*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 12640 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:17:03 μμ »
εγώ παιδιά:

Νέα:72,5
Αρχαία 9/9 μία δεν την απάντησα δηλαδή 22,5/25
ιστορία:30.83
Παιδαγωγικά:85.89

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:04:37 »

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
  • Στρατακης:Λυκουρέντζε μου να σ φιλήσω για ΟΑΕΔίτες
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 02:48:34 μμ »
Με τέτοιους βαθμούς στο τρίτο δεκαδικό ψηφίο θα "κονταροχτυπηθείτε" στους πίνακες διοριστέων-αναπλ.
Το επίκοτον του προσώπου λίαν παρά φύσιν

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 11:15:33 μμ »
Νέα 83,33  ΙΣΤΟΡΊΑ 71,71  ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΆ 70  ΑΡΧΑΊΑ 9/10

Αποσυνδεδεμένος yotar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 12:28:33 πμ »
Εγώ πολύ χάρηκα γιατί μόλις κατάλαβα ότι στην Ιστορία και τα Νέα, για αδιευκρίνιστο λόγο, υπολόγιζα την κάθε ερώτηση για 3,5 και όχι 3,33!!
Επομένως έχω Νεα 60,04 ( και όχι 58) και Ιστορία 80,02 ( και όχι 79) - Αρχαία και Παιδαγωγικά τα είχα υπολογίσει σωστά ( 15,625/ 25 και 85,16 αντίστοιχα)
όχι ότι αλλάζει δραματικά κάτι, αλλά είμαι πάνω από το ψυχολογικό φράγμα του 60 στα Νέα και νιώθω ήδη πολύ καλύτερα  ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:04:37 »

Αποσυνδεδεμένος G.G.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 12:26:23 μμ »
Νέα 95,83, Ιστορία 65, Αρχαία 22,5/25, Παιδαγωγικά 92,18. Έχω την αίσθηση ότι η βάση θα ανέβει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 01:58:09 μμ »
Έχετε άλλα μόρι αέκτος από τον τελευταίο ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 03:42:21 μμ »
υπάρχουν εκτιμήσεις από τις εφημερίδες για τις βάσεις;; Με βάση πάντα τον 480 του 2007

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 07:40:31 μμ »
παιδια ευχομαι ολοι σας να εχετε παει καλα,αλλα με τρομαζετε!!!!
να υποθεσω οτι οι περισσοτεροι απ οσους μπαινουν στο φορουμ ειναι απ τους καλους,η ολοι τα πηγανε τοσο καλα??

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 08:10:34 μμ »
Εγώ έδινα πρώτη φορά. Δεν μπορώ να πω ότι έκανα πολύμηνο διάβασμα, αλλά και να έκανα δεν ξέρω σε τι θα χρησίμευε. Όσο περισσότερο διαβασμένος πας, τόσο περισσότερο μπλέκεσαι. Εξηγώ αμέσως. Ερώτηση στην ιστορία για τους όρους της β' Αθηναϊκή συμμαχίας (αρχικά οι όροι ήταν όχι φρουρά και φόροι, αλλά συμμαχική εισφορά, αλλά στη συνέχεια άλλαξαν). Ερώτηση για τον Κριμαϊκό και τα νησιά Αν. Αιγαίου δεν σχολιάζω. Προσφυγή στον ΟΗΕ είχει κάνει και ο Καραμανλής, εκτός τον Παπάγο για το κυπριακό ζήτημα. Συνεπώς, ενώ η μόνη ερώτηση που δεν ήξερα στην ιστορία ήταν για τον πρόεδρο της ΕΑΠ, λίγο η ατολμία μου, επειδή έκανα τους παραπάνω συλλογισμού σε συνδυασμό με τον κριμαϊκό και νησιά Αν. Αιγαίου, όπου πήρα αρνητική,  πήρα ένα ωραιότατο 71,6.
Νέα: πήρα 79,1
αρχαία: 8/10 (θυμόμουν ακριβώς, τρομάρα μου, το απόσπασμα από το σχολικό της β' λυκείου που ανέφερε τρία γεγονότα για τη χρονολόγηση του Αρχίλοχου. Το είχα διδάξει βλέπετε.)
παιδαγωγικά:89 (θεωρούσα ότι ο Ρουσσώ υποστήριξε το ανθρωπιστικό ιδεώδες. Οι κύριοι του ΑΣΕΠ μας διέψευσαν. Υποστήριξαν ότι ισχύει το κοινωνικό ιδεώδες στον 20ο.

Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι με αυτούς τους βαθμούς; Δεν ξέρω! Σιγά, οι βαθμολογητές μπορούν να φέρουν τα πάνω κάτω. Σκέφτομαι ότι εδώ δεν ήξεραν τις απαντήσεις στο γνωστικό, θα ξέρουν στην ειδική διδακτική. Βαρέθηκα, ν' ασχολούμαι. Τον Ιούνιο πάλι θα κοιτάξω τ' αποτελέσματά μου. Λίγο χαλάρωση τώρα και τέλος ο ΑΣΕΠ. Το ίδιο συμβουλεύω να κάνετε όλοι. Μην υπολογίζετε βαθμούς, γιατί με τη διδακτική να καθορίζει κατά το 1/3 το βαθμό οι προβλέψεις πάνε περίπατο. Το 2007 υποψήφιοι με 65 στο γνωστικό διορίστηκαν και έμεινα απέξω υποψήφιοι με 80 στο γνωστικό!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 08:50:23 μμ »
Εγώ έδινα πρώτη φορά. Δεν μπορώ να πω ότι έκανα πολύμηνο διάβασμα, αλλά και να έκανα δεν ξέρω σε τι θα χρησίμευε. Όσο περισσότερο διαβασμένος πας, τόσο περισσότερο μπλέκεσαι. Εξηγώ αμέσως. Ερώτηση στην ιστορία για τους όρους της β' Αθηναϊκή συμμαχίας (αρχικά οι όροι ήταν όχι φρουρά και φόροι, αλλά συμμαχική εισφορά, αλλά στη συνέχεια άλλαξαν). Ερώτηση για τον Κριμαϊκό και τα νησιά Αν. Αιγαίου δεν σχολιάζω. Προσφυγή στον ΟΗΕ είχει κάνει και ο Καραμανλής, εκτός τον Παπάγο για το κυπριακό ζήτημα. Συνεπώς, ενώ η μόνη ερώτηση που δεν ήξερα στην ιστορία ήταν για τον πρόεδρο της ΕΑΠ, λίγο η ατολμία μου, επειδή έκανα τους παραπάνω συλλογισμού σε συνδυασμό με τον κριμαϊκό και νησιά Αν. Αιγαίου, όπου πήρα αρνητική,  πήρα ένα ωραιότατο 71,6.
Νέα: πήρα 79,1
αρχαία: 8/10 (θυμόμουν ακριβώς, τρομάρα μου, το απόσπασμα από το σχολικό της β' λυκείου που ανέφερε τρία γεγονότα για τη χρονολόγηση του Αρχίλοχου. Το είχα διδάξει βλέπετε.)
παιδαγωγικά:89 (θεωρούσα ότι ο Ρουσσώ υποστήριξε το ανθρωπιστικό ιδεώδες. Οι κύριοι του ΑΣΕΠ μας διέψευσαν. Υποστήριξαν ότι ισχύει το κοινωνικό ιδεώδες στον 20ο.

Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι με αυτούς τους βαθμούς; Δεν ξέρω! Σιγά, οι βαθμολογητές μπορούν να φέρουν τα πάνω κάτω. Σκέφτομαι ότι εδώ δεν ήξεραν τις απαντήσεις στο γνωστικό, θα ξέρουν στην ειδική διδακτική. Βαρέθηκα, ν' ασχολούμαι. Τον Ιούνιο πάλι θα κοιτάξω τ' αποτελέσματά μου. Λίγο χαλάρωση τώρα και τέλος ο ΑΣΕΠ. Το ίδιο συμβουλεύω να κάνετε όλοι. Μην υπολογίζετε βαθμούς, γιατί με τη διδακτική να καθορίζει κατά το 1/3 το βαθμό οι προβλέψεις πάνε περίπατο. Το 2007 υποψήφιοι με 65 στο γνωστικό διορίστηκαν και έμεινα απέξω υποψήφιοι με 80 στο γνωστικό!

Ναι κι εγώ κοίταζα ΄προ ολίγου τους διοριστέους του 2007, όπου ένα μεγάλο ποσοστό είχαν στο γνωστικό 60-65. Μου έκανε εντύπωση καθώς με  διδακτική στο 80 βρίσκονταν στους διοριστέους. Οπότε τελικά αν δεν έχει πάει κάποιος τελείως χάλια, η διδακτική μπορεί να κάνει θαύματα.

