*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 934883 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1722 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 07:52:39 μμ »
Τζάμπα όλα, τζάμπα και το μεταπτυχιακό!
Χθες το βράδυ που δημοσιεύτηκε το προσχέδιο νόμου, στο άρθρο 25 ανάφερε ότι για την κατάταξη των υπάλληλων θα λαμβανόταν υπόψη και το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό.
Σήμερα που δημοσιεύτηκε το τελικό σχέδιο νόμου ΔΕΝ υπάρχει αυτή η παράγραφος στο άρθρο 25!

Αναφέρεται στο άρθρο 4

Το άρθρο 4 μιλάει για τους νεοεισερχόμενους. Το άρθρο 25 που μιλάει για την κατάταξη σε βαθμούς για τους υπηρετούντες δεν έχει πια τέτοια πρόβλεψη...

Σωστά. Αυτό είδα και εγώ.
έχει πρόβλεψει για το μεταπτυχιακό και διδακτορικό για τους υπηρετούντες. Απλά είναι λιγότερο ευνοϊκό σε σχέση με τους νεοεισερχόμενους, που έτσι και αλλιώς δε θα υπάρχουν για το 2012.
Για την κατάταξη των υπαλλήλων που κατέχουν διδακτορικό δίπλωμα κατά τα ειδικότερα
οριζόμενα στο πρώτο εδάφιο της παραγράφου 4 του άρθρου 3 του παρόντος νόμου, καθώς
και τους αποφοίτους της Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης και Τοπικής Αυτοδιοίκησης
του Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Τοπικής Αυτοδιοίκησης αφαιρούνται από τον
απαιτούμενο χρόνο για την τελική κατάταξη έξι (6) έτη. Για τους κατόχους αναγνωρισμένου
μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών, κατά τα ειδικότερα οριζόμενα στο δεύτερο εδάφιο της
παραγράφου 4 του άρθρου 3 του παρόντος νόμου αφαιρούνται δύο (2) έτη. Σε κάθε
περίπτωση η κατάταξη δεν μπορεί να γίνει σε βαθμό χαμηλότερο του εισαγωγικού, όπως
προβλέπεται από τις διατάξεις της παραγράφου 4 του άρθρου 3 του παρόντος νόμου.
Οι υπάλληλοι που κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου ασκούν καθήκοντα
προϊσταμένου επιπέδου Γενικής Διεύθυνσης κατόπιν επιλογής από το αρμόδιο όργανο και
έχουν τον απαιτούμενο χρόνο πραγματικής δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με την
παράγραφο 7 του άρθρου 4 του παρόντος, κατατάσσονται στο Βαθμό Α.


Συνάδελφε τι εννοείς λιγότερη ευνοϊκή. Με 3 χρόνια υπηρεσίας και μεταπτυχιακά σε ποιό βαθμό θα είμαστε εμείς. Στον ΣΤ έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:48:08 »

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1723 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 07:53:47 μμ »
Είχα φτάσει τα 1312 ευρώ το μήνα, με 1 παιδί, ΜΚ 16 (3,5 χρόνια προυπηρεσία) και μεταπτυχιακό. Με το νέο μισθολόγιο πηγαίνω γύρω στα 950 ευρώ κι αυτό από 1/1/12.
Διότι μέχρι τότε τα αναδρομικά που ήδη μου κρατάνε λόγω της πρώτης αλλαγής αφορολόγητου και από τις έκτακτες και αναδρομικές εισφορές (υπέρ ανέργων κλπ) είναι ήδη περίπου 320 ευρώ το μήνα. Με την 2η αναδρομική πάλι αλλαγή αφορολόγητου πρέπει να μου κρατήσουν κανα 300 ευρώ ακόμα και μάλλον θα το κάνουν στους επόμενους δύο μήνες. Άρα γύρω στα 150 το μήνα επιπλέον αφαιρούνται.
Έτσι για τους επόμενους δύο μήνες μας βλέπω στο 500άρικο μηνιαίο μισθό αφού το νέο μισθολόγιο θα ισχύσει από 1η Νοέμβρη! Από Ιανουάριο θα πάω στα προβλεπόμενα 950 του νέου μισθολογίου, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ 7η ΔΟΣΗ..... :o :o :o :o
Συζητώντας το με τους υπόλοιπους συναδέλφους εκεί καταλήξαμε οι περισσότεροι, με τη βοήθεια ενός excel που ήρθε με mail.

ΥΓ: Κρεμάλες ακούω αλλά κρεμάλες δε βλέπω....

