*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 929966 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5236 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:10:08 μμ »
O γιατρος-εχω ξαδερφο αριστουχο που εργαζεται σε νοσοκομειο στα Γιάννενα-παιρνει περισσοτερα από τον αστυνομικο με Σχολη.Οσο για τις κατασκηνώσεις,ασε να ξερω καλυτερα,μονο οι του ναυτικου στην Αγια Μαρινα εχουν προνομια για διακοπες τσαμπα με ολη την οικογενεια.Ο μπαμπας μου βγηκε στη συνταξη στα 53,μετα από 35 χρονια -αν θυμαμαι καλα υπηρεσια- με Σχολες Εθνικης Αμυνης,Αξιωματικων και Πολυτεχνειο.Γενικα τωρα ,ειναι δυνατον ενας 70ρης αστυνομικος να τρεχει στα γήπεδα,στο ναρκωτικών π.χ και να είναι μαχιμος σ αυτην την ηλικια;Οσο για την ΕΔΕ και διαθεσιμοτητα,στην αστυνομια μπορεις να την υποστείς ανετα.Ξερεις γιατι;Οχι γιατι εισαι λαμογιο αλλα γιατι εισαι ΤΙΜΙΟΣ και ενοχλεις πολύ τους μεγαλους,που είναι λαμογια.Ξερω τι σου λεω.

Δες το πιο σφαιρικά το ζήτημα...

1) ενας γιατρός πότε ξεκινά και με πόσα και πόσα παίρνει ο ένστολος στην ίδια ηλικία?
2) Επαναλαμβάνω μέχρι πριν λίγο καιρό... τραπεζώματα, ΣΟΑ (αυτό ακόμα), Σούπερ Μάρκετ Στρατού, εξυπηρετήσεις συζύγων, λέσχες κ.τ.λ.
3) Διπλά χρόνια συντάξιμα σε κάποιες ειδικότητες και γενικότερα ευνοικό συνταξιοδοτικό καθεστώς.
4) Ευνοικές βαθμολογήσεις σε Πανεπιστήμια και Πολυτεχνεία με εκπαιδευτικές άδειες.
5) Για το τελευταίο συμφωνούμε απόλυτα...
6) Και δεν ισχύει ότι όλοι οι ένστολοι τρέχουν πολύ περισσότερο για τους στρατιωτικούς... αν εσένα στα διηγήθηκαν εγώ τα έζησα για 2 χρόνια...

ΥΓ. Γενικά πάντως ένας αστυνομικός τρέχει πολύ περισσότερο από έναν στρατιωτικό... με εξαίρεση τους πιλότους... με την ίδια λογική και ένας στην οικοδομή δεν μπορεί να ανεβει σκαλωσιές στα 70 και όμως ανεβαίνει και ένας δάσκαλος δεν μπορεί να κάνει μάθημα σε δημοτικό ή ο νηπιαγωγός σε νηπιαγωγείο και όμως θα το κάνει... για να μην μιλήσω για τον αγρότη που δεν ζει με την σύνταξη αλλά ο στρατιωτικός μπορούσε να δουλέψει και στη σύνταξη αλλά και να είναι σύμβουλος στις αμυντικές εταιρίες και σε θέματα προμηθειών... σίγουρα λοιπόν θέλεις να την συνεχίσουμε την συζήτηση για τον μέσο γιατρό, καθηγητή και ένστολο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2014, 10:13:58 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:33 »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5237 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:12:49 μμ »
Γι αυτά υπαρχουν πολιτικοι υπαλληλοι, my friend

ναι βεβαια, οσο διοικητικο προσωπικο εχουν τα γραφεια των εκπαιδευτικων αλλο τοσο εχουν και τα αστυνομικα τμηματα...
αντε και υπαρχει πολιτικο προσωπικο. γιατι να προσλαβει τετοιο προσωπικο και να μην βαλει τον 55αρη αστυνομικο στο γραφειο αλλα προτιμαει να τον στελνει με συνταξη να καθεται;
We are so many...

