*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15  (Αναγνώστηκε 406970 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #434 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 10:25:14 μμ »
Και γιατι να γνωριζουν ποιους αφορουν τα νουμερα;Τα νουμερα ειναι νουμερα, σημερα 2000 αυριο 1200.Σημερα 2000 ανθρωποι αυριο 1200 ανθρωποι. Και οπως ειπε ο Μπρατης μην τα ισοπεδωνουμε ολα, περυσι πριν ανοιξουν τα σχολεια ειχανε παρει 1500 συνολικα, τωρα 3000+2000=5000, και να μην ειναι 5000 θα ειναι 4000 (το τελευταιο ειναι δικο μου).Μια χαρα!

Και οταν τον ρωτησαν τον Μπρατη πως δεν βγαινουν τα νουμερα ειπε θα ειναι και οι εεπ και εβπ μεσα στους 2000.Και οταν του απαντησανε οτι την παρασκευη τελειωσαν οι δηλωσεις αυτων και δεν προλαβαινουν, ειπε ρωτηστε τους αιρετους για εεπ, ειναι εκτος αρμοδιοτητων μου, ετσι μου ειπε ο λολιτσας.Κατα τα αλλα παντα ελεγχουμε και ενημερωνουμε υπευθυνα!Δεν εχω κατι με το Μπρατη απο αυτον παιρνουμε οτι πληροφορηση εχουμε αλλα μερικα βγαζουν ματι.

ειναι γνωστό τοις πασι οτι αυτοί κάθε χρόνο τρέχουν για τις δικές τους πιστώσεις τις εξασφαλίζουν πρώτοι-πρώτοι και με τα σκοτάδια της Β Βαθμιας και των ΕΒΠ που κοιμούνται τον υπνο του δικαίου και περιμένουν προσλήψεις δεν ασχολείται κανεις και αυτο αποτελεί κυριολεξία
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:27 »

Αποσυνδεδεμένος albertos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #435 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 01:12:43 μμ »
Ετσι ειναι η β/θμια κοιμαται...αντε να ξεκινησουμε λιγο να ξυπναμε?

Αποσυνδεδεμένος dimg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #436 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 03:13:26 μμ »
Από Μπράτη:
"Απίστευτη η κατάσταση στο τμήμα Ειδικής Αγωγής...στοίβες τα δικαιολογητικά που πρέπει να ελεγχθούν από ελάχιστους υπαλλήλους.Αύριο ή μεθαύριο θα αναρτηθούν οι πίνακες για τους ΠΕ 60.50 ,προκειμένου να γίνουν στη συνέχεια προσλήψεις."
Η Δευτεροβάθμια πότε θα ξυπνήσει;

Αποσυνδεδεμένος liz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #437 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 03:25:36 μμ »
Από Μπράτη:
"Απίστευτη η κατάσταση στο τμήμα Ειδικής Αγωγής...στοίβες τα δικαιολογητικά που πρέπει να ελεγχθούν από ελάχιστους υπαλλήλους.Αύριο ή μεθαύριο θα αναρτηθούν οι πίνακες για τους ΠΕ 60.50 ,προκειμένου να γίνουν στη συνέχεια προσλήψεις."
Η Δευτεροβάθμια πότε θα ξυπνήσει;

Τί προτείνεις ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:27 »

