*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 443733 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #364 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:05:54 μμ »
εμενα παντως οι 1500 μου φαινονται λιγοι εστω και για τα βασικα κενα...
θα δειξει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:44:45 »

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #365 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:14:44 μμ »
Κι εμένα, με όσα ακούγονται τριγύρω λίγοι μου φαίνονται οι 1500.
Αλλά έβαλε στο "κόλπο" ξανά και τους ωρομίσθιους.  Ποιος ξέρει πώς σκέφτονται να "μαγειρέψουν" και να σπάσουν τα κενά ώστε να μας εξαθλιώσουν μισθολογικά όσο γίνεται περισσότερο...
Ωρομίσθιους πόσους άραγε θα πάρει;

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #366 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:53:10 μμ »
Κατ'αρχας μακάρι να πάρει 1500!(Εχω σειρά 1420+)Οσο για τους ωρομίσθιους στο ΑΒ δάβασα ότι προορίζονται κυρίως για σχολεία με χαμηλές επιδόσεις,με προβλήματα και όσο αφορά την πρωτοβάθμια για τα 800 πιλοτικά.Σαν να διαχωριζόταν ο στόχος για κάθε κατηγορία ελαστικά εργαζομένων.Τώρα αναφορικά με τον αριθμό ωρομισθίων φιλολόγων,κανείς μάλλον δεν μπορεί να ξέρει...
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #367 στις: Αύγουστος 29, 2010, 09:10:47 μμ »
Για να δουλέψει το σχολείο ,έστω και υποτυπωδώς πρέπει να πάρει τουλάχιστον 1500 ακω-αμω.Θα τους πάρε όμως; ???ι

Η γνώμη μου, μην αναφέρεστε - αυθαίρετα - σε νούμερα γιατί άλλοι έχουμε εκπαιδευτεί πια να τα προσπερνάμε απνευστί, άλλοι όμως μαραζώνουν ... αδίκως.

Οι πιστώσεις που εξασφαλίστηκαν, λογικά, θα εξαντληθούν, ανεξάρτητα των όποιων δηλώσεων της Υφυπουργού, του Τσάρου της Πρωσίας ή του προπονητή του Πουέρτο Ρίκο που, προ ολίγου, ηττήθηκε ...  :)

Η κατάσταση σχετικά με τα κενά, στη δική μας ειδικότητα, είναι δραματική, οι ωρομίσθιοι κατ' ελάχιστο μας αφορούν πια και, λόγω πολλών αντικειμένων, διασταυρωμένη βούληση του Υπουργείου είναι, σε μας, να υπερτερήσουν οι ΑΚΩ των ΑΜΩ ...

Τελεσίδικο, πάντως, δεν είναι τίποτα ούτε για την Α' φάση, ούτε για το σύνολο ..., αλλά προφανέστατα τα νούμερα σε μας θα είναι και φέτος μεγάλα, παρά την επίσημη αερολογία περί μείωσης κατά 70% που κατέληξε, προσφάτως και χωρίς τα στοιχειώδη προσχήματα, σε σχεδόν 16.000 πιστώσεις αν/τών.

Όμορφη εβδομάδα και καλή μας επιτυχία με τους γείτονες, Τρίτη βράδυ ...
Δείτε και λίγο μπάσκετ ..., και οι φίλαθλοι (γαλάζιοι πελαργοί) χρήζουν αναπλήρωσης...!  :D
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:44:45 »

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #368 στις: Αύγουστος 29, 2010, 09:42:45 μμ »
Την Τρίτη περιμένουμε την α' φάση;;;

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #369 στις: Αύγουστος 29, 2010, 09:48:07 μμ »
Την Τρίτη περιμένουμε την α' φάση;;;

Από δυο συναδέλφους μόνιμες (ΠΕ02) ΈΜΑΘΑ πως σε διαφορετικούς νομούς έχουν πρόβλημα ακόμη και με τη διεξαγωγή των εξετάσεων του Σεπτέμβρη, λόγω των ελλείψεων στην ειδικότητά μας!!

