*

Ψηφοφορία

καθε ποτε προτιματε να δινετε Ασεπ?

καθε χρονο(για να τα εχω και προσφατα)
50 (56.8%)
καθε δυο χρονια
14 (15.9%)
οταν διοριστουν ολοι οι επιτυχοντες
22 (25%)
καθε τρια χρονια
2 (2.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 87

Αποστολέας Θέμα: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ  (Αναγνώστηκε 10957 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 09:19:31 μμ »
Αγαπώ τόσο τη Φιλολογία που μπορώ να κάνω οτιδήποτε μου ζητήσουν σχετικό μαυτήν,στα ιδιαίτερα μου πάντα κάθομαι παραπάνω χωρίς να πληρώνομαι,στο σχολείο δε ως ωρομίσθια πήγαινα  κ δεν έβγαλα ούτε μία φωτοτυπία για τα ιδιαίτερα μου...όπως κάνουν κάποιοι συνάδελφοι.Αυτό που θέλω είναι να κάνω αυτό που αγαπώ κ ας κουράζομαι Προτείνω να αλλάξουμε νοοτροπία κ όταν μπούμε, αν μπούμε στο δημόσιο να συνεχίσουμε να έχουμε ιδανικά κ να τα μεταδώσουμε στα πνευματικά παιδιά μας.Όταν σε βλέπουν σίγουρο για κάποια πράγματα,σε κοιτάζουν επίμονα κ πιστεύουν ότι μπορούν κ αυτοί να προσπαθήσουν κ να πετύχουν πράγματα,όταν βλέπουν απαξίωση κ μη υποστήριξη της δουλειάς μας σε αντιμετωπίζουν σαν εξαθλιωμένο κ πολλές φορές λένε σκωπτικά :σιγά μη γίνω καθηγητής,για να πεινάσω???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:38 »

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 09:29:59 μμ »
Αγαπώ τόσο τη Φιλολογία που μπορώ να κάνω οτιδήποτε μου ζητήσουν σχετικό μαυτήν,στα ιδιαίτερα μου πάντα κάθομαι παραπάνω χωρίς να πληρώνομαι,στο σχολείο δε ως ωρομίσθια πήγαινα  κ δεν έβγαλα ούτε μία φωτοτυπία για τα ιδιαίτερα μου...όπως κάνουν κάποιοι συνάδελφοι.Αυτό που θέλω είναι να κάνω αυτό που αγαπώ κ ας κουράζομαι Προτείνω να αλλάξουμε νοοτροπία κ όταν μπούμε, αν μπούμε στο δημόσιο να συνεχίσουμε να έχουμε ιδανικά κ να τα μεταδώσουμε στα πνευματικά παιδιά μας.Όταν σε βλέπουν σίγουρο για κάποια πράγματα,σε κοιτάζουν επίμονα κ πιστεύουν ότι μπορούν κ αυτοί να προσπαθήσουν κ να πετύχουν πράγματα,όταν βλέπουν απαξίωση κ μη υποστήριξη της δουλειάς μας σε αντιμετωπίζουν σαν εξαθλιωμένο κ πολλές φορές λένε σκωπτικά :σιγά μη γίνω καθηγητής,για να πεινάσω???
Το να αγαπαει καποιος το επαγγελμα του, να συνειδητοποιει οτι προκειται για λειτουργημα ειναι σωστο, να ξεπουλαει ομως τα εργασιακα του δικαιωματα, να μην ενδιαφερεται για καλυτερες συνθηκες εργασιας και να λεει ευχαριστω οταν πρεπει να πει ΟΧΙ, αυτο ειναι προσβολη προς οσους καποτε αγωνιστηκαν για καποια πραγματα και οραματιστηκαν κατι καλυτερο για το μελλον! (green ice, δεν απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα)

