*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 924026 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5690
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3178 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 09:24:01 μμ »
Καλά. Αν είναι να μπούμε στο νέο μισθολόγιο το Φεβρουάριο και να μας κρατήσουν αναδρομικά από το Νοέμβριο, προβλέπω ο μισθός να έχει αρνητικό πρόσημο τότε.  :-X

Ας ήταν μια φορά να δω σ' αυτήν τη χώρα έναν νόμο που να μπορεί να εφαρμοστεί. Όλα στο πόδι τα γράφουν και μετά τρέχουν με τις εγκυκλίους.



ΥΓ. Άσχετο, αλλά μου έκανε εντύπωση για το πώς σκέπτονται πλέον οι άνθρωποι. Θα προσέξατε ότι τα κρατικά κανάλια έχουν στάση εργασίας. Διάβαζα πριν από λίγο την ακόλουθη είδηση στο twitter του δημοσιογράφου Φώτη Παπαθανασίου
( http://twitter.com/#!/FPapathanasiou ):
"Το υπ Οικονομικών αποφασισε να παρει 60 εκ απο ανταποδοτικο τελος ΔΕΗ για ΕΡΤ για να καλυψει αλλες τρυπες συμφωνα με ΔΣ ΕΡΤ."

Δηλαδή, δεν φτάνει που πληρώναμε για την ΕΡΤ σε λογαριασμό της ΔΕΗ, τώρα θα είναι και άγνωστο πού πηγαίνουν τα χρήματα. :o :o Η ΠΟΣΠΕΡΤ τους έστειλε εξώδικο προς το παρόν.



« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2011, 09:40:59 μμ από apri »
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:00:04 »

Αποσυνδεδεμένος ducati

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3179 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 09:47:41 μμ »
Μάλιστα. Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις σχετικά με την ερώτησή μου. Θέλω να προσθέσω κάτι ακόμα: το 1ο μεταπτυχιακό το ΄χω καταθέσει στη ΔΔΕ (και μάλιστα παίρνω και το σχετικό επίδομα, όπως και το διδακτορικό). Το 2ο όμως (επειδή δεν δικαιούμαι επίδομα) δεν το είχα καταθέσει (αν και το τελείωσα το 2010). Ωστόσο πήγα τον Οκτώβριο στο γραφείο, το κατέθεσα και μου είπαν πως θα το βάλουν στο φάκελό μου. Ρώτησα αν χρειάζεται αριθμός πρωτοκόλλου ή κάτι άλλο (μήπως να το καταθέσω στο ΠΥΣΔΕ κτλ), έλαβα μια ειρωνική απάντηση του τύπου "'αλλοι δεν έχουν τίποτα κι εσύ μας καταθέτεις δύο τίτλους", τεσπα δεν το συνέχισα. Ο δε δ/ντής δεν ήξερε να με κατατοπίσει και το θέμα έμεινε εκεί. Πρέπει  (ή έπρεπε) να είχα κάνει κάτι άλλο; Αν ξέρει κάποιος, ας μου πει...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3180 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 09:54:26 μμ »
apri
 εδώ πληρώνουμε για μετοχικό ταμείο που πλέον πήγε σε άλλο υπουργείο και σε λίγο δε θα υπάρχει κιόλας ( ποιός θα πάρει εφάπαξ ο ε ο ; ), πληρώνουμε για ιατροφαρμακευτική που δεν έχουμε, μαχόμεθα υπέρ της δωρεάν παιδείας που την πληρώνουμε χρυσή.....
μα πόσο στη σφαίρα της φαντασίας ζούμε πια..... ::) ::) 

Μάλιστα. Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις σχετικά με την ερώτησή μου. Θέλω να προσθέσω κάτι ακόμα: το 1ο μεταπτυχιακό το ΄χω καταθέσει στη ΔΔΕ (και μάλιστα παίρνω και το σχετικό επίδομα, όπως και το διδακτορικό). Το 2ο όμως (επειδή δεν δικαιούμαι επίδομα) δεν το είχα καταθέσει (αν και το τελείωσα το 2010). Ωστόσο πήγα τον Οκτώβριο στο γραφείο, το κατέθεσα και μου είπαν πως θα το βάλουν στο φάκελό μου. Ρώτησα αν χρειάζεται αριθμός πρωτοκόλλου ή κάτι άλλο (μήπως να το καταθέσω στο ΠΥΣΔΕ κτλ), έλαβα μια ειρωνική απάντηση του τύπου "'αλλοι δεν έχουν τίποτα κι εσύ μας καταθέτεις δύο τίτλους", τεσπα δεν το συνέχισα. Ο δε δ/ντής δεν ήξερε να με κατατοπίσει και το θέμα έμεινε εκεί. Πρέπει  (ή έπρεπε) να είχα κάνει κάτι άλλο; Αν ξέρει κάποιος, ας μου πει...


