*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά ΟΑΕΔιτών  (Αναγνώστηκε 306777 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος possessed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1036 στις: Αύγουστος 15, 2009, 07:33:34 μμ »
Αυτό το έργο με την ειδική αγωγή το ειδα και εγώ..άλλο μπάχαλο!!!Δεν καταλαβαίνω επίσης πως κάποιος που συμπληρώνει προυπυπηρεσία στην ειδική αγωγή,αφού αγοράσει ένα σεμινάριο και προσληφθεί χωρίς ασεπ, διορίζεται μετά στη γενική αγωγή!Γιατί δε μένει στην ειδική;Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας στο τοπικ..Θέλω να σας πω με χαρά πως από τα στοιχεία που έχω μέχρι στιγμής η συνάντηση της Θεσ/νίκης προβλέπεται να έχει μεγάλη συμμετοχή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:47 »

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1037 στις: Αύγουστος 15, 2009, 08:39:12 μμ »
και απ'ότι είπε η διαμαντοπούλου με mail  σε κάποιους εδω στο forum και το οποίο το κοινοποιήσαν, τέλη αυγούστου αναμένεται και άλλη τροπολογία, η οποία φυσικά θα ψηφισθεί!!! τι είδους τροπολογία θα είναι; μόνο ο Θεός το ξέρει!!!
μήπως αναγνωρίσουν και άλλες ομάδες; ιεκ κτλ;  ??? ??? ??? ??? ??? ???

http://www.youtube.com/watch?v=3Wt64IKJU1Q
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1038 στις: Αύγουστος 15, 2009, 09:34:50 μμ »
Να εστιασουμε στις κινητοποιησεις μας και να μην σπαταλιομαστε στο τι επαθε καθενας απο εμας. Η διαμαντοπουλου τι εχει να προτεινει σαν Πασοκ ειπε; Τι μας νοιαζει τι λενε και αυτοι; Λυση μας δίνουν; Και τους ξαναβγαζουμε με τους ψηφους μας. Απο αυτους ξεκινησε η κατρακιλα μας και ηρθαν οι αλλοι και μας αποτελειωσαν. Κομματικα δεν ανηκω πουθενα, τους ειδαμε ολους τι ειναι.
Να αποφασισουμε τις κινησεις μας για το δικο μας καλο. "Να την ευχαριστησουμε για την ενημερωση" ??? (την διαμαντοπουλου) αν και οταν κυβερνουσε το Πασοκ δεν υπηρχε αυτο το χάλι.
Απο το 2004 σε καθε διαγωνισμο αλλαζουν συνεχως τι μαθηματα θα δινουν οι ΠΕ04 και αλλαζουν και συνεχεια νομους. ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ. ΟΛΑ ΑΛΑΛΟΥΜ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.
Τι διαφανεια και αξιοκρατια ειναι αυτη; Χορτασαμε.Μας υποχρεωσαν. "Να τους ξαναψηφισουμε" ;D 8)
Υ.Γ. Αραγε κανουν τον κοπο να διαβαζουμε τα μηνυματα μας;Με αυτη την απορια θα μεινω

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1039 στις: Αύγουστος 15, 2009, 09:53:26 μμ »

   

         Όλα αυτά  να  τους  τα γράφετε και στο site του ΥΠΕΠΘ  : www.meafora.gr


         Πρέπει τελικά να κλείσουν όλα τα  ρουσφετολογικά κριτήρια για όλων των ειδών τις προσλήψεις : Μόνιμοι, αναπληρωτές ,πδσ,κλπ


         Αφού υπάρχουν επιτυχόντες ΑΣΕΠ , μη διοριστέοι ΑΥΤΟΙ δικαιούνται να έχουν προτεραιότητα για ΠΔΣ,δυσπρόσιτα, κλπ.


         Έτσι και μόνο θα κλείσουν τα παράθυρα . Το  έχουμε  καταλάβει ;;;

             

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:47 »

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1040 στις: Αύγουστος 15, 2009, 10:31:57 μμ »
Αυτό το έργο με την ειδική αγωγή το ειδα και εγώ..άλλο μπάχαλο!!!Δεν καταλαβαίνω επίσης πως κάποιος που συμπληρώνει προυπυπηρεσία στην ειδική αγωγή,αφού αγοράσει ένα σεμινάριο και προσληφθεί χωρίς ασεπ, διορίζεται μετά στη γενική αγωγή!Γιατί δε μένει στην ειδική;Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας στο τοπικ..Θέλω να σας πω με χαρά πως από τα στοιχεία που έχω μέχρι στιγμής η συνάντηση της Θεσ/νίκης προβλέπεται να έχει μεγάλη συμμετοχή!
Αγαπητέ συνάδελφε possesed
Έφερα ένα ακόμη παράδειγμα για να συνεισφέρω στην επιχειρηματολογία μας όσον αφορά τον πόνο της Κυβέρνησης να αναγνωρίσει την προυπηρεσία των ¨συναδέλφων¨ του ΟΑΕΔ
Και για όποιον ΑΚΟΜΑ δεν κατάλαβε.
Αναγνωρίζουν τις προυπηρεσίες αυτές που θέλουν, όποτε θέλουν, όσο το θέλουν.
Για να ελέγχουν τη ροή. Για να βολεύουν τους δικούς τους. Για να μας έχουν ομήρους.