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 09:49:10 μμ »
zizoulis ,επειδή σχολίασες το δικό μου κείμενο.Σου λέω οτι πέρα από τα εργασιακά δικαιώματα που πρέπει να διεκδικούμε ,καλό είναι να κάνουμε πάντα το κάτι επιπλέον κ εμείς χωρίς να υπάρχει κάποιος που να μας αναγκάζει.Να έχουμε συνείδηση.Συμφωνώ με την διεκδίκηση πραγμάτων ,δε συμφωνώ όμως ότι εμείς έχουμε δίκιο πάντα ,το κράτος φταίει κ  με το  "ειναι 2 δεν μπορω να σας εξυπηρετήσω κλείνει το γραφειο".Όσο γιαυτΌ που έγραψα για τη δουλειά μου ότι την αγαπώ κ θα έκανα οτιδήποτε σε σχέση μαυτήν εννοώ  ότι αρπάζω την κάθε ευκαρία που μου δίνεται ,διεκδικώ αυτά που μπορώ απο την πλευρά μου αλλά δεν μοιρολατρώ κ δεν λέω πως όλα είναι χάλια.Αυτό ,για να μην υπάρχει παρεξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 03:43:51 πμ »
green ice συμφωνω με καποια απ αυτα που λες,απλα θελω να επισημανω μερικα πραγματα.
κατ αρχην πιστευω οτι γενικοτερα εχει παρατραβηξει η αποψη <λεφτα δεν υπαρχουν-υπαρχει οικονομικη κριση-δε βλεπετε τι γινεται εξω?-ας λεμε κ ευχαριστω>.1ον,η κατασταση στις αμοιβες κ στο ωραριο πδσ κ ωρομισθιων δεν δημιουργηθηκε τωρα.2ον,κατα τη γνωμη μου η κριση στην ελλαδα στα περισσοτερα επαγγελματα(εκτος απο λιγα που εξαρτωνται αμεσα με ξενες αγορες)δεν εχει ερθει πραγματικα.αυτο που εχει συμβει ομως,ειναι οτι τα περισσοτερα αφεντικα βρηκαν πατημα να βγαλουν κ αλλα χρηματα,με προσχημα την κριση..πρεπει να το κανει λοιπον κ αυτο το κρατος?αν το κρατος δε φερεται σωστα στον εργαζομενο,ποιος θα το κανει?
επισης,σεβομαι την προσπαθεια κ τις θυσιες πολλων παιδιων,αλλα πρεπει να σκεφτουμε οτι υπαρχουν παιδια που δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα ,ακομα κ αν θελουν ,να κανουν αυτες τις θυσιες κ να πανε πδσ,ωρομισθιοι κτλ..αυτο σημαινει οτι αλλοιωνεται η ισοτητα ευκαιριων για ολους,αφου απο τη στιγμη που καποιος αποφασιζει να ασχοληθει με πδσ κ ωρομισθια,πρεπει η να 10000 ευρω στην ακρη,η μπαμπα που να στηριζει.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:38 »

Αποσυνδεδεμένος w1red

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • ..επειδή όλοι είμαστε θύματα, αλλά και θύτες...
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 11:34:17 πμ »
Οι ερωτήσεις προπό κ λόττο για αυτόν που τις χαρακτήρισε έτσι είναι λίγες κ το κάνουν για να υπάρχει μία διαβάθμιση ,αν έγραφαν όλοι άριστα θα έπρεπε να διοριστούν όλοι ,αυτό δε γίνεται.Στην Ελλάδα ζούμε.Ο Ασέπ είιναι ένας αδιάβλητος διαγωνισμός  όπως  κ οι πανελλήνιες(δε θα δω τους 10 που παρανομούν κ θα παρανομούν με οποιοδήποτε σύστημα ,για να τον κρίνω).Όποιος πιστεύει ότι ο Ασέπ είναι διαβλητός να μην ξαναδώσει ,γιατί κάνει κακό στον εαυτό του που τον περνάει για χαζό.Εγώ προσωπικά πιστεύω στην αξιοκρατία,σέβομαι τους ανθρώπους που τα κατάφεραν κ θυσίασαν πολλά πράγματα ,ακόμη κ το να βγάζουν χρήματα αμέσως μετά τη σχολή επιλέγοντας να  μη δουλέψουν,να μείνουν με γονείς κιάλλο,να μην κάνουν οικογένειες ,για να διαβάσουν κ να διοριστούν.

Ολοι δεν μπορουν να μπουν ,αυτοί που θα μπουν πρέπει να μπουν με απόλυτη αξιοκρατία.Οι υπόλοιποι θα βρουν άλλες δουλειές ή κ καμμία ανάλογα με το θέλω κ την υπομονή τους(ξέρω πολλές γνωστές από τη σχολή που μεγαλώνουν παιδιά μόνο κ ο Πλάτωνας  κ τα άλλα φιλολογικά είναι παρελθόν  πλέον γιαυτές....)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 04, 2009, 12:54:46 μμ από Lenazagor »
ΑΣΕΠομαζέματα.. αδικοσκορπίσματα...

