*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες  (Αναγνώστηκε 114750 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 10:51:52 μμ »
Μέλια σε ευχαριστώ πολύ.
Μάλλον στο πδε δεν υπάρχουν πολλοί από Θεσσαλία ;) ;) Από Δευτέρα θα πάρω τηλέφωνο στη δευτεροβάθμια, να ρωτήσω.
Καλό βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:11 »

Αποσυνδεδεμένος elpida31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 10:55:45 μμ »
Καλησπέρα σας , ειμαι φιλόλογος, έχω 15,449 και θέση 77 στον πίνακα των ωρομισθίων του Νοτίου Αιγαίου(χωρίς τις εκκαθαρίσεις ).Θα με καλέσουν άραγε ωρομίσθια?Και αν ναι, πότε πρέπει να περιμένω? Πρώτη φορά έχω τόσα μόρια και ελπίδες για ωρομιθία?Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας!

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 11:00:25 μμ »
καλησπέρα. Κρήτη ξέρουμε πόσους πήραν πέρυσι ωρομισθίους;

 
Δε γνωρίζω τον ακριβή αριθμό,πάντως ο τελευταίος που κλήθηκε είχε περίπου 10 κ κάτι μόρια...
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 11:44:33 μμ »
Παιρνουν,απ'ο,τι εμαθα, απο τη σειρα στον αρχικο πινακα μεχρι 400-450 ατομα(νουμερα).Καλη τυχη!
Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες.
Παρακαλω!Ας ελπισουμε να καλεσουν περισσοτερους φετος,αν και λογω εκλογων,μαλλον θα καθυστερησουν οι διαδικασιες και θ'αργησουμε,ειδικα αν επαναληφθουν,να κανουμε εκτιμησεις για τις προθεσεις του υπουργειου.
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:11 »

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 05, 2009, 09:42:21 μμ »
Καλησπέρα.....
μια ματιά στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου δείχνει ξεκάθαρα πως αυτές οι 10 ώρες ΠΔΣ είναι ικανές να σε οδηγήσουν σε ωρομισθία κ ας μην έχεις πατήσει καθόλου σε ΑΣΕΠ!!!!!κ ας έχεις πάρει πτυχίο μόλις το 2004...................................
το μυστικό είναι το μέσο που θα σε σπρώξει σε δυσπρόσιτο (παίζεται βέβαια αν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ εκεί) για να πάρεις 11,989 μόρια όπως συνέβει με την αξιαγάπητη κ κατά τα άλλα συπμαθητική συνάδελφο που βρίσκεται στον πίνακα μας σε θέση 120!!!!
κ είναι πλέον ήσυχη ότι φέτος θα έλθει κέντρο...................κ να ήταν μόνο αυτή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;σχεδόν οι μισοί του πίνακα με 10 μόρια προυπηρεσίας δεν έχουν ουτέ μια επιτυχία,τα παραδείγματα δυστυχώς είναι πάμπολλα!!!είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει........................κ τρέχα εσύ να ξεσκίζεσαι στον ΑΣΕΠ........................ κάτι όμως πρέπει να γίνει, δεν νομίζετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 03:27:36 πμ »
συναδελφοι εμενα 2 χρονια δεν μου εδωσαν ουτε 2ωρο.................τα 15 μορια που μαζεψα τα μαζεψα μοναχα απο ασεπ πρωτη φορα δινοντας...ελεος δλδ με τους βυσματουχους... φανταστειτε οτι αν 2 χρονια μου εδιναν πδσ θα μου διορισμενη τωρα....θα τους χεσω αν δεν δωθουν οι ωρες που μου αναλογουν....γκρρρρρρρρ....
Καλησπέρα.....
μια ματιά στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου δείχνει ξεκάθαρα πως αυτές οι 10 ώρες ΠΔΣ είναι ικανές να σε οδηγήσουν σε ωρομισθία κ ας μην έχεις πατήσει καθόλου σε ΑΣΕΠ!!!!!κ ας έχεις πάρει πτυχίο μόλις το 2004...................................
το μυστικό είναι το μέσο που θα σε σπρώξει σε δυσπρόσιτο (παίζεται βέβαια αν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ εκεί) για να πάρεις 11,989 μόρια όπως συνέβει με την αξιαγάπητη κ κατά τα άλλα συπμαθητική συνάδελφο που βρίσκεται στον πίνακα μας σε θέση 120!!!!
κ είναι πλέον ήσυχη ότι φέτος θα έλθει κέντρο...................κ να ήταν μόνο αυτή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;σχεδόν οι μισοί του πίνακα με 10 μόρια προυπηρεσίας δεν έχουν ουτέ μια επιτυχία,τα παραδείγματα δυστυχώς είναι πάμπολλα!!!είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει........................κ τρέχα εσύ να ξεσκίζεσαι στον ΑΣΕΠ........................ κάτι όμως πρέπει να γίνει, δεν νομίζετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Αποσυνδεδεμένος laf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 09:44:11 πμ »
Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν με 19.854 μόρια θα εργαστώ ως ωρομίσθια στην περιφέρεια της Αττικής. Με τόσα που γίνονται (εκλογές) και λέγονται δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Εσείς τι γνώμη έχετε; Ιωάννα; θα ήθελα να μάθω και τη δική σου άποψη μετά τις επιτυχημένες προβλέψεις του παρελθόντος (2007-2008). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 12:03:25 μμ »
Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν με 19.854 μόρια θα εργαστώ ως ωρομίσθια στην περιφέρεια της Αττικής. Με τόσα που γίνονται (εκλογές) και λέγονται δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Εσείς τι γνώμη έχετε; Ιωάννα; θα ήθελα να μάθω και τη δική σου άποψη μετά τις επιτυχημένες προβλέψεις του παρελθόντος (2007-2008). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Βάσει των περσινών και κυρίως των προπερσινών δεδομένων πιστεύω ότι θα κληθείς, και μάλιστα απ' τους πρώτους. Εκτός πια, κι αν οι προσλήψεις εφέτος είναι λιγότερες από κάθε άλλη φορά. Και πάλι ωστόσο, θεωρώ αδιανόητο η βάση για την ωρομισθία να μην είναι τουλάχιστον 19.5. Ωστόσο, είμαι σίγουρη, μετά και τις ανακοινώσεις των διορισμών και τις προσλήψεις της α' φάσης αναπληρωτών ότι θα είναι κατά πολύ μικρότερη. Και ' γω για την ίδια περιφέρεια ενδιαφέρομαι, και η αλήθεια είναι ότι κάθομαι εδώ και καιρό σ'αναμμένα κάρβουνα.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 12:12:39 μμ »
καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ενημερωθω για τα κενα της περιφερειας δυτικης μακεδονιας.καλουν με βαση τις πειοχες προτιμησης μας?μηπως γνωριζει κανεις ποσους φιλολογους καλεσαν περυσι εκει?ευχαριστω.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος laf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 12:55:45 μμ »
Σ'ευχαριστώ marion!

