*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα  (Αναγνώστηκε 138783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #504 στις: Ιούνιος 26, 2022, 08:43:51 μμ »
Εμείς εδώ στο φόρουμ γράφουμε με ψευδώνυμα οπότε μικρή σημασία εάν έχουμε βάσιμες υποψίες ή αμφιβολίες για τα λεγόμενα και γραφόμενα κάποιου που με ονοματεπώνυμο εκθέτει προσωπικά του δεδομένα και υπογραφή για να αποδείξει το αυτονόητο όλων όσων έχουμε δώσει έστω και μια φορά γραπτό είτε είμαστε διοριστεοι είτε αδιοριστοι και γνωρίζουμε εκ των έσω το τι παίζεται. Τώρα εάν υπάρχει δικαστική απόφαση ή όχι ή αν απλά μπήκε στο αρχείο δεν το ξέρω... Και δεν με νοιάζει γιατί εγώ πιστεύω αυτά που βλέπω στα δύο γραπτά. Και άνετα κάποιος μπορεί να το ψάξει γιατί φαίνεται ονοματεπώνυμο ειδικότητα κτλ
Από εκεί και πέρα είναι δικό μας θέμα τι θέλουμε και τι όχι ... Απλά εμένα προσωπικά με επιβεβαιώνει από αυτά που είχα ακούσει από πολλούς διορίσμενους και αδιοριστους συναδέλφους χωρίς βέβαια κάποια απόδειξη του τι παιζόταν. Και ναι για εμενα αυτο αποτελεί απόδειξη για τα όργια που είχαν γίνει τότε
Τι παιζόταν;
Οποιος στρωνόταν και διάβαζε σοβαρά περνούσε! Αυτό παιζόταν! Τώρα τα υπόλοιπα... να 'χαμε να λέγαμε!
Απλώς, όσοι επένδυσαν σε μεταπτυχιακά και σεμινάρια τα τελευταία προηγούμενα χρόνια και δεν πρόλαβαν να εξαργυρώσουν την επένδυση, οδύρονται κατά του γραπτού διαγωνισμού τώρα.
Στην τελική, όποιος δε φοβάται το διάβασμα για το μεταπτυχιακό που (υποτίθεται) ότι έκανε, δε φοβάται να διαβάσει και έναν γραπτό διαγωνισμό.
Επιλογές είναι όλα. Τέλος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:38:06 »

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #505 στις: Ιούνιος 26, 2022, 10:06:06 μμ »
Όταν βρεθείτε μπροστά στο δικαστή πείτε ότι "άκουσα"...Συγνώμη μπαρούφες... :(

Εμείς εδώ στο φόρουμ γράφουμε με ψευδώνυμα οπότε μικρή σημασία εάν έχουμε βάσιμες υποψίες ή αμφιβολίες για τα λεγόμενα και γραφόμενα κάποιου που με ονοματεπώνυμο εκθέτει προσωπικά του δεδομένα και υπογραφή για να αποδείξει το αυτονόητο όλων όσων έχουμε δώσει έστω και μια φορά γραπτό είτε είμαστε διοριστεοι είτε αδιοριστοι και γνωρίζουμε εκ των έσω το τι παίζεται. Τώρα εάν υπάρχει δικαστική απόφαση ή όχι ή αν απλά μπήκε στο αρχείο δεν το ξέρω... Και δεν με νοιάζει γιατί εγώ πιστεύω αυτά που βλέπω στα δύο γραπτά. Και άνετα κάποιος μπορεί να το ψάξει γιατί φαίνεται ονοματεπώνυμο ειδικότητα κτλ
Από εκεί και πέρα είναι δικό μας θέμα τι θέλουμε και τι όχι ... Απλά εμένα προσωπικά με επιβεβαιώνει από αυτά που είχα ακούσει από πολλούς διορίσμενους και αδιοριστους συναδέλφους χωρίς βέβαια κάποια απόδειξη του τι παιζόταν. Και ναι για εμενα αυτο αποτελεί απόδειξη για τα όργια που είχαν γίνει τότε

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #506 στις: Ιούνιος 26, 2022, 10:14:08 μμ »
Τι παιζόταν;
Οποιος στρωνόταν και διάβαζε σοβαρά περνούσε! Αυτό παιζόταν! Τώρα τα υπόλοιπα... να 'χαμε να λέγαμε!
Απλώς, όσοι επένδυσαν σε μεταπτυχιακά και σεμινάρια τα τελευταία προηγούμενα χρόνια και δεν πρόλαβαν να εξαργυρώσουν την επένδυση, οδύρονται κατά του γραπτού διαγωνισμού τώρα.
Στην τελική, όποιος δε φοβάται το διάβασμα για το μεταπτυχιακό που (υποτίθεται) ότι έκανε, δε φοβάται να διαβάσει και έναν γραπτό διαγωνισμό.
Επιλογές είναι όλα. Τέλος.
σίγουρα είναι επιλογές τα πάντα. Όπως και αυτοί που είχαν από πριν τα θέματα τα οποία επιλεκτικά είχαν διαρρεύσει.
Συμφωνω απολύτως με το διάβασμα και έτσι είναι αλλά δεν μπορώ να αγνοήσω τον πενηντάρη συνάδελφο που θα πρέπει να διαβάσει για πολλοστή φορά και σίγουρα δεν μπορεί να συναγωνιστεί εμένα στο διάβασμα αλλά και εγώ δεν μπορώ να συναγωνιστω τον 24αρη που μόλις τελείωσε την σχολή του... Όλοι θα κάνουμε την προσπάθεια μας από εκεί και πέρα μιλάμε για το αν είναι άδικο ή δίκαιο σύστημα και αν αποδεδειγμένα έχει αποτύχει αρκετές φορές... Όπως απέτυχε και το προσοντολογιο παταγωδώς.... Επομένως να είχαμε να λέγαμε

