*

Αποστολέας Θέμα: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?  (Αναγνώστηκε 10669 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« στις: Ιούλιος 02, 2009, 05:29:09 μμ »
Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες
Σχετικά και με τη φετινή σφαγή στη διόρθωση των αρχαίων, μήπως πρέπει να κάνουμε κάτι ώστε να μην είμαστε έρμαια του κάθε διορθωτή; Δεν είναι απαράδεκτο με δυο ερωτήσεις ανάπτυξης δοκιμιακού χαρακτήρα να κρίνεται η επιτυχία μας στον διαγωνισμό; Πώς ήταν μια χρονιά που το πολλαπλής επιλογής είχαν και γραμματική κλπ; Ας μείνει έστω το άγνωστο..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 07:41:43 μμ από anthios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:15:16 »

Αποσυνδεδεμένος ippolitus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 02, 2009, 11:07:14 μμ »
Ο διαγωνισμός έχει μια μεγάλη δόση παράνοιας.Με τις  ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής στα άλλα γνωστικά αντικείμενα,  όσο και να έχεις διαβάσει, πάλι ηλίθιος θα αισθανθείς με το που θα δεις τα θέματα. Στα αρχαία το γνωστικό είναι πολύ εύκολο συνήθως αλλά καθόλου αντικειμενικό. Προσωπικά προτιμώ να γνωρίζω ότι όλοι μας θα βαθμολογηθούμε αντικειμενικά παρά να περιμένω την έκπληξη των αρχαίων. Με αυτά που άκουσα σήμερα δεν διαννοούμαι ότι άτομα από το κλασσικό με μεταπτυχιακά ή και διδακτορικά γράφουν γύρω στο 50 στα αρχαία.Προφανώς κάποια οδηγία υπήρχε για τσεκούρωμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2009, 09:59:40 μμ από ippolitus »

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 03, 2009, 10:47:54 πμ »
Συμφωνώ απολύτως..Προφανώς όμως το ζήτημα μιας μελλοντικής αντικειμενικής εξέτασης στα αρχαία δεν απασχολεί αυτή τη στιγμή τον κόσμο..

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:11:57 πμ »
βασικα επειδη στα πολλαπλης οτι λεπτομερεια κ αν ζητησουν,θα βρεθουν αρκετοι προετοιμασμενοι που θα τη βρουν κ ετσι δεν μπορουν να κοψουν,γι αυτο αφηνουν αρχαια κ ειδικη χωρις πολλαπλης..σε κοβουν,σου λεει αναβαθμλογηση δε γινεται,κ καθηστε να κλαιγεστε,δεν μπορειτε να κανετε τιποτα...συστημα ειναι........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:15:16 »

Αποσυνδεδεμένος Nefelim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φυραίνει ο τόπος ολοένα, χωματένιο σταμνί.
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 04, 2009, 11:30:37 πμ »
Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες
Σχετικά και με τη φετινή σφαγή στη διόρθωση των αρχαίων, μήπως πρέπει να κάνουμε κάτι ώστε να μην είμαστε έρμαια του κάθε διορθωτή; Δεν είναι απαράδεκτο με δυο ερωτήσεις ανάπτυξης δοκιμιακού χαρακτήρα να κρίνεται η επιτυχία μας στον διαγωνισμό; Πώς ήταν μια χρονιά που το πολλαπλής επιλογής είχαν και γραμματική κλπ; Ας μείνει έστω το άγνωστο..

Ο ΑΣΕΠ δε ζητάει τόσα πολλά. Για εξέταση φιλολόγων η εξαίρεση ερωτήσεων ανάπτυξης μου φαίνεται αδύνατη. Πάνω απ' όλα ψυχραιμία.

