*

Αποστολέας Θέμα: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 1390954 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zzz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3752 στις: Ιούλιος 15, 2013, 09:37:03 μμ »
στην τελικη ειμαι υπερ της αξιολογησης μεσα στην ταξη, απροειδοποίητα μάλιστα.

Θα σου πω κάτι που έχω επαναλάβει και στο παρελθόν... δεν ξέρω τίποτε για σένα αλλά από αυτά που δηλώνεις ΚΑΙ ΜΟΝΟ το συμπέρασμα που βγάζει κανείς είναι ότι δεν έχεις καμιά απολύτως σχέση με αυτό το χώρο!  Δεν το γράφω για να σε θίξω, πολύ απλά αυτό βγάζεις και μάλιστα πολύ έντονα!!!!! Εαν ισχύει το αντίθετο οι δηλώσεις σου πραγματικά γενούν τεράστα ερωτηματικά... ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:19:52 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3753 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:13:24 μμ »
Eίναι μια θεση, αποψη. Ειτε αρέσει είτε όχι. Οσο για το τι βγαζει ο καθένας, αυτο που βγαζει είναι η προσωπική του αποψη που δικαιουται να εχει καθε σκεπτομενος ανθρωπος. Αν θελετε να έχετε την κοινωνία με το μερος σας, οπως συχνα λετε, μαθετε να ακουτε και να προβληματιζεστε.

Θα μπορουσα να διαγραψω το μηνυμα σου, όπως εκανα πριν λιγο σε αλλον συναδελφο που καταφερθηκε με απρεπη τροπο σε αλλον, αποκαλωντας τον "ασχετο".Εκανα τροποποίηση. Στο δικο σου που αφορα εμενα ομως δεν θα κανω τιποτα. Δεν "κολλωνω". Εσεις που ειστε σε ταξη καλο ειναι να μαθετε συμπεριφορες και να ειστε ανοιχτοι σε καθε αποψη/πρόταση.Αν θελετε με επιχειρήματα να την αντικρουετε και οχι με το "ποιος εισαι εσυ, και τι σχεση εχεις" Ειμαι ενας απλος, αγραμματος, ανιδεος πολιτης που εχει αποψη, ισως "στραβή" διορθωστε με/πειστε με ωστε να αλλάξει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2013, 10:23:44 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος zzz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3754 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:24:46 μμ »
Θα μπορουσα να διαγραψω το μηνυμα σου

Την προηγούμενη φορά που σου έγραψα ακριβώς αυτό, το διέγραψες!! Μπράβο που άλλαξες στάση  ;)

Εσεις που ειστε σε ταξη καλο ειναι να μαθετε συμπεριφορες.
Επιτέλους παραδέχεσαι το προφανές ;D Δεν έχει σχέση με το θέμα το αν ο εκφράζον μια άποψη για έναν χώρο είναι εκτός του χώρου; Αυτό θα μου επιτρέψεις να το κρίνω μόνη μου... Είτε αρέσει είτε όχι οι εκπαιδευτικοί έχουν και άποψη και έχουν μάθει και να κρίνουν και να κρίνονται σε καθημερινή βάση. Πουθενά αλλού έξω από το σχολείο και το νοσοκομείο δεν θα συναντήσεις ήθος στους δ.υ. Δεν είναι δυνατό να συνδιαλλέγεσαι με 300 άτομα τη βδομάδα και να μην τους σέβεσαι ωστε να σε σέβονται και αυτοί. Θα έκανε τη ζωή σου κόλαση φίλε μου... ;)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3755 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:33:53 μμ »
Φαίνεται πως ως γυναικα, μου το κρατουσες "μανιάτικο" για εκεινη τη διαγραφή !!!  ;D και ειπες να μου την "πεις". Δεν είμαι ο τύπος που χαμπαριάζω .... ;)
Δεν αλλαξα σταση. Ειναι στους κανονες του φορουμ, οπως κανω και για καθε μελος που θα βρεθει στην κριτικη, που δεν δικαιουμαστε να κανουμε σε συναδελφους επι προσωπικου.

Συναντω ηθος παντου. Λυπαμαι αλλα στα σχολεια μαλλον ειναι δυσκολο, απ οσα λετε εσεις οι ιδιοι.Μηπως να παραθεσω χιλιαδες μηνυματα  επ αυτού?