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5238 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:19:53 μμ »
Tι εννοεις μου τα διηγηθηκαν;Αφου σου λεω τα εζησα με τον πατερα μου!Αν υπηρχαν εξυπηρετήσεις συζυγων,παιδιων και λοιπων συγγενών,εγω γιατι  είμαι στο αναμεινατε στο ακουστικο σας εδώ και 4 χρονια,για το διορισμο λεω,και δεν είμαι καπου εξυπηρετημενη;Οσο για τη Χωροφυλακή,ειναι η πιο ριγμενη απ ολους.Και οσο για το Πολυτεχνειο που λες,ο μπαμπας μου περασε αλλα δεν μπορουσε να σπουδασει,λογω εξαιρετικα δυσκολων συνθηκων εκεινη την εποχη.Θα επρεπε λογικα να υπαρχει ευνοικο καθεστως για να μπορει να σπουδασει,διοτι ηταν αριστούχος.Εκεινος με διαβαζε στα φυσικομαθηματικα μεχρι και την β Λυκειου,μετα πηγα 3η δεσμη.Για το πολιτικο προσωπικο,μην ανησυχεις,εχουν γεμισει τα γραφεια με ΔΕ και κινητικότητες.Εμεις τα κοροιδα περιμενουμε ακομη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2014, 10:22:38 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5239 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:20:18 μμ »
Μου φαίνεται πως μερικοί έχουν ξεφύγει.Είναι δυνατόν να συζητάμε για το αν θα πρέπει να πληρώνονται καλά,άνθρωποι που ρισκάρουν την ζωή τους στην άσκηση των καθηκόντων τους;Έχει σκεφτεί κανείς τι σύνταξη παίρνουν οι χήρες των αστυνομικών που σκοτώθηκαν στο καθήκον;Τα λένε αυτά οι εκπαιδευτικοί;Ντροπή!
Δεν ήθελα να μιλήσω,αλλά να ποιά είναι η αλήθεια για τα μισθολογικά των εκπαιδευτικών:27/7/2010 σε συνάντηση Χριστοφιλοπούλου-ΟΛΜΕ-ΠΕΑΕ οι συνδικαλιστές για να πάρουν τους διορισμούς που ήθελαν πούλησαν το μισθολογικό.Δεν έσπασαν αναίτια τα φεκ των ασεπιτών!Το αποτέλεσμα:το μισθολογικό πέρασε με υποτονική αντίδραση των εκπαιδευτικών!Προσωπικά,θα πω πως στα νησιά που η ΟΛΜΕ φοβόταν αντιδράσεις λόγω του ότι οι νεοδιοριζόμενοι βρίσκονταν κυρίως εκεί,δεν οργανώθηκε καμία αντίδραση.Η ανυπαρξία αντίδρασης ήταν τέτοια που ούτε τα ίδια τα μέλη των τοπικών ελμε δεν είχαν πληροφόρηση για την 2ημερη τότε απεργία και απέργησαν κατά βούληση!!!
Μετά έχουν το θράσος οι εκπαιδευτικοί να μιλάνε για το μισθολογικό καθεστώς των ένστολων;Δεν βρισκόμαστε στην μετεμφυλιακή Ελλάδα και όποιοι έχουν σύνδρομα αντιεξουσιαστικά,να τα ξεπεράσουν!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:33 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5240 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:26:30 μμ »
Tι εννοεις μου τα διηγηθηκαν;Αφου σου λεω τα εζησα με τον πατερα μου!Αν υπηρχαν εξυπηρετήσεις συζυγων,παιδιων και λοιπων συγγενών,εγω γιατι  είμαι στο αναμεινατε στο ακουστικο σας εδώ και 4 χρονια,για το διορισμο λεω,και δεν είμαι καπου εξυπηρετημενη;Οσο για τη Χωροφυλακή,ειναι η πιο ριγμενη απ ολους.Και οσο για το Πολυτεχνειο που λες,ο μπαμπας μου περασε αλλα δεν μπορουσε να σπουδασει,λογω εξαιρετικα δυσκολων συνθηκων εκεινη την εποχη.Θα επρεπε λογικα να υπαρχει ευνοικο καθεστως για να μπορει να σπουδασει,διοτι ηταν αριστούχος.Εκεινος με διαβαζε στα φυσικομαθηματικα μεχρι και την β Λυκειου,μετα πηγα 3η δεσμη.Για το πολιτικο προσωπικο,μην ανησυχεις,εχουν γεμισει τα γραφεια με ΔΕ και κινητικότητες.Εμεις τα κοροιδα περιμενουμε ακομη.

