*

Αποστολέας Θέμα: δουλεια σε παιδικο σταθμο  (Αναγνώστηκε 40191 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iwanna.m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
δουλεια σε παιδικο σταθμο
« στις: Ιανουάριος 23, 2009, 02:42:58 μμ »
Γεια σας! προσφατα τελειωσα τη σχολη μου και απο τοτε ψαχνω δουλεια σε ιδιωτικο νηπιαγωγειο ή παιδικο σταθμο. σημερα με πηραν τηλ. και με καλεσαν απο παιδικο σταθμο. επειδη ειναι η πρωτη φορα, δεν εχω εργαστει, δεν γνωριζω τις συνθηκες εργασιας και θα ηθελα οποιος/οποια εχει εμπειρια και ειναι προθυμος να με ενημερωσει σχετικα με τις υποχρεωσεις μου και τι δικαιουμαι ( μισθος, ικα, αδειες). δεν ξερω που να απευθυνθω σας παρακαλω βοηθηστε με ετσι ωστε να ειμαι ενημερη στα βασικα. ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:41:04 »

Αποσυνδεδεμένος LAaleXXX

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 04:00:38 μμ »
Καλησπέρα, καλό θα ήταν να ενημερωθείς από την πρωτοβάθμια της περιοχής σου.. Μέχρι τότε μπορείς να ψάξεις σχετικές εγκυκλίους στο ίντερνετ.. Δεν μπορώ να σε διαφωτίσω και πολύ, παρά μόνο να σου πω ότι θα πρέπει να δείχνεις σίγουρη για τον εαυτό σου και ότι γνωρίζεις το αντικείμενό σου και τα δικαιώματα σου και μην διστάσεις να πεις τη γνώμη σου, γιατί κάποιους εργοδότες τους συμφέρει να μην συναντούν αντιστάσεις και να περνάει το δικό τους, άσχετα με το αν έχουν δίκιο ή άδικο.. Το παν είναι να έρθεις σε μία καλή συνεννόηση στη συνάντησή σας, έτσι ώστε να μην υπάρχουν αδιευκρίνυστα μέρη.. Τα μόνα που γνωρίζω σχετικά με μισθοδοσίες, όχι ότι ισχύουν σε επαρχιακές πόλεις(εμένα κάποια μου είπε θα σου δώσω 500 ευρώ γιατί είσαι άπειρη :o έλεος) είναι: οι παιδικοί σταθμοί εντάσσονται στο υπουργείο υγείας και πρόνοιας και σύμφωνα με τις διατάξεις του ο μισθός μας κινείται από 680-720 ευρώ. Νηπιαγωγεία που ανήκουν σε εκπαιδευτήρια, δηλ σχολεία με δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο, υπάγονται στο υπουργείο παιδείας και ο μισθός είναι περίπου 1000 ευρώ, εκεί για να σε προσλάβουν και αν είναι εντάξει πρέπει να σου κάνουν διοριστήριο ότι σε προσέλαβαν και οι μήνες που δουλεύεις εκεί μετρούν σαν να είσαι αναπληρώτρια(έτσι μου έχουν πει, μπορεί να είναι και λάθος)..
Όμως και στις δύο περιπτώσεις για να σε προσλάβουν, θα πρέπει πρώτα να κάνεις τα χαρτιά σου(μία αίτηση που σου δίνεται εκεί και ένα παράβολο) στην πρωτοβάθμια της περιοχής σου για να γραφτείς στην επετηρίδα ιδιωτικών εκπαιδευτικών και να σου έρθει η απαντητική επιστολή από το υπουργείο ότι είσαι στην επετηρίδα. Βέβαια μπορεί και να μην σου το ζητήσουν αυτό στη δουλειά που θα πας όμως να ξέρεις πως αν οι εργοδότες είναι σωστοί και σκοπεύουν να σε διορίσουν-προσλάβουν κανονικά θα σου το ζητήσουν..
Για ένσημα δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω δουλέψει, αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση στον τομέα μας.. Άδειες μην περιμένεις, πολύ δύσκολα δίνουν... Αυτά από εμένα, όποιος γνωρίζει κάποια επιπλέον πράγματα ας μας διαφωτίσει για να μαθαίνουμε...
Αν ψάξεις στο φόρουμ υπάρχει και άλλο θέμα με συζήτηση σχετικά με εργασία σε παιδικό σταθμό αν δεν κάνω λάθος..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2009, 04:03:44 μμ από LAaleXXX »
Φτάσε εκεί που δεν μπορείς να φτάσεις..