Αποσυνδεδεμένος w1red

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • ..επειδή όλοι είμαστε θύματα, αλλά και θύτες...
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 11:35:08 πμ »
Μάλλον δεν έχεις καταλάβει πως ο ΑΣΕΠ δεν γνώριζε τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που είχε βάλει. Να μην μιλήσω για την διατύπωση που πολλές φορές ήταν λάθος. Δες καλύτερα τις διορθώσεις που έχει βγάλει. Δες τις ενστάσεις που έχουν κάνει οι εκπαιδευτικοί. Αυτά σε επίπεδο θεμάτων, μην πιάσουμε τώρα την διόρθωση αυτών. Όταν λοιπόν λες "απόλυτη αξιοκρατία", έχεις συναίσθηση το τι σημαίνει αυτό που λες; Είσαι φιλόλογος απ' ότι είπες οπότε δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα. Αξιοκρατία σημαίνει πως οι ποιο άξιοι είναι αυτοί που θα διοριστούν. Πιστεύεις πως τα θέματα αυτά διαχώριζαν τον άξιο από τον λιγότερο άξιο εκπαιδευτικό; Είχαν πετύχει τον στόχο τους; Είχαν σχέση με την σχολική πραγματικότητα; Εδώ δεν γνώριζαν τις σωστές απαντήσεις αυτοί που τα έχουν βάλει.
ΑΣΕΠομαζέματα.. αδικοσκορπίσματα...

Αποσυνδεδεμένος w1red

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • ..επειδή όλοι είμαστε θύματα, αλλά και θύτες...
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 11:35:26 πμ »
Δες το ξανά με ένα παράδειγμα: Είσαι σε μια τάξη και θες να δεις σε ποιο σημείο έχουν επιτευχθεί οι στόχοι που είχες βάλει. Τους βάζεις διαγώνισμα και πολλά από τα θέματα είναι εκτός σχολικών στόχων, για να "υπάρχει διαβάθμιση". Πριν διορθώσεις το διαγώνισμα, κάνεις τις μισές από αυτές στην τάξη και δίνεις τις σωστές απαντήσεις. Οι μαθητές σου όμως, με τις λίγες γνώσεις που έχουν σε σχέση με εσένα, διατυπώνουν ενστάσεις και τελικά δικαιώνονται σε μερικές από αυτές, αφού εσύ μετά από μέρες ψαξίματος στα βιβλία που σου υπέδειξαν, κατάλαβες πως είχαν 100% δίκιο και δεν μπορούσε "να τα μασήσεις". Πιστεύεις πως έχεις βάλει το "απόλυτα αξιοκρατικό" διαγώνισμα; Επίσης το διαγώνισμα θα διορθώσει η κόρη σου που είναι φοιτήτρια στο ίδιο πανεπιστήμιο με σένα, σύμφωνα με τις οδηγίες που θα της δώσεις. Πιστεύεις πως η κόρη σου θα τα πάει καλύτερα από εσένα;
ΑΣΕΠομαζέματα.. αδικοσκορπίσματα...

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 12:15:39 μμ »
Συγγνώμη αλλά θα μου επιτρέψεις να μην έχω την ίδια γνώμη,δεν ασπάζομαι αυτά που γράφεις.Σχετικά,με τους φιλολόγους δε θεωρώ ότι τα πράγματα είναι έτσι όπως γράφεις.Κ αυτοί που  θα διοριστούν σίγουρα είναι δυνατοί ,χωρίς να λέω ότι δεν είναι κ άλλοι που βρίσκονται κοντά στους πρώτους ή κ   μακριά ακόμη.Ο διαγωνισμός όμως δεν εξετάζει μόνο γνώσεις αλλά κ ετοιμότητα,ψυχραιμία,επιβίωση σε συνθήκες σκληρού ανταγωνισμού.Είναι πρωταθλητισμός .Είπα ότι βάζουν τις παγίδες ,λάθος διατύπωση κ όπως θες ονόμασε το για διαβάθμιση(το κάνουν επίτηδες να στο πω λιανά για να δικαιολογήσουν τις λίγες θέσεις).Έπειτα όταν μίλησα για απόλυτη αξιοκρατία δεν υποστήριξα τον ΑΣΕΠ που ισχύει σήμερα αλλά τον ΑΣΕΠ  ως αυτό που μπορεί να είναι,έχει τη δυνατότητα για απόλυτη αξιοκρατία,δε βλέπω κανένα άλλο σύστημα που να το μπορεί σαυτή τη φάση.Μήπως θα ήθελες συνέντευξη?Κ θα σε παρακαλούσα να μην απευθύνεσαι προσωπικά σε μένα με τρόπο που να προσβάλλεις την επαγγελματική μου ιδιότητα.Εξέφρασα την άποψη μου.Για μένα ο  παρόν Ασέπ είναι ο πιο αξιοκρατικός τρόπος πρόσληψης στο δημόσιο(απο αυτούς που υπάρχουν).Να μην προσβάλλεις αυτούς που δε συμφωνούν μαζί σου κ δεν τους γνωρίζεις προσωπικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 28, 2009, 12:49:08 μμ από green ice »

