*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 221549 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #420 στις: Ιούλιος 17, 2009, 08:59:37 μμ »
k.d.pe03 έμεινα με την εντύπωση πως είσαι μαθηματικός (αν δεν κάνω λάθος), αφού ρωτάς λίγο πιο πάνω για τους μαθηματικούς.Ανήκεις επομένως στη δευτεροβάθμια και η δευτεροβάθμια δε συμπληρώνει κανένα κουτάκι που να λέει ότι αποδέχεται διορισμό και στις Σμεαε. Αυτό το κουτάκι βρίσκεται στις αιτήσεις της γενικής εκπαίδευση και αναφέρονται μόνο στην πρωτοβάθμια. Όλοι της δευτεροβάθμιας δηλώνουν ξεχωριστά με αιτήσεις την ειδική αγωγή. Τι φοβάσαι μήπως σε επιλέξουν, αφού δεν έχεις κάνει ακόμα τα χαρτιά σου...Εκτός αν δεν είσαι μαθηματικός και τότε θα έπρεπε κατ' εμέ να προσέξεις πάρα πολύ ποια κουτάκια συμπληρώνεις....
ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)
μαθηματικός είμαι και δεν θυμάμαι να υπηρχε τέτοιο κουτάκι στην αίτησή μας!
και προς απάντηση κάποιων άλλων:και να υπήρχε δεν θα το έβαζα,γιατί θεωρώ ότι είναι μεγάλη ευθύνη να διδάξεις στην ειδική αγωγή και από την στιγμή που δεν θα είχα τα κατάλληλα εφόδια,ΘΑ ΕΜΠΟΔΙΖΑ :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:49 »

Αποσυνδεδεμένος flora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #421 στις: Ιούλιος 17, 2009, 09:24:50 μμ »
Ως αναπληρώτρια ειδικής αγωγής έτυχε σε σχολείο που ήμουν  να υποχρεώσουν συνάδελφο αναπληρώτρια από τους πίνακες  γενικής παιδείας να πάρει ώρες σε τμήματα ένταξης, 4 ώρες την εβδομάδα για να συμπληρώσει τις ώρες της. 

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #422 στις: Ιούλιος 17, 2009, 10:12:49 μμ »
Δε μπορεί κανείς να ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ καποιον να δουλεψει στην ειδικη αγωγη πόσο μάλλον για συμπληρωση ωραριου. Αντε γιατι μερικες φορες τα θελουμε κ τα παθαινουμε.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος agrinio30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #423 στις: Ιούλιος 18, 2009, 05:13:03 μμ »
Πάντως παιδιά πιστεύω ότι κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει και αργεί τόσο πολύ η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές στην ειδική αγωγή! Μέχρι τώρα ξέρουμε ότι λείπει μια υπογραφή για να εκδοθεί επίσημα αλλά μήπως , λέω εγώ τώρα, κοιτάνε να κόψουν κόσμο γιατί μαζευτηκαμε πολύ στην ειδική αγωγή; Καλά αν αργήσουν κι άλλο, τότε μέχρι να γίνουν οι αιτήσεις, να βγουν οι πίνακες, να καλέσουν αναπληρωτές και αν κλείσουν και τα σχολεία λόγω γρίπης βλέπω το όλο θέμα της ειδικής αγωγής να βρίσκεται στον αερα! Κουράγιο και δύναμη σε όλους εσάς που κουραστήκατε στα σεμινάρια ειδικής αγωγής, στην εκμάθηση νοηματικής και braille με ότι αυτό συνεπάγεται (χρόνο, χρήμα, μετακινήσεις για παρακολούθηση κτλ). Εγώ φέτος έκανα νοηματική (ευτυχώς στον τόπο διαμονής μου), braille πηγαινοερχόμουν Αθήνα για 4 μήνες, ενώ παράλληλα διάβαζα για ΑΣΕΠ και είχα και τα μαθήματα μου! Τελικά οι μόνοι κερδισμένοι μέχρι τώρα είναι όλοι αυτοί που εισέπραξαν τίς εγγραφές, τα δίδακτρα και τα εξέταστρα που τους δώσαμε, τα ΚΤΕΛ για τα εισητήρια και εμείς ακόμη στο περίμενε! Όλοι μας λοιπόν πέσαμε στο παιχνίδι κάποιων που μας υποσχέθηκαν μια θέση αναπληρωτή στην ειδική αγωγή ώστε τα μόρια αυτά να τα χρησιμοποιήσουμε για διορισμό!
Παντως μας έχουν βάλει σε ένα τριπάκι ή να παρακαλάμε για τις ώρες στη ΠΔΣ, ή να παίρνουμε βεβαιώσεις νοηματικής,braille και σεμιναρίων 400 ωρών (εκεί να δείτε λεφτά που δόθηκαν!!!)και εμείς σαν τα ζώα πάμε και πέφτουμε στη παγίδα νομίζοντας ότι θα καταφέρουμε κάτι. Απ' την άλλη δίνουμε ΑΣΕΠ πιστεύοντας ότι θα μας βάλουν έναν αντικειμενικό βαθμό, οπότε τι άλλο μένει να κάνουμε;Υπομονή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2009, 05:20:10 μμ από agrinio30 »
ΠΕ03 - Μαθηματικός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:49 »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #424 στις: Ιούλιος 18, 2009, 05:36:57 μμ »
Όλοι μας λοιπόν πέσαμε στο παιχνίδι κάποιων που μας υποσχέθηκαν μια θέση αναπληρωτή στην ειδική αγωγή ώστε τα μόρια αυτά να τα χρησιμοποιήσουμε για διορισμό!
Παντως μας έχουν βάλει σε ένα τριπάκι ή να παρακαλάμε για τις ώρες στη ΠΔΣ, ή να παίρνουμε βεβαιώσεις νοηματικής,braille και σεμιναρίων 400 ωρών (εκεί να δείτε λεφτά που δόθηκαν!!!)και εμείς σαν τα ζώα πάμε και πέφτουμε στη παγίδα νομίζοντας ότι θα καταφέρουμε κάτι.

