*

Αποστολέας Θέμα: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;  (Αναγνώστηκε 95996 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #434 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:24:38 μμ »
Όλοι οι φιλόσοφοι, ποιητές κ.α. που διδάσκουμε έχουν "πει" πολύ απλά πράγματα.Εξίσου απλά διδάσκονται λοιπόν :)Όσοι και εάν είναι...
Οι των θετικών μόνο σε έναν επιστήμονα αναφέρονται όταν διδάσκουν και μια θεωρία;δε νομίζω
Στο θέμα αυτό δεν απάντησε κανείς γιατί δε χρειάζεται να μιλάμε και για τα αυτονόητα ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:57:06 »

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #435 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:45:05 μμ »
το οτι ολοι οι καθηγητες ειναι "ανωτεροι " ας μου επιτραπει αυτη η εκφραση ,απ τους δασκαλους το βλεπουμε κ απ τη μισθοδοσια αλλωστε.αλλο πρωτοβαθμια και αλλο δευτεροβαθμια...

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #436 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:45:33 μμ »
Δεν έγινε καμία αναφορά για σχέση αρχαίων-μαθηματικών.Ο μαθητής αναφέρεται στα αρχαία ως εργαλείο, πράγμα που σέβομαι ως θέση.Ούτε για microsoft λέει, ούτε ότι στις Διεθνείς Ολυμπιάδες Φυσικής διακρίνονται όσοι γνωρίζουν αρχαία.Προσοχή στις υποκειμενικές ερμηνείες :)

μαλλον δεν το πιασες αυτο που θελει να πει ο landau φιλε...και λιγο χαλαρωστε ρε με την κοπελα την παπια, την εχετε ξεσκισει...τρωγεστε με τα ρουχα σας...μια σας φταιν οι ξενογλωσσοι που σας κλεβουν τις ιστοριες τις οποιες δε διδασκουν τοοοσο καλα οσο εσεις (τρομαρα σας), την αλλη σας φταιν οι δασκαλοι, την αλλη θελετε να μπουν τα αρχαια στο δημοτικο...ΕΕΕΕΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!εχουμε την παγκοσμια πρωτοτυπια να διδασκει ο ιδιος εκπαιδευτικος με την ιδια επιμελεια και καταρτιση (sic) το ΙΔΙΟ καλα: σοφοκλη, ευριπιδη, περικλη, θουκυδιδη,δραμα, κωμωδια, αισχυλο, λυσια, αριστοτελη κτλ...με τοοοοσο επιφανειακες γνωσεις αυτοαναγεστε σε πανεπιστημονες..χαλαρωστε λιγο dudes...μας τα χετε πρηξει!!τι συνδρομο καταδιωξης ειναι αυτο...

Nα  και  ένας  λογικός  μέσα  σε  αυτή  τη  συζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #437 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:47:46 μμ »
το οτι ολοι οι καθηγητες ειναι "ανωτεροι " ας μου επιτραπει αυτη η εκφραση ,απ τους δασκαλους το βλεπουμε κ απ τη μισθοδοσια αλλωστε.αλλο πρωτοβαθμια και αλλο δευτεροβαθμια...
Τι  λες  μανάρα  μου!  Άμα  ο  γιατρός   έχει  πει  να  σου  λέμε  ότι είσαι  ανώτερη  πάω  πάσο. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:57:06 »

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #438 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:48:03 μμ »
το οτι ολοι οι καθηγητες ειναι "ανωτεροι " ας μου επιτραπει αυτη η εκφραση ,απ τους δασκαλους το βλεπουμε κ απ τη μισθοδοσια αλλωστε.αλλο πρωτοβαθμια και αλλο δευτεροβαθμια...

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #439 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:50:20 μμ »
ολοι το λενε.το λεει η κοινωνια τωρα αν εχετε παρωπιδες....καρφακι δε μας καιγεται!!
δασκαλοι ειστε εκει θα μεινετε στην πρωτοβαθμια!!!και πολυ χαιρομαι με τις μειωσεις που δεχεστε!!!να δειτε λιγο που ειστε βολεμενοι!!τωρα που ο μισθος σας το μαρτη θα πεσει κι αλλο να σας δω..κομπλεξικα οντα!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2010, 04:14:25 μμ από kalipso23 »

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #440 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:57:46 μμ »
^συγνώμη αγαπητή φιλόλογε
το καίγετε αι δεν θέλει στο τέλος;αν μου τα έμαθε σωστά ο ταπεινός  και κατώτερος σου δάσκαλός μου