Ας επιστρεψουμε στο θέμα. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2013, 10:50:30 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:19:52 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3756 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:37:34 μμ »
Επιτρέψτε μου να επέμβω και να πω πως ο Μάρκος έχει δίκαιο ως προς το " μάθετε να ακούτε".
Το επιχείρημα " δεν είσαι σε τάξη" ειναι εντελώς έωλο γιατί αν το αντιστρέψουμε θα μπορούσε και ο υπουργός ή ο οποιοσδήποτε της διοίκησης να αντιτάξει " και συ mous που είσαι άσχετη απο διοίκηση  δεν δικαιούσαι να ομιλείς για τις διαθεσιμότητες" . Όμως δεν ειναι έτσι - όλοι έχουμε άποψη για πράγματα που μας αγγίζουν άμεσα ως κοινωνία.

Στην τελική ό Μάρκος δεν είπε τίποτα παραπάνω από αυτό που λέμε όλοι μας :
όπως δεν είναι όλοι οι διοριστέοι ΑΣΕΠ κατάλληλοι για την τάξη ή αντιθετα
οπως δεν είναι όλοι οι διορισμένοι με επετηρίδα ακατάλληλοι για την τάξη
έτσι ακριβώς δεν είναι και όλοι οι πτυχιούχοι "καθηγητικού" πτυχίου σωστοί παιδαγωγοί. Η γνώση της παιδαγωγικής επιστήμης δεν συνεπάγεται την αυτόματη σωστή εφαρμογή της θεωρίας.

Ωστόσο, ας επιστρέψουμε στο κυρίως θέμα : τις διαθεσιμότητες (αυτές που ήρθαν και αυτές που έρχονται )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kourakpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3757 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:44:13 μμ »
το ξαναγράφω για όσους δεν το είδαν...
Από το σχέδιο νόμου:

Άρθρο 90
∆ιαθεσιμότητα

2. Εάν καταργηθούν ορισμένες θέσεις του ίδιου κλάδου ή και ειδικότητας, η επιλογή του προσωπικού που τίθεται σε διαθεσιμότητα λόγω κατάργησης θέσης σύμφωνα με την παράγραφο Ζ.2 της παραγράφου Ζ του άρθρου πρώτου του ν. 4093/2012, κατά τα ανωτέρω διενεργείται με βάση την αποτίμηση των προσόντων όλων των υπαλλήλων του κλάδου ή και της ειδικότητας που ανήκουν οι υπό κατάργηση θέσεις του φορέα, εφόσον
υπηρετούν σε υπηρεσίες ή μονάδες που αξιολογήθηκαν σύμφωνα με την παρ.1 του παρόντος.

Καμία ειδικότητα δεν είναι εξασφαλισμένη. Μπορούν να διώξουν και Φιλολόγους και Μαθηματικούς κλπ...;;;;;;
και μετά να τους πάρουν κοψοτιμής ως ωρομίσθιους;;;;
ποιά είναι η γνώμη σας;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3758 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:46:44 μμ »
Πουθενά αλλού έξω από το σχολείο και το νοσοκομείο δεν θα συναντήσεις ήθος στους δ.υ. Δεν είναι δυνατό να συνδιαλλέγεσαι με 300 άτομα τη βδομάδα και να μην τους σέβεσαι ωστε να σε σέβονται και αυτοί. Θα έκανε τη ζωή σου κόλαση φίλε μου... ;)

Θα σχολιάσω μόνο το παραπάνω.. Έχω συναντήσει ανθρώπους/δ.υ. με ήθος τόσο σε διάφορες δημόσιες υπηρεσίες, όσο και σε σχολεία και νοσοκομεία. Από την άλλη, έχω συναντήσει και ποταπούς ανθρώπους σε δημόσιες υπηρεσίες, σχολεία, παν/μια και νοσοκομεία. Τι θα πει αυτό; Ό,τι απλούστατα, οι εκπαιδευτικοί δεν είναι καμία ιδιαίτερη κάστα. Τμήμα της κοινωνίας είναι, με τα θετικά και τα αρνητικά στοιχεία, με στατιστική κατανομή (για να το μαθηματικοποιήσουμε λίγο) όλων των χαρακτηριστικών μιας κοινωνίας. Επειδή, όμως, από εκπαιδευτικούς θα περίμενε κανείς κάτι διαφορετικό από το μέσο όρο, κι αυτό λόγω ακριβώς της ιδιότητάς τους, θλίβεται κανείς όταν βλέπει μία από τα ίδια. Γκαουσιανή κατανομή με καλούς, μέτριους και κακούς ανθρώπους, όπως στην κοινωνία συνολικά.
Ας προσγειωθούμε από τον ψευτοελιτισμό καλύτερα. 3 χρόνια η πλειοψηφία του κλάδου με τόσο ήθος, το είδαμε.. όπως και ολόκληρης της κοινωνίας μας. Μόνο θλίψη και απογοήτευση προκαλούν/με όλοι προς το παρόν. Ελπίζω σε κάτι καλύτερο, αλλά για την ώρα δεν το βλέπω.


