*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 765541 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2100 στις: Σεπτέμβριος 11, 2018, 11:53:44 πμ »
ποια η γνωμη σας για τα super fun 2?
μεχρι ποιο κεφαλαιο ειναι η υλη της A senior?


επισης οσοι εχουν δουλεψει τα webkids τα προτεινουν για παιδι Ε δημοτικου;
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:37:38 »

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2101 στις: Σεπτέμβριος 11, 2018, 01:08:04 μμ »
ποια η γνωμη σας για τα super fun 2?
μεχρι ποιο κεφαλαιο ειναι η υλη της A senior?


επισης οσοι εχουν δουλεψει τα webkids τα προτεινουν για παιδι Ε δημοτικου;
Τα super fun είναι παλαιού τύπου βιβλία, δεν θα τα συνιστούσα. H καινούρια σειρά της Supercourse το Tech it easy είναι πολύ καλύτερη. Αν θέλεις να κάνεις 1μιση χρονιά μπορείς να διαλέξεις βιβλία της express π.χ. I5, που είναι απαιτητικά βιβλία και είναι ανεβασμένο το επίπεδο κάθε φορά. Τα webkids συμπαθητικά είναι για μέτριους όμως μαθητές. Για Ε δημοτικού μέτριο μαθητή καλά είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2018, 01:31:23 μμ από maria42 »

Αποσυνδεδεμένος giotoules

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2102 στις: Σεπτέμβριος 11, 2018, 10:59:07 μμ »
Νομίζω ότι το Tech it easy ειναι υπερβολικά εύκολο..

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2103 στις: Σεπτέμβριος 12, 2018, 03:41:06 μμ »
Νομίζω ότι το Tech it easy ειναι υπερβολικά εύκολο..
Ναι είναι, αλλά ταυτόχρονα είναι πολύ καλύτερο από τα προηγούμενά τους. Γι' αυτό όπως προανέφερα παραπάνω οι σειρές που έχει η express, η mm publications είναι πιο απαιτήτικές. Κατά τη γνώμη μου πάντως είναι πιο ενδιαφέρον το tech it easy από το webkids.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:37:38 »

Αποσυνδεδεμένος chrysalask

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2104 στις: Σεπτέμβριος 12, 2018, 06:32:56 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Συμφωνώ με τη maria42.

θα ήθελα τώρα τη βοήθειά σας. Τι βιβλία θα μου προτείνατε για κορίτσι ΣΤ Δημοτικού που έκανε πέρυσι την Ε Class και φέτος θέλει να προετοιμαστεί για να δώσει εισαγωγικές εξετάσεις στο pierce college;;;;;

Αποσυνδεδεμένος KLEONIKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2105 στις: Σεπτέμβριος 17, 2018, 08:15:16 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι και καλή σχολική χρονιά.Τι βιβλία θα προτείνατε για μέτρια μαθήτρια με αρκετά κενά που θέλει να δώσει τον Ιούνιο lower LRN (B2)?Πέρσι έκανε τα βιβλία Twice The Fun 4 ( Super Course).Δεν έχει κάνει Ε Class.

Αποσυνδεδεμένος Daria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2106 στις: Σεπτέμβριος 17, 2018, 05:27:50 μμ »
Καλησπέρα, πιστεύετε οτι το tech it easy 1 είναι καλό για ένα αγόρι Ε' δημοτικού που το προηγούμενο βιβλίο που έκανε ήταν το happy trails 2 και για ένα κορίτσι της ίδιας τάξης που πριν κάναμε το the cat is back; Επίσης γνωρίζετε αν η super course δίνει δωρεάν τα βιβλία των καθηγητών;

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2107 στις: Σεπτέμβριος 17, 2018, 06:32:15 μμ »
Καλησπέρα, πιστεύετε οτι το tech it easy 1 είναι καλό για ένα αγόρι Ε' δημοτικού που το προηγούμενο βιβλίο που έκανε ήταν το happy trails 2 και για ένα κορίτσι της ίδιας τάξης που πριν κάναμε το the cat is back; Επίσης γνωρίζετε αν η super course δίνει δωρεάν τα βιβλία των καθηγητών;
-
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2018, 06:36:22 μμ από maria42 »

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2108 στις: Σεπτέμβριος 17, 2018, 06:35:41 μμ »
Καλησπέρα, πιστεύετε οτι το tech it easy 1 είναι καλό για ένα αγόρι Ε' δημοτικού που το προηγούμενο βιβλίο που έκανε ήταν το happy trails 2 και για ένα κορίτσι της ίδιας τάξης που πριν κάναμε το the cat is back; Επίσης γνωρίζετε αν η super course δίνει δωρεάν τα βιβλία των καθηγητών;
Μια χαρά είναι το tech it easy 1 για τα παιδιά που αναφέρεις. Όσο για το άλλο που ρωτάς δεν πήγες σε κάποια από τις εκθέσεις που έγιναν αρχές Σεπτέμβρη; Αν πήγαινες θα έπαιρνες 1-2 δωρεάν βιβλία από Super course και θα σε ενημέρωναν ότι με κάθε πακέτο μαθητή παίρνεις όλο το υλικό του καθηγητή δωρεάν.