Αποσυνδεδεμένος eviges

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 04:24:47 μμ »
γεια σας εγω δουλευω σε παιδικο σταθμο πρωτη φορα (ξεκινησα το Σεπτεμβριο) καθοτι πηρα το πτυχιο τον Ιουνιο. οσον αφορα το διοριστηριο δεν εχω ιδεα και ποτε δεν μου αναφερθηκε κατι τετοιο, πρωτη φορα το ακουω. ουτε για αδειες μου εκανε καποια αναφορα ο εργοδότης μου, γιατι αμα παρω αδεια ποιος θα προσεχει τα παιδια μου;; φυσικα αν ειναι κατι σημαντικο εννοειται πως θα σου δωσει. οσον αφορα το μισθο παιρνω...............400 ολοκληρα ευρω.(να φανταστειτε ειναι τα περισσοτερα που δινουνε στην πολη μου). η αλλη μου η γνωστη παιρνει 350 ευρω. οτι υπαρχει εκμεταλλευση υπαρχει δεν το συζητω καν...... τα ενσημα που μου κολλαει ειναι 25 το μηνα, ακομη και οταν δεν δουλευω(π.χ εθνικες γιορτες, καποιες μερες το Πασχα και τα Χριστουγεννα) αυτο είναι καλό. τι να πω;;; ηθελα πολυ να δουλεψω και για πρωτη φορα κανω υπομονη... οσον αφορα τις υποχρεωσεις σου θεωρω πως το ποιο σωστο ειναι να πηγαινεις στην ωρα που εχετε κανονισει και να φευγεις στην ωρα σου. ουτε παραπανω ωρες χωρις να πληρωνεσαι και ουτε φυσικα να πλενεις τα πιατα και να καθαριζεις τις ταξεις(κατι που κανω εγω) >:( καλη αρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος iwanna.m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 04:57:19 μμ »
LAaleXXX KAI eviges ειλικρινα ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, ειναι πολυ σημαντικες και χρησιμες για μενα,  θα το ψαξω περισσοτερο ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:41:04 »

Αποσυνδεδεμένος sylfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 05:37:40 μμ »
γεια σας εγω δουλευω σε παιδικο σταθμο πρωτη φορα (ξεκινησα το Σεπτεμβριο) καθοτι πηρα το πτυχιο τον Ιουνιο. οσον αφορα το διοριστηριο δεν εχω ιδεα και ποτε δεν μου αναφερθηκε κατι τετοιο, πρωτη φορα το ακουω. ουτε για αδειες μου εκανε καποια αναφορα ο εργοδότης μου, γιατι αμα παρω αδεια ποιος θα προσεχει τα παιδια μου;; φυσικα αν ειναι κατι σημαντικο εννοειται πως θα σου δωσει. οσον αφορα το μισθο παιρνω...............400 ολοκληρα ευρω.(να φανταστειτε ειναι τα περισσοτερα που δινουνε στην πολη μου). η αλλη μου η γνωστη παιρνει 350 ευρω. οτι υπαρχει εκμεταλλευση υπαρχει δεν το συζητω καν...... τα ενσημα που μου κολλαει ειναι 25 το μηνα, ακομη και οταν δεν δουλευω(π.χ εθνικες γιορτες, καποιες μερες το Πασχα και τα Χριστουγεννα) αυτο είναι καλό. τι να πω;;; ηθελα πολυ να δουλεψω και για πρωτη φορα κανω υπομονη... οσον αφορα τις υποχρεωσεις σου θεωρω πως το ποιο σωστο ειναι να πηγαινεις στην ωρα που εχετε κανονισει και να φευγεις στην ωρα σου. ουτε παραπανω ωρες χωρις να πληρωνεσαι και ουτε φυσικα να πλενεις τα πιατα και να καθαριζεις τις ταξεις(κατι που κανω εγω) >:( καλη αρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Τα 400 ευρώ και τα 25 ένσημα το μήνα είναι τα νόμιμα που δικαιούται ο εργαζόμενος για την τετράωρη απασχόληση. Αν δουλεύεις τετράωρο είναι αυτά που δικαιούσαι σε κάθε δουλειά του ιδιωτικού τομέα, αν δουλεύεις οχτάωρο σου δίνει τα μισά  :-\
Αυτά όμως γνωρίζω ότι ισχύουν γενικά για όλες τις δουλειές στον ιδιωτικό τομέα, αλλά είχα την εντύπωση πως στους παιδικούς σταθμούς υπάρχει διαφορετικό καθεστώς στις μισθοδοσίες κτλ.  ???