Διότι εσύ έζησες έναν. Αυτό εννοούσα και σου είπα δες το σφαιρικά αν μπορείς να το δεις... και δεν μίλησα για διορισμούς... μίλησα για εξαιρέσεις των εξαιρέσεων σε αποσπάσεις κ.τ.λ.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5241 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:29:23 μμ »
Εχω φιλη,συμφοιτητρια από το Πανεπιστημιο,ο πατερας της,αστυνομικος,σκοτωθηκε εν ωρα καθήκοντος.Ο νηπιαγωγος από τι μπορει να παει;Εκτος κι αν χεσ..ουν όλα τα νηπια μαζι και γινει η αιθουσα θαλαμος αεριων...Εγω ξερω από τι θα παω,απο εγκεφαλικο αφου τα τμηματα θα είναι 30ρια πλεον...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5242 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:30:36 μμ »
Μου φαίνεται πως μερικοί έχουν ξεφύγει.Είναι δυνατόν να συζητάμε για το αν θα πρέπει να πληρώνονται καλά,άνθρωποι που ρισκάρουν την ζωή τους στην άσκηση των καθηκόντων τους;Έχει σκεφτεί κανείς τι σύνταξη παίρνουν οι χήρες των αστυνομικών που σκοτώθηκαν στο καθήκον;Τα λένε αυτά οι εκπαιδευτικοί;Ντροπή!
Δεν ήθελα να μιλήσω,αλλά να ποιά είναι η αλήθεια για τα μισθολογικά των εκπαιδευτικών:27/7/2010 σε συνάντηση Χριστοφιλοπούλου-ΟΛΜΕ-ΠΕΑΕ οι συνδικαλιστές για να πάρουν τους διορισμούς που ήθελαν πούλησαν το μισθολογικό.Δεν έσπασαν αναίτια τα φεκ των ασεπιτών!Το αποτέλεσμα:το μισθολογικό πέρασε με υποτονική αντίδραση των εκπαιδευτικών!Προσωπικά,θα πω πως στα νησιά που η ΟΛΜΕ φοβόταν αντιδράσεις λόγω του ότι οι νεοδιοριζόμενοι βρίσκονταν κυρίως εκεί,δεν οργανώθηκε καμία αντίδραση.Η ανυπαρξία αντίδρασης ήταν τέτοια που ούτε τα ίδια τα μέλη των τοπικών ελμε δεν είχαν πληροφόρηση για την 2ημερη τότε απεργία και απέργησαν κατά βούληση!!!
Μετά έχουν το θράσος οι εκπαιδευτικοί να μιλάνε για το μισθολογικό καθεστώς των ένστολων;Δεν βρισκόμαστε στην μετεμφυλιακή Ελλάδα και όποιοι έχουν σύνδρομα αντιεξουσιαστικά,να τα ξεπεράσουν!!!

Κοίτα να ανοίξεις λίγο τα ματάκια σου να αποφύγεις το δεξιό σου σύνδρομο και να δεις ποιοι πουλάνε προστασία στα μαγαζιά, ποιοι χτυπάνε κατά κόρον ΕΔΕ (για κάθε έγκλημα του ποινικού δικαίου) και ποιοι έχουν μεζονέτες στα Βόρεια Προάστεια από μίζες... εκπαιδευτικούς δεν τους λες... Επίσης η χαρά σας είναι μέχρι τις επόμενες εκλογές γιατί κάθε φορά που βγαίνετε μας θυμίζετε το Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια αλλά όσο σεμνά και ταπεινά δείχνετε τόσο χωμένοι είσαστε κάποιοι στις ρεμούλες (μιλάω πολιτικά και όχι προσωπικά μιας και δεν σε ξέρω...)...