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 04, 2009, 12:21:13 μμ »
καλημέρα σε όλους ..και συγχαρητήρια στους διοριστέους ..........συναδέλφους φιλολόγους ... προσωπικά είμαι στους επιτυχόντες αλλά πολύ πιο κάτω από τις προσδοκίες μου σε γνωστικό και ειδικη διδακτική αρχαίων που με κατα κρεούργησαν πολύ άσχημα.. μόλις 55 και 51,50.. (ιστορία τι να πω? 77,5 τα υπόλοιπα 72,5)
τελικά ο ασεπ έχει απαξιωθεί τόσο μα τόσο πολύ.. υπάρχει μόνο για τα μάτια του κόσμου και τίποτα παραπάνω... ,κανείς δεν τον υπολογίζει παρά μόνο εμείς που περιμένουμε μόνο από αυτόν να συγκεντρώσουμε μόρια..
όσο για την προσφατη σφαγή δεν πιστεύω ότι είναι μόνο θέμα υποκειμενικότητας των βαθμολογητών... αυτό που έγινε , έγινε γιατί αυτό ήταν το αντάλλαγμα προκειμένου να μπουν οι ΟΑΕδίτες στους πίνακες των αναπληρωτών αρχικά και μετα των διορισμών και για να μην μαζευτούν και άλλοι (ασεπίτες)  με μόρια από τον προσφατο διαγωνισμό και κατά συνέπεια διεκδικήσουν μια θέση αναπληρωτή...σκεφτείτε ποιοι ωφελούνται από τη σφαγή και θα καταλάβετε γιατί έγινε αυτό...πολιτικές κατευθύνσεις και ανταλλάγματα.. αυτό ήταν το αντάλλαγμα των συνδικαλιστών των αναπληρωτων  που ψάχναμε τόσο καιρό να βρούμε εδώ μέσα ...να μπουν οι οαεδιτες και να δουλέψουν πάλι οι ίδιοι αναπληρωτές οι έχοντες μόρια απο προυπηρεσία αυτοί και μόνο..το κακό φάνηκε από την αρχή μείωση των θέσεων από το διαγωνισμό κι άλλη μειωση θέσεων ,,οαεδίτες..περίεργα θέματα στην ιστορία -(παιδαγωγικά).. και το κερασάκι το τσεκούρωμα στους βαθμούς έκει που δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα ... έτσι αξιολογήθηκαν τα γραπτά σας κύριοι..είστε άσχετοι.. μόλις 1151 πάνω από 55!!!!!!!!!!!!
 αυτό είναι σκάνδαλο ,, είναι διαφθορά είναι αναξιοκρατία ,,είναι όλοι τους γελοίοι.. αυτή ήταν ηπολιτική τους κατεύθυνση η εντολή άνωθεν να μας τσεκουρώσουν και να μην μπορούμε να βρούμε το δίκιο μας...

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΕΙΝΗ25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 04, 2009, 12:33:49 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΥΟ ΠΑΡΑΤΗΤΗΡΗΣΕΙΣ: ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ. ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΣΩΣΤΗ! ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΣ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ 90%. ΔΙΑ ΤΗΣ ΑΤΟΠΟΥ ΕΠΑΓΩΓΗΣ  ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΔΗΓΟΥΝΤΑΝ ΣΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ;
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΕ ΑΡΤΙΑ ΑΠΑΝΤΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΡΤΙΑ),ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΛΑΘΗ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΦΤΑΣΑ ΤΟ 58%. ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΣΑ.  ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΘΩΣ ΣΥΝΕΠΑΓΟΝΤΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΗΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ 18 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΞΕΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΡΤΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΕΡΩΤΗΜΑΤΩΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 58% ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ!ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 04, 2009, 02:55:48 μμ »
Κι εγώ "απορώ και εξίσταμαι" με αυτό που γίνεται στα Αρχαία. Το 2005, έγραψα 71 αδιάβαστη. Το 2007, μου βάλανε 55 και οι δύο βαθμολογητές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φυσικά, δεν γινόταν αναβαθμολόγηση, τίποτα. Το 2009, γράφοντας με το ίδιο ύφος που γράφω πάντα, πήρα 69,5. Ευτυχώς, είχα 9 σωστές απαντήσεις στα πολλαπλής επιλογής. Νιώθω απλώς ότι αποκαταστάθηκε η αδικία. Πάντως, δεν μπορεί να αρνηθεί κανείς ότι όποιος είχε προετοιμαστεί με βάση τα θέματα του 2007, θα τα πήγαινε πολύ καλά. Κάτι που δεν έκανα........

