*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 925423 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1974 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 01:37:25 μμ »
Έτσι Έλληνα μην αντιδράς καθόλου. Σκύψε κι άλλο το κεφάλι.

 Εσύ νεοδιόριστος με 2-3 χρόνια προϋπηρεσία  -256€  δηλ. -23,10%,
και ο διευθυντής σου που έχει αγοράσει μ'αυτό το μισθό σπίτι γι'αυτόν σπίτι για τα παιδιά του, έχει αλλάξει 5 αυτοκίνητα κι έχει σπουδάσει τα παιδιά του μόνο -90€ δηλ  -6,56%.

Όποιος έχει αμφιβολίες, από τη ΔΟΕ: http://www.doe.gr/11/m071011.pdf

copy paste από wictionary:

Ραγιάς:
Αραβικής προέλευσης λέξη (ράγι=κοπάδι) που χρησιμοποιούσαν οι Τούρκοι για τους μη μουσουλμάνους κατοίκους της Τουρκίας. Η σημασία της λέξης ήταν περιφρονητική και είχε την έννοια του σκλάβου. Η πλειοψηφία των ρ. ήταν Έλληνες, Αρμένιοι, Εβραίοι και Φράγκοι. Είχαν ελάχιστα δικαιώματα, τους απαγορευόταν να έχουν τις συνήθειες των Τούρκων σ` ό,τι αφορά το ντύσιμο, την κατοικία κ.λ.π. και ήταν υποχρεωμένοι να προσκυνούν τους Τούρκους και να καταβάλλουν κεφαλικό φόρο, το λεγόμενο "χαράτσι". Μέχρι το 1632 οι ρ. υπόκεινταν και στο φοβερό "φόρο αίματος", το παιδομάζωμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2011, 01:41:28 μμ από paschalist »
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:10:51 »

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1975 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 01:40:28 μμ »
Το πινακάκι θα πρέπει να περιέχει τις αποδοχές του Οκτωβρίου 2010 του Οκτωβρίου του 2011 και μετά τις αποδοχές με το νέο μισθολόγιο και με bold τις καθαρές αποδοχές. Να φαίνονται και τα έτη υπηρεσίας γιατί πολλοί μπερδεύουν  τους βαθμούς που έχουν με τους καινούριους.
Επίσης διευκρίνηση πως τη διαφορά θα τη δουν στο λογαριασμό τους από τις 30 Οκτωβρίου.

Το 80% ζει σε άλλο πλανήτη, πιστεύει πως ανεβαίνει ο μισθός τους και κάνουν τον χαζό για να μην προκαλέσουν.

 Α ρε γλέντια........

ο κοσμος εχει κατατρομοκρατηθει απο τις απειλες για σταση πληρωμων τον Νοεμβριο...με μερικους που ειχα χθες συζητησει μου ειπαν "καλυτερα τα 800" παρα το τιποτα..οποτε μην περιμενεις και πολλα

Αποσυνδεδεμένος mama3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όπου αγαπαει παιδεύει
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1976 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 01:41:51 μμ »
Μ'ένα εξελακι που έχει στο αβ ειδα ότι θα πάρω 988
(7χρονια υπηρεσίας, παντρεμενη , 3 παιδια) . Τα παλιά χρόνια (που λέει και η μεσαία κόρη μου) έπερνα 1312 .LAST YEAR!!!! Τα κουκιά πλέον δε βγαίνουν. Να δούμε τι άλλο μας περιμένει. Και εγώ φέτος είμαι από τους τυχερούς γιατί είμαι με άδεια και δεν πληρώνω για μετακινήσεις, του χρόνου να με δω που θα χω να πληρώνω και τη γεφυρούλα (ριο αντιρριο)250 η φτηνότερη λύση .Κολυμπώντας θα περνάμε!!!!Καλά να 'μαστε και να παλεύουμε.