Αποσυνδεδεμένος συννεφούλα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Γυναίκα
  • φωτο: σύννεφα στο Βόσπορο
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 02:17:58 μμ »
Ειδα σε ενα αλλο θεμα αυτου του site καποιες οδηγιες που εχουν οι διορθωτες και με βαση αυτες διορθωνουν τα γραπτα μας.Αν θυμαμαι καλα η olgalia τις ειχε παραθεσει. Θα σε παρακαλουσα λοιπον (γιατι πολλοι το εχουμε απορια) να μας πεις απλα πως επιλεγονται αυτοι οι διορθωτες,τι δουλεια κανουν κ.λ.π. Λογικα, για να εχεις τις οδηγιες τους θα ξερεις και καποιον απο αυτους. Δε ζητω ονοματα, δεν ενδιαφερουν αυτα.Απλα να ξερουμε κι εμεις ποιοι ειναι αυτοι οι ανθρωποι.Ειναι τραγικο να μην ξερεις απο ποιον εξαρταται η καριερα σου! 

Τις οδηγίες τις έχω και εγω. Τις έδινε ο ΑΣΕΠ πέρυσι μαζί με το γραπτό σου, αν τις ζητούσες. Εγώ είχα πάρει τις οδηγίες που είχαν δοθεί για τη διδακτική και το γνωστικό των αρχαίων.

Αγαπητοί vartzi stratos91 μήπως θα μπορούσατε να με παραπέμψετε κάπου ώστε να δω κι εγώ αυτές τις οδηγίες; Ευχαριστώ !
H ομορφιά θα σώσει τον κόσμο, Φ.Ντοστογιέφσκι

"Καθένας μας κρύβει μέσα του μιαν αναπάντεχη άνοιξη" Α.Κ.

Αποσυνδεδεμένος w1red

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • ..επειδή όλοι είμαστε θύματα, αλλά και θύτες...
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 02:41:59 μμ »
Δεν νομίζω πως σε προσβάλω, σου εφιστώ την προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιείς. Πιστεύω πως θα έπρεπε να το σκεφτείς λίγο καλύτερα πριν μιλήσεις για "απόλυτα αξιοκρατικό διαγωνισμό". Από την στιγμή που παρακολουθείς την εκπαιδευτική επικαιρότητα, θα είδες πως υπάρχουν πολλές καλά τεκμηριωμένες ενστάσεις στις απαντήσεις. Ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ είναι "διαβλητός", "βάλλεται" από πολλούς και οι βολές βρίσκουν στόχο με αποτέλεσμα να υποχωρεί και να αλλάζει στάση. Πρόσεξε, τα πράγματα δεν είναι άσπρο ή μαύρο. Σήμερα είναι γκρι, ο ΑΣΕΠ θα μπορούσε να αποτελέσει ένα πολύ καλό κριτήριο για να προσεγγίσουμε τους "πιο άξιους" σε μερικούς τομείς, αλλά υπολειτουργεί. Και είμαι μαζί σου, θέλω ΑΣΕΠ, χωρίς ΑΣΕΠ, δεν θα σκεφτόμουν καν το δημόσιο. Θέλω έναν ΑΣΕΠ όμως ποιο σωστό και οργανωμένο, με ικανότερους θεματοδότες και εξεταστές. Θέλω κάτι που να μην θυμίζει διαγώνισμα ενός τεμπέλη εκπαιδευτικού. Πολλοί ήδη μιλούν για επετηρίδες με βάση την ημερομηνία κτίσης πτυχίου και το βαθμό. Αν δεν δούμε που είναι το μαύρο σε αυτόν τον διαγωνισμό και τα βλέπουμε όλα άσπρα, ποτέ δεν θα μπορέσουμε να το διορθώσουμε, θα μένει γκρι και θα βάλλεται.
ΑΣΕΠομαζέματα.. αδικοσκορπίσματα...

