*

Αποστολέας Θέμα: Επιτηρητές Πανελληνίων  (Αναγνώστηκε 162457 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 13, 2011, 10:13:24 μμ »
Εγώ φέτος θα ξαναδώσω πανελλήνιες (μην ρωτάτε μετά απο πόσα χρόνια ;) ) και ο φίλος μου είναι μόνιμος στο σχολείο που είναι το εξεταστικό μου κέντρο.Σήμερα τους έδωσαν το χαρτί για να αιτιολογήσουν την απαλλαγή κ η γραμματέας του είπε να δηλώσει οτι είμαι σύζυγός του και γενικά εκείνη το πήρε πολύ ελαφριά το θέμα.Εμένα όμως με ''ζώνουν τα φίδια'' γιατί λογικά είναι επίσημο έγγραφο και αν του ζητήσουν αργότερα κανένα χαρτί ανησυχώ μήπως υπάρξει πρόβλημα.Πιστεύω οτι στην περίπτωσή μας - νομικά- δεν ισχύει το ασυμβίβαστο.Γνωρίζετε κάτι πάνω σε αυτή την περίπτωση? Για να το ρίξω λίγο στην πλάκα δεν μπορεί να με βοηθήσει και πολύ αν είναι παρών, κάνει καλλιτεχνικά ;)

Δε μπορεί να δηλώσει ότι είναι σύζυγός σου εφόσον αυτό δεν αποδεικνύεται απο επίσημα έγγραφα. Η δήλωση ψευδών στοιχείων είναι ποινικό αδίκημα και καλύτερα να μην μπλέξετε με τέτοια γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τι στραβόξυλο έχεις να κάνεις.....Καλύτερα να δηλώσετε την αλήθεια - ότι δηλαδή δεν είστε μεν συγγενείς αλλά γνωρίζεστε (δεν είναι ανάγκη να δώσετε λεπτομέρειες φυσικά) και ας αποφασίσουν αυτοί αν θα απαλλάξουν ή όχι τον σύντροφό σου. Εναλλακτικά μπορεί να προτείνει ο σύντροφός σου να επιτηρήσει σε άλλο εξεταστικό κέντρο. Όλο και κάποιο θα υπάρχει εκεί κοντά...

Καλησπέρα.Εγώ είμαι αναπληρωτής και την περίοδο των πανελληνίων δίνω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό. Θα πρέπει ενημερώσω νωρίτερα,υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα?

η δική σου περίπτωση είνι πιο σαφής. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να υποβάλεις άμεσα την αίτηση απαλλαγής εκθέτοντας τον λόγο και εφόσον σου το ζητήσουν (εμείς ας πούμε το ζητάμε) να αναφέρεις  ότι α. θα προσκομίσεις αντίγραφο του προγράμματος εξετάσεων και β. αποδεικτικό συμμετοχής σε αυτές.
Πάλι εναλλακτικά μπορείς να προτείνεις να χρησιμοποιηθείς ως επιτηρητής στις εξετάσεις ειδικών μαθημάτων.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:27:47 »

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 13, 2011, 11:55:18 μμ »
Αυτό θα κάνουμε μάλλον.Θα του πω να ενημερώσει για την κατάσταση ως έχει για να είναι καλυμμένος κι ας κρίνουν απο το γραφείο αν θα τον βάλλουν επιτηρητή ή οχι.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1704
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 14, 2011, 09:08:44 πμ »
Αυτό θα κάνουμε μάλλον.Θα του πω να ενημερώσει για την κατάσταση ως έχει για να είναι καλυμμένος κι ας κρίνουν απο το γραφείο αν θα τον βάλλουν επιτηρητή ή οχι.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)
Παράθεση

Ασχετο, αλλα λογω ειδικοτητας, θα ηθελα να σου πω οτι η σωστη φραση του Charles V  ειναι: Je parle espagnol à Dieu, italien aux femmes, français aux hommes et allemand à mon cheval. (δηλαδή, μιλαω ισπανικά στο Θεό, ιταλικά στις γυναίκες, γαλλικά στους άντρες και γερμανικά στο άλογό μου! )

(Source : Citations de Charles Quint - Dicocitations ™ - citation)

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 14, 2011, 04:26:31 μμ »
μία καλή φάση για να ξενοιάζεις είναι να δίνεις κάθε χρονιά εξετάσεις πανελλαδικές ως... κάτοχος απολυτηρίου λυκείου. γίνεται???? έτσι απο τη μία δεν μπορείς να είσαι επιτηρητής του ....ευατού σου από την άλλη δεν είσαι υποχρεωμένος να πατήσεις σε κανένα μάθημα...όχι τίποτε άλλο επειδή μας έχουον ζαλίσει κάθε χρονιά παίρνουν τους ίδιους και τους ίδιους από 45 άτομα σύλλογο 2-3 άτομα συνέχεια έλεος πιά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:27:47 »

