*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2010  (Αναγνώστηκε 339542 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1344 στις: Μάρτιος 30, 2010, 07:16:02 μμ »
πληροφορίες που έμαθα κάνουν λόγο για περίπου 3000 μεταθέσεις στην δευτεροβάθμια.πιθανόν αύριο να ανακοινωθούν

Κι εγώ από πληροφορίες τρίτων (με διαβεβαίωσαν για την "εγκυρότητά" τους) άκουσα ότι ο αριθμός των μεταθέσεων είναι πολύ μεγάλος και κάνουν προσπάθειες να μειωθεί. Τί να πω, με αυτά που διαβάζω κι ακούω δεν ξέρω τί να πιστέψω. Κοντός ψαλμός αλληλούια.
3000 μεταθέσεις είναι πολύ μεγάλος αριθμός; Από αυτά που λένε οι συνάδελφοι είναι τα 3/5 των περσινών μεταθέσεων, γιατί να μειωθούν. Ας τις βγάλουν αύριο να τελειώνουμε πια.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:03:18 »

Αποσυνδεδεμένος Doomlord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03, Μόνιμος Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1345 στις: Μάρτιος 30, 2010, 07:21:39 μμ »
Nαι ρε παιδιά να πάρουμε μετάθεση γιατί με την Vespa 125 Primavera δεν παλεύεται κάθε μέρα πάνε έλα 39 χιλιόμετρα. Άσε που όταν βρέχει γίνεσαι λούτσα.
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature", Carl Sagan (1934 - 1996) / American astronomer and astrochemist

Αποσυνδεδεμένος Doomlord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03, Μόνιμος Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1346 στις: Μάρτιος 30, 2010, 07:40:17 μμ »
Πέρα από τα χιουμοριστικά που ελπίζω να σας κάνουν να χαλαρώνετε, εύχομαι κάθε επιτυχία σε όλους τους συναδέλφους
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 30, 2010, 07:43:59 μμ από mathematician1977 »
"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature", Carl Sagan (1934 - 1996) / American astronomer and astrochemist

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1347 στις: Μάρτιος 30, 2010, 08:49:42 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:50:26 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:03:18 »

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1348 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:04:06 μμ »
Να  πω  και  εγω  τι  ακουσα  για  πε02  στην  Αττικη, η  να  μην  το  πω?

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1349 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:06:39 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 11:43:26 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1350 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:11:46 μμ »
Ακουσα  μονο  για  100  περιπου  θεσεις  φιλολογων  σε  Αττικη- ευχομαι  να  μην ειναι  αληθεια!

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1351 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:26:16 μμ »
Έχω τις εξής απορίες:
α) οι μεταθέσεις υποτίθεται ότι γίνεται επί οργανικών κενών. Γιατί πριν δηλώσουμε περιοχές δε μας λένε πού υπάρχουν οργανικά κενά και πόσα;
β) για ποιο λόγο έχουμε μόνο 15 επιλογές και δηλώνουμε στα τυφλά; Πρόκειται για κάποιο τυχερό παιχνίδι που δεν έχω καταλάβει πώς παίζεται;

Τι εξυπηρετούν όλα αυτά; Μήπως το να μας έχουν στην πρίζα συνεχώς και να παρακαλούμε τα κομματόσκυλα του κλάδου μας για αποσπάσεις; Είμαστε υπεράριθμοι; Ποιοι κλάδοι και με ποια κριτήρια; Δεν ξέρουμε τι μας γίνεται, εν ολίγοις. Το μόνο βέβαιο είναι ότι για όλα φταίμε εμείς, σύμφωνα με τους εκάστοτε υπουργούς.

ΥΓ: τα λέω τώρα, γιατί αύριο δε θα έχω κουράγιο μετά το σοκ!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1352 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:28:10 μμ »
Έχω τις εξής απορίες:
α) οι μεταθέσεις υποτίθεται ότι γίνεται επί οργανικών κενών. Γιατί πριν δηλώσουμε περιοχές δε μας λένε πού υπάρχουν οργανικά κενά και πόσα;
β) για ποιο λόγο έχουμε μόνο 15 επιλογές και δηλώνουμε στα τυφλά; Πρόκειται για κάποιο τυχερό παιχνίδι που δεν έχω καταλάβει πώς παίζεται;

Τι εξυπηρετούν όλα αυτά; Μήπως το να μας έχουν στην πρίζα συνεχώς και να παρακαλούμε τα κομματόσκυλα του κλάδου μας για αποσπάσεις; Είμαστε υπεράριθμοι; Ποιοι κλάδοι και με ποια κριτήρια; Δεν ξέρουμε τι μας γίνεται, εν ολίγοις. Το μόνο βέβαιο είναι ότι για όλα φταίμε εμείς, σύμφωνα με τους εκάστοτε υπουργούς.

ΥΓ: τα λέω τώρα, γιατί αύριο δε θα έχω κουράγιο μετά το σοκ!

Από τη στιγμή που φέτος έγιναν διορισμοί Ιανουάριο τί κενά να σου δώσουν τέλη Νοέμβρη ???

