*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 925461 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2002 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 05:58:11 μμ »

Πολύ εύκολα προσβάλεις κάποιους που απλά διαφωνούν με τη γραμμή σου.. Να το προσέξεις αυτό, γιατί συνήθως οι φασίζουσας νοοτροπίας έχουν τέτοιες τάσεις.
Επίσης, το δικαίωμα στην απεργία είναι κατάκτηση και πρέπει να γίνεται σεβαστό, όπως και το δικαίωμα στη ΜΗ απεργία, από όποιους δεν θέλουν (για δικούς τους λόγους) να συμμετάσχουν. Αυτό δεν είναι απεργοσπασία, διότι είναι εργαζόμενοι που πάνε στους δικούς τους χώρους εργασίας και είναι δικαίωμα τους. Επομένως, με αυτό το σκεπτικό, η απαγόρευση σε κάποιον να πάει στο χώρο εργασίας του, με τη χρήση βίας, είναι φασιστική πρακτική.
Κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται..  ;)

Για ξαναδές λίγο τι έγραψες .

Ενώ του λες να μην προσβάλει όσους δεν συμφωνούν με τη γραμμή του στην ουσία τον λες φασίστα επειδή
δεν συμφωνεί με την άποψη σου !
Στο κάτω κάτω δεν χαρακτήρισε κανέναν απλά έγραψε ότι όσους απεργούν οι μη απεργούντες τους
χαρακτηρίζουν εύκολα ή χαζούς ή φασίστες.Εκ του ασφαλούς βέβαια, χωρίς κανένα κόστος.

Άγιο το δικαίωμα στην εργασία, όσο και το δικαίωμα στην απεργία, αλλά προσωπικά έχω βαρεθεί όσους
επικαλούνται το δικαίωμα στην εργασία για να καρπωθούν και το μεροκάματο και τα οφέλη από την
απεργία των υπολοίπων !!!
Έτσι για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.
Και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά (για να μην παρεξηγηθώ).

Εγώ δεν είπα κανέναν φασίστα, απλά εξήγησα ποιοι συνήθως έχουν τέτοιες πρακτικές. Άλλωστε έγραψα "να το προσέξει", γιατί δεν νομίζω ότι θα ήθελε να χαρακτηριστεί έτσι από άλλους γενικά.
Μη μου βάζεις λόγια στο στόμα (ή για την ακρίβεια, στο χέρι  8) )
Επίσης, γράφεις ότι
" Στο κάτω κάτω δεν χαρακτήρισε κανέναν απλά έγραψε ότι όσους απεργούν οι μη απεργούντες τους
χαρακτηρίζουν εύκολα ή χαζούς ή φασίστες "
ενώ, στην πραγματικότητα (και φαίνεται από το μήνυμα που είχα παραθέσει στην απάντησή μου) ότι ΣΑΦΩΣ τους αποκαλεί χαζούς ή φασίστες. Εκεί ήταν η αρχική μου ένσταση.
Για τα υπόλοιπα, αν και είμαι υπέρ των απεργιών, θεωρώ τη χρήση βίας για την απαγόρευση σε κάποιον να εργαστεί νόμιμα, ως φασιστική πρακτική. Και δεν πάει να το κάνει αυτό ο πιο δήθεν αριστερός.. από τη στιγμή που ασκεί βία και απαγορεύει κάτι τέτοιο, για μένα είναι φασίστας που πέφτει στο ίδιο επίπεδο με τους πραγματικούς δηλωμένους φασίστες.
Ξεκάθαρα πράγματα.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:41 »

Αποσυνδεδεμένος anuk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2003 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:02:51 μμ »
Νομίζω ότι ο μισθός πρέπει να είναι 745,5 ευρώ! :-[

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2004 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:13:54 μμ »
Και το νέο των τελευταίων λεπτών.

