*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 441337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:15:30 πμ »
 :)Καλημέρα!  Συγχαρητήρια στους διοριστέους :D :D :D :D....Αρχίζει σιγά σιγά το δικό μας πανηγύρι....(των πάσης φύσεως υποψηφίων αναπληρωτών) Ελάτε να μαζευτούμε....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2010, 09:17:14 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:36 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:31:02 πμ »
Για να κάνουμε τι; Που ήταν όλοι όταν διόριζε τους οαεδίτες και τώρα τους οτεκ; ???
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:39:10 πμ »
Μην ανησυχείς.....Δε θα τους πετύχουμε μπροστά μας τους βολεμένους;;;;;;;;Έπειτα, ας μη μιζεριάζουμε, με το σπαθί μας θα συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε.....Και φυσικά θα πετύχουμε την αίσια έκβαση. Συγγνώμη, αλλά ελπίζω ότι μέσα από εκλογές...αλλάζουν νομοσχέδια....κι ελπίζω ακόμα σε ανατροπή του Διαβολονόμου.....Πάντως κερνάω καφέ εδω...όποιος θέλει ας φέρει κουλουράκια....η αγωνία χτυπάει κόκκινο....

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:47:50 πμ »
Δυναμικά:
- για 1200 αναπληρωτές
- για επαναφορά της δίκαιης ρύθμισης με τροπολογία στο νέο νόμο: Διορισμός για όλους όσοι συγκεντρώνουν προϋπηρεσία 2 διδακτικών ετών με επιτυχία σε ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:26:36 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:52:02 πμ »
ΑΚΩ, να μη ξεχνιόμαστε.....Άντε να βλέπω επισκέπτες κι άλλους εδώ.....Είμαι αισιόδοξη ότι θα ανατραπεί ο νόμος ή τουλάχιστον με νέες τροπολογίες θα αλλάξει.....

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 05, 2010, 10:57:19 πμ »
ΑΚΩ, να μη ξεχνιόμαστε.....Άντε να βλέπω επισκέπτες κι άλλους εδώ.....Είμαι αισιόδοξη ότι θα ανατραπεί ο νόμος ή τουλάχιστον με νέες τροπολογίες θα αλλάξει.....

και θα γίνει τι;

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 05, 2010, 11:16:37 πμ »
ΑΚΩ, να μη ξεχνιόμαστε.....Άντε να βλέπω επισκέπτες κι άλλους εδώ.....Είμαι αισιόδοξη ότι θα ανατραπεί ο νόμος ή τουλάχιστον με νέες τροπολογίες θα αλλάξει.....

οι ειδικές κατηγορίες, (1-71 στον πίνακα αναπληρωτών των φιλολόγων) φεύγουν όλοι μαζί αναπληρωτές στην α' φάση ή σε κάθε φάση πάιρνουν και 1 ποσοστό από αυτούς, όπως δηλαδή γίνεται και με τους τρίτεκνους;

Αποσυνδεδεμένος kwnstantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:00:04 μμ »
Καλημερα και απο μενα!!!!!!!! αρχιζει η δικη μας αγωνια πια.... Συγχαρητηρια σε ΟΛΟΥΣ μας, διοτι ολοι ξερουμε τι προσπαθειες εχουμε κανει ΟΛΟΙ για να ειμαστε ειτε διορισμενοι ειτε αναπληρωτες!!! Η προηγουμενη ηταν μια ψυχολογικα δυσκολη χρονια για ολους μας, αλλα εγω επιλεγω να ειμαι αισιοδοξη! Αλλωστε, εχουν ηδη παρει τις πιστωσεις για 11000 αναπληρωτες κ απο οτι μαθαινω για εμας τουλαχιστον 600-700 θα ειναι ΑΚΩ οποτε, γιατι να μην ειμαστε αισιοδοξοι? αλλωστε, βγαινουν υπερβολικα πολλοι σε συνταξη!