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1977 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 01:50:28 μμ »
Μ'ένα εξελακι που έχει στο αβ ειδα ότι θα πάρω 988
(7χρονια υπηρεσίας, παντρεμενη , 3 παιδια) . Τα παλιά χρόνια (που λέει και η μεσαία κόρη μου) έπερνα 1312 .LAST YEAR!!!! Τα κουκιά πλέον δε βγαίνουν. Να δούμε τι άλλο μας περιμένει. Και εγώ φέτος είμαι από τους τυχερούς γιατί είμαι με άδεια και δεν πληρώνω για μετακινήσεις, του χρόνου να με δω που θα χω να πληρώνω και τη γεφυρούλα (ριο αντιρριο)250 η φτηνότερη λύση .Κολυμπώντας θα περνάμε!!!!Καλά να 'μαστε και να παλεύουμε.
Σωστά το είδες. Τύπωσέ το και στείλτο με Fax στο σχολείο σου να το δουν συνάδελφοι.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:10:51 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1978 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 01:53:40 μμ »
Στο υπουργείο εργάζονται εκτός από τους διοικητικούς υπαλλήλους και εκπαιδευτικοί. Αυτοί δεν ξέρουν, δεν είδαν; Τι τελευταίες μέρες φύσαγε ένας επαναστατικός αέρας στο φόρουμ. Μας έφταιγαν η ΟΛΜΕ (όχι ότι τους υπερασπίζομαι), αλλά όχι εμείς. Δυστυχώς, πιστεύω ότι στον κλάδο μας θα αντιδράσει η μειοψηφία, όπως πάντα. Το θέμα είναι πόσο προετοιμασμένη είναι αυτή η μειοψηφία για ν'  αντιδράσει σωστά.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1979 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 01:56:42 μμ »

Ειμαι δασκάλα με 11 χρόνια προυπηρεσία,με πτυχίο επιμόρφωσης διδασκαλείου,που ταξίδεψα όλη την Ελλάδα για να διοριστώ κάποια στιγμή στην πόλη που γεννήθηκα (αυτό συνεπαγόταν όταν εργαζόμουν σαν αναπληρώτρια ,δανεια για να τα βγάλω πέρα μέχρι να με πληρώσετε τέλη Οκτωβρίου) μητέρα τριών παιδιών, διαζευγμένη, με το ενα παιδί να σπουδάζει και τα άλλα δύο στο Λυκειο..'Εχω ένα τραπεζικό δάνειο στεγαστικό,ένα απο το παρακαταθηκών και κάρτες που δεν τις "άνοιξα" για διακοπές και ψώνια αλλά για να ανταπεξέρχομαι στις υποχρεώσεις μου απέναντι στα παιδιά μου... Ο μισθός μου πια θα ναι 800 ευρώ με τα 600 να δίνονται στο στεγαστικό!!!!
Όταν δεν θα χω να ταίσω τα παιδιά μου,όταν θα μου κόψουν το ηλεκτρικό,δεν θα μπορώ να πληρώσω το πετρέλαιο και να έχω τα απαράιτητα για να ζήσω τι θα μπορέσω να κάνω?πήρα μέρος σε όλες τις απεργίες ακόμα και στη μεγάλη για όλο το διάστημα της απεργίας πολεμώντας να μην φτάσω εδώ και τι καταφερα?ΑΠΑΞΙΩΘΗΚΑ σαν ανθρωπος ,σαν γονιός μπροστά στα μάτια των παιδιών μου ,σαν εκπαιδευτικός
Σα δεν ντρεπεστε για την απαξίωσή μας κυρίες και κύριοι του Κοινοβουλίου που σας τοποθετήσαμε εκείι "ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ" !!!!ΛΟΙΠΌΝ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ βήμα μετά την καταβολή του πρώτου μου ΝΕΟΥ μισθού θα έιναι να σας φέρω τα χαρτια των δανείων μου ,τους τίτλους κυριότητας του σπιτιού μου,να σας αναθέσω την κηδεμονία των παιδιών μου γιατί ούτως ή αλλως πια θα μαι τόσο φτωχή να τα ταίσω και να τα αναθρέψω και να παραδοθώ στην Ελληνική Δικαιοσύνη για τα χρέη μου προς τις τράπεζες.. Αυτές είναι οι λύσεις που μου απομένουν..ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΦΤΑΣΑΤΕ ΕΔΩ!!!!
 
η αξιοπρέπεια που εκφράζει με τον λόγο της…ακόμη και τώρα κάτω από τις τόσες δυσκολίες της……δεν μπορεί παρά να σε κάνει να δακρύζεις.
το θέμα όμως δεν είναι να δακρύζουμε εμείς….αλλά οι έχοντες ττις τύχες μας στα χέρια τους……και πως όλοι εμείς θα βρούμε τρόπο ενωμένοι να αντιδράσουμε.


Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1980 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:11:33 μμ »
Σε λάθος μέρος θα τα πάει τα χαρτιά της η δασκάλα, πάντως, γιατί δεν κρατάει το ελληνικό κοινοβούλιο τις τύχες μας στα χέρια του. Άλλοι κινούν τα νήματα. Θα μου πείτε γιατί κάποιοι από εκεί μέσα που συνεργάζονται με τους κινούντες τα νήματα δεν παραιτούνται για λόγους αξιοπρέπειας, μα απλούστατα γιατί την έχουν απωλέσει. Κι όταν οι λαοί αποφασίσουν ότι δεν μπορεί κάποιοι μετρημένοι στα δάκτυλα να κινούν τα νήματα των πολλών τότε και αυτή και όλοι μας θα ξέρουμε και τι να πούμε και στα παιδιά μας.  ;)

ΥΓ: Μέχρι στιγμής, μάλλον τ'  αμερικανάκια (που λέγαμε κάποτε) δείχνουν να ξέρουν ποιοι κινούν τα νήματα. Οι Ευρωπαίοι συνεχίζουμε να μουτζώνουμε τα κοινοβούλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2011, 02:13:12 μμ από LK »

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1981 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:28:21 μμ »
απο τον τοιχο του Μπρατη στο φεις: ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΣΚ ΣΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ Δ.Ο.Ε.

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2011

http://www.pask-pe.gr/index.php?categoryid=2&p2_articleid=351

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1982 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:39:35 μμ »
Και άλλη μια είδηση που νομίζω ότι μας ενδιαφέρει. Βανδαλισμοί διαπιστώθηκαν σε κάποιο λύκειο του Ζωγράφου που άνοιξε μετά από 15 μέρες κατάληψης. Ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας δήλωσε στο Μέγκα ότι τους βανδαλισμούς δεν προκάλεσαν εξωσχολικοί, αλλά μαθητές και ότι οι καθηγητές ήξεραν, αλλά δεν έκαναν τίποτα.  :o


Δεν ξέρω τι πρέπει να σχολιάσω με όλα αυτά που συμβαίνουν, αλλά όλα δένουν τόσο επικίνδυνα μεταξύ τους. Δεν ξέρω γιατί απ' όταν διάβασα εκείνο το ενιαίο μισθολόγιο-βαθμολόγιο, μου ήρθαν στο μυαλό εκείνα τα λόγια που είχε γράψει κάποιος άλλος υπάλληλος πριν από πολλά χρόνια: "Έπρεπε να σκύψω, να σκύψω, να σκύψω. Τόσο που η μύτη μου να ενωθεί με τη φτέρνα μου. Έτσι βολικά κουλουριασμένος, να κυλώ και να φθάσω." Νομίζω από δω και πέρα ο τρόπος που περιέγραφε τη δημοσιοϋπαλληλική ζωή ο Καρυωτάκης θα μας εκφράζει απόλυτα.  :(

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1983 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:43:00 μμ »
απο τον τοιχο του Μπρατη στο φεις: ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΣΚ ΣΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ Δ.Ο.Ε.

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2011

http://www.pask-pe.gr/index.php?categoryid=2&p2_articleid=351

Το θέμα δεν είναι τι προτείνουν, αλλά τι πραγματικά θέλουν και πόσο θέλουν να πετύχει αυτό που προτείνουν.  ;)

Έχει μεγάλη διαφορά το ένα με τ' άλλο!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1984 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:44:08 μμ »
απο τον τοιχο του Μπρατη στο φεις: ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΣΚ ΣΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ Δ.Ο.Ε.

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 12 ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2011

http://www.pask-pe.gr/index.php?categoryid=2&p2_articleid=351
Eπιτέλους.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1985 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:49:39 μμ »
Μας τρομοκρατούν με τη στάση πληρωμών για να μην αντιδρούμε. ΞΥΠΝΗΣΤΕ...αλλιώς θα παει ο μισθός στα 300 ευρώ για να μην γίνει στάση πληρωμών