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1724 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 07:55:58 μμ »
Είχα φτάσει τα 1312 ευρώ το μήνα, με 1 παιδί, ΜΚ 16 (3,5 χρόνια προυπηρεσία) και μεταπτυχιακό. Με το νέο μισθολόγιο πηγαίνω γύρω στα 950 ευρώ κι αυτό από 1/1/12.
Διότι μέχρι τότε τα αναδρομικά που ήδη μου κρατάνε λόγω της πρώτης αλλαγής αφορολόγητου και από τις έκτακτες και αναδρομικές εισφορές (υπέρ ανέργων κλπ) είναι ήδη περίπου 320 ευρώ το μήνα. Με την 2η αναδρομική πάλι αλλαγή αφορολόγητου πρέπει να μου κρατήσουν κανα 300 ευρώ ακόμα και μάλλον θα το κάνουν στους επόμενους δύο μήνες. Άρα γύρω στα 150 το μήνα επιπλέον αφαιρούνται.
Έτσι για τους επόμενους δύο μήνες μας βλέπω στο 500άρικο μηνιαίο μισθό αφού το νέο μισθολόγιο θα ισχύσει από 1η Νοέμβρη! Από Ιανουάριο θα πάω στα προβλεπόμενα 950 του νέου μισθολογίου, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ 7η ΔΟΣΗ..... :o :o :o :o
Συζητώντας το με τους υπόλοιπους συναδέλφους εκεί καταλήξαμε οι περισσότεροι, με τη βοήθεια ενός excel που ήρθε με mail.

ΥΓ: Κρεμάλες ακούω αλλά κρεμάλες δε βλέπω....

Μπορείς να βάλεις κάπου το excel να το δούμε;

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1725 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 07:58:50 μμ »
Είχα φτάσει τα 1312 ευρώ το μήνα, με 1 παιδί, ΜΚ 16 (3,5 χρόνια προυπηρεσία) και μεταπτυχιακό. Με το νέο μισθολόγιο πηγαίνω γύρω στα 950 ευρώ κι αυτό από 1/1/12.
Διότι μέχρι τότε τα αναδρομικά που ήδη μου κρατάνε λόγω της πρώτης αλλαγής αφορολόγητου και από τις έκτακτες και αναδρομικές εισφορές (υπέρ ανέργων κλπ) είναι ήδη περίπου 320 ευρώ το μήνα. Με την 2η αναδρομική πάλι αλλαγή αφορολόγητου πρέπει να μου κρατήσουν κανα 300 ευρώ ακόμα και μάλλον θα το κάνουν στους επόμενους δύο μήνες. Άρα γύρω στα 150 το μήνα επιπλέον αφαιρούνται.
Έτσι για τους επόμενους δύο μήνες μας βλέπω στο 500άρικο μηνιαίο μισθό αφού το νέο μισθολόγιο θα ισχύσει από 1η Νοέμβρη! Από Ιανουάριο θα πάω στα προβλεπόμενα 950 του νέου μισθολογίου, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ 7η ΔΟΣΗ..... :o :o :o :o
Συζητώντας το με τους υπόλοιπους συναδέλφους εκεί καταλήξαμε οι περισσότεροι, με τη βοήθεια ενός excel που ήρθε με mail.

ΥΓ: Κρεμάλες ακούω αλλά κρεμάλες δε βλέπω....

Μπορείς να βάλεις κάπου το excel να το δούμε;

Ευχαρίστως αλλα δε βρίσκω τρόπο να το επισυνάψω στο τοπικ, δεν μου εμφανίζει τέτοια επιλογή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:48:08 »

Αποσυνδεδεμένος raven

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1726 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:00:11 μμ »
Ξέρει κανείς αν οι εισφορές που δίνουμε τώρα πχ. 1% (αλληλεγγύη) , 2% κλπ είναι ενσωματωμένες στο νέο μισθολόγιο
 ή ως έκτακτες εισφορές θα επιβαρύνουν τον ήδη κουτσουρεμένο καθαρό μας μισθό?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1727 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:06:58 μμ »
Εντάξει δεν έχω σκοπό να πάθω κατάθλιψη ακούγοντας κάθε μέρα νέα μέτρα, οπότε έχω επιλέξει να βλέπω τη θετική πλευρά των πραγμάτων. Δεν είμαι ευχαριστημένος για τη μείωση 3%, αλλά δε θα δεχτώ αυτόματα και τη μείωση 20% που αποδέχτηκε εξ αρχής ο συνάδελφος το πρωί. Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω τόσες ώρες...
Είναι δυνατόν να σε αφήσουν να αισιοδοξείς συνάδελφε, όσο θετικά και να θέλεις να τα δεις όλα; Είναι δυνατόν;
Τώρα πια δεν έμεινε περιθώριο για αισιοδοξία. Τότε πριν 10 μέρες δεν ξέραμε τι όλεθρος θα επακολουθούσε!