Η σύνοδος κορυφής που ήταν για τις 13 Οκτωβρίου και μετά αναβλήθηκε για τις 17 Οκτωβρίου,
μόλις ξανα-αναβλήθηκε για τις 23 Οκτωβρίου, γιατί απαιτείται  περισσότερος χρόνος για να ληφθούν οι αποφάσεις για την Ελλάδα και μεγαλύτερο περιθώριο για το σχέδιο ανακεφαλαιοποίησης των ευρωπαϊκών τραπεζών.

http://www.newscode.gr/oikonomia/story/56174/rompai-stis-23-oktwbrioy-h-synodos-koryfhs

Τα παιδιά θέλουν να εξασφαλίσουν περισσότερο τις τράπεζες τους πριν το μεγάλο μπαμ...

νομίζω αυτό που θέλουν είναι να περάσει το νομοσχέδιο για το Ενιαίο Μισθολόγιο ώστε με τη μισθοδοσία της 27ης Οκτωβρίου να πληρωθούμε με τους νέους "μισθούς"....και το πάνε ως το μαρτύριο της σταγόνας  (θα την πάρουμε τη ρημαδο έκτη δόση ή όχι) μέχρις τελευταίας στιγμής ώστε να ψηφιστεί τελικά χωρίς αλλαγές.
επίσης, θέλουν, οι όποιες αντιδράσεις να έχουν μέχρι τότε καταλαγιάσει και οι όποιες απεργίες διαρκείας ξεκινήσουν τώρα, να έχουν "σπάσει" τους εργαζόμενους που ως τότε θα έχουν χάσει αρκετά χρήματα...

Το δόγμα του σοκ θέλει να κρυφτεί και η χαρά δεν το αφήνει.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Sorrow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2005 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:15:28 μμ »

Πολύ εύκολα προσβάλεις κάποιους που απλά διαφωνούν με τη γραμμή σου.. Να το προσέξεις αυτό, γιατί συνήθως οι φασίζουσας νοοτροπίας έχουν τέτοιες τάσεις.
Επίσης, το δικαίωμα στην απεργία είναι κατάκτηση και πρέπει να γίνεται σεβαστό, όπως και το δικαίωμα στη ΜΗ απεργία, από όποιους δεν θέλουν (για δικούς τους λόγους) να συμμετάσχουν. Αυτό δεν είναι απεργοσπασία, διότι είναι εργαζόμενοι που πάνε στους δικούς τους χώρους εργασίας και είναι δικαίωμα τους. Επομένως, με αυτό το σκεπτικό, η απαγόρευση σε κάποιον να πάει στο χώρο εργασίας του, με τη χρήση βίας, είναι φασιστική πρακτική.
Κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται..  ;)

Για ξαναδές λίγο τι έγραψες .

Ενώ του λες να μην προσβάλει όσους δεν συμφωνούν με τη γραμμή του στην ουσία τον λες φασίστα επειδή
δεν συμφωνεί με την άποψη σου !
Στο κάτω κάτω δεν χαρακτήρισε κανέναν απλά έγραψε ότι όσους απεργούν οι μη απεργούντες τους
χαρακτηρίζουν εύκολα ή χαζούς ή φασίστες.Εκ του ασφαλούς βέβαια, χωρίς κανένα κόστος.

Άγιο το δικαίωμα στην εργασία, όσο και το δικαίωμα στην απεργία, αλλά προσωπικά έχω βαρεθεί όσους
επικαλούνται το δικαίωμα στην εργασία για να καρπωθούν και το μεροκάματο και τα οφέλη από την
απεργία των υπολοίπων !!!
Έτσι για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.
Και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά (για να μην παρεξηγηθώ).