Και μόνο που μιλάς έτσι την απαξιώνεις οπότε τι τι θες την ειδικη αγωγη..Και μη γενικεύεις λέγοντας ότι όλοι πέσαμε στο παιχνίδι κάποιων , να αναφέρεσαι στον εαυτό σου μόνο.Λυπαμαι.Αλλα δικαίωμα του καθενός είναι να σκέφτεται κ να πράττει ότι θέλει. Και ευτυχώς τις επιλογές μας τις βρίσκουμε μπροστά μας.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #425 στις: Ιούλιος 19, 2009, 01:43:08 μμ »
Δεν ξέρω αν κάποιου του πονάει το κεφάλι αλλά θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι.Όταν απευθύνομαι σε ενήλικες δεν μιλάω όπως στην τάξη μου!Αν και είμαι αδύνατο φύλο δεν έχει φρουφρου και αρώματα ,τα λόγια είναι σταράτα και ίσια.Αν δείτε τις αιτήσεις αναπληρωτών ή απλά ρωτήσετε τους δίπλα σας θα δείτε ότι το 80%  έχουν συμπληρώσει το κουτάκι!!!Γιατί απλά σκέφτονται την προϋπηρεσία!!! Και μετά μας πιάνουν τα άγχη!Τους γονείς ξέρετε τι τους πιάνει?Τους υπόλοιπους συναδέλφους στα ειδικά?Και μετά υπάρχει ...να τόσο μπορούσα ....δεν ήξερα ακριβώς ....ήταν η πρώτη φορά  ....Δεν φταίει σε όλα το υπουργείο! Και το λέω εγώ που μόνο αβάντα δεν τους κάνω.Αν ΜΠΟΡΕΙΣ και ΞΕΡΕΙΣ έλα ,αλλιώς εμποδίζεις!Ακούστε το καλά .......ΕΜΠΟΔΙΖΕΙΣ!!!!! Και δεν εμποδίζεις έναν οποιονδήποτε!!! Αρκετά πράγματα τον εμποδίζουν ήδη!!!Λοιπόν πρώτα ρωτάμε και μετά βάζουμε υπογραφή . Αν δεν υπογράψεις δεν σε παίρνει κανένας..... (για όσους δεν ξέρουν),μη φοβάστε!!!
Και κάτι άλλο ,όταν δεν ξέρεις, ρωτάς .........και ακούς ,και όταν μάθεις και περάσει καιρός ,και γίνεις έμπειρη τότε μπορείς να ... απαξιώσεις !

Θεολόγους παίρνουν από....μηδέν εώς ........ τρεις τέσσερις.Και έχουν ήδη κάποιοι προϋπηρεσία !Πες της να πάει να κάνει κανένα σεμινάριο, κανένα μεταπτυχιακό γιατί μπορεί να μην μετράει στον πίνακα μετράει όμως στο σχολείο!