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #370 στις: Αύγουστος 29, 2010, 09:50:50 μμ »
Για να δουλέψει το σχολείο ,έστω και υποτυπωδώς πρέπει να πάρει τουλάχιστον 1500 ακω-αμω.Θα τους πάρε όμως; ???ι

Η γνώμη μου, μην αναφέρεστε - αυθαίρετα - σε νούμερα γιατί άλλοι έχουμε εκπαιδευτεί πια να τα προσπερνάμε απνευστί, άλλοι όμως μαραζώνουν ... αδίκως.

Οι πιστώσεις που εξασφαλίστηκαν, λογικά, θα εξαντληθούν, ανεξάρτητα των όποιων δηλώσεων της Υφυπουργού, του Τσάρου της Πρωσίας ή του προπονητή του Πουέρτο Ρίκο που, προ ολίγου, ηττήθηκε ...  :)

Η κατάσταση σχετικά με τα κενά, στη δική μας ειδικότητα, είναι δραματική, οι ωρομίσθιοι κατ' ελάχιστο μας αφορούν πια και, λόγω πολλών αντικειμένων, διασταυρωμένη βούληση του Υπουργείου είναι, σε μας, να υπερτερήσουν οι ΑΚΩ των ΑΜΩ ...

Τελεσίδικο, πάντως, δεν είναι τίποτα ούτε για την Α' φάση, ούτε για το σύνολο ..., αλλά προφανέστατα τα νούμερα σε μας θα είναι και φέτος μεγάλα, παρά την επίσημη αερολογία περί μείωσης κατά 70% που κατέληξε, προσφάτως και χωρίς τα στοιχειώδη προσχήματα, σε σχεδόν 16.000 πιστώσεις αν/τών.

Όμορφη εβδομάδα και καλή μας επιτυχία με τους γείτονες, Τρίτη βράδυ ...
Δείτε και λίγο μπάσκετ ..., και οι φίλαθλοι (γαλάζιοι πελαργοί) χρήζουν αναπλήρωσης...!  :D
Eχεις δίκιο "σεβαστό" μέλος!Μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν που πρέπει να αντιμετωπίζονται ψύχραιμα γιατί το forum από "χώρος" παρέας,ενημέρωσης και συμπαράστασης μεταξύ συναδέλφων θα μετατραπεί σε εμμονή και ψυχαναγκασμό!Η ζωή φεύγει κι εμείς κάνουμε λες και όλη η ευτυχία μας εξαρτάται απ'την αναπλήρωση!Αυτό καταλαβαίνουν κι οι υψηλά ιστάμενοι γι'αυτό πετάνε τα κόκαλα και τρέχουμε...
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #371 στις: Αύγουστος 29, 2010, 11:10:56 μμ »
Για να δουλέψει το σχολείο ,έστω και υποτυπωδώς πρέπει να πάρει τουλάχιστον 1500 ακω-αμω.Θα τους πάρε όμως; ???ι

Η γνώμη μου, μην αναφέρεστε - αυθαίρετα - σε νούμερα γιατί άλλοι έχουμε εκπαιδευτεί πια να τα προσπερνάμε απνευστί, άλλοι όμως μαραζώνουν ... αδίκως.

Οι πιστώσεις που εξασφαλίστηκαν, λογικά, θα εξαντληθούν, ανεξάρτητα των όποιων δηλώσεων της Υφυπουργού, του Τσάρου της Πρωσίας ή του προπονητή του Πουέρτο Ρίκο που, προ ολίγου, ηττήθηκε ...  :)

Η κατάσταση σχετικά με τα κενά, στη δική μας ειδικότητα, είναι δραματική, οι ωρομίσθιοι κατ' ελάχιστο μας αφορούν πια και, λόγω πολλών αντικειμένων, διασταυρωμένη βούληση του Υπουργείου είναι, σε μας, να υπερτερήσουν οι ΑΚΩ των ΑΜΩ ...