Εγώ δεν είπα κανέναν φασίστα, απλά εξήγησα ποιοι συνήθως έχουν τέτοιες πρακτικές. Άλλωστε έγραψα "να το προσέξει", γιατί δεν νομίζω ότι θα ήθελε να χαρακτηριστεί έτσι από άλλους γενικά.
Μη μου βάζεις λόγια στο στόμα (ή για την ακρίβεια, στο χέρι  8) )
Επίσης, γράφεις ότι
" Στο κάτω κάτω δεν χαρακτήρισε κανέναν απλά έγραψε ότι όσους απεργούν οι μη απεργούντες τους
χαρακτηρίζουν εύκολα ή χαζούς ή φασίστες "
ενώ, στην πραγματικότητα (και φαίνεται από το μήνυμα που είχα παραθέσει στην απάντησή μου) ότι ΣΑΦΩΣ τους αποκαλεί χαζούς ή φασίστες. Εκεί ήταν η αρχική μου ένσταση.
Για τα υπόλοιπα, αν και είμαι υπέρ των απεργιών, θεωρώ τη χρήση βίας για την απαγόρευση σε κάποιον να εργαστεί νόμιμα, ως φασιστική πρακτική. Και δεν πάει να το κάνει αυτό ο πιο δήθεν αριστερός.. από τη στιγμή που ασκεί βία και απαγορεύει κάτι τέτοιο, για μένα είναι φασίστας που πέφτει στο ίδιο επίπεδο με τους πραγματικούς δηλωμένους φασίστες.
Ξεκάθαρα πράγματα.

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει θέμα , ειδικά για εσένα έχω μια άποψη από τα γραπτά σου κατά καιρούς
και δεν θα σε παρεξηγούσα. Απλά μου φάνηκε βιαστικό το σχόλιο σου γιατί εγώ τουλάχιστον τη
φράση του συναδέλφου :

"έχουμε φάει και το βρίσιμο της ζωή μας (από χαζούς που χάνουμε το μεροκάματο ενώ "βοηθάμε" τους άλλους να πάνε για καφέ τζάμπα, μέχρι φασίστες γιατί στερούμε "το δικαίωμα στην εργασία")."

την κατάλαβα αλλιώς :

"έχουμε φάει και το βρίσιμο της ζωή μας (μας έχουν χαρακτηρίσει από χαζούς που χάνουμε το μεροκάματο ενώ "βοηθάμε" τους άλλους να πάνε για καφέ τζάμπα, μέχρι φασίστες γιατί στερούμε "το δικαίωμα στην εργασία")."

ας το καθαρίσει ο συνάδελφος αν θέλει .

Η άποψη μου πάντως για κάποιους κουτοπόνηρους συναδέλφους παραμένει και επιβεβαιώνεται σε κάθε απεργία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:54:41 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2006 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:19:02 μμ »
Χμμμ τελικά μάλλον έχεις δίκιο. Δεν ερμήνευσα σωστά τα γραφόμενα..
Οπότε, για το συγκεκριμένο σχόλιο, ζητώ συγγνώμη από την happiness.

Για τα υπόλοιπα, περί απεργιών κλπ, διατηρώ τις απόψεις μου.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2007 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:23:00 μμ »
Νομίζω ότι ο μισθός πρέπει να είναι 745,5 ευρώ! :-[

Μάλιστα.Ευχαριστώ!  Τα όργανα αρχίζουν!

Αποσυνδεδεμένος bala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2008 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:26:01 μμ »
θεωρώ τη χρήση βίας για την απαγόρευση σε κάποιον να εργαστεί νόμιμα, ως φασιστική πρακτική.

Όταν η διαρκής απεργία κριθεί παράνομη και καταχρηστική, και θα μας αναγκάσουν να δουλέψουμε ενώ δεν θα θελουμε,
αυτού του είδους την χρήση βιας ως τι πρακτική την θεωρείς;
Aπεργία διαρκείας δεν σημαίνει απεργώ διαρκώς. Σημαίνει δεν δίνω αναφορά στον προϊστάμενο ούτε στον συνδικαλιστή ούτε σε κανένα για το πότε έρχομαι και πότε φεύγω.
Ασπίδες

Αποσυνδεδεμένος bala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2009 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:34:27 μμ »
Είναι αλήθεια ότι για να πιάσει τόπο μια απεργία πρέπει να είναι περιφρουρημένη και με 100% συμμετοχή.

