσύ μια άλλη εγκύκλιο (εκτός των μεταθέσεων), στην παιδεία ή/και αλλού, που επίσης να μην μετράει καθόλου μεταπτυχιακός ή διδακτορικός τίτλος... 

και παρεθεσα δειγματοληπτικα μια εγκυκλιο αποσπασεων εκπαιδευτικων και το νομοθετικο πλαισιο των μεταθεσεων των στρατιωτικων, (η απουσια του κριτηριου της κατοχης μεταπτυχιακου προκειμενου για μεταθεσεις ΔΥ παρατηρειται και σε αλλους κλαδους, πχ ιατρικο και νοσηλευτικο προσωπικο).
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #471 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 12:44:40 πμ »
Η μέτρηση μεταπτυχιακού τίτλου στη μοριοδότηση για τις μεταθέσεις, έπρεπε να έχει ήδη γίνει εδώ και πολλά χρόνια... Οι λόγοι είναι προφανείς...
Επίσης τα μόρια που δίνουν οι σχολικές μονάδες, για την ηπειρωτική Ελλάδα, πρέπει να υπολογίζονται όχι μόνο από την δυσπροσιτότητα μιας περιοχής, αλλά και με την χιλιομετρική απόστασή της από τη μόνιμη κατοικία του εκπαιδευτικού. Πότε επιτέλους θα το κατανοήσουν οι φωστήρες του υπουργείου;
Δεν είναι δυνατό πόλη με 12000 κατοίκους 25 χλμ από το σπίτι σου να δίνει 4 μόρια και πόλη με 20000 κατοίκους και 550 χλμ απόσταση να δίνει 3!!!

1. Η προσμέτρηση του μεταπτυχιακού στις μεταθέσεις δεν έχει νόημα.Δεν πρόκειται για προαγωγή και νομίζω ότι θα δημιουργήσει καινούργιες τριβές. Δηλαδή έχει τραβήξει ο άλλος 5 χρόνια δυσπρόσιτα και θα προηγούμαι εγώ επειδή έχω μεταπτυχιακό;
2. Για τα μόρια συμφωνώ απολύτως, θα πρέπει όμως να υπάρχει ένας έγκυρος τρόπος να προσδιορίζεται ο τόπος κατοικίας, γιατί προβλέπω να γίνονται πολλές κομπίνες. Ένα κριτήριο θα μπορούσε να είναι η απόσταση από τα μεγάλα αστικά κέντρα: δεν γίνεται χωριό στο Κιλκίς από το οποίο όλοι πηγαινοέρχνται Θεσσαλονίκη να δίνει 8 μόρια και η πρωτεύουσα νησιού (από το οποίο δεν μπορείς να πηγαινοέρχεσαι) να δίνει 4 ή 6

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #472 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 02:42:50 πμ »
κατι με το ύψος παιζει;

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #473 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 07:08:03 πμ »
Χα χα χα...

Ο καθένας θέλει να μετράει σε μόρια...ό,τι έχει ο ίδιος...!!!

Καλημέρα σ όλους και όλες...!!!
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #474 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 07:55:07 πμ »
Καλή μας bitch κι εγώ άποψη εξέφρασα. Πιστεύω ότι τα ψηλά ακαδημαικά προσόντα πρέπει να αμοίβονται σε οποιαδήποτε δραστηριότητα (και πράγματι αμοίβονται σχεδόν παντού - πολύ ή λίγο δεν έχει σημασία). Αυτό νομίζω ότι οποιοσδήποτε ουδέτερος το καταλαβαίνει απόλυτα... Βέβαια ο Damien πρόλαβε και πόσταρε τις αποσπάσεις που έχουν σχεδόν την ίδια φιλοσοφία με τις μεταθέσεις (τουλάχιστον προς το παρόν). Ήμουν σίγουρος ότι εκεί θα πήγαινε...
Ας είναι... Ο χρόνος θα δείξει... Καλό βράδυ!

τα υψηλά ακαδημαϊκά προσόντα δεν έχουν καμία σχέση με τις μεταθέσεις όμως. Το ότι ζητάς να πας πιο κοντά στο σπίτι σου πώς ακριβώς συνδέεται με το να έχεις μεταπτυχιακό ή διδακτορικό τίτλο; και πώς ακριβώς εσύ πού έχεις είσαι πιο ικανή από κάποιον που δεν έχει να πάς πιο κοντά στο σπιτι σου; Όπως έγραψαν και άλλοι, τα  μόρια μεταθέσεων πρέπει να είναι ανάλογα αυτού που αιτείσαι - της μετάθεσης εν προκειμένω.