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1728 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:10:31 μμ »
Δηλαδη με 2 χρονια υπηρεσίας και μεταπτυχιακο μπαινουμε στο βαθμο ΣΤ και παιρνουμε τα 666 ευρω ???

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1729 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:13:22 μμ »
Ξέρει κανείς αν οι εισφορές που δίνουμε τώρα πχ. 1% (αλληλεγγύη) , 2% κλπ είναι ενσωματωμένες στο νέο μισθολόγιο
 ή ως έκτακτες εισφορές θα επιβαρύνουν τον ήδη κουτσουρεμένο καθαρό μας μισθό?

Για τους επόμενους 2 μήνες θα υπάρχουν ΚΑΙ οι οι εισφορές (αναδρομικά) ΚΑΙ το νέο μισθολόγιο. Για αυτό λέω 2 μήνες με μισθό 500 ευρώ....

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1730 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:19:49 μμ »
εφοσον η διαταξη για το μεταπτυχιακο καταργηθηκε.... αστα να πανε. δε καταλαβα καλα: 

ο νεοδιόριστος με χρόνια 5 προυπηρεσια αναπλήρωσης +2 απο μεταπτυχιακο = 7 , μπαίνει στον Ε λόγω μεταπτυχιακού και με την προυπηρεσία πάει Δ;
 
και ο παλιος με αντιστοιχα στοιχεία, (όπως όλοι με προυπηρεσία μέχρι 9 χρόνια) πάει Ε?

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1731 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:20:22 μμ »
Τζάμπα όλα, τζάμπα και το μεταπτυχιακό!
Χθες το βράδυ που δημοσιεύτηκε το προσχέδιο νόμου, στο άρθρο 25 ανάφερε ότι για την κατάταξη των υπάλληλων θα λαμβανόταν υπόψη και το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό.
Σήμερα που δημοσιεύτηκε το τελικό σχέδιο νόμου ΔΕΝ υπάρχει αυτή η παράγραφος στο άρθρο 25!
[/quote]

Αναφέρεται στο άρθρο 4
[/quote]

Το άρθρο 4 μιλάει για τους νεοεισερχόμενους. Το άρθρο 25 που μιλάει για την κατάταξη σε βαθμούς για τους υπηρετούντες δεν έχει πια τέτοια πρόβλεψη...
[/quote]

Σωστά. Αυτό είδα και εγώ.
[/quote]


Συνάδελφε τι εννοείς λιγότερη ευνοϊκή. Με 3 χρόνια υπηρεσίας και μεταπτυχιακά σε ποιό βαθμό θα είμαστε εμείς. Στον ΣΤ έτσι δεν είναι;
[/quote]

τελικά η ερώτηση είναι τι ισχύει την τελευταία ώρα, γιατί καθε λίγο και λιγάκι κάτι αλλάζει. Όντως, με βάση το παραπάνω, αν είσαι ήδη διορισμένος, τζάμπα το μεταπτυχιακό. Αν όμως θα διοριστείς μετά την ψήφιση του νόμου, άξιο το μεταπτυχιακό σου!

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1732 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:20:40 μμ »
 Δεν νομίζω ότι θα αντιδράσει κανείς...Στωικά και πάλι θα δεχτούμε τα πάντα..Όταν πηγαίνεις σχολείο και ακούς μερικούς από τους παλιούς απλά να βγάζουν το νέο μισθολόγιο και με απάθεια να συζητούν για τα ιδιαίτερά που ξεκινούν από το μεσημέρι..λες και λύνεται έτσι το πρόβλημα...και κυρίως ποιος κόσμος θα μπορεί πλέον να πληρώνει για επιπλέον μαθήματα;;;;αυτό δεν το σκέφτονται αναρωτιέμαι;;

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1733 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:20:59 μμ »
Εγώ ξέρω ότι έπαιρνα 1270 καθαρά περίπου με ΜΚ 17, επίδομα γάμου και παραμεθορίου και πλέον μια και είναι η τρίτη μου χρονιά θα έχω βαθμό ΣΤ, δηλ. 1092+100 παραμεθορίου μεικτά. Μου κόβουν δηλαδή πάνω από 400 ευρώ το μήνα. Θα παίρνω 850 ευρώ υποθέτω...Έχω οργιστεί, έχω θυμώσει με όλους όσοι κάποτε ψήφισαν ΠΑΣΟΚ, με όλους όσοι δεν απήργησαν με την ΟΛΜΕ, με τον εαυτό μου που δεν έχω αντιδράσει και μ΄ακούει μόνο η γυναίκα μου να φωνάζω...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟ ΕΚΤΡΩΜΑ...
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1723
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1734 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:23:37 μμ »
Νομίζω ότι κάνετε λάθος. Η μόνη επίσημη πηγή ενημέρωσης είναι το hellenicparliament.gr
Χθες βράδυ κατέβασα το σχέδιο νόμου από το site της Βουλής και δεν υπήρχε αυτό που λέτε στο "προσχέδιο".
Άλλωστε δεν υπάρχει "προσχέδιο" σε νόμο.

