*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 408371 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1680 στις: Ιούλιος 01, 2009, 06:59:03 μμ »
γαλλικα παντα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:38:34 »

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1681 στις: Ιούλιος 01, 2009, 07:04:35 μμ »
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι ???
Ποιο είναι το νόημα,  λοιπόν;
Αν το ερώτημα είναι φιλοσοφικό, τότε η απάντηση είναι σαφώς "έλα μου ντε!" ;D
Απλά το διαφορετικό που εγώ έκανα φέτος ήταν ότι αναφέρθηκα πολύ στο "Κοινό Πλαίσιο Αναφοράς για τις Γλώσσες"/"Common European Framework"/"Cadre Europeen Commun de Reference pour les Langues".
Εγώ είμαι ΠΕ02 και ήλπιζα σε καμιά γενική συνταγή, μπας και το πιάσω και εγώ το νόημα.
[/quote]
Έχουμε κι εμείς οι ξενόγλωσσοι τα τυχερά μας! ;D ;D ;D ;D
Πέρα από την πλάκα, ευτυχώς που υπάρχουν και οι προδιαγραφές γλωσσομάθειας από την ΕΕ, γιατί αν περιμέναμε από τους δικούς μας... ::)
Να μην είμαι και τελείως άδικη όμως: και στην ιστοσελίδα του ΚΠΓ (Κρατικο Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας) υπάρχει εκτενής αναφορά στο τι πρέπει να είναι σε θέση να κάνει ο μαθητής στην εκάστοτε ξένη γλώσσα, γλωσσική ύλη κλπ.
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1682 στις: Ιούλιος 01, 2009, 07:24:32 μμ »
ναι,το εχω αναφερει πολλες φορες εδω.ενω ειχα γραψει πολυ καλα,κι εγω ως ανθρωπος ειμαι συγκρατημενος παντα,ειδα ενα 63 και παλαβωσα.εκανα αιτηση να δω το γραπτο μου και ενσταση.απο τον πρωτο βαθμολογητη ειχα παρει 76 και απο τον δευτερο 50.μπηκε αναβαθμολογητης και μου εδωσε,κακο χρονο να χει,το μεσο ορο.63.αυτη την αλητεια που κανουν οι αναβαθμολογητες μου την εχουν πει και αλλοι συναδερφοι,οχι μονο της γαλλικης.κακο χρονο να χει και αυτος που μου εβαλε 50.
:-[Συγγνώμη, μου διέφυγε!
Είναι πολύ σκατόψυχοι πραγματικά!
Εγώ το 2005 έκανα ένσταση, αλλά ούτε ζήτησα να δω γραπτό, ούτε ήξερα πως γινόταν κάτι τέτοιο.
Το γραπτό σου προφανώς δεν είχε διορθώσεις πάνω, ε; Μπόρεσες να βγάλεις συμπέρασμα με τι κριτήρια το διόρθωσαν και γιατί υπήρχε τέτοια απόκλιση;
Δε θα έπρεπε να δημοσιεύουν τα κριτήρια αξιολόγησης των γραπτών μας εκεί όπου δεν υπάρχει αυτόματη διόρθωση;
Έφτασα κάποια στιγμή να πιστεύω ότι όσα γραπτά τους φαίνονται πραγματικά πολύ καλά και ικανά να ανταγωνιστούν τα υπόλοιπα, κάποιοι τα "πολεμάνε" και τα "καίνε".
Ξέρω πως ακούγεται λίγο σαν θεωρία συνομωσίας, αλλά 2η φορά αποτυχούσα και πάνω από τη βάση, μου "έπεσε πολύ βαρύ το μίγμα" (=καταδυτική ορολογία,για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας!).
Κι εγώ γαλλικά έγραψα. Πιστεύεις πως παίζει ρόλο αυτό;
Λένε πως όχι, αλλά ποιος μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι οι διορθωτές δεν "πριμοδοτούν" τα "γαλλικά" γραπτά, αφού μάλιστα δε δημοσιεύουν και τα κριτήρια αξιολόγησης των γραπτών μας;
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1683 στις: Ιούλιος 01, 2009, 08:30:05 μμ »
στο γραπτο μου δεν υπηρχαν ουτε διορθωσεις ουτε σημειωσεις.δεν γνωριζω το αν οι διορθωτες πριμοδοτουν τα γαλλικα,τι να σου πω.και το 2005 η ειδικη ηταν ευκολη.η βαση ηταν για τον 144, 75,22.το 2007 ηθελε πολλη σκεψη για να γραψεις ειδικη και ο χρονος πιεζε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:38:34 »