Το μόνο που ξεχνάς είναι ότι στις αιτησεις των αναπληρωτων της ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ δεν υπαρχει το κουτακι. Για αυτο περιμενουμε ολοι αυτην την εγκυκλιο!!

Η απαντηση απο πού παιρνουν αναπληρωτες αν δεν υπαρχουν αλλοι στον πινακα ειναι απο τον ενιαιο πινακα αναπληρωτων. αν θες δεχεσαι και πας αν οχι δεν πας!

dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #426 στις: Ιούλιος 19, 2009, 06:00:35 μμ »
4.Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α. (αφορά μόνο στους κλάδους ΠΕ60, ΠΕ70) κουτάκι

άρα το κουτάκι αυτό αφορά δασκάλους κ νηπιαγωγούς. θα έλεγα λοιπόν όταν αναφέρουμε κάτι να είμαστε ακριβείς διότι πολλοί επιστρέφουμε απο την παραλία και είναι κρίμα να πάθουμε εγκαφαλικό σκεφτόμενοι τί αφορούσε αυτό το κουτάκι....

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #427 στις: Ιούλιος 19, 2009, 07:29:41 μμ »
καλα παιδια χαλαρα, μην τρελαινεστε κιολας!! Γνωριζω ατομα με μηδενικη κουλτουρα κ σχεση με το γνωστικο τους αντικειμενο,  ως φοιτητες τουριστες, που ηταν τυχεροι κ τους εκατσε ενα μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη, που το τελειωσαν στις πλατες αλλων με τη λιγοτερη δυνατη προσπαθεια , που δουλευουν βεβαιως στην ειδικη αγωγη κανοντας σχεδον τιποτα στην ταξη και με μοναδικη ευχαριστηση τα λεφτα που βγαζουν για να κανουν τα "γουστα" τους.Αν βεβαια τους κατσει διορισμος κ τυχουν σε κανονικη ταξη ουτε το λυω δεν θα μπορουν να κλινουν!!!Αυτα λοιπον με την ειδικη αγωγη, κ ας μην "κοπτομαστε" πολυ. Ειναι πολυ λιγα τα ατομα που αξιζουν για αυτες τις θεσεις

Αποσυνδεδεμένος fiogkaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #428 στις: Ιούλιος 19, 2009, 07:39:22 μμ »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΌΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΥΤΉ ΕΓΎΚΛΙΟς??ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ! ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ??

Αποσυνδεδεμένος sparos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #429 στις: Ιούλιος 20, 2009, 08:19:07 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μόλις πήρα τηλ. και μου είπαν μια από τα ίδια... "Περιμένουμε από μέρα σε μέρα"

Πότε θα έρθει αυτή η μέρα;;;;

Αποσυνδεδεμένος panagopou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 334
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #430 στις: Ιούλιος 20, 2009, 08:32:25 πμ »
michalis, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα αλλά ήμουν απόλυτα σαφής ότι το κουτάκι ήταν στην αίτηση της γενικής παιδείας και αναφέρεται μόνο στην πρωτοβάθμια και επομένως τη συμπληρώνουν μόνο δάσκαλοι και νηπιαγωγοί. Δεν έχω σκοπό να παραπληροφορήσω κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #431 στις: Ιούλιος 20, 2009, 08:57:43 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μόλις πήρα τηλ. και μου είπαν μια από τα ίδια... "Περιμένουμε από μέρα σε μέρα"

Πότε θα έρθει αυτή η μέρα;;;;

http://www.youtube.com/watch?v=QVflukHGRp0     ;D ;D ;D ;D Οσο και να αργει θα ερθει καποτε η ρμδα Ας μην σπαμε ποιοτερο τα νευρα μας Αναμονη και υπομονη συναδελφοι......Ερχεται και το χτικιο των πινακων Κρατηστε αποθεματα :( :P :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2009, 09:00:44 πμ από militsa »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #432 στις: Ιούλιος 20, 2009, 09:49:16 πμ »
Πετυχημενο το τραγουδι  :D :D :D :D   ;D
Να σαι καλα μ εκανες κ γελασα πρωινιατικα!
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος anemovroxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #433 στις: Ιούλιος 20, 2009, 09:52:39 πμ »
militsa ,και το άλλο "το καλό" να το στείλεις στο υπουργείο μπας και ξυπνήσουν....
όταν δίνουμε τον καλύτερο ευατό μας ,μπορούμε να εμπιστευόμαστε αυτό που συμβαίνει....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 781
Σύνολο: 793

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.