Για να πιάσει τόπο μια απεργία πρέπει να έχει μεγάλη διάρκεια, πρέπει να υπάρχει ταμείο αλληλοβοήθειας, και δεν
πρέπει να απεργούνε όλοι παρά μόνο εκείνοι που βρίσκονται σε νευραλγικά σημεία που πονάνε.
Οι υπόλοιποι πρέπει να χαζοδουλεύουν για να πληρώνονται και να μπορεί έτσι να γεμίζει το ταμείο αλληλοβοήθειας
και να στηρίζει αυτούς που πραγματικά τους πονάει όταν απεργούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2011, 06:38:32 μμ από bala »
Aπεργία διαρκείας δεν σημαίνει απεργώ διαρκώς. Σημαίνει δεν δίνω αναφορά στον προϊστάμενο ούτε στον συνδικαλιστή ούτε σε κανένα για το πότε έρχομαι και πότε φεύγω.
Ασπίδες

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2010 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:37:12 μμ »
θεωρώ τη χρήση βίας για την απαγόρευση σε κάποιον να εργαστεί νόμιμα, ως φασιστική πρακτική.

Όταν η διαρκής απεργία κριθεί παράνομη και καταχρηστική, και θα μας αναγκάσουν να δουλέψουμε ενώ δεν θα θελουμε,
αυτού του είδους την χρήση βιας ως τι πρακτική την θεωρείς;

Τα περισσότερα κράτη εν γένει, και το δικό μας ειδικά, παραβιάζει συνεχώς σύνταγμα, νόμους, δημοκρατικούς θεσμούς (πραγματικούς και όχι τυπικούς). Οπότε, απαντώντας στην ερώτησή σου, η πρακτική αυτή είναι κατασταλτική (γίνεται και πιο άμεσα μέσω και των δυνάμεων καταστολής στους δρόμους) και φυσικά φασιστική.
Προς τι η ερώτηση όμως;  :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2011 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:40:26 μμ »
Σε αυτή τη δημοκρατία μπορεί μια κυβέρνηση που εξελέγη από σχετική πλειοψηφία να μου κόβει μισθούς, συντάξεις, να επιβάλει φόρους και να ξεπουλά τη χώρα μου στο ΔΝΤ, αλλά δεν μπορεί η πλειοψηφία να αποφασίσει την περιφρούρηση μιας απεργίας; Φυσικά είναι δικαίωμα του καθενός να εργαστεί, ενώ ο άλλος απεργεί, αλλά γιατί και εγώ να μην εξαιρεθώ από το ενιαίο μισθολόγιο που δεν ψήφισα ΠΑΣΟΚ;

Φυσικά και δεν είναι απεργοσπάστης ο καθένας που θα πάει να εργαστεί, αλλά και αυτός που απεργεί δεν είναι εισοδηματίας. Για να έχει επιτυχία μια απεργία πρέπει να περιφρουρείται και να υπάρχει ταμείο αλληλοβοήθειας (υπάρχει στις περισσότερες ΕΛΜΕ), για αυτούς που το έχουν ανάγκη.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος bala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2012 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 06:51:21 μμ »
θεωρώ τη χρήση βίας για την απαγόρευση σε κάποιον να εργαστεί νόμιμα, ως φασιστική πρακτική.

Όταν η διαρκής απεργία κριθεί παράνομη και καταχρηστική, και θα μας αναγκάσουν να δουλέψουμε ενώ δεν θα θελουμε,
αυτού του είδους την χρήση βιας ως τι πρακτική την θεωρείς;

Τα περισσότερα κράτη εν γένει, και το δικό μας ειδικά, παραβιάζει συνεχώς σύνταγμα, νόμους, δημοκρατικούς θεσμούς (πραγματικούς και όχι τυπικούς). Οπότε, απαντώντας στην ερώτησή σου, η πρακτική αυτή είναι κατασταλτική (γίνεται και πιο άμεσα μέσω και των δυνάμεων καταστολής στους δρόμους) και φυσικά φασιστική.
Προς τι η ερώτηση όμως;  :)

Μας λές λοιπόν ότι το κράτος χρησιμοποιεί φασιστικές μεθόδους για να μας κάνει να δουλεύουμε.