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #438 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 03:32:16 μμ »
Αυτό που έγινε επίσης με το να βγάλουν τους πίνακες των τεχνικών ειδικοτήτων μόνο και όχι όλους μαζί και μάλιστα να ετοιμάζονται και να τους προσλάβουν πρώτους δεν το καταλαβαίνω. Ή είμαστε ένα οι δευτεροβάθμιοι ή δεν είμαστε!Επίσης η λογική του ότι αυτοί είναι λιγότεροι και ελέγξαμε τα χαρτιά τους πιο γρήγορα δε μου λέει απολύτως τίποτα!Πότε θα καταλάβει επιτέλους αυτό το πολύ αναξιοπρεπές υπουργείο να μη χωρίζει εκπαιδευτικούς ίδιας βαθμίδας σε ομάδες; Τόσο δύσκολο είναι; Όλοι οι πίνακες πρέπει να βγαίνουν ΜΑΖΙ και ΟΛΕΣ οι προσλήψεις πρέπει να γίνονται μαζί!Το ίδιο και οι ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ για να μην ξεχάσω και το φετινό μπουμπούκι του υπουργείου με καθηγητές της ίδιας σύμβασης να απολύονται αργότερα !!!!οε Ελλας ολε ολε! Δε σταματώ να τραγουδώ ποτε! ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #439 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 03:45:39 μμ »
Αυτό που έγινε επίσης με το να βγάλουν τους πίνακες των τεχνικών ειδικοτήτων μόνο και όχι όλους μαζί και μάλιστα να ετοιμάζονται και να τους προσλάβουν πρώτους δεν το καταλαβαίνω. Ή είμαστε ένα οι δευτεροβάθμιοι ή δεν είμαστε!Επίσης η λογική του ότι αυτοί είναι λιγότεροι και ελέγξαμε τα χαρτιά τους πιο γρήγορα δε μου λέει απολύτως τίποτα!Πότε θα καταλάβει επιτέλους αυτό το πολύ αναξιοπρεπές υπουργείο να μη χωρίζει εκπαιδευτικούς ίδιας βαθμίδας σε ομάδες; Τόσο δύσκολο είναι; Όλοι οι πίνακες πρέπει να βγαίνουν ΜΑΖΙ και ΟΛΕΣ οι προσλήψεις πρέπει να γίνονται μαζί!Το ίδιο και οι ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ για να μην ξεχάσω και το φετινό μπουμπούκι του υπουργείου με καθηγητές της ίδιας σύμβασης να απολύονται αργότερα !!!!οε Ελλας ολε ολε! Δε σταματώ να τραγουδώ ποτε! ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ!
Επί χρόνια στη γενική αγωγή οι τεχνικές ειδικότητες προσλαμβάνονται με καθυστέρηση ενός, δύο, τριών μηνών (πέρσι η πρώτη φάση τους έγινε αρχές Δεκέμβρη) σε σχέση με τις "βασικές", και ενώ οι πίνακες τους είναι πάντα έτοιμοι όταν και όλων των άλλων. Δεν είδα καμία διαμαρτυρία της δευτεροβάθμιας για αυτή την καταστρατήγηση της αρχής της ιοσότητας τόσα χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος random

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #440 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 04:24:39 μμ »
Δημήτρης Μπράτης

"Αύριο θα γίνουν οι προσλήψεις στην Ειδική Αγωγή.Συνολικά1905.Συγκεκριμένα θα προσληφθούν:
1200 ΠΕ71
29 ΠΕ61
220 Τεχνικές Ειδικότητες
36 Νοηματική ,braille
Επίσης θα δοθούν 420 πιστώσεις για ΕΕΠ-ΕΒΠ."

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #441 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 04:36:11 μμ »
Επί χρόνια στη γενική αγωγή οι τεχνικές ειδικότητες προσλαμβάνονται με καθυστέρηση ενός, δύο, τριών μηνών (πέρσι η πρώτη φάση τους έγινε αρχές Δεκέμβρη) σε σχέση με τις "βασικές", και ενώ οι πίνακες τους είναι πάντα έτοιμοι όταν και όλων των άλλων. Δεν είδα καμία διαμαρτυρία της δευτεροβάθμιας για αυτή την καταστρατήγηση της αρχής της ιοσότητας τόσα χρόνια...

Μάλλον δε διάβασες καλά τον τίτλο του φόρουμ συνάδερφε. Μιλάμε για ειδική αγωγή εδώ όπως βλέπεις και στην ειδική ποτέ δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και πάντα μας προσλαμβάνουν μαζί.Δηλαδή τι θα γίνει τώρα σε ένα εεεεκ; Θα προσέχει όλα τα παιδιά ο καθηγητής τεχνικής εκπαίδευσης για ένα μήνα μέχρι να έρθουμε και εμείς οι υπόλοιποι;Αυτό που λες για τη γενική δε το γνωρίζω και δε θα πάρω θέση. Άλλωστε δε με ενδιαφέρει καθόλου η γενική αγωγή. Εμένα εδώ είναι το σπίτι μου και τα παιδιά μου!