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #441 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:59:20 μμ »
ολοι το λενε.το λεει η κοινωνια τωρα αν εχετε παρωπιδες....καρφακι δε μας καιγετε!!
δασκαλοι ειστε εκει θα μεινετε στην πρωτοβαθμια!!!και πολυ χαιρομαι με τις μειωσεις που δεχεστε!!!να δειτε λιγο που ειστε βολεμενοι!!τωρα που ο μισθος σας το μαρτη θα πεσει κι αλλο να σας δω..κομπλεξικα οντα!
[/quote
Πρώτον  δεν  είμαι  δασκάλα. Δευτερόν  οι μειώσεις  αφορούν  όλους  τους  δημοσίους  υπαλλήλους, μέσα  σε  αυτούς  είναι  και  οι  καθηγητές  της  δευτεροβάθμιας, ακόμη  και  του  πανεπιστημίου. Έχεις  φοβερό  κόμπλεξ  κοπελιά. Δεν  πρόκειται  να  σου  απαντήσω  ξανά, γιατί  δεν μπορώ  να  κάνω  τον  ψυχίατρο.

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #442 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 03:59:32 μμ »
το λαθος ηταν απο κεκτημενη ταχυτητα!!μια χαρα μου τα μαθαν οι καθηγητες πανεπιστημιου!!!

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #443 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 04:01:54 μμ »
ολοι το λενε.το λεει η κοινωνια τωρα αν εχετε παρωπιδες....καρφακι δε μας καιγετε!!
δασκαλοι ειστε εκει θα μεινετε στην πρωτοβαθμια!!!και πολυ χαιρομαι με τις μειωσεις που δεχεστε!!!να δειτε λιγο που ειστε βολεμενοι!!τωρα που ο μισθος σας το μαρτη θα πεσει κι αλλο να σας δω..κομπλεξικα οντα!
[/quote
Πρώτον  δεν  είμαι  δασκάλα. Δευτερόν  οι μειώσεις  αφορούν  όλους  τους  δημοσίους  υπαλλήλους, μέσα  σε  αυτούς  είναι  και  οι  καθηγητές  της  δευτεροβάθμιας, ακόμη  και  του  πανεπιστημίου. Έχεις  φοβερό  κόμπλεξ  κοπελιά. Δεν  πρόκειται  να  σου  απαντήσω  ξανά, γιατί  δεν μπορώ  να  κάνω  τον  ψυχίατρο.
μαλλον εσυ εχεις αποδειχθει κομπλεξικη μ αυτα που λες για τουε φιλολογους.αν διαβασει καποιος τα ποστ σου θα το καταλαβει ανετα....μαλλον εσυ θες γιατρο...

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #444 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 04:05:14 μμ »
το λαθος ηταν απο κεκτημενη ταχυτητα!!μια χαρα μου τα μαθαν οι καθηγητες πανεπιστημιου!!!

δεν θα έπρεπε να επιτρέπεις το παραμικρό λάθος στον εαυτό σου,ειδικά ένα τέτοιο ορθογραφικό που ακόμα καιγώ η κατώτερη νηπιαγωγός δεν εχω κάνει ποτέ όσογρήγορα κι αν γράφω.

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #445 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 04:12:52 μμ »
το λαθος ηταν απο κεκτημενη ταχυτητα!!μια χαρα μου τα μαθαν οι καθηγητες πανεπιστημιου!!!

δεν θα έπρεπε να επιτρέπεις το παραμικρό λάθος στον εαυτό σου,ειδικά ένα τέτοιο ορθογραφικό που ακόμα καιγώ η κατώτερη νηπιαγωγός δεν εχω κάνει ποτέ όσογρήγορα κι αν γράφω.

χεστηκα για το τι κανεις εσυ.εγω εκανα ενα λαθος απο κεκτημενη ταχυτητα γιατι ηθελα ν απαντησω γρηγορα.εσυ μπορει να κανεις αλλα λαθη ,σκοπος ειναι να ξερεις να τα παραδεχεσαι,κατι για το οποιο εχεις ελλειψη...γιατι αλλο να αποφοιτεις απο φιλοσοφικη κλασσικο και αλλο απο τις σχολες-ακαδημιες...καλα χριστουγεννα!!!

Αποσυνδεδεμένος kalipso23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #446 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 04:15:15 μμ »
και για δες τωρα....το λαθος?ποιο λαθος???δεν υπαρχει λαθος!!!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αρχαια Ελληνικα στο Δημοτικο : Υπερ ή κατά ;
« Απάντηση #447 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 04:16:38 μμ »
Ό,τι γράψατε, γράψατε.. Έχει ξεφύγει το θέμα και πάει για αναφορά για κλείσιμο (χωρίς κουκούλα ε :) )
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 314

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.