Κι όταν δεν τους βολεύει, για τους δικούς τους λόγους, δεν την αναγνωρίζουν. Ακόμη και την προυπηρεσία σε Σχολεία και δομές τουΥπουργείου Παιδείας.
Αυτό έκαναν φέτος με την ειδική.
Δεν είναι το θέμα του τόπικ συμφωνώ.
Το ανέφερα για να τονίσω πως ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ. Τη μια χρονιά έτσι την άλλη αλλιώς.
Και θα αναγνωρίζουν, αν τους αφήσουμε όποια προυπηρεσία θέλουν, για να βολέψουν κάθε φορά τα δικά τους παιδιά.
Κι αν δεν γίνει κάτι τώρα που άνοιξε ο ασκός του αιόλου, σιγά μην αλλάξουν και τον τρόπο πρόσληψης στην ΠΔΣ. Για να χάσουν οι διευθυντάδες την πελατεία τους; Α πα πα. Και πως θα βάζουν για δήμαρχοι, νομαρχιακοί σύμβουλοι κλπ. Δεν τους φτάνουν τα ψηφαλάκια των μόνιμων. Θέλουν και τους επαίτες αδιόριστους και τις οικογένειές τους. Εμπόριο ελπίδων.  Εδώ προεκλογικά μας έπαιρναν τηλέφωνο απ΄τις διευθύνσεις ότι όπου να είναι θα γίνουν οι αιτήσεις για αναπληρωτές να μη χάσουμε τι προθεσμίες, για να μας ¨δείξουν το ενδιαφέρον τους¨. Για τόσο ζωντόβολα μας έχουν οι σύμβουλοί τους των δημοσίων σχέσεων που νομίζουν ότι μας υποχρεώνουν δίνοντάς μας ποιός ξέρει ποιά πληροφορία!

Τελεία.
και απ'ότι είπε η διαμαντοπούλου με mail  σε κάποιους εδω στο forum και το οποίο το κοινοποιήσαν, τέλη αυγούστου αναμένεται και άλλη τροπολογία, η οποία φυσικά θα ψηφισθεί!!! τι είδους τροπολογία θα είναι; μόνο ο Θεός το ξέρει!!!
μήπως αναγνωρίσουν και άλλες ομάδες; ιεκ κτλ;  ??? ??? ??? ??? ??? ???
Μάλιστα. Άλλη που θέλει να μας...εξυπηρετήσει μέσω ενημέρωσης. Λες και δεν ξέρουμε τι κάνει νιάου νιάου. Ευχαριστούμε πολύ την εν λόγω κυρία.
Να τα πει και στους δικούς της στην ΟΛΜΕ.
Θου Κύριε...

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2009, 07:40:01 μμ από gekal »

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1041 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:26:35 πμ »
 
    Φίλε μου gecal ,

Άν δεν θεσμοθετήσουν, Αξιοκρατικές Προσλήψεις στη ΠΔΣ,Προσφεύγουμε άμεσα για καταστρατήγηση άρθρου 4 του Συντάγματος.

Σ΄αυτήν την περίπτωση θα δικαιωθούν μόνο όσοι Προσφύγουν.Ήδη έχουν δηλώσει αρκετοί πρόθεση συμμετοχής στο :epityxontes.@gmail.com

Περιμένουμε και άλλους. Όσοι   βγάλλουν  τα κάστανα από τη φωτιά , θα φάνε κάστανο ...

Ετοιμάζουμε αυτές τις μέρες και σχετική Επιστολή προς τον κ. Μπαμπινιώτη, και τα μέλη του ΣΠΔΕ. για τις αξιοκρατικές προσλήψεις μόνιμων μέσω ΑΣΕΠ, αλλά και για την ΠΔΣκλπ.

 Αλήθεια που ακούστηκε να υπάρχουν επιτυχόντες ΑΣΕΠ μη διοριστέοι και αυτοί να αγνοούνται στις προσλήψεις για τη ΠΔΣ και αντ΄αυτών   να επιλέγονται οι αποτυχόντες ή αυτοί που ούτε καν συμμετάχουν γιατί έχουν μέσο;

ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΟΥΝΑΓΕ...

   

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1042 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:29:52 πμ »
Να σου πω κάτι?
Εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση?
Το ότι μπαίνεις στο φόρουμ και ποστάρεις τα ίδια και τα ίδια μηνύματα,δε σε κάνει καλύτερο από αυτούς.
Τόσα θέματα έχει εδώ που αφορούν στην παιδεία
Δε βρήκες τίποτε άλλο αξιόλογο? :(

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1043 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:31:32 πμ »



                    ΔΙΟΡΘΩΣΗ  στο    email:           ΟΡΘΟ :epityxontes.asep@gmail.com

Αποσυνδεδεμένος gif

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1044 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:36:45 πμ »
Δεν είναι εύκολο και μάλλον αδύνατον να μπουν προυπηρεσίες από αλλα υπουργεία στον πίνακα Αναπληρωτών.

Η προυπηρεσία στα ΤΕΕ  του ΟΑΕΔ έχει την ιδιαιτερότητα που μετράει στον ΑΣΕΠ  κάτι που δεν ισχύει  σε ΤΕΕ άλλων υπουργείων.

Όσο για τα ΙΕΚ πρώτον δεν είναι δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και δεύτερον δεν απασχολούν καθηγητές Γενικής παιδείας.

Μην ανησυχούμε  τόσο!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gif

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1045 στις: Αύγουστος 16, 2009, 12:56:17 πμ »
Όσο για τους ΟΑΕΔΙΤΕΣ ο Νόμος τους ψηφίστηκε εκεί γύρω στο Πάσχα. (5 μήνες περίπου)

Τώρα κατόπιν εορτής θα τους βγάλουν από τους πίνακες ????

Να ζητήσουμε αύξηση του αριθμού των αναπληρωτών  για φέτος και των διορισμών για του χρόνου.

Έτσι κανείς Συνάδελφος να μην αδικηθεί.

Αυτό πιστεύω είναι το καλύτερο !!!


Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1046 στις: Αύγουστος 16, 2009, 01:05:05 πμ »
Το πιστεύεις αυτό συνάδελφε/σσα που λες; Δηλαδή αν σου έλεγα πέρυσι ότι την επόμενη χρονιά θα αναγνωριστεί η προυπηρεσία στον ΟΑΕΔ  τι θα έλεγες;
Πόσες πιθανότητες δίνεις του χρόνου σε αυτή χώρα να μην γίνει παρέμβαση σε βάρος των πολλών συναδέλφων με καινούριες αλχημείες;
Επίσης κάνε τον κόπο και διάβασε μερικές σελίδες ακόμα για να δεις πόσος κόσμος θα έχει προβλήματα και για πόσα χρόνια με την τελευταία τροπολογία. Αλλοιώς θα λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος gif

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1047 στις: Αύγουστος 16, 2009, 01:17:36 πμ »
Έχεις δίκιο η τελευταία τροπολογία για τους ανάπηρους θα φέρει αναστάτωση !!!

Αλλά τι να πει κανείς μακάρι να είμαστε καλά. Προπάντων η υγεία.

Εγώ πάντως προτιμώ να μην έχω  67% αναπηρία και ας είμαι αδιόριστος.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1048 στις: Αύγουστος 16, 2009, 01:59:02 πμ »
Έχεις δίκιο η τελευταία τροπολογία για τους ανάπηρους θα φέρει αναστάτωση !!!

Αλλά τι να πει κανείς μακάρι να είμαστε καλά. Προπάντων η υγεία.

Εγώ πάντως προτιμώ να μην έχω  67% αναπηρία και ας είμαι αδιόριστος.

Εδώ gif διαβάζουν εκπαιδευτικοί και οι πονηρές παρεμβάσεις σαν την δική σου είναι εύκολα αντιληπτές.

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενσταση κατα ΟΑΕΔιτων
« Απάντηση #1049 στις: Αύγουστος 16, 2009, 02:01:35 πμ »
Έχεις δίκιο η τελευταία τροπολογία για τους ανάπηρους θα φέρει αναστάτωση !!!

Αλλά τι να πει κανείς μακάρι να είμαστε καλά. Προπάντων η υγεία.

Εγώ πάντως προτιμώ να μην έχω  67% αναπηρία και ας είμαι αδιόριστος.


ο φόβος και η αμφιβολία μου για το 67% έχει να κάνει με το εξής:

θυμηθείτε στον ελληνικό στρατό, πόσοι και πόσοι δεν βγαίναν Ι4 και στην ουσία δεν υπερετούσαν και 1 μήνα πριν την απόλυση, ζητούσαν να περάσουν επιτροπή απαλλαγών, πηγαίναν νοσοκομείο και αλλάζαν το Ι  σε Ι1;  
αυτό είναι που με φοβίζει..πως οι ίδιες  επιτροπές την 1η φορά τους βγάζαν Ι4 και μετά Ι1; μήπως θα βγαίνουν μερικά λαμόγια (και υπάρχουν αρκετά στο Ελλαδιστάν) με αναπηρία 67%;

Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161673
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.