Αποσυνδεδεμένος Ritalamp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1480
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 06:20:59 μμ »
Μέσες άκρες αυτά είναι .Οι εμπειρίες μου από το μισθολογικό βέβαια είναι διαφορετικές, γιατί πληρωνόμουν κανονικά για οκτάωρο. Το ... μενού μπορεί να περιλαμβάνει και δρομολόγια με το σχολικό και ενδεχομένως να έχεις και βοηθό. Έχεις τις διακοπές που έχουν όλοι οι εργαζόμενοι, όχι τα σχολεία. Η προϋπηρεσία σε παιδικό σταθμό δεν αναγνωρίζεται από το δημόσιο ως εκπαιδευτική υπηρεσία, όμως θα μετρήσει στη διαδοχική σου ασφάλιση για τη σύνταξή σου όταν με το καλό φτάσει η ώρα. Μόνο αν σε διορίσει νηπιαγωγέιο εκπαιδευτηρίων μετράει η προϋπηρεσία σου.

Παρόλα αυτά θα σου πρότεινα να το επιδιώξεις να δουλέψεις έστω και ένα χρόνο, γιατί όσο κακός και να είναι ο παιδικός σταθμός κάτι θα μάθεις που θα σου είναι χρήσιμος όταν διοριστείς. Και εννοείται ότι θα κοιτάς πάντα για κάτι καλύτερο και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα δώσεις στον επόμενο ΑΣΕΠ.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος eviges

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 06:57:57 μμ »
sylfa δουλευω 5.30 ωρες...( με ειχε ρωτησει αν θελω ενσημα για αυτες τις ωρες αλλα μονο τις μερες που δουλευα ή  να μου κολλαει ενσημα για 4 ωρες ακομη και τις μερες που δεν δουλευα. ειπε οτι με συνεφερε το δευτερο και ετσι επραξα) Ritalamp συμφωνω απολυτα μα απολυτα μαζι σου πως πρεπει να δουλεψουμε αρχικα σε εναν παιδικο σταθμο. πραγματικα η υπευθυνη με βοηθησε τοσο με δραστηριοτητες οσο και με ιδεες για γιορτες, στον τροπο δουλειας κλπ. ειναι μια πολυ καλη εμπειρια και αν φυσικα δεν περασω στο ασεπ παλι σε ιδιωτικο θα δουλεψω...