ΥΓ. Πες μας μόνο ποιον εξυπηρετείς όταν γράφεις εδώ μέσα... διότι ούτε το θάρρος έχεις...

@kokoschka

σου απάντησα... αλλά νομίζω ότι κάποιοι σας φταίνε οι άλλοι μέχρι να πειράξουμεκάτι στραβό από το επάγγελμα των γνωστών σας... σας προτείνω λοιπόν να διαβάζετε πιο σφαιρικά κάποια πράγματα... και ένας νηπιαγωγός μπορεί να πάει φυλακή γιατί απλά κοίταξε αλλού... και δεν πρόλαβε κάτι... ο στρατιωτικός πληρώνεται γι αυτόν τον λόγο όπως και ο αστυνομικός και υπάρχουν φαντάροι που σκοτώθηκαν και δεν πήραν φράγκο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2014, 10:35:54 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5243 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:35:38 μμ »
Χωρίς να θέλω να ψέξω επί προσωπικού κανέναν από τους συμμετέχοντες στο φόρουμ, καλό θα ήταν να μην κραυγάζουμε για τα δικαιώματα του ενός ή του άλλου, ειδικά όταν αναλαμβάνουμε το ρόλο του υπερασπιστή μιας ομάδας που για πάρα πολλά χρόνια η ένταξή της στις τάξεις της ήταν κατά κανόνα αδιαφανής και με κύριο σκοπό την παροχή υποστήριξης σε τυραννικά καθεστώτα. Τουλάχιστο οι εκπαιδευτικοί, για να αποκτήσουν το δικαίωμα να είναι εκπαιδευτικοί, αναντάμ-παπαντάμ, περνούσαν από τη διαδικασία των Πανελληνίων. Όσο για τα αντιεξουσιαστικά σύνδρομα του καθενός, δε θα ήταν ανακριβές να πούμε ότι στην παραδοσιακή απέχθεια του Έλληνα προς τα σώματα ασφαλείας, έχουν βάλει και τα ίδια τα σώματα ασφαλείας το χεράκι τους διαχρονικά και ακόμα το βάζουν.

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=463063

 
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5244 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:35:53 μμ »
Όταν μιλάμε για ενστόλους, πρέπει να διαχωρίζουμε αρχικά τις κατηγορίες (αστυνομικοί, λιμενικοί, στρατιωτικοί, πυροσβέστες κλπ), και μετά να διαχωρίζουμε και εσωτερικά την κάθε κατηγορία. Άλλο οι υπαξ. ή εποπ ή αξιωματικοί του γραφείου, και άλλο οι πιλότοι, ειδικές δυνάμεις ναυτικού κλπ. Κάποιοι όντως ρισκάρουν, αλλά οι υπόλοιποι (που αριθμητικά είναι η πλειοψηφία) τα ξύνουν κανονικά και απορώ γιατί πληρώνονται από τους φορολογούμενους (δηλ. όλους εμάς).

Τώρα πρόσεξα και τον τίτλο.. αυτό το "ενιαίο μισθολόγιο" που μας είχαν πλασάρει πριν λίγα χρόνια, πιο μούφα δεν γίνεται  8)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5245 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:39:13 μμ »

Μετά έχουν το θράσος οι εκπαιδευτικοί να μιλάνε για το μισθολογικό καθεστώς των ένστολων;Δεν βρισκόμαστε στην μετεμφυλιακή Ελλάδα και όποιοι έχουν σύνδρομα αντιεξουσιαστικά,να τα ξεπεράσουν!!!