Υ.Γ. Σχετικά με τη διαθεσιμότητα (ή το πιο σικ.. κινητικότητα.. μιας και υπάρχει αυτολογοκρισία στις κυβερνήσεις της λέξης "απόλυση"), θα έρθει για όλες τις ειδικότητες, αν δεν σταματήσει τώρα. Στόχος είναι η μείωση του προσωπικού (ειδικά σε εκπαίδευση και υγεία). Τι δηλαδή; Νομίζετε ότι θα γίνει κάτι διαφορετικό, απ' ότι σε Λετονίες και λοιπά κρατίδια; Ο στόχος είναι ίδιος σε όλες τις περιπτώσεις, αλλά εξαρτάται από τους πολίτες κιόλας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2013, 10:50:20 μμ από Landau »
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3759 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:55:28 μμ »
στην τελικη ειμαι υπερ της αξιολογησης μεσα στην ταξη, απροειδοποίητα μάλιστα.

Θα σου πω κάτι που έχω επαναλάβει και στο παρελθόν... δεν ξέρω τίποτε για σένα αλλά από αυτά που δηλώνεις ΚΑΙ ΜΟΝΟ το συμπέρασμα που βγάζει κανείς είναι ότι δεν έχεις καμιά απολύτως σχέση με αυτό το χώρο!  Δεν το γράφω για να σε θίξω, πολύ απλά αυτό βγάζεις και μάλιστα πολύ έντονα!!!!! Εαν ισχύει το αντίθετο οι δηλώσεις σου πραγματικά γενούν τεράστα ερωτηματικά... ::)
Με τον Μάρκο έχω διαφωνήσει σε αρκετά θέματα,αλλά γι αυτό υπάρχει ο συνάνθρωπος,για να μας θυμίζει πως σ αυτόν τον κόσμο δεν είμαστε μόνοι μας!Δυστυχώς την τακτική να επιτίθενται συνάδελφοι σε όσους διαφωνούν,την έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές.Η παραπάνω τακτική πάντα συνοδεύεται και με την απαράδεκτη αμφισβήτηση των προθέσεων εκείνου που λέει κάτι αντίθετο απο αυτό που θέλουμε.Η 'αποψη μου είναι πως η πράξη αυτή είναι αντιδημοκρατική και βαθύτατα αντιεκπαιδευτική.
Τώρα για την ουσία του θέματος:με την συνεχή αξιολόγηση των εκπαιδευτικών συμφωνώ απόλυτα,γιατί αυτή είναι η φύση της εκπαίδευσης,να δίνουν εξετάσεις καθημέρινα μαθητές-καθηγητές.Αυτό είναι εκπαίδευση συνάδελφοι και αυτό λένε όλοι οι μεγάλοι παιδαγωγοί. Αν λοιπόν πρέπει κάποιος να αναρωτηθεί για την θέση του στην εκπαίδευση,είναι αυτός που αντιτίθεται στην αξιολόγηση!

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3760 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:57:32 μμ »
το ξαναγράφω για όσους δεν το είδαν...
Από το σχέδιο νόμου:

Άρθρο 90
∆ιαθεσιμότητα

2. Εάν καταργηθούν ορισμένες θέσεις του ίδιου κλάδου ή και ειδικότητας, η επιλογή του προσωπικού που τίθεται σε διαθεσιμότητα λόγω κατάργησης θέσης σύμφωνα με την παράγραφο Ζ.2 της παραγράφου Ζ του άρθρου πρώτου του ν. 4093/2012, κατά τα ανωτέρω διενεργείται με βάση την αποτίμηση των προσόντων όλων των υπαλλήλων του κλάδου ή και της ειδικότητας που ανήκουν οι υπό κατάργηση θέσεις του φορέα, εφόσον
υπηρετούν σε υπηρεσίες ή μονάδες που αξιολογήθηκαν σύμφωνα με την παρ.1 του παρόντος.