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 14, 2011, 06:29:59 μμ »
Αυτό θα κάνουμε μάλλον.Θα του πω να ενημερώσει για την κατάσταση ως έχει για να είναι καλυμμένος κι ας κρίνουν απο το γραφείο αν θα τον βάλλουν επιτηρητή ή οχι.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)
Παράθεση

Ασχετο, αλλα λογω ειδικοτητας, θα ηθελα να σου πω οτι η σωστη φραση του Charles V  ειναι: Je parle espagnol à Dieu, italien aux femmes, français aux hommes et allemand à mon cheval. (δηλαδή, μιλαω ισπανικά στο Θεό, ιταλικά στις γυναίκες, γαλλικά στους άντρες και γερμανικά στο άλογό μου! )

(Source : Citations de Charles Quint - Dicocitations ™ - citation)


Ώχ! Ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κανένας συνάδελφος ξενόγλωσσος. :-[   Το έγραψα όπως το θυμόμουν όταν το άκουσα στην Ισπανία και δεν ήμουν σίγουρη αν στο τέλος έλεγε caballo η caballero έτσι μάλλον το εξευγένισα λίγο  Muchas gracias για την επισήμανση  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 14, 2011, 06:35:28 μμ από nena8 »
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 14, 2011, 06:54:28 μμ »
μία καλή φάση για να ξενοιάζεις είναι να δίνεις κάθε χρονιά εξετάσεις πανελλαδικές ως... κάτοχος απολυτηρίου λυκείου. γίνεται???? έτσι απο τη μία δεν μπορείς να είσαι επιτηρητής του ....ευατού σου από την άλλη δεν είσαι υποχρεωμένος να πατήσεις σε κανένα μάθημα...όχι τίποτε άλλο επειδή μας έχουον ζαλίσει κάθε χρονιά παίρνουν τους ίδιους και τους ίδιους από 45 άτομα σύλλογο 2-3 άτομα συνέχεια έλεος πιά!

Πες τα χρυσόστομη!!!
Πάντα οι ίδιοι και οι ίδιοι, ενω υπάρχουν και αυτοί που δεν έχουν κανένα κώλυμα, αλλάααααααααα απαλλάσσονται :o
Πώς γίνεται αυτό άραγε ::)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος θάνος73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 23, 2011, 05:04:45 μμ »
καλά όλα αυτά, αλλά για πείτε μου ρε παιδιά, παίρνουμε κανα φράγκο για τις επιτηρήσεις;
σα δαχτυλίδια του Κρόνου κρέμονται πάνω απ' το κεφάλι τα όνειρα που κάνω όταν είμαι ξύπνιος στο σκοτάδι

Αποσυνδεδεμένος deus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 23, 2011, 07:21:57 μμ »
Μετά από ένα χρόνο...... 12 ευρώ το τρίωρο της επιτήρησης.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 23, 2011, 08:55:45 μμ »
Μετά από ένα χρόνο...... 12 ευρώ το τρίωρο της επιτήρησης.

...Και αυτά δεν είναι σίγουρα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Vassia77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 05, 2011, 02:13:48 μμ »
Ενημερώθηκα σήμερα ότι θα είμαι επιτηρήτρια στις πανελλήνιες σε σχολείο στο οποίο έχω διατεθεί για κάποιες ώρες, και έχοντας διδάξει μάλιστα σε μαθητές της γ' λυκείου. Θεώρησα ότι αυτό δεν είναι σωστό και ενημέρωσα τη διεύθυνση. Η απάντηση ήταν ότι αφού το μάθημά μου δεν είναι πανελλαδικώς εξεταζόμενο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Επιτρέπεται κάτι τέτοιο; ???

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 05, 2011, 02:27:20 μμ »
α) Οι καθηγητές Λυκείων δεν μπορούν να ορίζονται ως επιτηρητές σε ΓΕΛ όπου εξετάζονται μαθητές τους.
http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/megali_egiklios_exams_11ap11_110412.pdf

Αποσυνδεδεμένος Vassia77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 05, 2011, 02:54:28 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 05, 2011, 03:03:56 μμ »
θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με τις Πανελλήνιες αλλά όχι σχετικό με τους επιτηρητές, σε επτά μερές δίνουν εξετάσεις τα παιδιά έχει ανακοινωθεί ο αριθμός των εισακτέων στη Τριτοβάθμια εκπαίδευση?
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Επιτηρητές Πανελληνίων
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 05, 2011, 03:12:49 μμ »
θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με τις Πανελλήνιες αλλά όχι σχετικό με τους επιτηρητές, σε επτά μερές δίνουν εξετάσεις τα παιδιά έχει ανακοινωθεί ο αριθμός των εισακτέων στη Τριτοβάθμια εκπαίδευση?

όχι!
Αλλά όπως απάντησε και η αξιαγάπητη υπουργός μας σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου χθες, αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις εξετάσεις. :o

http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=12609:ti-eipe-i-ip-paideias-stous-dimosiografous-gia-ton-arithmo-eisakteon-kai-to-mixanografiko-o-dialogos&Itemid=1796

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160969
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 550
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.