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1684 στις: Ιούλιος 01, 2009, 08:47:00 μμ »
στο γραπτο μου δεν υπηρχαν ουτε διορθωσεις ουτε σημειωσεις.δεν γνωριζω το αν οι διορθωτες πριμοδοτουν τα γαλλικα,τι να σου πω.και το 2005 η ειδικη ηταν ευκολη.η βαση ηταν για τον 144, 75,22.το 2007 ηθελε πολλη σκεψη για να γραψεις ειδικη και ο χρονος πιεζε
Δηλαδή εύκολα ή δύσκολα στην ειδική, η βάση μας και το 2005 (όπως μου λες, μια που δεν θυμάμαι στοιχεία) και το 2007 για τον 144ο ήταν γύρω στο 75,50. Λες φέτος αν ξεπεράσουμε το φράγμα των 76 να είμαστε μέσα;
Η ειδική του 2007 σου έδινε ένα μισοτελειωμένο παζλ και σου ζητούσε τα κομμάτια που λείπουν: καλό μόνο για όσους είχαν "εκπαιδευτεί" σε αυτήν την άσκηση, γιατί περί άσκησης επρόκειτο.
Δε θα κληθείς ποτέ κατά το σχεδιασμό του μαθήματός σου να μπεις στο πνεύμα/συμπληρώσεις/διορθώσεις το σχέδιο μαθήματος κάποιου άλλου :).
Αυτή ήταν και η βασική επίθεση που δέχτηκε το εν λόγω θέμα, γεγονός που κατά τη γνώμη μου τους ώθησε στο σκεπτικό: "ωραία, φέτος λοιπόν "πάρτε" κάτι που όλοι θα μπορείτε να το γράψετε, για να δούμε τελικά αν όντως "ξέρετε" να το γράψετε".
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1685 στις: Ιούλιος 01, 2009, 08:57:41 μμ »
Για μένα ήταν η τέταρτη  :o φορά. Το 2003 πήγα για πλάκα, το 2005, 2007 και 2009 με αξιώσεις.
Το 2005 "έφαγα" μεγάλη ήττα, γιατί ενώ περίμενα πως τα είχα πάει καλά, πήρα γνωστικό 77.20, γενική διδακτική/παιδαγωγικά 88.28, αλλά με τσάκισε η ειδική διδακτική, άγνωστο πως, γιατί ενώ θεωρούσα ότι είχα γράψει πολύ καλά, πήρα...27.00, κι έτσι δεν ήμουν καν επιτυχούσα, αλλά αποτυχούσα με πολύ πάνω απ' τη βάση: 64.36 :o Αν είχα λίγο πάνω από τη βάση στην ειδική, θα ήμουν διοριστέα και με καλή σειρα! :'(
Το 2007 ξανάδωσα, παρότι ήμουν τόσο θυμωμένη με το 2005, που έλεγα να μην ξαναπάω. Μια από τα ίδια: γνωστικό 76.20, γενική διδακτική/παιδαγωγικά 84.38, και με τσάκισε ξανά η ειδική διδακτική, πήρα...το κλασικό μου 27.00(η περίφημη grille με "δρόσισε", αλλά πώς εξηγείς ότι αυτή τη φορά περίμενα να τα έχω πάει χάλια -μη έχοντας γράψει σχεδόν τίποτα- και πήρα ίδιο βαθμό με τότε που θεωρούσα πως τα είχα πάει περίφημα ???). Αποτέλεσμα: πάλι αποτυχούσα με πολύ πάνω από τη βάση: 63,08!
Φέτος νομίζω πως πραγματικά έχω πιάσει το νόημα στην ειδική, αλλά..ποιος ξέρει πάλι ???
Και στο κείμενο του γνωστικού, νομίζω καλά τα έχω πάει.
Στις πολλαπλές του γνωστικού υπολογίζω 49,0625 στα 60, δηλαδή περίπου 81,77 στα 100.
Στις πολλαπλές των παιδαγωγικών, που προσωπικά μου φάνηκαν λίγο στρυφνά και πονηρά τα θέματα φέτος, υπολογίζω μόνο 72,65 (είχα 7 λάθη και καθόλου αναπάντητα) και δεν ξέρω αν θα είναι αρκετό σε περίπτωση που τα έχω πάει καλά στην ειδική.
Αλήθεια τι γνώμη έχεις για τη βάση διορισμού; Θεωρείς ότι θα ανέβει;
Το 2007 ήταν 72,27 για τον 240ο., ενώ ο 144ος είχε 75,09.
Τι να πω; Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλοι οι συμforumίτες! ;)