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 04, 2009, 03:04:04 μμ »
Δεν ξέρω σίγουρα, υποθέσεις κάνω, αλλά νομίζω ότι η βαθμολογία στα ανάπτυξης έχει να κάνει -εκτός από τον παράγοντα τύχη, αν πέσεις δηλ σε στραβόξυλο διορθωτή- οχι μόνο με το τι γράφεις αλλά και πώς το γράφεις. Δεν ξέρω βρε παιδιά αλλα εγώ είτε πάω διαβασμένη στον ΑΣΕΠ είτε αδιάβαστη, ο βαθμός μου κυμαίνεται πάντα μετάξύ 62-70. Τουλάχιστον είναι αξιοπρεπής. Επειδή ξέρω ότι Θουκυδ δεν την απάντησα καλά (απλώς είπα στα νέα ελληνικά αυτά που έλεγε το κείμενο στα αρχαία χωρίς ουσιαστική ανάλυση) έβγαλα το συμπέρασμα ότι τελικά το τσεκούρωμα πρέπει να πέφτει στη μετάφραση κυρίως κι όχι τόσο στις ερωτήσεις αναπτυξης. Μετάφραση είχα κάνει σχεδόν άψογη, έτσι εξηγώ το 71 που πήρα.

ΥΓ: Φωτεινη για τα Παιδαγωγικά έχεις απόλυτο δίκιο. Όλες σχεδόν ήταν λάθος κι έπρεπε να επιλέξουμε τη λιγότερο λάθος.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος penthesileia24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 04, 2009, 03:30:52 μμ »
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΜΕ ΑΡΤΙΑ ΑΠΑΝΤΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΡΤΙΑ),ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΛΑΘΗ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΦΤΑΣΑ ΤΟ 58%. ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΣΑ. 

Άσε μην την ψάχνεις!!! Το 58 και γενικά όλοι οι βαθμοί γύρω από τη βάση φορέθηκαν πολύ φετος!!! Ίσως και να εχει δικαιο η συναδελφος πιο πάνω που καταγγέλει Οαεδίτες και συμφέροντα που υστερόβουλα επιβλήθηκε να ικανοποιηθούν....

Συμφωνώ με DOG..Και να χτυπιόμαστε, πιστεύω, αντικειμενική αξιολόγηση με τη μορφή των πολλαπλών επιλογών δεν θα δεχτούν να υπάρξει....Για παράδειγμα εγω (όπως και πολλοί άλλοι), ΝΕΑ, ΙΣΤΟΡΙΑ και ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ήξερα 100% το βαθμό μου, ο οποίος και επαληθεύτηκε ακριβέστατα απο τα αποτελέσματα..Για διδακτική και Αρχαία άλλα υπολογιζα, άλλα μου ήρθαν.......Μπορώ να κάνω κάτι???ΟΧΙ!!και να χτυπιέμαι, αυτοί με έβγαλαν άχρηστη..Αν δεν υπήρχε υποκειμενικότητα ή υστεροβουλία στην αξιολόγηση σε αυτά τα δύο μαθήματα δεν θα έμεναν εκτος 13000 από τους 15000 περίπου συναδέλφους που συμμετείχαν στον ηλιθιο αυτό διαγωνισμό...Όπως και να το κάνουμε, αφού επέλεξαν 400 ατομα μόνο να υπηρετήσουν για 2 χρόνια τις πάγιες αναγκες της εκπαίδευσης και τα κενά να τα καλύψουν σε μεγάλο ποσοστό με φιλικά προσκείμενα άτομα στην κομματική τους  ρουσφετολογία, εμάς τους υπόλοιπους τι να μας κάνουν ρε παιδιά??Να μη μας χαντακώσουν???Παράλογες απαιτήσεις μου φαίνεται έχουμε!!!

Το σύστημα για μένα δεν αλλάζει.....Προσάψτε μου μοιρολατρική αντιμετώπιση της πραγματικότητας δεν με πειράζει....Δεν παύει όμως να είναι ρεαλιστική...Έγω έχω επιλέξει να παίξω το παιχνιδάκι τους όσο μπορώ και θα προσπαθήσω να το παλέψω στα αντικειμενικά, όπου μόνο αντικειμενικά δεν είναι και αυτά...Σκεφτείτε τις ερωτήσεις της Ιστορίας...Δέχτηκαν αμφισβήτηση στις καθεστωτικά επιβεβλημένες απαντήσεις τους???ΟΧΙ!!! Και πολλαπλής να γίνουν όλα.......διαχρονικά επικαιρη η λαική θυμοσοφία του Αθηναικού Ιμπεριαλισμού του 5ου αι ''το ΔΙΚΑΙΟ είναι με το μέρος του ΙΣΧΥΡΟΥ''!!!