Αποσυνδεδεμένος elpida31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 02:22:59 μμ »
Καλησπέρα σας , ειμαι φιλόλογος, έχω 15,449(14, 26 απο τον τελευταίο ασεπ και 1,189 απο πδς) και θέση 77 στον πίνακα των ωρομισθίων του Νοτίου Αιγαίου(χωρίς τις εκκαθαρίσεις ).Θα με καλέσουν άραγε ωρομίσθια?Και αν ναι, πότε πρέπει να περιμένω? Πρώτη φορά έχω τόσα μόρια καιελπίδες για ωρομιθία?Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας!Βοηθείστε με σας παρακαλώ!Ρωτώ συνεχως στο φόρουμ αλλά δεν παίρνω απάντηση.Πραγματικά αγωνιώ!

Αποσυνδεδεμένος mariab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 06, 2009, 03:39:21 μμ »
συναδελφοι εμενα 2 χρονια δεν μου εδωσαν ουτε 2ωρο.................τα 15 μορια που μαζεψα τα μαζεψα μοναχα απο ασεπ πρωτη φορα δινοντας...ελεος δλδ με τους βυσματουχους... φανταστειτε οτι αν 2 χρονια μου εδιναν πδσ θα μου διορισμενη τωρα....θα τους χεσω αν δεν δωθουν οι ωρες που μου αναλογουν....γκρρρρρρρρ....
Καλησπέρα.....
μια ματιά στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου δείχνει ξεκάθαρα πως αυτές οι 10 ώρες ΠΔΣ είναι ικανές να σε οδηγήσουν σε ωρομισθία κ ας μην έχεις πατήσει καθόλου σε ΑΣΕΠ!!!!!κ ας έχεις πάρει πτυχίο μόλις το 2004...................................
το μυστικό είναι το μέσο που θα σε σπρώξει σε δυσπρόσιτο (παίζεται βέβαια αν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ εκεί) για να πάρεις 11,989 μόρια όπως συνέβει με την αξιαγάπητη κ κατά τα άλλα συπμαθητική συνάδελφο που βρίσκεται στον πίνακα μας σε θέση 120!!!!
κ είναι πλέον ήσυχη ότι φέτος θα έλθει κέντρο...................κ να ήταν μόνο αυτή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;σχεδόν οι μισοί του πίνακα με 10 μόρια προυπηρεσίας δεν έχουν ουτέ μια επιτυχία,τα παραδείγματα δυστυχώς είναι πάμπολλα!!!είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει........................κ τρέχα εσύ να ξεσκίζεσαι στον ΑΣΕΠ........................ κάτι όμως πρέπει να γίνει, δεν νομίζετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 