Δεν έχουμε την ίδια ειδικότητα αλλά ...
Το 2005 νομίζω ότι φάγαμε την ίδια ήττα εμείς οι δύο !
Και εγώ νόμιζα ότι θα διοριστώ αφού σύμφωνα με τους υπολογισμούς που έκανα τότε ακόμα και με 35 στη διδακτική θα είχα σίγουρο διορισμό ...
Είχα 82 στο γνωστικό και ήρθε σαν κεραυνός το 25αρι στη διδακτική !
Τελικά ο διορισμός ήρθε για μένα 2 χρόνια μετά την πίκρα...
Εύχομαι να διοριστείς φέτος !!!
Καλά αποτελέσματα !!!


Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1686 στις: Ιούλιος 01, 2009, 09:14:30 μμ »
το 2007,η ειδικη μας επιασε εξ απηνης.το πιο απλο ηταν να συμπληρωσεις τα κουτακια.εγω εκανα ενα απαραδεκτο πατσουορκ πλανο πανω στον πανικο μου.πηρα κατι παραπανω απο τη βαση στην ειδικη.αν ειχα καποιες μοναδουλες παραπανω στο βαθμο της ειδικης θα ημουν διοριστεα.εστω και με το 63 της αναβαθμολογησης του γνωστικου.με τα αν και αν δε βγαζεις ομως ακρη.επρεπε να κανω 6 ασκησεις πανω σε καθε δεξιοτητα και οχι μονο δυο.τι βγαινει; τιποτα.2005,ο 144 75,22 ενω το 2007 75,09.φοβαμαι φετος οτι θα ξεπερασει το 76 και.μακαρι να διαψευστω

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1687 στις: Ιούλιος 01, 2009, 09:25:56 μμ »
δυστυχως , στον προηγουμενο ασεπ και γω το παθα αυτο(πε02) ο ενας 73 και ο αλλος 50.και αναβαθμολογητης καπου πανω απο 60 εβαλε, δεν θυμαμαι ακριβως.τι να πω;;;αν εχεις τυχη , διαβαινε!!!

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1688 στις: Ιούλιος 01, 2009, 09:39:04 μμ »
61,5 θα σου βαλε,ολοι το μεσο ορο βαζουν.αδιαφορια για τον κοπο του αλλου

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1689 στις: Ιούλιος 01, 2009, 09:40:52 μμ »
δυστυχως , στον προηγουμενο ασεπ και γω το παθα αυτο(πε02) ο ενας 73 και ο αλλος 50.και αναβαθμολογητης καπου πανω απο 60 εβαλε, δεν θυμαμαι ακριβως.τι να πω;;;αν εχεις τυχη , διαβαινε!!!

Εγώ το 2007 διδακτική αρχαίων πήρα 80 από τον πρώτο και 58 από τον δεύτερο. Ο δικός μου αναβαθμολογητής μάλλον μπήκε στον κόπο να διαβάσει το γραπτό μου γιατί μου έβαλε 74...
Πραγματικά αν έχεις τύχη διάβαινε....