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1986 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:55:49 μμ »
εγώ έκανα την αρχή σήμερα και μοίρασα πινακάκι με τους νέους μισθούς και τα καθαρά σύμφωνα με την www.doe.gr, το εκτύπωσα και το μοίρασα στους συναδέλφους. Έπαθαν πλάκα.... παιδιά,διαπίστωσα ότι υπάρχει ΣΟΒΑΡΟ ΕΛΛΕΙΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ στους συναδέλφους. Με κοίταγαν σαν κουτοί και μου έλεγαν "μα έλεγαν ότι θα πάρουμε και αύξηση, αφού είμαστε οι τελευταία αμοιβόμενοι στο δημόσιο". δεν είχαν ιδέα για τα επιδόματα που κόπηκαν κ.λ.π., μάλλον δεν ήξεραν από τι αποτελείται ο μισθός που παίρνουμε.... θεωρώ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ να βγεί ένα πινακάκι σε μορφή Α4 που να μπορεί να εκτυπωθεί και να κυκλοφορήσει. Να περιλαμβάνει τους μισθούς ανάλογα με τα χρόνια υπηρεσίας των υπηρετούντων και στο τέλος ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα καθαρά. Παρακολουθώ και βλέπω ότι έχουν βγει διάφορα προγράμματα και πίνακες αλλά δεν έχω δει αυτό που σας λέω. Επιμένω, όλα αυτά που είπα σε μορφή Α4 ώστε να φωτοτυπηθεί και να μοιραστεί σε κάθε σύλλογο εύκολα.


ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ  ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  !!!


Σημασία έχει να μην είμαστε αδρανείς, ητοπαθείς και να λέμε δε βαριέσαι αυτή την στιγμή.  Σε ένα δύο μήνες θα ΚΛΑΙΜΕ αν έχει περάσει το ενιαίο ...

Συνάδελφοι αγωνιστείτε !


Αυτό που έκανε ο συνάδελφος μπορούμε να το κάνουμε ΟΛΟΙ !  Είναι εύκολο ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ !!! Επιπλέον πλιότεροι συνάδελφοι  όπως σωτά ειπώθηκε ας σκέφτονται την εφεδρεία σε λίγο έρχεται και αυτή ...

Επίσης καλό είναι να συνειδητοποιήσουν οι συνάδελφοι ότι πλέον δεν γίνεται αλλαγή βαθμού εύκολα και η διαφοράχρημάτων είναι μηδαμινή...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2011, 02:58:18 μμ από georgetta »

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1987 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 02:56:35 μμ »
εγώ έκανα την αρχή σήμερα και μοίρασα πινακάκι με τους νέους μισθούς και τα καθαρά σύμφωνα με την www.doe.gr, το εκτύπωσα και το μοίρασα στους συναδέλφους. Έπαθαν πλάκα.... παιδιά,διαπίστωσα ότι υπάρχει ΣΟΒΑΡΟ ΕΛΛΕΙΜΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ στους συναδέλφους. Με κοίταγαν σαν κουτοί και μου έλεγαν "μα έλεγαν ότι θα πάρουμε και αύξηση, αφού είμαστε οι τελευταία αμοιβόμενοι στο δημόσιο". δεν είχαν ιδέα για τα επιδόματα που κόπηκαν κ.λ.π., μάλλον δεν ήξεραν από τι αποτελείται ο μισθός που παίρνουμε.... θεωρώ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ να βγεί ένα πινακάκι σε μορφή Α4 που να μπορεί να εκτυπωθεί και να κυκλοφορήσει. Να περιλαμβάνει τους μισθούς ανάλογα με τα χρόνια υπηρεσίας των υπηρετούντων και στο τέλος ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα καθαρά. Παρακολουθώ και βλέπω ότι έχουν βγει διάφορα προγράμματα και πίνακες αλλά δεν έχω δει αυτό που σας λέω. Επιμένω, όλα αυτά που είπα σε μορφή Α4 ώστε να φωτοτυπηθεί και να μοιραστεί σε κάθε σύλλογο εύκολα.


ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ  ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  !!!


Σημασία έχει να μην είμαστε αδρανείς, ητοπαθείς και να λέμε δε βαριέσαι αυτή την στιγμή.  Σε ένα δύο μήνες θα ΚΛΑΙΜΕ αν έχει περάσει το ενιαίο ...

Συνάδελφοι αγωνιστείτε !


Αυτό που έκανε ο συνάδελφος μπορούμε να το κάνουμε ΟΛΟΙ !  Είναι εύκολο ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ !!! Επιπλέον πλιότεροι συνάδελφοι  όπως σωτά ειπώθηκε ας σκέφτονται την εφεδρεία σε λίγο έρχεται και αυτή ...

Επίσης καλό είναι να συνειδητοποιήσουν οι συνάδελφοι ότι πλέον δεν γίνεται αλλαγή βαθμού εύκολα και η διαφοράχρημάτων είναι μηδαμινή...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.