Τελεσίδικο, πάντως, δεν είναι τίποτα ούτε για την Α' φάση, ούτε για το σύνολο ..., αλλά προφανέστατα τα νούμερα σε μας θα είναι και φέτος μεγάλα, παρά την επίσημη αερολογία περί μείωσης κατά 70% που κατέληξε, προσφάτως και χωρίς τα στοιχειώδη προσχήματα, σε σχεδόν 16.000 πιστώσεις αν/τών.

Όμορφη εβδομάδα και καλή μας επιτυχία με τους γείτονες, Τρίτη βράδυ ...
Δείτε και λίγο μπάσκετ ..., και οι φίλαθλοι (γαλάζιοι πελαργοί) χρήζουν αναπλήρωσης...!  :D
Eχεις δίκιο "σεβαστό" μέλος!Μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν που πρέπει να αντιμετωπίζονται ψύχραιμα γιατί το forum από "χώρος" παρέας,ενημέρωσης και συμπαράστασης μεταξύ συναδέλφων θα μετατραπεί σε εμμονή και ψυχαναγκασμό!Η ζωή φεύγει κι εμείς κάνουμε λες και όλη η ευτυχία μας εξαρτάται απ'την αναπλήρωση!Αυτό καταλαβαίνουν κι οι υψηλά ιστάμενοι γι'αυτό πετάνε τα κόκαλα και τρέχουμε...

Ορθώς ομιλήσατε - αν και καθήμενη (φαντάζομαι τοιουτοτρόπως πληκτρολογείτε) - αναλόγως σεβαστό, με ή δίχως εισαγωγικά, μέλος ... :)

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #372 στις: Αύγουστος 29, 2010, 11:11:35 μμ »
Κατ'αρχας μακάρι να πάρει 1500!(Εχω σειρά 1420+)Οσο για τους ωρομίσθιους στο ΑΒ δάβασα ότι προορίζονται κυρίως για σχολεία με χαμηλές επιδόσεις,με προβλήματα και όσο αφορά την πρωτοβάθμια για τα 800 πιλοτικά.Σαν να διαχωριζόταν ο στόχος για κάθε κατηγορία ελαστικά εργαζομένων.Τώρα αναφορικά με τον αριθμό ωρομισθίων φιλολόγων,κανείς μάλλον δεν μπορεί να ξέρει...
[/qu
αν υπολογίσεις κ τους τρίτεκνους,θα πρεπει να πάρει περισσότερους για να είσαι μέσα δυστυχώς...'ολα είναι τόσο ρευστά...ασε ποι οι περισσότεροι δεν εχουμε δηλώσει πολλές περιοχές αμω...θα παιξει κι αυτο το ρόλο του
ιδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #373 στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:18:25 πμ »
Συνάδελφοι,παρακολουθώ πολύ καιρό - να πω χρόνια - το χώρο συζητήσεων του pde. έχω συμπληρώσει δεκαετία αποφοίτησης, κουβαλάω 2 επιτυχείς συμμετοχές στον Ασεπ κ μια εμπειρία ωρομισθίας..η απορία μου, αν και κάπως πρέπει να'χει απαντηθεί σε άλλο σημείο εδώ: μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, αν θα ολοκληρωθεί αρχικά με α', β' ίσως κ τρίτη φάση αναπληρωτών η συμπλήρωση κενών πλήρους ωραρίου και μετά -καλό οκτώβρη δηλαδή..... - θα κληθούν αναπληρωτές για να "βουλώσουν" τρυπούλες μειωμένου ωραρίου, όπως χοντρικά ίσχυε μέχρι πέρυσι με τις ονομασίες αναπληρ - ωρομίσθ;;ή μήπως...θα υπάρχει μια ανάμεικτη κατάσταση,η οποία τελικά θα ευνοήσει όσους είναι ακόμη και λίγο μετά το 1300 (π.χ) στον ενιαίο πίνακα και όχι απαραίτητα τους φέροντες την καλύτερη θέση στον πίνακα;;;;;; με ποιο κριτήριο θα σταλεί κπ σε πλήρες κ όχι μειωμενο, όταν έρθει η σειρά του;;;συγνώμη αν κουρασα, αλλά ας μου τακτοποιήσει κπ τις σκέψεις.....αν είστε στην αγκαλιά του μορφέα,απολαύστε την... περιμένω απάντηση αύριο, ευχαριστώ..... :)