τι εννοείς ότι παίρνεις το μεταπτυχιακό επίδομα όπως και το διδακτορικό; παίρνεις ΚΑΙ τα δύο επιδόματα;  :o :o

το δεύτερο μεταπτυχιακό που κατέθεσες μπαίνει στον υποφάκελο του προσωπικού σου μητρώο με τίτλο " έγγραφα που καταθέτει ο ενδιαφερόμενος" . Πράγματι δεν χρειάζεται πρωτόκολλο ή κάτι άλλο, απλά ενημερώνεται ο φάκελός σου.
Συγχαρητήρια για τα προσόντα σου και κυρίως για την επιμέλεια που επέδειξες ώστε να τα αποκτήσεις.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5690
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3181 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:02:41 μμ »
@ducati: Λογικά θα σου χρησιμεύσει η κατάθεσή του, στην περίπτωση που στο μέλλον κριθείς για διευθυντής (εφόσον η κρίση είναι αξιοκρατική).


@bitch: Ναι, έχεις δίκιο ότι ζούμε σε έναν εικονικό κόσμο. Ακόμα και η κοινοβουλευτική δημοκρατία είναι πλασματική πλέον, αφού υφίσταται παραβιάζοντας πολλαπλώς το σύνταγμα.
Το εξοργιστικό είναι ότι πληρώνεις, υφίστασαι μειώσεις και πλέον ούτε ξέρεις πού πάνε τα λεφτά ούτε βλέπεις κάτι γύρω σου να βελτιώνεται. Αντιθέτως, τόσο το έλλειμμα όσο και το χρέος αυξάνεται !  :o
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:00:04 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3182 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:07:10 μμ »
σωστά μιλάς apri. ( όπως πάντα άλλωστε  ;) )

τελικά η συμμετοχική δημοκρατία κατάντησε να είναι..... η συμμετοχή στο open.gov   8) 8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ducati

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3183 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:14:57 μμ »
Όχι δεν παίρνω δύο επιδόματα. Παίρνω το συνολικό ποσό που δικαιούται κάποιος που έχει και τους δύο τίτλους. Όσο για το εάν θα χρειαστούν όλα αυτά, σας λέω το εξής: έκανα αίτηση το καλοκαίρι για τις θέσεις δ/ντών, ΟΜΩΣ, δεν έγινα (όπως ήταν αναμενόμενο), γιατί υπήρχαν πολλοί με λιγότερα προσόντα, αλλά πολύ μεγαλύτερη προϋπηρεσία (εγώ έχω δέκα χρόνια). Στη δε συνέντευξη, δεν τα πήγα και άσχημα, αλλά ούτε και άριστα (ήταν αρκετοί με μεγαλύτερους βαθμούς και χωρίς τίτλους και οκ το αναγνωρίζω, γιατί έχουν εμπειρία στη διοίκηση και γενικά στο χειρισμό της σχολικής μονάδας). Τεσπα, μεγάλη κουβέντα ανοίξαμε, εγώ κατέθεσα την αίτηση, περισσότερο για να δω τη διαδικασία εκ των έσω (χωρίς βύσματα, κομματικές ταυτότητες κτλ, όπως βαδίζω χρόνια τώρα). Δεν με ενδιαφέρει να έχω τέτοια θέση και δεν ξέρω αν μπορώ να το υποστηρίξω κιόλας. Ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος katerina76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tell me and I forget. Teach me and I remember.
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3184 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:27:26 μμ »
Κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα υπολογισμού του μισθού υπάρχει; Γιατί διαφορετικός  μισθός  προκύπτει από τον ειδικό συνεργάτη  της ΔΟΕ και άλλο ποσό από άλλα προγράμματα και μπερδεύτηκα.

Το παρατήσα και εγώ αυτό..
ναι ρε παιδιά, είναι απίστευτο. Άλλες κρατήσεις ο ένας και άλλες ο άλλος... Και εκτός αυτού, πότε επιτέλους θα δούμε πόσα θα παίρνουμε? 15 Δεκέμβρη θα υπάρξει μάλλον αναδρομική εφαρμογή του νέου μισθολογίου με τις αντίστοιχες

 κρατήσεις εκείνου του μισθού. Δηλαδή θα δώσουμε όλο το δώρο Χριστουγέννων στις κρατήσεις??? Εκεί που ήδη μας κρατάνε καμιά 250αριά ευρώ το μήνα??? Έλεος, μήπως να την κάνουμε όλοι για εξωτερικό και να τελειώνει η ιστορία? Όχι τίποτα άλλο, γιατί σε λίγο θα τους πληρώνουμε κιόλας αντί να μας πληρώνουν αυτοί...


