*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 115990 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasvas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #378 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:07:29 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα και συγχαρητήρια σε αυτούς που διορίζονται.

Είμαι κι εγώ στους επιτυχόντες - βαθμός 75,74 - αλλά δυστυχώς δεν διορίζομαι λόγω των πολλών επιτυχόντων με Παιδαγωγική Επάρκεια, εκτός κι αν δηλώσουν κώλυμα καμιά 35ριά άτομα  ;D
Θέλω να ρωτήσω τα εξής:
Πόσα μόρια δίνει αυτός ο βαθμός για τον πίνακα των αναπληρωτών;
Υπάρχει περίπτωση να με πάρουν κατευθείαν αναπληρωτή (όχι ωρομίσθιο), με δεδομένο ότι δεν έχω καθόλου μόρια από παιδαγωγική προϋπηρεσία ή μεταπτυχιακά παρά μόνο το βασικό πτυχίο;
Σημειώνω ότι ενδιαφέρομαι για την επόμενη χρονιά, μιας και για τη φετινη δεν έκανα αίτηση για αναπληρωτής γιατί δε θεωρούσα ότι είχα ελπίδες χωρίς τα μόρια από ΑΣΕΠ, τα αποτελέσματα του οποίου βγήκαν αρκετά αργότερα από την περίοδο των αιτήσεων των αναπληρωτών...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:59:35 »

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #379 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:14:26 μμ »
Να προσθέσω και εγω μια ερώτηση, που μπορεί να ενδιαφέρει και τον vasvas:
Οι κατέχοντες παιδαγωγική επάρκεια, προηγούνται και σε όλους τους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων;
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #380 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:23:21 μμ »
Είμαι κι εγώ στους επιτυχόντες - βαθμός 75,74 - αλλά δυστυχώς δεν διορίζομαι λόγω των πολλών επιτυχόντων με Παιδαγωγική Επάρκεια, εκτός κι αν δηλώσουν κώλυμα καμιά 35ριά άτομα  ;D
Θέλω να ρωτήσω τα εξής:
Πόσα μόρια δίνει αυτός ο βαθμός για τον πίνακα των αναπληρωτών;

vasvas, αρχικά συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου. Για να υπολογίσεις τα μόρια που θα έχεις στον πίνακα των αναπληρωτών, πρέπει να πάρεις τον καθαρό βαθμό του ΑΣΕΠ (75,74 είναι ο τελικός σου μαζί με τις προσαυξήσεις; αν ναι, αφαίρεσε τις προσαυξήσεις και κράτα τον καθαρό βαθμό γραπτού) και να αφαιρέσεις το 55 που είναι η βάση.

Να προσθέσω και εγω μια ερώτηση, που μπορεί να ενδιαφέρει και τον vasvas:
Οι κατέχοντες παιδαγωγική επάρκεια, προηγούνται και σε όλους τους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων;

Είχα κάνει την ίδια ερώτηση στο  forum πριν λίγο καιρό και η απάντηση που πήρα ήταν ότι και στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων προηγούνται και πάλι οι κάτοχοι παιδαγωγικής επάρκειας.

Οπότε, δυστυχώς, όπως έχουν τα πράγματα είναι πολύ δύσκολο για κάποιον υποψήφιο που δεν έχει παιδαγωγική επάρκεια να προσληφθεί ως αναπληρωτής. :(

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #381 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 11:50:46 μμ »
Να προσθέσω και εγω μια ερώτηση, που μπορεί να ενδιαφέρει και τον vasvas:
Οι κατέχοντες παιδαγωγική επάρκεια, προηγούνται και σε όλους τους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων;

Στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων προηγούνται οι ειδικές κατηγορίες κι έπονται οι έχοντες Παιδαγωγική Κατάρτιση
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:59:35 »

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #382 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 01:36:30 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα και συγχαρητήρια σε αυτούς που διορίζονται.

Είμαι κι εγώ στους επιτυχόντες - βαθμός 75,74 - αλλά δυστυχώς δεν διορίζομαι λόγω των πολλών επιτυχόντων με Παιδαγωγική Επάρκεια, εκτός κι αν δηλώσουν κώλυμα καμιά 35ριά άτομα  ;D
Θέλω να ρωτήσω τα εξής:
Πόσα μόρια δίνει αυτός ο βαθμός για τον πίνακα των αναπληρωτών;
Υπάρχει περίπτωση να με πάρουν κατευθείαν αναπληρωτή (όχι ωρομίσθιο), με δεδομένο ότι δεν έχω καθόλου μόρια από παιδαγωγική προϋπηρεσία ή μεταπτυχιακά παρά μόνο το βασικό πτυχίο;
Σημειώνω ότι ενδιαφέρομαι για την επόμενη χρονιά, μιας και για τη φετινη δεν έκανα αίτηση για αναπληρωτής γιατί δε θεωρούσα ότι είχα ελπίδες χωρίς τα μόρια από ΑΣΕΠ, τα αποτελέσματα του οποίου βγήκαν αρκετά αργότερα από την περίοδο των αιτήσεων των αναπληρωτών...

Για αναπληρωτής δύσκολο χωρίς παιδαγωγική επάρκεια. Για διορισμό δεν είναι και τόσο απίθανο, αν σκεφτείς ότι μπορεί οι οριστικοί πίνακες να αλλάξουν καθώς και ότι ορισμένοι μπορεί να διοριστούν μέσω προυπηρεσίας ή 24μήνου.