Όσο για το από πότε θα εφαρμοσθεί εκτιμώ ότι είναι αδύνατο τεχνικά να γίνει από Νοέμβριο.
Ελπίζω και περιμένω να ξεκινήσει από 1/1.

Τζάμπα όλα, τζάμπα και το μεταπτυχιακό!
Χθες το βράδυ που δημοσιεύτηκε το προσχέδιο νόμου, στο άρθρο 25 ανάφερε ότι για την κατάταξη των υπάλληλων θα λαμβανόταν υπόψη και το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό.
Σήμερα που δημοσιεύτηκε το τελικό σχέδιο νόμου ΔΕΝ υπάρχει αυτή η παράγραφος στο άρθρο 25!

Αναφέρεται στο άρθρο 4

Το άρθρο 4 μιλάει για τους νεοεισερχόμενους. Το άρθρο 25 που μιλάει για την κατάταξη σε βαθμούς για τους υπηρετούντες δεν έχει πια τέτοια πρόβλεψη...

Σωστά. Αυτό είδα και εγώ.
έχει πρόβλεψει για το μεταπτυχιακό και διδακτορικό για τους υπηρετούντες. Απλά είναι λιγότερο ευνοϊκό σε σχέση με τους νεοεισερχόμενους, που έτσι και αλλιώς δε θα υπάρχουν για το 2012.
Για την κατάταξη των υπαλλήλων που κατέχουν διδακτορικό δίπλωμα κατά τα ειδικότερα
οριζόμενα στο πρώτο εδάφιο της παραγράφου 4 του άρθρου 3 του παρόντος νόμου, καθώς
και τους αποφοίτους της Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης και Τοπικής Αυτοδιοίκησης
του Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Τοπικής Αυτοδιοίκησης αφαιρούνται από τον
απαιτούμενο χρόνο για την τελική κατάταξη έξι (6) έτη. Για τους κατόχους αναγνωρισμένου
μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών, κατά τα ειδικότερα οριζόμενα στο δεύτερο εδάφιο της
παραγράφου 4 του άρθρου 3 του παρόντος νόμου αφαιρούνται δύο (2) έτη. Σε κάθε
περίπτωση η κατάταξη δεν μπορεί να γίνει σε βαθμό χαμηλότερο του εισαγωγικού, όπως
προβλέπεται από τις διατάξεις της παραγράφου 4 του άρθρου 3 του παρόντος νόμου.
Οι υπάλληλοι που κατά την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου ασκούν καθήκοντα
προϊσταμένου επιπέδου Γενικής Διεύθυνσης κατόπιν επιλογής από το αρμόδιο όργανο και
έχουν τον απαιτούμενο χρόνο πραγματικής δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με την
παράγραφο 7 του άρθρου 4 του παρόντος, κατατάσσονται στο Βαθμό Α.


Συνάδελφε τι εννοείς λιγότερη ευνοϊκή. Με 3 χρόνια υπηρεσίας και μεταπτυχιακά σε ποιό βαθμό θα είμαστε εμείς. Στον ΣΤ έτσι δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #1735 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:26:16 μμ »
Εγώ ξέρω ότι έπαιρνα 1270 καθαρά περίπου με ΜΚ 17, επίδομα γάμου και παραμεθορίου και πλέον μια και είναι η τρίτη μου χρονιά θα έχω βαθμό ΣΤ, δηλ. 1092+100 παραμεθορίου μεικτά. Μου κόβουν δηλαδή πάνω από 400 ευρώ το μήνα. Θα παίρνω 850 ευρώ υποθέτω...Έχω οργιστεί, έχω θυμώσει με όλους όσοι κάποτε ψήφισαν ΠΑΣΟΚ, με όλους όσοι δεν απήργησαν με την ΟΛΜΕ, με τον εαυτό μου που δεν έχω αντιδράσει και μ΄ακούει μόνο η γυναίκα μου να φωνάζω...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟ ΕΚΤΡΩΜΑ...
[/u][/b]

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου! Πρέπει να είμαστε συνέχεια έξω από το υπουργείο και να τους κράζουμε, να μην τολμάνε να βγουν έξω! Αν δεν αντιδράσουμε τώρα, πότε θα αντιδρασουμε; Όταν μας κάνουν τον μισθό 300; Οι ξεφτιλισμένοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2011, 08:29:03 μμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 768
Σύνολο: 776

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.