Έχεις δίκιο. Τώρα το παρατήρησα κι εγώ και η εν λόγω κυρία βρίσκεται ακριβώς μία θέση πριν από μένα στον πίνακα. Κι εγώ με θέση 121 και 11,86 μόρια για πρώτη φορά μετά από τρεις ασεπ ετοιμάζομαι να ξαναδώσω και είναι πολύ αμφίβολο αν θα κληθώ ωρομίσθια στο Νότιο Αιγαίο....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2009, 03:43:01 μμ από mariab »

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 01:45:35 πμ »
συναδελφοι εμενα 2 χρονια δεν μου εδωσαν ουτε 2ωρο.................τα 15 μορια που μαζεψα τα μαζεψα μοναχα απο ασεπ πρωτη φορα δινοντας...ελεος δλδ με τους βυσματουχους... φανταστειτε οτι αν 2 χρονια μου εδιναν πδσ θα μου διορισμενη τωρα....θα τους χεσω αν δεν δωθουν οι ωρες που μου αναλογουν....γκρρρρρρρρ....
Καλησπέρα.....
μια ματιά στον πίνακα ωρομισθίων περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου δείχνει ξεκάθαρα πως αυτές οι 10 ώρες ΠΔΣ είναι ικανές να σε οδηγήσουν σε ωρομισθία κ ας μην έχεις πατήσει καθόλου σε ΑΣΕΠ!!!!!κ ας έχεις πάρει πτυχίο μόλις το 2004...................................
το μυστικό είναι το μέσο που θα σε σπρώξει σε δυσπρόσιτο (παίζεται βέβαια αν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ εκεί) για να πάρεις 11,989 μόρια όπως συνέβει με την αξιαγάπητη κ κατά τα άλλα συπμαθητική συνάδελφο που βρίσκεται στον πίνακα μας σε θέση 120!!!!
κ είναι πλέον ήσυχη ότι φέτος θα έλθει κέντρο...................κ να ήταν μόνο αυτή;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;σχεδόν οι μισοί του πίνακα με 10 μόρια προυπηρεσίας δεν έχουν ουτέ μια επιτυχία,τα παραδείγματα δυστυχώς είναι πάμπολλα!!!είναι απαράδεκτο αυτό που συμβαίνει........................κ τρέχα εσύ να ξεσκίζεσαι στον ΑΣΕΠ........................ κάτι όμως πρέπει να γίνει, δεν νομίζετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 



Έχεις δίκιο. Τώρα το παρατήρησα κι εγώ και η εν λόγω κυρία βρίσκεται ακριβώς μία θέση πριν από μένα στον πίνακα. Κι εγώ με θέση 121 και 11,86 μόρια για πρώτη φορά μετά από τρεις ασεπ ετοιμάζομαι να ξαναδώσω και είναι πολύ αμφίβολο αν θα κληθώ ωρομίσθια στο Νότιο Αιγαίο....


Καλησπέρα.....
την Πέμπτη πήγα στη δευτ/μια για την αίτηση της ΠΔΣ κ ρώτησα για την βάση των ωρομισθίων, πέρισυ πήραν φιλολόγους με 10 μόρια....ελπίζω να σε πάρουν ! ! ! !
είναι κρίμα αλήθεια να τρελενόμαστε με το τέρας του ΑΣΕΠ να παίρνουμε τα μόρια κ αυτά να υποδιαιρούνται με την πάροδο των δυο ετών, ενώ οι έχοντες τα "μέσα" κ τα έξω να παίρνουν τα μοριάκια τους ως καθαρή προυπηρεσία που δεν μειώνεται επ ουδενί.....αν είχες κ συ κπ ώρες ΠΔΣ θα ήσουν ήσυχη τώρα κ δεν θα καθόσουν σε κάρβουνα αναμμένα......
ελπίζω όμως όλα να παν καλά κ το μόνο πραγματικά που με παρηγορεί στην όλη ιστορία είναι πως όταν μπούμε μέσα στην τάξη (γιατί όντως δεν αργεί αυτή η στιγμή) θα κοιτάμε τα μαθητούδια στα μάτια κ θα τους μιλάμε για έννοιες αξιοκρατίας, τιμιότητας κ ήθους χωρίς ντροπή, έχοντας νιώσει βαθιά μέσα μας το τίμημα αυτών ! ! ! !
πολύ μελό το έκανα το όλο θεματάκι, αλλά κ γω ώρες ώρες απορώ με το θράσος ορισμένων ..................
καλά αποτελέσματα σου εύχομαι
 

Αποσυνδεδεμένος mariab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια Ωρομισθίων σε Περιφέρειες
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 11:59:42 πμ »
Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και για σένα και για όλους μας το καλύτερο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162174
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 679
Σύνολο: 692

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.