Αποσυνδεδεμένος vasvas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #383 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:35:20 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έκανα μια αναζήτηση στο φόρουμ και διαπίστωσα τη μαύρη πραγματικότητα που υπάρχει για τον κλάδο μας. Ήξερα ότι όσο πάει και χειροτερεύει αλλά δεν ήξερα ότι από δω και μπρος υπάρχουν μηδέν πιθανότητες να διοριστεί κανείς χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση.
Αν δεν κάτσει από ΑΣΕΠ δε με βλέπω να ξαναασχολούμαι να γίνω καθηγητής.
Θα πρέπει να είμαι πολύ κ..φαρδος για να συμβεί κάτι τέτοιο βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #384 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 06:07:46 μμ »
Eνημερώθηκα σήμερα από ΥΠΕΠΘ ότι τα άτομα τα οποία είχαν επάρκεια και διορίζονταν (ΠΕ19) αλλά με "περίεργες" ημερομηνίες γέννησης ότι έγινε έλεγχος για τις επάρκειες τους οι οποίες ήταν ανύπαρκτες (λογικό), δηλαδή είχαν δηλώσει επάρκεια χωρίς να έχουν. Οπότε οι επόμενοι σίγουρα 6 αν θυμάμαι καλά χωρίς επάρκεια να προετοιμάζονται...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #385 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 06:24:40 μμ »
Υπάρχει πάντα και η πιθανότητα να γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί του χρόνου, οπότε όσοι είναι "κοντά" στους διοριστέους ας έχουν το νου τους. (από ότι ξέρω δεν σε παίρνει και κανείς τηλέφωνο να σου πει ότι διορίζεσαι!)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #386 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 06:52:05 μμ »
Υπάρχει πάντα και η πιθανότητα να γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί του χρόνου, οπότε όσοι είναι "κοντά" στους διοριστέους ας έχουν το νου τους. (από ότι ξέρω δεν σε παίρνει και κανείς τηλέφωνο να σου πει ότι διορίζεσαι!)

Συμπληρωματικοί διορισμοί θα γίνουν μόνο για τους ΠΕ20 αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός διοριστέων του ΑΣΕΠ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #387 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 10:46:02 πμ »
Τηλεφώνησα σήμερα στο ΑΣΕΠ και στο Υπουργείο Παιδείας για να ρωτήσω αν με την εξαίρεση που ζήτησε το υπουργείο θα μπορεί και το ΑΣΕΠ να προχωρήσει στην έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων των εκπαιδευτικών.

Από το ΑΣΕΠ δήλωσαν ότι δε γνωρίζουν τίποτα για την εξαίρεση του υπουργείου οπότε δεν μπορούν να απαντήσουν.

Από το Υπουργείο μου είπαν ότι το ΑΣΕΠ δε συμπεριλαμβάνεται στην εξαίρεση που ζητήθηκε άρα δεν μπορεί να τους προμηθεύσει με τις τελικές λίστες. Οπότε για τους κλάδους της πληροφορικής οι διορισμοί θα γίνουν μετά τις εκλογές.

(Κρίμα... Μας έκαψε το ΑΣΕΠ φέτος με τις καθυστερήσεις του!!)

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #388 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 11:40:14 πμ »
Όχι τίποτα άλλο, αλλά εμείς οι ωρομίσθιοι θα πάμε στα ολοήμερα τελευταίοι και θα έχουν διαλέξει ώρες οι άλλες ειδικότητες κι εμείς θα πάρουμε τις μεινεσμένες!

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #389 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 12:24:59 μμ »
το ΑΣΕΠ δε συμπεριλαμβάνεται στην εξαίρεση

Δηλαδή το Υπουργείο δε ζήτησε να περιλαμβάνεται και το ΑΣΕΠ στην εξαίρεση. Είναι προφανές ότι δεν τους ενδιαφέρει πότε θα καλέσουν καθηγητές πληροφορικής στα σχολεία, οπότε άδικα ασχολούμαστε.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #390 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 04:57:52 μμ »
Υπάρχει πάντα και η πιθανότητα να γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί του χρόνου, οπότε όσοι είναι "κοντά" στους διοριστέους ας έχουν το νου τους. (από ότι ξέρω δεν σε παίρνει και κανείς τηλέφωνο να σου πει ότι διορίζεσαι!)

Συμπληρωματικοί διορισμοί θα γίνουν μόνο για τους ΠΕ20 αφού δεν συμπληρώθηκε ο αριθμός διοριστέων του ΑΣΕΠ

Συμπληρωματικοί λέγονται οι διορισμοί που γίνονται μέσα στη διετία πέρα από τις ανάγκες που είχε προβλέψει αρχικά το ΥΠΕΠΘ. Π.χ. σε εμάς είχε εκτιμήσει ότι θα πάρει συνολικά 200 στη διετία και ξαφνικά μπορεί να ανακαλύψει ότι έχει άλλα 10 κενά (ευσεβείς πόθοι). Για να τα καλύψει πρέεπι ν κάνει 10 συμπληρωματικούς διορισμούς τηρώντας τα ποσοστά (40% ΠΕ20, 60% ΠΕ19 και σε αυτούς 40% ενιαίο και 60% από ΑΣΕΠ). Έχω φίλους που διορίστηκαν έτσι και ΠΕ20 παλαιότερα, αλλά και από άλλο κλάδο (οικονομολόγους) πρόπερσυ.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #391 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 05:00:34 μμ »
Ναι, δε βλέπεις πώς "σκοτώνονται" να διορίσουν τους φετινούς 100, θα διορίσουν κι άλλους. :P
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2009, 05:02:43 μμ από flair »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 746
Σύνολο: 760

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.