Αποσυνδεδεμένος Daria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2109 στις: Σεπτέμβριος 17, 2018, 09:55:17 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Όχι δεν πήγα στην έκθεση γιατί δεν ήμουν Αθήνα εκείνο το διάστημα.Δεν στέλνουν βιβλία αν τους τηλεφωνήσεις και τους δώσεις το ΑΦΜ σου όπως άλλοι εκδοτικοί οίκοι;

Αποσυνδεδεμένος giotoules

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2110 στις: Σεπτέμβριος 18, 2018, 02:31:58 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος η supercourse στέλνει οσα βιβλία θες δωρεάν και αν παραγγείλεις βιβλίο μαθητή μαζί παίρνεις τα cd με 50% έκπτωση..
Να σας ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου..δουλεύετε ξεχωριστό βιβλίο skills στις senior τάξεις; Μου αρέσει πολύ το new plus της mmpublications αλλά δυσκολεύομαι να το "χωρέσω" στο πρόγραμμά μου..Το θεωρείτε απαραίτητο να γίνει κάτι αντίστοιχο;

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2111 στις: Σεπτέμβριος 18, 2018, 04:40:53 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος η supercourse στέλνει οσα βιβλία θες δωρεάν και αν παραγγείλεις βιβλίο μαθητή μαζί παίρνεις τα cd με 50% έκπτωση..
Να σας ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου..δουλεύετε ξεχωριστό βιβλίο skills στις senior τάξεις; Μου αρέσει πολύ το new plus της mmpublications αλλά δυσκολεύομαι να το "χωρέσω" στο πρόγραμμά μου..Το θεωρείτε απαραίτητο να γίνει κάτι αντίστοιχο;
Αν κάνεις το Ι5 Εxpress ή το Portal MM publications έχουν τόσο καλό skills section που δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Αν κάνεις άλλη σειρά τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το new plus πού είναι όντως καλό αλλά θα πρέπει να βγάζεις φωτοτυπίες επιλεκτικά και να τις κάνεις με τους μαθητές ή το oxford primary skills που είναι επίσης ωραίο , αλλά και πάλι επιλεκτικά. Ο χρόνος δεν φθάνει δυστυχώς.
Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση: Μπορείτε να βγάλετε σε 1 χρονιά και με 2 ώρες την εβδομάδα τα βιβλία της A και B Junior μαζί; Όχι one year course, αλλά μέχρι το Φλεβάρη την Α junior και μέχρι το καλοκαίρι τη B;

Αποσυνδεδεμένος giotoules

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2112 στις: Σεπτέμβριος 20, 2018, 07:36:30 πμ »
Νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά δύσκολο να γίνει γιατί μιλάμε για 60-70 μαθήματα... Δεν βγαίνουν οι ώρες! Ακόμη κ δίπλα να τα κάνεις, που δεν θεωρώ ότι είναι εφικτό, ούτε κ σωστό. Γιατί όχι one year course?

Αποσυνδεδεμένος maria42

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #2113 στις: Σεπτέμβριος 20, 2018, 11:41:40 πμ »
Νομίζω ότι αυτό είναι αρκετά δύσκολο να γίνει γιατί μιλάμε για 60-70 μαθήματα... Δεν βγαίνουν οι ώρες! Ακόμη κ δίπλα να τα κάνεις, που δεν θεωρώ ότι είναι εφικτό, ούτε κ σωστό. Γιατί όχι one year course?
Κι εγώ συμφωνώ με το one year course και ναι θεωρώ ότι δεν βγαίνουν με τίποτα οι ώρες. Κι όμως μια γειτόνισσα μου είπε ότι η δική της καθηγήτρια έτσι έβγαλε την a και b junior με τα μεγάλα της παιδιά και τώρα θα κάνει έτσι και με το τελευταίο της παιδί. Και μάλιστα μου είπε ότι άνετα τα έβγαλε :-\ . Αφού η μισή πρώτη χρονιά της b junior είναι επανάληψη της a για ποιο λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο και να επιβαρρύνεις και τους γονείς με διπλά βιβλία;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160628
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.