να ζητηθεί επομένως επανακαθορισμός των ήδη υφισταμένων μορίων μετάθεσης να το καταλάβω - πχ να παίρνει πάντα κανείς - και κυρίως να πάρει αναδρομικά - τα μόρια του μέρους που υπηρέτησε : όχι να είσαι Αθήνα και να μοριοδοτείσαι με Καστελόριζο!! Να καταργηθεί το προβάδισμα των πολυτέκνων στις μεταθέσεις επίσης να το καταλάβω, δεδομένου ότι "τσιμπάνε" ήδη τουλάχιστον 21 μόρια λόγω παιδιών και οικογενειακής κατάστασης ( που ειναι υπερ-αρκετά!! ). Να εμπλουτισθούν οι ειδικές κατηγορίες και με όσους διοριστηκαν μεν ως ειδική κατηγορία δεν ανήκουν δε στις ειδικές κατηγορίες μετάθεσης, και αυτο να το καταλάβω. Να βγουν εκτός κάθε είδους "παραθυράκια"  τύπου "τριαντάμηνο στην ειδική αγωγή χωρίς καμία προηγούμενη και σχετική επιμόρφωση, επειδή κάποιοι με έσπρωχναν και καλά "διά τας ανάγκας της υπηρεσίας" προς τα απανταχού ΕΕΕΕΚ/ΣΜΕΑΕ" και αυτό να το καταλάβω επίσης.... αλλά να πάρω μετάθεση επειδή
α. ο μπαμπάς μου είχε λεφτά και με έστειλε να κάνω μεταπτυχιακό
β. είχα τα σωστά κονέ και πήρα τω καιρώ εκείνω άδεια υπηρεσιακής εκπαίδευσης για να τσιμπήσω το μεταπτυχιακούλι
γ. πλήρωσα και μου το βγαλαν "εξ Ιταλίας/ Βουλγαρίας/ Γιουκοσλαβίας ορμώμενο"
(γιατί βέβαια δεν έχουν κάνει όλοι μεταπτυχιακό επί ίσοις όροις, μην κρυβόμαστε πίσω απ΄το δάχτυλό μας τώρα )
εεεεε νομίζω πιο πολλές αδικίες θα προσθέσει παρά θα λύσει προβλήματα.....

καλημέρα σε όλους!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #475 στις: Ιανουάριος 22, 2014, 08:48:57 πμ »
τα υψηλά ακαδημαϊκά προσόντα δεν έχουν καμία σχέση με τις μεταθέσεις όμως. Το ότι ζητάς να πας πιο κοντά στο σπίτι σου πώς ακριβώς συνδέεται με το να έχεις μεταπτυχιακό ή διδακτορικό τίτλο; και πώς ακριβώς εσύ πού έχεις είσαι πιο ικανή από κάποιον που δεν έχει να πάς πιο κοντά στο σπιτι σου; Όπως έγραψαν και άλλοι, τα  μόρια μεταθέσεων πρέπει να είναι ανάλογα αυτού που αιτείσαι - της μετάθεσης εν προκειμένω.

να ζητηθεί επομένως επανακαθορισμός των ήδη υφισταμένων μορίων μετάθεσης να το καταλάβω - πχ να παίρνει πάντα κανείς - και κυρίως να πάρει αναδρομικά - τα μόρια του μέρους που υπηρέτησε : όχι να είσαι Αθήνα και να μοριοδοτείσαι με Καστελόριζο!! Να καταργηθεί το προβάδισμα των πολυτέκνων στις μεταθέσεις επίσης να το καταλάβω, δεδομένου ότι "τσιμπάνε" ήδη τουλάχιστον 21 μόρια λόγω παιδιών και οικογενειακής κατάστασης ( που ειναι υπερ-αρκετά!! ). Να εμπλουτισθούν οι ειδικές κατηγορίες και με όσους διοριστηκαν μεν ως ειδική κατηγορία δεν ανήκουν δε στις ειδικές κατηγορίες μετάθεσης, και αυτο να το καταλάβω. Να βγουν εκτός κάθε είδους "παραθυράκια"  τύπου "τριαντάμηνο στην ειδική αγωγή χωρίς καμία προηγούμενη και σχετική επιμόρφωση, επειδή κάποιοι με έσπρωχναν και καλά "διά τας ανάγκας της υπηρεσίας" προς τα απανταχού ΕΕΕΕΚ/ΣΜΕΑΕ" και αυτό να το καταλάβω επίσης.... αλλά να πάρω μετάθεση επειδή
α. ο μπαμπάς μου είχε λεφτά και με έστειλε να κάνω μεταπτυχιακό
β. είχα τα σωστά κονέ και πήρα τω καιρώ εκείνω άδεια υπηρεσιακής εκπαίδευσης για να τσιμπήσω το μεταπτυχιακούλι
γ. πλήρωσα και μου το βγαλαν "εξ Ιταλίας/ Βουλγαρίας/ Γιουκοσλαβίας ορμώμενο"
(γιατί βέβαια δεν έχουν κάνει όλοι μεταπτυχιακό επί ίσοις όροις, μην κρυβόμαστε πίσω απ΄το δάχτυλό μας τώρα )
εεεεε νομίζω πιο πολλές αδικίες θα προσθέσει παρά θα λύσει προβλήματα.....

καλημέρα σε όλους!!

Πέστα!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160688
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 423

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.