αν εννοεις οτι εχει θρασος ο εκπαιδευτικος με 850€ καθαρα, τοποθετημενος σε καποιο χωριο σε νησι που δεν υπαρχει καν αστυνομικο τμημα ή στρατοπεδο, που τον εχει απαξιωσει ο ιδιος ο Υπουργος του, που δεν τον προστατευει καμια δικαστικη αποφαση (βλεπε μειωσεις μισθων,διαθεσιμοτητες,επιστρατευση λογω πιθανης απεργιας) σε αντιθεση με τα συναιτερακια των δικαστικων, που θα αξιολογηθει με τον τροπο που ετοιμαζεται ενω οι ενστολοι αυτοματως ανεβαινουν βαθμους και με αξιολογησεις του...ΚΨΜ....  και μπορω να σου αραδιασω αλλα τοσα, ΝΑΙ καλα κανει και εχει ΘΑΡΡΟΣ (και οχι θρασος οπως λες) να απαιτει και αυτος τα αυτονοητα για την αξιοπρεπη (εκτος και αν θεωρεις οτι το καθηκον μας και αυτο που κανουμε στις ταξεις δεν πρεπει να ειναι αξιοπρεπες) μας διαβιωση.

και τελος κανεις δεν ειπε οτι ο ενστολος που θετει τη ζωη του σε κινδυνο να μην αμειβεται αξιοπρεπως, αλλα ΜΗ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΣΤΟΛΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ! ελεος...
We are so many...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5246 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:45:47 μμ »
Και για να το πω πιο απλά... κάποιοι πιστεύετε ότι η ανωνυμία σας και η απόκρυψη της επαγγελματικής σας ιδιότητας σας δίνει το δικαίωμα σε ένα site εκπαιδευτικών θεμάτων να εισέρχεστε και να τα χώνετε αβέρτα στους εκπαιδευτικούς....
Εγώ προσωπικά αρκετά σας ανέκτηκα... από δω και πέρα θα δέχεστε κριτική για πράγματα που σας πονάνε... διότι όπως με πληρώνετε σαν κοινωνία πληρώνω και εγώ πολλούς από εσάς ή τους συγγενείς σας... ΤΑ ΧΑΔΑΚΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΟΣ... ΚΡΙΝΕΙΣ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙΣ...

ΥΓ. Kokoschka  δεν αναφέρομαι σε σενα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2014, 10:49:09 μμ από guestteacher »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5247 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:49:11 μμ »
Κοίτα να ανοίξεις λίγο τα ματάκια σου να αποφύγεις το δεξιό σου σύνδρομο και να δεις ποιοι πουλάνε προστασία στα μαγαζιά, ποιοι χτυπάνε κατά κόρον ΕΔΕ (για κάθε έγκλημα του ποινικού δικαίου) και ποιοι έχουν μεζονέτες στα Βόρεια Προάστεια από μίζες... εκπαιδευτικούς δεν τους λες... Επίσης η χαρά σας είναι μέχρι τις επόμενες εκλογές γιατί κάθε φορά που βγαίνετε μας θυμίζετε το Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια αλλά όσο σεμνά και ταπεινά δείχνετε τόσο χωμένοι είσαστε κάποιοι στις ρεμούλες (μιλάω πολιτικά και όχι προσωπικά μιας και δεν σε ξέρω...)...

ΥΓ. Πες μας μόνο ποιον εξυπηρετείς όταν γράφεις εδώ μέσα... διότι ούτε το θάρρος έχεις...

@kokoschka

σου απάντησα... αλλά νομίζω ότι κάποιοι σας φταίνε οι άλλοι μέχρι να πειράξουμεκάτι στραβό από το επάγγελμα των γνωστών σας... σας προτείνω λοιπόν να διαβάζετε πιο σφαιρικά κάποια πράγματα... και ένας νηπιαγωγός μπορεί να πάει φυλακή γιατί απλά κοίταξε αλλού... και δεν πρόλαβε κάτι... ο στρατιωτικός πληρώνεται γι αυτόν τον λόγο όπως και ο αστυνομικός και υπάρχουν φαντάροι που σκοτώθηκαν και δεν πήραν φράγκο...