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1353 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:30:11 μμ »
πληροφορίες που έμαθα κάνουν λόγο για περίπου 3000 μεταθέσεις στην δευτεροβάθμια.πιθανόν αύριο να ανακοινωθούν

ευχαριστούμε φίλε !  αν μάθεις κάτι νεότερο αύριο , μας λες ...  εδώ θα είμαστε από το πρωί...  :D

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1354 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:34:21 μμ »
Έχω τις εξής απορίες:
α) οι μεταθέσεις υποτίθεται ότι γίνεται επί οργανικών κενών. Γιατί πριν δηλώσουμε περιοχές δε μας λένε πού υπάρχουν οργανικά κενά και πόσα;
β) για ποιο λόγο έχουμε μόνο 15 επιλογές και δηλώνουμε στα τυφλά; Πρόκειται για κάποιο τυχερό παιχνίδι που δεν έχω καταλάβει πώς παίζεται;

Τι εξυπηρετούν όλα αυτά; Μήπως το να μας έχουν στην πρίζα συνεχώς και να παρακαλούμε τα κομματόσκυλα του κλάδου μας για αποσπάσεις; Είμαστε υπεράριθμοι; Ποιοι κλάδοι και με ποια κριτήρια; Δεν ξέρουμε τι μας γίνεται, εν ολίγοις. Το μόνο βέβαιο είναι ότι για όλα φταίμε εμείς, σύμφωνα με τους εκάστοτε υπουργούς.

ΥΓ: τα λέω τώρα, γιατί αύριο δε θα έχω κουράγιο μετά το σοκ!

Από τη στιγμή που φέτος έγιναν διορισμοί Ιανουάριο τί κενά να σου δώσουν τέλη Νοέμβρη ???
Kαι γιατί πρέπει να γίνονται οι διορισμοί Ιανουάριο, δηλαδή; Πάλι στην ίδια λογική καταλήγουμε. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή, μάλλον, κάνουν ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, για να μας είναι απαραίτητοι κάποιοι αργόσχολοι.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1355 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:48:06 μμ »
μηπως τσαμπα προετοιμαζομαστε για αυριο?
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος dkerami

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1356 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:49:32 μμ »
& γω μαζί σου είμαι ++++ παρουσιάζοντας την σημερινή surreal πραγματικότητα ....

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2010
« Απάντηση #1357 στις: Μάρτιος 30, 2010, 09:51:34 μμ »
ο άνθρωπος έχασε 10 χρόνια από τη ζωή του για μια στιγμή που δεν κατάλαβε οτι μιλούσαμε για πληροφορικούς...
εμείς οι ΠΕ19-20 τι πρέπει να κάνουμε;
θα το δεχτούμε έτσι συνάδελφοι; θα πούμε τώρα το κακό έγινε;
όχι δεν έγινε... απλά συνεχίζεται.
προτείνω εναλλακτικές μορφές δράσης... να μαζέψουμε υπογραφές για μια λευκή απεργία ας πούμε... όλου του κλάδου!
Οι λόγοι:
1. άλλες ειδικότητες στις θέσεις μας (και είναι πολλοί), ας τους μεταφέρουν στον κλάδο τους
2. μη ανάδειξη οργανικών κενών στα δημοτικά, ας μην δεχόμαστε το φτηνό εργατικό δυναμικό των ωρομισθίων
3. άθλιες συνθήκες δουλειάς σε πεπαλαιωμένα εργαστήρια με πεπαλαιωμένα βιβλία, σε μάθημα επιλογής με λίγες ώρες και στοιβαγμένους μαθητές (ωραίο ψηφιακό σχολείο)
4. αποσπασμένοι, βύσματα που χρόνια συνέλεγαν πλασματικά μόρια (αφορά όλους τους κλαδους) και πιάσαν όλες τις οργανικές στα αστικά κέντρα.
Να συνεχίσω;




To δικαιο δεν ειναι μονο απο εδω και περα οι αποσπασμενοι να παιρνουν τα μορια της περιοχης οπου εργαζονται αλλα να διαγραφουν τα μορια τους αναδρομικα. Ηδη ξεκουραστηκαν τοσα χρονια στα γραφεια διπλα στο σπιτι τους. Κι αυτο ηταν οφελος γι αυτους . Να μην παρουν τα μορια των προηγουμενων ετων
Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά τι γίνεται εδώ;πετυχαίνουν αυτό που θέλουν;μας βάζουν να μαλλιοτραβιόμαστε μεταξύ μας;μπράβο τους το πέτυχαν.
δηλ. οι συνάδελφοί μας που πήραν όσα μόρια πήραν από τις αποσπάσεις τους (σημ. δεν είμαι ένας από αυτούς ) πρέπει να απολογηθούν διότι έκαναν κανονικότατα χρήση του ΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ;
μην τρελαθούμε κιόλας έτσι;αντί να βρίζουμε το εκάστοτε κράτος που φτιάχνει νόμους για την πελατεία του, θα κατηγορούμαστε μεταξύ μας που τον χρησιμοποιήσαμε καθόλα νόμιμα;
ήμαρτον, ήμαρτον ρε παιδιά.ας ξυπνήσουμε λίγο επιτέλους....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.