Αν είναι όντως έτσι, τότε γιατί κατηγορείς όταν κάποιος χρησιμοποιήσει φασιστικές μεθόδους, για να εμποδίσει κάποιον άλλο να δουλέψει για το κράτος;

Είναι άραγε φασιστική μέθοδος, όταν η πλειοψηφία έχει αποφασίσει για απεργία, να περιφρουρείται η απεργία;
Ο φασισμός είναι πολιτευμα που δεν σέβεται την απόφαση της πλειοψηφίας, γιαυτό και φασίστες είναι όσοι δεν κάνουν απεργία την στιγμή που η πλειοψηφία έχει αυτό αποφασίσει.

Aπεργία διαρκείας δεν σημαίνει απεργώ διαρκώς. Σημαίνει δεν δίνω αναφορά στον προϊστάμενο ούτε στον συνδικαλιστή ούτε σε κανένα για το πότε έρχομαι και πότε φεύγω.
Ασπίδες

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2013 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 07:13:51 μμ »
...το έσβησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2011, 07:22:42 μμ από panos2 »

Αποσυνδεδεμένος bala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2014 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 07:19:16 μμ »

Εγώ θέλω να αναλύσουμε το θέμα σε κάποια άλλη διάσταση και όχι υπό άλλο πρίσμα...,  :P και εδώ τίθεται το θεμελιώδες ερώτημα και πέρα από το γεγονός πως οι μειοψηφίες δεν είναι "τάγματα ξυπόλητα" στη χώρα μας :
Πως οι ταξιτζήδες ή  οι υπάλληλοι των ΔΕΚΟ οδηγούνται  σε καθολικές απεργίες χωρίς να μελετήσουν το θέμα στην κάθε λεπτομερειά του; 
Με περιφρούριση μάλλον..., φασιστικά όμως και άρα μη αποδεκτά, αναγκάζοντας την μειοψηφία σε συμμόρφωση, κανοντάς τη "τάγμα ξυπόλητο" τελικά... Άντε μη το πως "ταξιτζήδικα"...
Όλα αυτά βέβαια, αν η απεργία έχει αυθόρμητα συμμετοχή πάνω από 50%...


Μπερδεύεις την συμμετοχή στην απεργία, με την συμμετοχή στην απόφαση για απεργία.

Σημασία μεγάλη έχει να υπάρχει συμμετοχή στην απόφαση για απεργία διαρκείας.

Απο εκεί και πέρα, και εφόσον έχει προκηρυχθεί  η απεργία διαρκείας, σημασία δεν έχουν
τα ποσοστά συμμετοχής στην απεργία, αλλά η διάρκειά της.
Aπεργία διαρκείας δεν σημαίνει απεργώ διαρκώς. Σημαίνει δεν δίνω αναφορά στον προϊστάμενο ούτε στον συνδικαλιστή ούτε σε κανένα για το πότε έρχομαι και πότε φεύγω.
Ασπίδες

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #2015 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 07:25:05 μμ »


Μπερδεύεις την συμμετοχή στην απεργία, με την συμμετοχή στην απόφαση για απεργία.

Σημασία μεγάλη έχει να υπάρχει συμμετοχή στην απόφαση για απεργία διαρκείας.

Απο εκεί και πέρα, και εφόσον έχει προκηρυχθεί  η απεργία διαρκείας, σημασία δεν έχουν
τα ποσοστά συμμετοχής στην απεργία, αλλά η διάρκειά της.


Ας κάνουμε ενα γκάλοπ:
Πόσοι απο εδω μεσα είναι διατεθειμένοι ν απεργήσουν και ας χάσουν και 2 ή 3 μηνιάτικα;
Και πόσοι είναι διατεθειμένοι να συνεχίσουν τη ζωή τους με τα 800 ευρώ και χωρίς ίχνος αξιοπρέπειας;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.