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 08:57:45 μμ »
Και ως παλιότερη έχω να πω πως και στο διαγωνισμό του 2005 ήρθαν τα πάνω κάτω με τις επιδόσεις στη διδακτική, οι οποίες τότε ήταν πολύ υψηλές, καθότι βαθμολόγησαν με με γάλη επιείκεια. Άτομα που είχαν γράψει μέτρια ως ασχημα στην Α΄θεματική ενότητα εκτοξεύτηκαν στους διοριστέους με 90άρια (ήταν πολλοί τότε-κυρίως όσοι είχαν επιλέξει διδακτική Νέων και Ιστορίας) στη διδακτική και μόνο. Οπότε, όλα είναι σχετικά, άλλοι είχαν ξεσκιστεί να διαβαζουν για το γνωστικό και άλλοι με τη διδακτική τους εμπειρία ως προτέρημα έγραψαν πολύ καλά στη διδακτική και διορίστηκαν. Μην το ψάχνετε παραπάνω και μη τα βάζετε με τον εαυτό σας. Λάθη επιπόλαια και αψυχολόγητα θα γίνονται παντα στον Ασέπ, αλλά δεν αξίζει σε τελική ανάλυση, καθως τα αποτελέσματα του Ασέπ-πολύ περισσότερο οι διορθωτές-έχουν μεγαλύτερη φαντασία από εμας.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 11, 2009, 10:01:00 μμ »
Έδωσα και το 2005 και το 2007 . Και τις 2 φορές είχα γράψει κοντά στο 75 γνωστικό ,κοντά στο 90 Παιδαγωγικά και κοντά στο 60 ειδ. διδακτική . Και τις 2 φορές έχασα το διορισμό για σχεδόν 1 μόριο.
Η ειδ. διδακτική παίζει ασφαλώς το μεγαλύτερο ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:44:44 πμ »
Εγώ έδινα πρώτη φορά. Δεν μπορώ να πω ότι έκανα πολύμηνο διάβασμα, αλλά και να έκανα δεν ξέρω σε τι θα χρησίμευε. Όσο περισσότερο διαβασμένος πας, τόσο περισσότερο μπλέκεσαι. Εξηγώ αμέσως. Ερώτηση στην ιστορία για τους όρους της β' Αθηναϊκή συμμαχίας (αρχικά οι όροι ήταν όχι φρουρά και φόροι, αλλά συμμαχική εισφορά, αλλά στη συνέχεια άλλαξαν). Ερώτηση για τον Κριμαϊκό και τα νησιά Αν. Αιγαίου δεν σχολιάζω. Προσφυγή στον ΟΗΕ είχει κάνει και ο Καραμανλής, εκτός τον Παπάγο για το κυπριακό ζήτημα. Συνεπώς, ενώ η μόνη ερώτηση που δεν ήξερα στην ιστορία ήταν για τον πρόεδρο της ΕΑΠ, λίγο η ατολμία μου, επειδή έκανα τους παραπάνω συλλογισμού σε συνδυασμό με τον κριμαϊκό και νησιά Αν. Αιγαίου, όπου πήρα αρνητική,  πήρα ένα ωραιότατο 71,6.
Νέα: πήρα 79,1
αρχαία: 8/10 (θυμόμουν ακριβώς, τρομάρα μου, το απόσπασμα από το σχολικό της β' λυκείου που ανέφερε τρία γεγονότα για τη χρονολόγηση του Αρχίλοχου. Το είχα διδάξει βλέπετε.)
παιδαγωγικά:89 (θεωρούσα ότι ο Ρουσσώ υποστήριξε το ανθρωπιστικό ιδεώδες. Οι κύριοι του ΑΣΕΠ μας διέψευσαν. Υποστήριξαν ότι ισχύει το κοινωνικό ιδεώδες στον 20ο.

Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι με αυτούς τους βαθμούς; Δεν ξέρω! Σιγά, οι βαθμολογητές μπορούν να φέρουν τα πάνω κάτω. Σκέφτομαι ότι εδώ δεν ήξεραν τις απαντήσεις στο γνωστικό, θα ξέρουν στην ειδική διδακτική. Βαρέθηκα, ν' ασχολούμαι. Τον Ιούνιο πάλι θα κοιτάξω τ' αποτελέσματά μου. Λίγο χαλάρωση τώρα και τέλος ο ΑΣΕΠ. Το ίδιο συμβουλεύω να κάνετε όλοι. Μην υπολογίζετε βαθμούς, γιατί με τη διδακτική να καθορίζει κατά το 1/3 το βαθμό οι προβλέψεις πάνε περίπατο. Το 2007 υποψήφιοι με 65 στο γνωστικό διορίστηκαν και έμεινα απέξω υποψήφιοι με 80 στο γνωστικό!