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #442 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 05:30:53 μμ »
Μάλλον δε διάβασες καλά τον τίτλο του φόρουμ συνάδερφε. Μιλάμε για ειδική αγωγή εδώ όπως βλέπεις και στην ειδική ποτέ δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και πάντα μας προσλαμβάνουν μαζί.Δηλαδή τι θα γίνει τώρα σε ένα εεεεκ; Θα προσέχει όλα τα παιδιά ο καθηγητής τεχνικής εκπαίδευσης για ένα μήνα μέχρι να έρθουμε και εμείς οι υπόλοιποι;Αυτό που λες για τη γενική δε το γνωρίζω και δε θα πάρω θέση. Άλλωστε δε με ενδιαφέρει καθόλου η γενική αγωγή. Εμένα εδώ είναι το σπίτι μου και τα παιδιά μου!
H δημόσια εκπαίδευση είναι ενιαία και διαχειριζεται όλη από το ίδιο Υπουργείο. Το θέμα δεν είναι εσένα τι σε ενδιαφέρει, αλλά ότι αυτές οι πρακτικές άνισης αντιμετώπισης των ειδικοτήτων από το Υπουργείο υπάρχουν χρόνια τώρα. Αυτό λέω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2014, 06:41:23 μμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος prosxoliki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #443 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 05:44:12 μμ »
Δημήτρης Μπράτης

"Αύριο θα γίνουν οι προσλήψεις στην Ειδική Αγωγή.Συνολικά1905.Συγκεκριμένα θα προσληφθούν:
1200 ΠΕ71
29 ΠΕ61
220 Τεχνικές Ειδικότητες
36 Νοηματική ,braille
Επίσης θα δοθούν 420 πιστώσεις για ΕΕΠ-ΕΒΠ."
1200 έγιναν οι δάσκαλοι?όσο πάνε και αυξάνεται ο αριθμός.....

gesthimani

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #444 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 06:07:36 μμ »
Στους δασκάλους δεν αλλάζει κάτι. Πέρσι α φάση είχε προσλάβει 1180 δασκάλους και 214 νηπιαγωγούς. Οι νηπιαγωγοί είναι απειροελάχιστοι και αυτό γιατί έχουν μόνο τους ΠΕ61.

Αποσυνδεδεμένος ioanna2012

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #445 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 06:22:40 μμ »
Στους δασκάλους δεν αλλάζει κάτι. Πέρσι α φάση είχε προσλάβει 1180 δασκάλους και 214 νηπιαγωγούς. Οι νηπιαγωγοί είναι απειροελάχιστοι και αυτό γιατί έχουν μόνο τους ΠΕ61.
Όταν λέει "36 Νοηματική ,braille" για ποιες ειδικοτητες?

Αποσυνδεδεμένος prosxoliki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #446 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 06:33:49 μμ »
Στους δασκάλους δεν αλλάζει κάτι. Πέρσι α φάση είχε προσλάβει 1180 δασκάλους και 214 νηπιαγωγούς. Οι νηπιαγωγοί είναι απειροελάχιστοι και αυτό γιατί έχουν μόνο τους ΠΕ61.
Απλά αρχικά είχε πεί οτι θα πάρει 1000......

Αποσυνδεδεμένος ThanosX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής Β/θμιας 2014 - 15
« Απάντηση #447 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 06:40:39 μμ »
{... στοίβες τα δικαιολογητικά που πρέπει να ελεγχθούν από ελάχιστους υπαλλήλους ...}

Λύση υπάρχει να γίνει σαν το σύστημα της Γενικής Αγωγής, όπου κρατάν όλο το ιστορικό χαρτιών μου ηλεκτρονικά και το μόνο που τους πάω είναι η αίτηση συμπληρωμένη. Έτσι δεν χρειάζεται να μου παραπονείται το σύστημα ότι "δεν έχω αρκετό προσωπικό στην διάθεση μου" και άλλες εξυπνάδες οι οποίες προορίζονται για άτομα με χαμηλό IQ.

Πόσο δύσκολο είναι να κρατήσουν την db τους ζωντανή το 2014 μΧ άραγε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 485
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 481
Σύνολο: 498

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.