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1690 στις: Ιούλιος 01, 2009, 09:45:14 μμ »
υπαρχουν και οι ευσυνειδητοι.σε μια αλλη συναδερφο της γαλλικης ,ο πρωτος της εβαλε στο γνωστικο 78 και ο δευτερος 48.ο αναβαθμολογητης 63.το μεσο ορο.

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1691 στις: Ιούλιος 01, 2009, 10:07:22 μμ »
Δεν έχουμε την ίδια ειδικότητα αλλά ...
Το 2005 νομίζω ότι φάγαμε την ίδια ήττα εμείς οι δύο !
Και εγώ νόμιζα ότι θα διοριστώ αφού σύμφωνα με τους υπολογισμούς που έκανα τότε ακόμα και με 35 στη διδακτική θα είχα σίγουρο διορισμό ...
Είχα 82 στο γνωστικό και ήρθε σαν κεραυνός το 25αρι στη διδακτική !
Τελικά ο διορισμός ήρθε για μένα 2 χρόνια μετά την πίκρα...
Εύχομαι να διοριστείς φέτος !!!
Καλά αποτελέσματα !!!

Να 'σαι καλά Ν....α! Κι αυτό το θυμάμαι, από εκείνη την τούρτα ;).
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί έκλεισε το forum του Kep.
Μια μέρα, πολύ καιρό μετά τα αποτελέσματα του 2005 (λόγω εργασιών αποκατάστασης σεισμοπλήκτου ψυχικής ισορροπίας), πήγα να ξαναμπώ και δεν υπήρχε. Ποτέ δεν έμαθα τι συνέβη.
Τι να έγιναν άραγε τα υπόλοιπα παιδιά με τα οποία μιλούσα;
Με σένα τότε δεν είχε τύχει να μιλήσουμε.
Πρόσφατα είδα πως ξαναλειτουργεί το forum του ΚΕΠ, αλλά δεν μπαίνει κανείς εκπαιδευτικός.

Πάντως αν δε μου κάτσει και φέτος , πραγματικά θα σαλτάρω, δε θα το αντέξω :'(
Έχει γίνει για μένα ζήτημα τιμής ο διορισμός σε σχολείο, πέρα από μεράκι ζωής...
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1692 στις: Ιούλιος 01, 2009, 10:16:54 μμ »
το 2007,η ειδικη μας επιασε εξ απηνης.το πιο απλο ηταν να συμπληρωσεις τα κουτακια.εγω εκανα ενα απαραδεκτο πατσουορκ πλανο πανω στον πανικο μου.πηρα κατι παραπανω απο τη βαση στην ειδικη.αν ειχα καποιες μοναδουλες παραπανω στο βαθμο της ειδικης θα ημουν διοριστεα.εστω και με το 63 της αναβαθμολογησης του γνωστικου.με τα αν και αν δε βγαζεις ομως ακρη.επρεπε να κανω 6 ασκησεις πανω σε καθε δεξιοτητα και οχι μονο δυο.τι βγαινει; τιποτα.2005,ο 144 75,22 ενω το 2007 75,09.φοβαμαι φετος οτι θα ξεπερασει το 76 και.μακαρι να διαψευστω
Όπως και να 'χει, μακάρι να τα καταφέρουμε να μην την έχουμε ανάγκη τη βάση ;D, δηλαδή να την έχουμε υπερβεί κατά πολύ! ;D
Και να σκεφτείς ότι στα κανονικά τα παζλ είμαι πολύ καλή, όσα κομμάτια κι αν έχουν! Ποιος να μου το λεγε ότι θα τα βρω μπροστά μου και στο ΑΣΕΠ.
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #1693 στις: Ιούλιος 01, 2009, 10:22:08 μμ »
πως τα καταφερα και τα εκανα ετσι σ αυτην την ειδικη,που μπορει να γραψει και μαθητρια μου,ενας θεος ξερει.ας ελπισω οτι θα ειμαι εστω και 144.αμα εχεις τον πλουτωνα κατσικωμενο πανω στον ηλιο σου,τι περιμενεις.ωραια δικαιολογια βρηκα για την χοντρομ.... που εκανα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 776
Σύνολο: 788

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.