Αποσυνδεδεμένος w1red

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • ..επειδή όλοι είμαστε θύματα, αλλά και θύτες...
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 02:42:23 μμ »
Έχω περάσει την βάση όσες φορές έδωσα ΑΣΕΠ και αν ίσχυε το 100% ΑΣΕΠ θα ήμουν διορισμένος. Δεν πιστεύω όμως πως μπορεί να γίνει το 100% ΑΣΕΠ για λόγους που έχω αναφέρει στο forum, και μου φτάνει το ότι ο ΑΣΕΠ με έφερε ένα βήμα ποιο κοντά στον διορισμό. Κάθε διετία όμως χάνω μόρια και με απομακρύνει και πρέπει πάλι από την αρχή να προσπαθήσω να έρθω ένα βήμα ποιο κοντά. Αν διεκδικήσουμε πράγματα που είναι πραγματοποιήσιμα ίσως τα πετύχουμε. Κάθε χρόνο θα ήθελα να γίνεται ο ΑΣΕΠ αλλά το αποκλείω μιας και το κόστος είναι μεγάλο και κάθε τριετία, θα ήταν πολύ μεγάλος χρόνος για να περιμένεις την επόμενη φορά. Για μένα όσο ποιο συχνά τόσο ποιο καλά αλλά η διετία φαίνεται να είναι η χρυσή τομή, ας ήταν και τα θέματα καλύτερα.
ΑΣΕΠομαζέματα.. αδικοσκορπίσματα...

Αποσυνδεδεμένος green ice

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 28, 2009, 03:12:18 μμ »
Ξαναγράφω ,για να συμφωνήσουμε...Ο  ΑΣΕΠ σήμερα ε ίναι ''αδιάβλητος '' με την έννοια ότι δεν υπάρχουν τα παραθυράκια που θα χωθούν κάποιοι έξυπνοι(ή έστω πολύ λίγα) με παράνομο τρόπο (είναι κ νετ κ όλα πρέπει να τα αναλύουμε ,γιατί δημιουργείται λάθος εντύπωση).Και εγώ έκανα ένσταση σε σχέση με κάποιες ερωτήσεις(είναι τα λάθη του ασεπ όπως κ τα άλλα που ανέφερες )Παρόλα αυτά πιστεύω ότι είναι άξιοι αυτοί που πηγαίνουν μόνιμοι ,αναπληρωτές ,ωρομίσθιοι.Δηλαδή παρόλη την ανοργανωσιά κ τα άστοχα θέματα , άνθρωποι ξεχωρίζουν.Λοιπόν,σήμερα έχει τρωτά σημεία αλλά με σωστή διεξαγωγή του(ανακοίνωση εγκαίρως  της ύλης,ημερομηνίας κ όλα αυτά που συζητάμε) μπορεί να γίνει απόλυτα αξιοκρατικός Δεν βλέπω άλλο σύστημα πιο σωστό,όταν το δω ,θα το πω σίγουρα.Για μένα είναι ευκαιρία,καθώς δεν έχω κανέναν άλλο τρόπο να διοριστώ,αν διοριστώ ποτέ.

υγ.Αν με διαβάσεις αλλού,έγραψα το 100% ασεπ να ισχύσει αφού πρώτα διοριστούν αυτοί που μάζεψαν αρκετά μόρια από αναπλήρωση κ ωρομισθία (από ασεπ πάλι,όχι πδσ κ τα συναφή)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2009, 08:11:58 μμ από green ice »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 06, 2009, 06:18:20 μμ »
Κάθε χρόνο, ώστε να εξασφαλίζονται για όλους περισσότερες ευκαιρίες και άρα περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας. Βέβαια, ο μειωμένος σημαντικά αριθμός θέσεων διοριστέων μόνο σε πολλές επιτυχίες δεν παραπέμπει...
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: χρονικο οριο διαγωνισμου Ασεπ
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 06, 2009, 08:04:42 μμ »
Καλά δεν το πιστεύω! Τόσα άτομα ψήφισαν να γίνεται ΑΣΕΠ κάθε χρόνο::) ::) ::)
Αντέχετε να υπομένετε αυτή την τόσο ψυχοφθόρα διαδικασία καθε χρόνο;;;;
Δεν είστε με τα καλά σας μου φαίνεται (κι έτσι εξηγείται γιατί τραβάμε τόσα ως κλάδος)....
ή
έχετε πια αναισθητοποιηθεί τόσο ώστε δε σας νοιάζει να δίνετε κάθε χρόνο εξετάσεις χειρότερες/απαιτητικότερες από τις Πανελλαδικές;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161620
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 507
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.