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #374 στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:36:20 πμ »
Συνάδελφοι,παρακολουθώ πολύ καιρό - να πω χρόνια - το χώρο συζητήσεων του pde. έχω συμπληρώσει δεκαετία αποφοίτησης, κουβαλάω 2 επιτυχείς συμμετοχές στον Ασεπ κ μια εμπειρία ωρομισθίας..η απορία μου, αν και κάπως πρέπει να'χει απαντηθεί σε άλλο σημείο εδώ: μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, αν θα ολοκληρωθεί αρχικά με α', β' ίσως κ τρίτη φάση αναπληρωτών η συμπλήρωση κενών πλήρους ωραρίου και μετά -καλό οκτώβρη δηλαδή..... - θα κληθούν αναπληρωτές για να "βουλώσουν" τρυπούλες μειωμένου ωραρίου, όπως χοντρικά ίσχυε μέχρι πέρυσι με τις ονομασίες αναπληρ - ωρομίσθ;;ή μήπως...θα υπάρχει μια ανάμεικτη κατάσταση,η οποία τελικά θα ευνοήσει όσους είναι ακόμη και λίγο μετά το 1300 (π.χ) στον ενιαίο πίνακα και όχι απαραίτητα τους φέροντες την καλύτερη θέση στον πίνακα;;;;;; με ποιο κριτήριο θα σταλεί κπ σε πλήρες κ όχι μειωμενο, όταν έρθει η σειρά του;;;συγνώμη αν κουρασα, αλλά ας μου τακτοποιήσει κπ τις σκέψεις.....αν είστε στην αγκαλιά του μορφέα,απολαύστε την... περιμένω απάντηση αύριο, ευχαριστώ..... :)
μα δεν υπαρχει λογος να περιμενεις ως αυριο για μια τοσο απλη απαντηση..........ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ......τοσο απλα

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #375 στις: Αύγουστος 30, 2010, 12:50:13 πμ »
εγώ έχω μια άλλη απορία...αν φετος δεν περαστεί η προυπηρεσία μας,του χρόνου πως θα καταρτιστούν οι πίνακες?δε θα αλλάξει η σειρά μας?θα καταγραφεί,αλλά δε θα επηρεασει διορισμούς,παρα μόνο αναπληρώσεις?αν ξερει κάποιος,ας μου πει κι εμένα...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #376 στις: Αύγουστος 30, 2010, 02:25:37 πμ »
Αυτο που εχει ειπωθει απο το υπουργειο μεχρι στιγμης ειναι οτι θα καλουν πληρες και μειωμενο ωραριο ταυτοχρονα, αγνωστο πως θα το καταφερουν!! Αν οντως γινει αυτο το αυτονοητο συμπερασμα ειναι οτι θα γινει μπερδεμα και θα αδικηθουν πολλοι! Οσο για τους πινακες κλειδωσαν , η προυπηρεσια μας δε θα μπει και θα μεινουμε αμετακινητοι στη σειρα που εχουμε σε ολη τη διαρκεια της μεταβατικης περιοδου.. Αυτα εχουν ισχυριστει ως τωρα κι ενα Θεος μονο ξερει αν θα τα τηρησουν ή αν θα αντιληφθουν τον παραλογισμο της παρουσας καταστασης και αποφασισουν να γινει κατι πιο λογικο.. Αυτα τα ολιγα γνωριζω αγαπητοι συναδελφοι.. Ευλογες οι αποριες σας, ειναι αποριες ολων μας! Καλο βραδυ!

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #377 στις: Αύγουστος 30, 2010, 09:41:38 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα με ευχάριστες ειδήσεις για όλους μας. Να ρωτήσω ρε παιδιά, το ότι η α' φάση θα γίνει την Τρίτη πού το ακούσατε;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161091
  • Σύνολο θεμάτων: 19227
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 458
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 28 ερωτήματα.