Ναι κι εγώ κοίταζα ΄προ ολίγου τους διοριστέους του 2007, όπου ένα μεγάλο ποσοστό είχαν στο γνωστικό 60-65. Μου έκανε εντύπωση καθώς με  διδακτική στο 80 βρίσκονταν στους διοριστέους. Οπότε τελικά αν δεν έχει πάει κάποιος τελείως χάλια, η διδακτική μπορεί να κάνει θαύματα.
ξερω ατομο με κατω απο 60 γνωστικο και 93 διδακτικη ιστοριας και δοριστηκε οποτε τιποτα δεν ειναι απιθανο

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02:Αποτίμηση Αποτελεσμάτων ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 12, 2009, 12:56:30 πμ »
Εγώ έδινα πρώτη φορά. Δεν μπορώ να πω ότι έκανα πολύμηνο διάβασμα, αλλά και να έκανα δεν ξέρω σε τι θα χρησίμευε. Όσο περισσότερο διαβασμένος πας, τόσο περισσότερο μπλέκεσαι. Εξηγώ αμέσως. Ερώτηση στην ιστορία για τους όρους της β' Αθηναϊκή συμμαχίας (αρχικά οι όροι ήταν όχι φρουρά και φόροι, αλλά συμμαχική εισφορά, αλλά στη συνέχεια άλλαξαν). Ερώτηση για τον Κριμαϊκό και τα νησιά Αν. Αιγαίου δεν σχολιάζω. Προσφυγή στον ΟΗΕ είχει κάνει και ο Καραμανλής, εκτός τον Παπάγο για το κυπριακό ζήτημα. Συνεπώς, ενώ η μόνη ερώτηση που δεν ήξερα στην ιστορία ήταν για τον πρόεδρο της ΕΑΠ, λίγο η ατολμία μου, επειδή έκανα τους παραπάνω συλλογισμού σε συνδυασμό με τον κριμαϊκό και νησιά Αν. Αιγαίου, όπου πήρα αρνητική,  πήρα ένα ωραιότατο 71,6.
Νέα: πήρα 79,1
αρχαία: 8/10 (θυμόμουν ακριβώς, τρομάρα μου, το απόσπασμα από το σχολικό της β' λυκείου που ανέφερε τρία γεγονότα για τη χρονολόγηση του Αρχίλοχου. Το είχα διδάξει βλέπετε.)
παιδαγωγικά:89 (θεωρούσα ότι ο Ρουσσώ υποστήριξε το ανθρωπιστικό ιδεώδες. Οι κύριοι του ΑΣΕΠ μας διέψευσαν. Υποστήριξαν ότι ισχύει το κοινωνικό ιδεώδες στον 20ο.

Πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι με αυτούς τους βαθμούς; Δεν ξέρω! Σιγά, οι βαθμολογητές μπορούν να φέρουν τα πάνω κάτω. Σκέφτομαι ότι εδώ δεν ήξεραν τις απαντήσεις στο γνωστικό, θα ξέρουν στην ειδική διδακτική. Βαρέθηκα, ν' ασχολούμαι. Τον Ιούνιο πάλι θα κοιτάξω τ' αποτελέσματά μου. Λίγο χαλάρωση τώρα και τέλος ο ΑΣΕΠ. Το ίδιο συμβουλεύω να κάνετε όλοι. Μην υπολογίζετε βαθμούς, γιατί με τη διδακτική να καθορίζει κατά το 1/3 το βαθμό οι προβλέψεις πάνε περίπατο. Το 2007 υποψήφιοι με 65 στο γνωστικό διορίστηκαν και έμεινα απέξω υποψήφιοι με 80 στο γνωστικό!
Σχετικα με τις αμφισβητουμενες ερωτησεις διαβαζα πριν απο λιγο στο αλφαβητα μια επιστολη της Ευριδίκης  Νικολαΐδου, αλλα και αλλων συναδελφων για το θεμα των νησιων του  αιγαιου, αλλα και της προσφυγης (εγω θα ελεγα και τον αρχιλοχο) και αναρωτιεμαι αν θα κανουμε κατι, μια αντιδραση εστω και για την τιμη των οπλων. Δεν μπορει καθε φορα στους φυσικους, τους βιολογους ή και αλλους επειδη πιεζουν να παραδεχονται τα λαθη τους και σε μας τιποτα. Την ερωτηση των νησιων πρεπει να την ακυρωσουν και στις αλλες δυο πιστευω οτι πρεπει να δωσουν διπλη απαντηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 12, 2009, 01:49:57 πμ από zizoulis »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.