τελικα η κάθε διευθυνση κοβει ότι να ναι. εμενα απο τον Σεπτεμβριο ο μισθος μου έχει μειωθει πάνω απο 300 ευρω. πως γινεται αυτο???

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3185 στις: Νοέμβριος 23, 2011, 10:34:44 μμ »
Κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα υπολογισμού του μισθού υπάρχει; Γιατί διαφορετικός  μισθός  προκύπτει από τον ειδικό συνεργάτη  της ΔΟΕ και άλλο ποσό από άλλα προγράμματα και μπερδεύτηκα.

Το παρατήσα και εγώ αυτό..
ναι ρε παιδιά, είναι απίστευτο. Άλλες κρατήσεις ο ένας και άλλες ο άλλος... Και εκτός αυτού, πότε επιτέλους θα δούμε πόσα θα παίρνουμε? 15 Δεκέμβρη θα υπάρξει μάλλον αναδρομική εφαρμογή του νέου μισθολογίου με τις αντίστοιχες

 κρατήσεις εκείνου του μισθού. Δηλαδή θα δώσουμε όλο το δώρο Χριστουγέννων στις κρατήσεις??? Εκεί που ήδη μας κρατάνε καμιά 250αριά ευρώ το μήνα??? Έλεος, μήπως να την κάνουμε όλοι για εξωτερικό και να τελειώνει η ιστορία? Όχι τίποτα άλλο, γιατί σε λίγο θα τους πληρώνουμε κιόλας αντί να μας πληρώνουν αυτοί...


τελικα η κάθε διευθυνση κοβει ότι να ναι. εμενα απο τον Σεπτεμβριο ο μισθος μου έχει μειωθει πάνω απο 300 ευρω. πως γινεται αυτο???
Ξεχνάτε ότι στον καθένα γίνονται στο μισθό του και οι αναδρομικές κρατήσεις για την έκτακτη εισφορά του 2010, οι οποίες δεν είναι ίδιες για όλους αλλά εξαρτώνται από το εισόδημα του καθενός το 2010.

Αποσυνδεδεμένος Eleni_Val

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3186 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 11:52:42 πμ »
Δεδομένου ότι τα δύο μεταπτυχιακά είναι ισότιμα ( με την έννοια ότι δίνουν την ίδια μείωση για κατάταξη ) δεν πάνε και αθροιστικά. Σε περίπτωση και διδακτορικού και μεταπτυχιακού τότε βεβαίως και ισχύει η παραπάνω ρύθμιση.


Η ερμηνεία στη δική μου ΔΔΕ είναι ότι η άθροιση του χρόνου της ευνοϊκότερης ρύθμισης και της μισής επόμενης ευνοϊκότερης αφορά στην αναγνώριση προϋπηρεσίας σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα και όχι στην κατοχή μεταπτυχιακού και διδακτορικού. Τουλάχιστον η ερμηνευτική εγκύκλιος αυτό αναφέρει.

Αποσυνδεδεμένος psm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3187 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 01:09:23 μμ »
υπαρχει ενα ερωτημα στις δευτεροβαθμιες σχετικα με το σε ποιο βαθμο θα καταταγουν οι νεοδιοριστοι οι οποιοι αφου δεν εχουν μονιμοποιηθει αντιμετωπιζονται ως νεοδιοριστοι και κατατασσονται στο ΣΤ ανεξαρτητα με τα αναγνωρισμενα χρονια προυπηρεσιας κουβαλαει ο καθενας ... εξαλλου και μεχρι τωρα ολοι μπαινανε στο βαθμο  Γ αλλα βεβαια στο ΜΚ που ο καθενας ανηκε αναλογα με την προυπηρεσιας...ξερει κανεις κατι γι αυτο;

Αποσυνδεδεμένος gallika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3188 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 04:54:24 μμ »
Έχετε καταλάβει τι γίνεται με τον πλεονάζοντα χρόνο? Αν δηλ. κάποιος μόνιμος έχει 8 χρόνια και 8 μήνες προυπηρεσία και μπει στο βαθμό Ε στον Δ πότε θα πάει?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3189 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 04:57:41 μμ »
Δεδομένου ότι τα δύο μεταπτυχιακά είναι ισότιμα ( με την έννοια ότι δίνουν την ίδια μείωση για κατάταξη ) δεν πάνε και αθροιστικά. Σε περίπτωση και διδακτορικού και μεταπτυχιακού τότε βεβαίως και ισχύει η παραπάνω ρύθμιση.