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #507 στις: Ιούνιος 26, 2022, 10:16:42 μμ »
Όταν βρεθείτε μπροστά στο δικαστή πείτε ότι "άκουσα"...Συγνώμη μπαρούφες... :(
Εγώ αποκλείεται να βρεθώ μπροστά στον δικαστή γιατί μικρή σημασία έχει η γνώμη μου. .. Ο συνάδελφος όμως προ 15ετιας βρέθηκε... Τώρα τι είπε??? Δεν γνωρίζω... Σίγουρα όχι μπαρουφες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:38:06 »

Αποσυνδεδεμένος insenso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #508 στις: Ιούνιος 27, 2022, 03:44:42 μμ »
Παιδιά, εγώ που θα πάρω πτυχίο του χρόνου τον Ιούνιο έχω καμιά ελπίδα να προλάβω το νέο σύστημα;

Αποσυνδεδεμένος insenso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #509 στις: Ιούνιος 27, 2022, 04:07:42 μμ »
Μπράβο πάντως στην Κεραμέως που επαναφέρει γραπτό, δεν την ψήφισα τζάμπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2022, 10:00:19 πμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #510 στις: Ιούνιος 27, 2022, 04:14:21 μμ »
Νομός 3848/2010: 0 προκηρύξεις - 0 διορισμοί.
Νόμος 4589/2019: 3 προκηρύξεις (απο 2 διαφορετικές κυβερνήσεις) - 25000 διορισμοι (και έπεται συνέχεια).

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΡΥΔΑΜΕΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #511 στις: Ιούνιος 27, 2022, 04:35:18 μμ »
Δηλαδή διαγωνισμός σημαίνει ανάπτυξη…. Πρωτότυπο επιχείρημα….
Και τι είναι για σένα η επιτυχία στον διαγωνισμό πολλάκις που σε έχει στην αδιοριστία;
Πρόοδος!
Ε δεν το είχα σκεφτεί…

Αποσυνδεδεμένος Mini1234

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #512 στις: Ιούνιος 27, 2022, 04:40:12 μμ »
Προοδος και αναπτυξη λεξεις που χρησιμοποιουνται αναλογα τα προσωπικα συμφεροντα μας μη γελιομαστε. Προοδος και αναπτυξη ο γραπτος επειδη ετσι θα δουλεψουμε. Γελοιο επιχειρημα

Αποσυνδεδεμένος insenso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #513 στις: Ιούνιος 27, 2022, 04:41:06 μμ »
Ναι ανάπτυξη είναι να επιλέγονται για τη μόρφωση των παιδιών οι καλύτεροι. Νεξτ.

Αποσυνδεδεμένος chris1972john

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #514 στις: Ιούνιος 27, 2022, 06:02:25 μμ »
Άμα δείτε γραπτό διαγωνισμό από τη ΝΔ να μου γράψετε!Και για να μην ξεχνιόμαστε!Πριν τις εκλογές του 2019 έλεγαν (στη ΝΔ) ότι άμα γίνουν κυβέρνηση θα κάναν γραπτό διαγωνισμό εκπαιδευτικών!Μόλις βγήκαν εφάρμοσαν το πρόγραμμα Γαβρογλου (νέο σύστημα διορισμών )που ήταν συριζαικης έμπνευσης .
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #515 στις: Ιούνιος 27, 2022, 08:00:39 μμ »
Το λέει στη συνέντευξη της ξεκάθαρα "Σε συνέντευξη της,η Υπουργός Παιδείας δήλωσε πως το ενδεχόμενο γραπτού ΑΣΕΠ εκπ/κων εξετάζεται ως επιλογή για την καλύτερη στελέχωση της εκπαίδευσης..."

Εδώ ===> https://www.especial.gr/kerameus-graptos-diagwnismos-asep-e3etazetai-gia-prosexeis-proslhpseis-kai-diorismous/

Άμα δείτε γραπτό διαγωνισμό από τη ΝΔ να μου γράψετε!Και για να μην ξεχνιόμαστε!Πριν τις εκλογές του 2019 έλεγαν (στη ΝΔ) ότι άμα γίνουν κυβέρνηση θα κάναν γραπτό διαγωνισμό εκπαιδευτικών!Μόλις βγήκαν εφάρμοσαν το πρόγραμμα Γαβρογλου (νέο σύστημα διορισμών )που ήταν συριζαικης έμπνευσης .

Αποσυνδεδεμένος zoek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #516 στις: Ιούνιος 27, 2022, 10:21:11 μμ »
Εννοείται ότι θα φάει μαύρο από τους χιλιάδες αναπληρωτες που υπηρετούν τόσα χρόνια σε περίπτωση που τους υποχρεώσει στα 40φευγα τους να δώσουν ασεπ. Έλεος πια ας βάλει για εσάς τους νέους κ ας έχει παράλληλους πινακες για τους παλιούς να παίρνει κ από κει. Επειδή του έρχεται μια φαεινή ιδέα κάποιου υπουργού θα πρέπει κάθε τρεις κ λίγο να αναθεωρούμε κ να ρυθμίζουμε τις ζωές μας κ των οικογενειών μας ανάλογα με τις ορέξεις του καθενός. ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΡΥΔΑΜΕΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #517 στις: Ιούνιος 28, 2022, 08:30:35 πμ »
Συγνώμη, το δικό μου μήνυμα γιατί διαγράφηκε; Εγώ δεν έθιγα κανέναν ούτε και χαρακτήριζα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160804
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.