Αποσυνδεδεμένος blondie_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω..."
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 24, 2009, 11:32:24 μμ »
καλησπερα και απο μενα!εγω εχω τον εξης προβληματισμο πανω στο θεμα "ιδιωτικοι παιδικοι σταθμοι":θα δωσω τωρα στον ασεπ(καλη επιτυχια σε ολους οσους δινουν!)και επειδη,ας το πουμε,ειχα καποια χρηματα στην ακρη,ειπα να σταματησω τη δουλεια πριν τον ασεπ για να εχω χρονο να διαβασω.και αφου δωσω να ξαναψαξω για δουλεια παλι.ο προβληματισμος μου ειναι ο εξης:να παω να αφησω βιογραφικα σε ιδιωτικα νηπιαγωγεια η να ψαξω για μια δουλεια αλλη,ισως και ασχετη με το επαγγελμα μου,προκειμενου να βρω μια δουλεια με καλυτερες απολαβες?γιατι δυστυχως και στην πολη μου εκμεταλλευση πεφτει φουλ!τι εννοω με αυτο...εννοω οτι στην καλυτερη σε βαζουν 5-5,,5 ωρες με 350-400 ευρω η κανενα 8ωρο(αν εισαι τυχερη και χρειαζονται)με 550-600 ευρω...η πληρη ξεφτιλα...και το θεμα ειναι οτι δεν χρησιμοποιουν και το αναλυτικο..κανουν οτιδηποτε μπορουν για να βλεπουν οι γονεις εναν ατομικο φακελο ναααααα,με εργασιες,με..,με..,με...τα οποια εννοειται σχεδον ολα τα εχει κανει η νηπιαγωγος για να δουν οι γονεις ποοοσο καλα την εκανε την εργασια το παιδι και ποοοοσα του εχει μαθει αυτο το "καταπληκτικο" κατα τα αλλα ιδιωτικο σχολειο!!!!ειναι να τρελλαινεσαι δηλαδη!γιατι ειδα που γραφετε οτι "θα μαθεις και πραγματα απο το ιδωτικο που θα σε βοηθησουν".εμ αν δεν εχουν καμια σεχση με το αναλυτικο,πιο πολυ θα σε μπερδεψει παρα θα σε βοηθησει...και καταληγω γιατι εγραψα πολλα: να ψαξω λετε μετα τον ασεπ για δουλεια σε ιδιωτικο?(εχοντας μια μικρη δυστυχως ελπιδα να μου κανουν διοριστηριο)η να ψαξω για κατι ασχετο που μπορει να μου προσφερει περισσοτερα χρηματα?θελω να πιστευω πως δεν ειμαι η μονη που εχει αυτον τον προβληματισμο(αν ειμαι...τι τυχερες που ειστε!!!!)και ελπιζω να με βοηθησει καποιος πανω σε αυτο.ειλικρινα ειμαι πελαγωμενη στο τι αποφαση να παρω...ευχαριστω παντως εκ των προτερων...
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 25, 2009, 12:28:43 πμ »
Καλησπέρα Blondie και καλή επιτυχία! Το θέμα που αναφέρεις μας αφορά όλους νομίζω και ιδιαίτερα τώρα που τελειώνει ο ΑΣΕΠ.
Προσωπικά λοιπόν θα προσπαθήσω να βρω ένα Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο και να εφαρμόσω όσα θεωρητικά έμαθα στο Πανεπιστήμιο, δουλεύοντας με διάθεση να γίνω καλύτερη και να προσφέρω οτι καλύτερο μπορώ. Στην περίπτωση όμως που δεν τα καταφέρω να βρω Νηπιαγωγείο θα ψάξω για οποιαδήποτε άλλη δουλειά(που θα είχε και καλύτερες απολαβές) και οχι για Παιδικό Σταθμό. Το να φροντίζω βρέφη και νήπια(κάτω των 4 ετών) ή να απασχολώ τα τελευταία είναι κάτι που δεν θεωρώ οτι είναι κατάλληλο για μένα και γιατί να το κρύψομεν άλλωστε δεν έχω και την κατάλληλη κατάρτιση και δεν θα αναλάμβανα τέτοια ευθύνη! Δεν την θεωρώ υποτιμητική εργασία, σε καμία περίπτωση! Απλά δεν είναι αυτό που σπούδασα. Οι Παιδικοί είναι επιχειρήσεις, ανήκουν στο Υπ. υγείας έχουν άλλο ρόλο απο αυτόν των Νηπιαγωγείων...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2009, 12:31:23 πμ από vasilikiP »

Αποσυνδεδεμένος blondie_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω..."
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 25, 2009, 12:50:05 πμ »
Παράθεση
Προσωπικά λοιπόν θα προσπαθήσω να βρω ένα Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο και να εφαρμόσω όσα θεωρητικά έμαθα στο Πανεπιστήμιο, δουλεύοντας με διάθεση να γίνω καλύτερη και να προσφέρω οτι καλύτερο μπορώ.

μωρε ωραια τα λεμε...οταν πας εκει ομως (γιατι εχω δουλεψει σε ιδιωτικο για λιγο καιρο,αλλα και εχω περασει απο συνεντευξεις οποτε και μου ειπαν τι θελουν απο εμενα να κανω αν αποφασισω να δουλεψω εκει) δεν σε αφηνουν εννοειται να δουλεψεις οπως εσυ θες.σου δειχνουν ακριβως τι απαιτησεις εχουν απο εσενα και σου λενε τι να κανεις για να ειναι σιγουροι οτι ο ατομικος φακελος θα ειναι ναααα...που ειπα και προηγουμενως.οποτε πρωτον,δεν θα εχεις το χρονο να εφαρμοσεις αυτα που λες και δευτερον,το πιο πιθανο ειναι να σου γινει παρατηρηση(να μη γινω υπεβολικη και πω απολυση,πραγμα καθολου απιθανο)...βρε παιδια ειμαι τοσο λαθος?... :-[ :-[ μονο στην πολη μου συμβαινουν αυτα?.... ??? ??? ::) :-\ μπορειτε να μου πειτε σε ποια πολη δε γινεται να ερθω κι εγω?  ;D ;D ;D ασε παλι το διοριστηριο...τοσες οι πιθανοτητες οσες και να πιασεις το τζοκερ... ;D ;D ;D ;D ε τι να πω...αυτη ειναι η πικρη αληθεια!!!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 25, 2009, 12:55:16 πμ »
Σε ένα Νηπιαγωγείο όμως ακολουθείται αυτο το ρημαδοαναλυτικό έστω και μες τις άκρες, έτσι δεν είναι;; Σίγουρα θα έχουμε παρεμβολές απο άνωθεν(αν με καταλαβαίνεις) αλλά τουλάχιστον αυτές θα είναι απο μια συνάδελφο Νηπιαγωγό με την οποία θα μπορώ να συνεννοηθώ :-\ (ελπίζω)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2009, 01:00:03 πμ από vasilikiP »