Οσο για τις ειδικες κατηγοριες, θα δουμε ποσοι θα διοριστουν τωρα που θα βγει η δικη τους εγκυκλιος, γιατι οσοι διοριστουν φευγουν απο πολυ μπροστινες θεσεις με τη μια, και μετα να δουμε ολοι την κανονικη μας σειρα μετα απο ολους τους διορισμους, γιατι τωρα ολα ειναι κατα προσεγγιση!!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:37:15 μμ »
Πάντως βλέπω δειλά δειλά μαζευόμαστε.....Ναί, kwnstantina μια εκτίμηση που μου μεταφέρθηκε από συνδικαλιστή, είναι η πρόσληψη 650 περίπου ΑΚΩ σε δύο φάσεις και μετά η πρόσληψη ΑΜΩ.Όμως δεν το πιστεύω, όσο δεν υπάρχει διευκρίνιση από το υπουργείο.Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με ΥΠΕΠΘ κι αν βγάλω άκρη, επιστρέφω σύντομα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:50:17 μμ »
Λοιπόν, δε σηκώνουν τα τηλέφωνα.....Αυτά είναι τα νούμερα: 2103442311 και 2103443426.Αν μπορείτε να ρωτάτε πού και πού κι εσείς αν το σηκώσουν, ώστε από τις πολλές ερωτήσεις να χρειαστεί να αναζητήσουν απάντηση από υπεύθυνα χείλη.....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:04:47 μμ »
 :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Ωραίααααααααααααααααααα, άρχισαν τα όργανα....Μου απάντησε ένας ευγενέστατος κυριούλης....Κυρία μου, εξαρτάται από το λειτουργικό κενό.Δηλαδή αν προκύψει τέτοιο, στην πρώτη φάση ΝΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΜΕΙΩΜΕΝΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ......Δε βγάζω άκρη..........Ο άνθρωπος είναι σαφής...αλλά δεν έχει επίσημη διευκρίνιση.Θα τηλ και στο άλλο....

Αποσυνδεδεμένος kwnstantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:11:51 μμ »
Ειλικρινα πιστευω οτι αν δεν γινουν πρωτα οι διορισμοι, δεν μπορουμε να ξερουμε με βεβαιοτητα. Ας περιμενουμε να βγει κ η εγκυκλιος των ειδικων κατηγοριων, να τοποθετηθουν ολοι μετα τις 10 αυγουστου κ πιστευω οτι οντως μεχρι τελη Αυγουστου θα κληθει κ η Α' φαση αναπληρωτων.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:12:16 μμ »
700 AKΩ μου φαίνονται αρκετά λίγοι εάν αναλογιστούμε τα κενά που θα προκύψουν...Και βασικά δεν θέλω και να το πιστέψω..Ο Πέτρος στον πίνακα μου έδωσε ελπίδες βάζοντάς με στη σειρά 610..Δεν θέλω να χάσω το παιχνίδι επειδή μπροστά μου θα μπουν και οι τρίτεκνοι!!!!!!!!!!!! Μόρια αναπλήρωσης?????Καμία πρόβλεψη?????

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ 2010
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:19:13 μμ »
Μόνο εγώ έβαλα θηλιά στο λαιμό μου και δήλωσα τελευταίες επιλογές Μειωμένου Ωραρίου;Πάντως και στο άλλο νούμερο μου είπαν ότι θα γίνεται ταυτόχρονη πρόσληψη.Απλά, έχοντας καλή σειρά, υποθέτω ότι θα φύγω σε μια απ' τις πρώτες επιλογές μου, μιας και το Μειωμένο το δήλωσα σε μεγάλα αστικά κέντρα, όπου λογικά τα κενά ξεκαθαρίζουν αρχές Οκτώβρη.Σας αφήνω, αν μπορείτε κι εσείς να τηλεφωνείτε....Φιλάκια....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159738
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.