Καμία ειδικότητα δεν είναι εξασφαλισμένη. Μπορούν να διώξουν και Φιλολόγους και Μαθηματικούς κλπ...;;;;;;
και μετά να τους πάρουν κοψοτιμής ως ωρομίσθιους;;;;
ποιά είναι η γνώμη σας;
Κατα τη γνώμη μου αυτό είναι ένα από τα πιθανότερα πλέον σενάρια  και ψάχνουν να βρουν τα κριτήρια. Για μαθηματικούς και φιλολόγους δε το βλέπω πιθανό αλλά ποτέ δε ξέρεις. Αφού θα βρουν τη μέθοδο, κανείς νομίζω δε θα είναι ασφαλής. Η αρχή θα γίνει με τους ΠΕ11 και οι περισσότεροι αιρετοί και υπηρεσιακοί που έχω μιλήσει αυτό λένε. Πάντως το σημερινό άρθρο του Έθνους που μίλαγε για γυμναστές ΄΄Ολυμπιακής Εκπαίδευσης΄΄ που μονιμοποιήθηκαν στο Υπουργείο Πολιτισμού δείχνει ότι ή πολύ άσχετοι είναι οι δημοσιογράφοι ή πολύ πονηροί εκεί στο Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος kourakpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3761 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:01:59 μμ »
Άρα η οργανική δεν εξασφαλίζει κανέναν;

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3762 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:05:36 μμ »
Άρα η οργανική δεν εξασφαλίζει κανέναν;
΄΄.....διενεργείται με βάση την αποτίμηση των προσόντων όλων των υπαλλήλων του κλάδου΄΄. Αυτό σημαίνει ότι στο παιχνίδι της αξιολόγησης για διαθεσιμότητα θα μπουν και αυτοί με οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος kourakpe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3763 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:08:01 μμ »
Βαδίζουμε λοιπόν ολοταχώς για άρση της μονιμότητας.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3764 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:10:40 μμ »
μα αυτό έγινε ήδη !! Έχετε την εντύπωση ότι αυτοί που τέθηκαν σε διαθεσιμότητα ήταν όλοι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ;
Αντίθετα !! Σε εμάς μόνο 4 άτομα ήταν στην διάθεση ΠΥΣΔΕ οι υπόλοιποι κατείχαν ΌΛΟΙ οργανική και μάλιστα κάποιοι απο αυτούς είχαν και 29 χρόνια υπηρεσίας !!

Το σκεπτικό ειμαι παλιός και έχω και οργανική έχει καταργηθει εδώ και μια εβδομάδα. Ας το καταλάβουμε όλοι καλά ( εκπαιδευτικοί και μη ) : είμαστε όλοι διαθέσιμοι !! και όλοι απολυμένοι ....  και όσοι νομίζουν ότι γλύτωσαν λόγω πολυτεκνίας ή μεταπτυχιακών πλανώνται πλάνην οικτράν : μετατάσσονται μεν, ως ΙΔΑΧ δε.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος diderot3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαθεσιμότητα (Κινητικότητα) Εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3765 στις: Ιούλιος 15, 2013, 11:11:53 μμ »
Προσπάθησα να το ανεβάσω 2 φορές στο alfavita αλλά έπεσε λογοκρισία και τελικά (ως τώρα, εδώ και ένα 24ωρο) δεν ανέβηκε ποτέ! Το στέλνω λοιπόν κι εδώ:
Με αφορμή τον προγραμματισμό δράσης της ΟΛΜΕ για τις επόμενες μέρες, με κινητοποιήσεις, εξαιτίας των απολύσεων συναδέλφων των Τεχνικών Ειδικοτήτων:
Αν η ΟΛΜΕ θέλει τον κόσμο δίπλα της και δε νοιάζεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΟΛΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ (ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ), να οργανώσει ΑΜΕΣΑ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ απ'το Σεπτέμβριο! Κανένας εκπαιδευτικός δημοσίου σχολείου οποιασδήποτε βαθμίδας σε τάξη για έναν μήνα! Εκεί σας θέλω κύριοι της ΟΛΜΕ! Τότε ΜΟΝΟ θα αποδείξετε ότι δεν είστε πουλημένοι και δεν τάζετε φύκια για μεταξωτές κορδέλες! Όπως και να'χει, εμείς ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε στους δρόμους αυτή την εβδομάδα, μαχητικοί, οργισμένοι και αλληλέγγυοι! Όχι μοιρολατρικοί αλλά οργισμένοι! Όχι μίζεροι αλλά μαχητές! Κι εύχομαι όσοι ψήφιζαν έως σήμερα τους προδότες που μας κυβερνάνε, να πήραν επιτέλους το μάθημά τους, είτε ανήκουν στους απολυμένους, είτε όχι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160694
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.