Η ερμηνεία στη δική μου ΔΔΕ είναι ότι η άθροιση του χρόνου της ευνοϊκότερης ρύθμισης και της μισής επόμενης ευνοϊκότερης αφορά στην αναγνώριση προϋπηρεσίας σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα και όχι στην κατοχή μεταπτυχιακού και διδακτορικού. Τουλάχιστον η ερμηνευτική εγκύκλιος αυτό αναφέρει.
πραγματικα η αναγνωριση προυπηρεσιας στον ιδωτικο τομεα για ΜΚ ειναι σωστη κίνηση , αρκεί να εφαρμοστεί :(

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3190 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 06:29:48 μμ »
Έχετε καταλάβει τι γίνεται με τον πλεονάζοντα χρόνο? Αν δηλ. κάποιος μόνιμος έχει 8 χρόνια και 8 μήνες προυπηρεσία και μπει στο βαθμό Ε στον Δ πότε θα πάει?
Αυτό είναι ένα καλό ερώτημα και το είχα θέσει κι εγώ κάποια στιγμή στο παρελθόν στο παρόν thread, γιατί κι εγώ είμαι σε ανάλογη κατάσταση (8 χρόνια 11 μήνες). Λογικά πρέπει να περιμένουμε μέχρι τον Μάϊο οπότε θα γίνουν οι πρώτες προαγωγές με το νέο σύστημα. 
Πρόσεξε όμως! Ενώ η αρχική μας κατάταξη των ήδη υπηρετούντων γίνεται με τα συγκεκριμένα μεταβατικά κριτήρια,  η μετέπειτα πορεία μας θα γίνει με αυτά που ορίζει κανονικά ο νόμος. Έτσι την επόμενη μέρα κιόλας μετά την 1/11/2011, θα πρέπει να ισχύουν για όλους μας τα κανονικά κριτήρια για τις προαγωγές. Σύμφωνα με αυτά εσύ κι εγώ και χιλιάδες άλλοι ήδη εκπληρώνουμε τις προϋποθέσεις για προαγωγή αφού έχουμε τον ελάχιστα απαιτούμενο χρόνο παραμονής στον βαθμό κατάταξης.
Δες όμως κι αυτό:
Μέχρι τη θέση σε πλήρη εφαρμογή του προβλεπόμενου στο άρθρο 7 συστήματος αξιολόγησης και την αξιολόγηση των υπαλλήλων με βάση την επίτευξη των στόχων που θα τους ανατεθούν, οι κρίσεις για προαγωγή των υπαλλήλων που εμπίπτουν στο πεδίο εφαρμογής του ν. 4024/2011 και έχουν τον απαιτούμενο, βάσει της παρ. 7 του άρθρου 7, ελάχιστο χρόνο παραμονής στο βαθμό κατάταξής τους προκειμένου να προαχθούν στον επόμενο αυτού βαθμό, θα γίνουν από τα αρμόδια όργανα σύμφωνα με τη διαδικασία, τα κριτήρια και τις προϋποθέσεις που προβλέπονται από τις οικείες κατά περίπτωση διατάξεις, που ισχύουν κατά τη δημοσίευση του νόμου αυτού, εφαρμόζοντας και τις προβλεπόμενες στην παράγραφο 6 του άρθρου 7 του παρόντος ποσοστώσεις.

Ρωτάω λοιπόν (κι απάντηση δεν παίρνω): μήπως αυτό σημαίνει ότι οι προαγωγές μέχρι τον Μάιο πρέπει να γίνουν αυτόματα και να ισχύουν από την ημέρα που συμπληρώνουμε τις απαραίτητες προϋποθέσεις;
Ποιος ξέρει να μας πει;  ???

Αποσυνδεδεμένος Hartigan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #3191 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 06:47:16 μμ »
Τελικα με τους ΠΕ που εχουν πτυχιο ΤΕΙ τι προβλεπεται; πχ για τους ΠΕ20, Πληροφορικης ΤΕΙ, η Δ/νση Γ' Αθηνων εβγαλε αρχικα πινακα, κατατασοντας τους στην κατηγορια ΠΕ (ορθα συμφωνα και με την νεα εγκυκλιο του ΥΠΔΒΜΘ) αλλα με πεναλντι 3 ετων (πχ με 5,5 χρονια προυπηρεσια στον ΣΤ με 5,5 πλεοναζων χρονο, αντι για Ε με 2,5 πλεοναζων χρονο) και σημερα τους ξανακαταταξε κανονικα χωρις την προσθηκη 3 πλασματικων ετων οπως και τους αντιστοιχους με πτυχιο ΑΕΙ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159459
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 281
Σύνολο: 286

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.