Αποσυνδεδεμένος blondie_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω..."
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 25, 2009, 12:59:45 πμ »
Σε ένα Νηπιαγωγείο όμως ακολουθείται αυτο το ρημαδοαναλυτικό έστω και μες τις άκρες, έτσι δεν είναι;; Σίγουρα θα έχουμε παρεμβολές απο άνωθεν(αν με καταλαβαίνεις) αλλά τουλάχιστον αυτές θα είναι απο μια συνάδελφο Νηπιαγωγό με την οποία θα μπορώ να συνεννοηθώ :-\...(ελπίζω)
συγχωρεσε με,γιατι διαφορετικα θα φανω εριστικη και μονο αυτο δεν ειμαι :-[ :-[,αλλα εχεις δουλεψει σε ιδιωτικο εσυ?αν ναι,τι γινοταν εκει?
κι οσον αφορα τις παρεμβολες που λεμε συνηθως δεν γινονται απο συναδελφο αλλα...απο πιο πανω.αν με πιανεις!  ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2009, 01:01:53 πμ από blondie_82 »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 25, 2009, 01:08:01 πμ »
Δεν εχω δουλέψει ακριβώς. Οσο ήμουν φοιτήτρια έψαχνα δουλειά(βοηθού) σε Παιδικό γιατί ιδ. Νηπιαγωγεία δεν είχε εκεί που σπούδαζα. Πριν σε πάρουν, περνάει ένα δοκιμαστικό διαστημα για να σε "δουν"...ε το διαστημα δεν περασε ποτε γιατι έφυγα ΝΥΧΤΑ!
Ομως απο συναδέλφους φίλες μου που δουλεύουν σε νηπιαγωγεία(το τονίζω) τα πράγματα δεν είναι άσχημα, το αντίθετο! Είναι καλές οι σχολ μονάδες, το προσωπικό κατάλληλο, οι προισταμενοι νηπιαγωγοί (συνεργασιμοι) και βέβαια ακολουθούν το ΔΕΠΠΣ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2009, 01:12:36 πμ από vasilikiP »

Αποσυνδεδεμένος blondie_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "χαμογελω και προχωραω..."
    • Προφίλ
Απ: δουλεια σε παιδικο σταθμο
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 25, 2009, 01:19:47 πμ »
εφυγες εννοεις η δεν δε κρατησαν?(πω πω,ακουγεται κουτσομπολιστικο απο μερια μου αλλα ειλικρινα δεν ειναι καθολου!!! :-[ :-[ :-[ :-[ )
παντως ετσι οπως το εζησα εγω,καναμε καθαρα ο,τι ζητουσε η ιδιοκτητρια και μονο αυτα.και πιστεψε με δεν ειχες χρονο να κανεις κατι παραπανω ωστε να κερδισεις κατι και εσυ σαν εκπαιδευτικος.να εχεις δηλαδη καλυψει τις αναγκες του "αφεντικου" και να πεις "τωρα θα κανω κατι με βαση το αναλυτικο,να δω πως ειναι στην πραξη,να κανω μια εξασκηση,κλπ,κλπ".πηγαινες απο τη μια φωτοτυπια(μπλιαχ!!)στην αλλη,απο το ενα βιβλιο στο αλλο(ενα μαθηματικων,ενα για γραφη,κλπ)και περα του οτι τα λυπασαι γιατι τα πιεζεις λογω ανωτερας βιας να γραφουν το αλφα,το βητα,δεν εχεις το χρονο να κανεις κατι αλλο...προλαβαινεις "ο,τι θα ηθελε να δει ο γονιος για να ειναι περηφανος"...σου λεει "πληρωνω αδρα και θελω το παιδι μου αινσταιν"!!!!!γελοιο και απανθρωπο επισης. :( :( :-\
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 755
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.