Καταρχας ,νομιζω ότι ηδη εχω αναφερει ότι υπαρχουν και κακοι αστυνομικοι,μπασκινες,οπως τους ελεγε ο γονιος μου.Κι εγω εχω φαει αγριο πεσιμο από μητερα γιατι εβαλα στο τριτο τριμηνο 9 από 10.Εκπαιδευτικος είμαι κι εγω,δεν καταλαβαινω τι συμβαινει;Ολοι εκπροσωπούμε τον εαυτο μας εδώ μεσα και δεν πιστευω ότι κανεις εξυπηρετει συμφεροντα.Η ΟΛΜΕ ως γνωστον ουδέποτε ηταν στο πλευρο των διοριστεων,νεοδιοριζομενων,δεν είναι στη σφαιρα της φαντασιας μας αυτό.Οι ένστολοι τουλάχιστον κατι κανανε,καπως αντιδράσανε,εμεις;Και αξιωματικος δε γινεσαι από τη μια στιγμη στην άλλη,βρισκεσαι στα σκατα και στους δρομους,χροοοονια Landau

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5248 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:50:26 μμ »
και ΘΡΑΣΟΣ, ειναι να αμειβεται ο βυσματιας ΕΠΟΠ που βαφει φραχτες σε στρατοπεδο στην Αλεξ/πολη περισσοτερο απο τον εκπαιδευτικο που διδασκει σε καποιο κατσικοχωρι στην Ξανθη.

αρκετα με την καραμελα οτι ολοι οι ενστολοι ρισκαρουν τη ζωη τους. σιγουρα καποιοι ναι, αλλα μην το παρακανετε ρε παιδια γιατι θα μας φαληρισετε τα ταμεια!!!
We are so many...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5249 στις: Ιούνιος 26, 2014, 10:52:21 μμ »

Καταρχας ,νομιζω ότι ηδη εχω αναφερει ότι υπαρχουν και κακοι αστυνομικοι,μπασκινες,οπως τους ελεγε ο γονιος μου.Κι εγω εχω φαει αγριο πεσιμο από μητερα γιατι εβαλα στο τριτο τριμηνο 9 από 10.Εκπαιδευτικος είμαι κι εγω,δεν καταλαβαινω τι συμβαινει;Ολοι εκπροσωπούμε τον εαυτο μας εδώ μεσα και δεν πιστευω ότι κανεις εξυπηρετει συμφεροντα.Η ΟΛΜΕ ως γνωστον ουδέποτε ηταν στο πλευρο των διοριστεων,νεοδιοριζομενων,δεν είναι στη σφαιρα της φαντασιας μας αυτό.Οι ένστολοι τουλάχιστον κατι κανανε,καπως αντιδράσανε,εμεις;Και αξιωματικος δε γινεσαι από τη μια στιγμη στην άλλη,βρισκεσαι στα σκατα και στους δρομους,χροοοονια Landau

Αρκούν 4 χρόνια.
Κάποιοι εξυπηρετούν πολλά συμφέροντα και νομίζουν ότι κρύβονται πίσω από το δάκτυλο τους... θεωρούν μάλιστα τον εαυτό τους πολύ έξυπνο και όποιον είναι στο δημόσιο εκπαιδευτικό πολύ μ...α.

Στα άλλα συμφωνούμε και στο είπα εξαρχής... δείτε το σφαιρικά και όταν μιλάω για τέτοια θέματα ξέρω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι λέω... στις εγκυκλιους του Υπουργείο απλά τα χάνω γιατί δεν ασχολούμαι με εξυπηρετήσεις...

ΥΓ. Συνδικαλιστές σταμάτησα σήμερα να σχολιάζω... απλά είπα αυτούς έχουμε γιατί αυτούς θέλουμε να μας εξυπηρετούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2014, 10:57:24 μμ από guestteacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.