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:04:54 μμ »
καλημέρα σε όλους ..και συγχαρητήρια στους διοριστέους ..........συναδέλφους φιλολόγους ... προσωπικά είμαι στους επιτυχόντες αλλά πολύ πιο κάτω από τις προσδοκίες μου σε γνωστικό και ειδικη διδακτική αρχαίων που με κατα κρεούργησαν πολύ άσχημα.. μόλις 55 και 51,50.. (ιστορία τι να πω? 77,5 τα υπόλοιπα 72,5)
τελικά ο ασεπ έχει απαξιωθεί τόσο μα τόσο πολύ.. υπάρχει μόνο για τα μάτια του κόσμου και τίποτα παραπάνω... ,κανείς δεν τον υπολογίζει παρά μόνο εμείς που περιμένουμε μόνο από αυτόν να συγκεντρώσουμε μόρια..
όσο για την προσφατη σφαγή δεν πιστεύω ότι είναι μόνο θέμα υποκειμενικότητας των βαθμολογητών... αυτό που έγινε , έγινε γιατί αυτό ήταν το αντάλλαγμα προκειμένου να μπουν οι ΟΑΕδίτες στους πίνακες των αναπληρωτών αρχικά και μετα των διορισμών και για να μην μαζευτούν και άλλοι (ασεπίτες)  με μόρια από τον προσφατο διαγωνισμό και κατά συνέπεια διεκδικήσουν μια θέση αναπληρωτή...σκεφτείτε ποιοι ωφελούνται από τη σφαγή και θα καταλάβετε γιατί έγινε αυτό...πολιτικές κατευθύνσεις και ανταλλάγματα.. αυτό ήταν το αντάλλαγμα των συνδικαλιστών των αναπληρωτων  που ψάχναμε τόσο καιρό να βρούμε εδώ μέσα ...να μπουν οι οαεδιτες και να δουλέψουν πάλι οι ίδιοι αναπληρωτές οι έχοντες μόρια απο προυπηρεσία αυτοί και μόνο..το κακό φάνηκε από την αρχή μείωση των θέσεων από το διαγωνισμό κι άλλη μειωση θέσεων ,,οαεδίτες..περίεργα θέματα στην ιστορία -(παιδαγωγικά).. και το κερασάκι το τσεκούρωμα στους βαθμούς έκει που δεν μπορεί να πει κανείς τίποτα ... έτσι αξιολογήθηκαν τα γραπτά σας κύριοι..είστε άσχετοι.. μόλις 1151 πάνω από 55!!!!!!!!!!!!
 αυτό είναι σκάνδαλο ,, είναι διαφθορά είναι αναξιοκρατία ,,είναι όλοι τους γελοίοι.. αυτή ήταν ηπολιτική τους κατεύθυνση η εντολή άνωθεν να μας τσεκουρώσουν και να μην μπορούμε να βρούμε το δίκιο μας...
+++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 04, 2009, 07:19:16 μμ »
θα συμφωνησω με την olgalia. το αγνωστο στα αρχαια κρινει τελικα το αποτελεσμα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος sharon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 05, 2009, 02:43:28 πμ »
το άγνωστο στα αρχαία το είχα κάνει και έγραψα τέλεια  τη μετάφραση,,πολλαπλής 13,75 +τις δύο αναπτυξης καλά απαντημένες =55 ..........αίσχος...το φυσάω και δεν κρυώνει...όσο για τη διδακτική πίστευα πως έχω γράψει 70 (όπως και γνωστικό) αλλά κι εκεί μια απ τα ίδια...λυπάμαι που πήγε χαμένη η μετάφραση και ο βαθμός στην ιστορία 77,5 ...τι κρίμα!!!!!!είμαι εξοργισμένη με τους πουλημένους όλους .. τα καθάρματα......

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: Πολλαπλής επιλογής στο γνωστικό των αρχαίων?
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 06, 2009, 09:55:21 μμ »
Ναι ,δεν είναι τραγικά τα θέματα ούτε και πολλά. Η βαθμολόγηση αντικειμενική  δεν είναι. Το άγνωστο από μόνο του μπορεί να κρίνει αν ξέρεις αρχαία και όχι οι ερωτήσεις δοκιμιακού χαρακτήρα. Στη δική μου περίπτωση σαφώς και δεν δυσκολεύτηκα ούτε αυτή ούτε και την προηγούμενη φορά στα θέματα των αρχαίων. Κι όμως βαθμολογήθηκα κάτω από 60.Αντίστοιχα στη διδακτική των αρχαίων παίζω γύρω στο 80.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2009, 10:18:44 μμ από anthios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161497
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.