*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ19 αποτελέσματα  (Αναγνώστηκε 114300 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katia1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #434 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 12:49:12 μμ »
Παράθεση
Μόλις επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπε ο προιστάμενος ο οποίος βλέπει τα οριστικά των ΠΕ 19 (2131319412) ότι θα εισηγηθεί να μην ισχύσει η τροπολογία πάνω στα οριστικά αποτελέσματα εφόσον δεν υπήρχε μέσα στην προκήρυξη, αλλά μου είπε ότι δεν ξέρει τι τελικά θα γίνει      

Ποιό είναι το όνομα του προιστάμενου με τον οποίο μίλησες; Παίρνω και εγώ τηλ. και δεν απαντά. Πού θα εισηγηθεί; Έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις; έχουν διαμορφωθεί τα οριστικά; Έμαθες κάτι περισσότερο;

Η δική μου άποψη είναι ότι δεν πρέπει να τίθεται καν θέμα αναγνώρισεις της Π.Ε. του ΠΑ.ΠΕΙ. στην 3Π/2008 η οποία αναφέρει ρητά ποιά είναι τα πτυχία για τα οποία ισχύει η Π.Ε. Μήπως δεν πρέπει να ρωτάμε αλλά να το θεωρούμε δεδομένο;

Δεν γνωρίζω το όνομα του προισταμένου. Επίσης, δεν ρώτησα σε τι φάση είναι τα οριστικά αποτελέσματα, π.χ. αν έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις κτλ. Το μόνο που ρώτησα είναι αν η τροπολογία υπάρχει περίπτωση να ισχύσει στην έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων. Μου απάντησε ότι κάτι τέτοιο δεν θα πρέπει να γίνει και ότι θα εισηγηθεί ο ίδιος να μην γίνει. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου είπε που θα εισηγηθεί. Τέλος πάντων, δεν θέλω να αγχώνω τους συναδέλφους, οπότε καλύτερα ας αφήσουμε εδώ το θέμα, γιατί πραγματικά δεν ξέρω να σας πω κάτι άλλο.

Υ.Γ.: Το τηλέφωνο αυτό μου το είχαν δώσει από το 2131319402 και μου είπαν ότι είναι ο αρμόδιος για τα αποτελέσματα των ΠΕ 19.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:49:54 »

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #435 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 01:03:13 μμ »
Μόλις επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπε ο προιστάμενος ο οποίος βλέπει τα οριστικά των ΠΕ 19 (2131319412) ότι θα εισηγηθεί να μην ισχύσει η τροπολογία πάνω στα οριστικά αποτελέσματα εφόσον δεν υπήρχε μέσα στην προκήρυξη, αλλά μου είπε ότι δεν ξέρει τι τελικά θα γίνει  ???  ???  ???

Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ... :(  :(  :(

Είμαι ένας εκ των 72 με Ασεπ αλλα χωρις παιδαγωγική κατάρτιση.
Όταν κάναμε αίτηση για τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ υπήρχε ένα "μαγικό κουτάκι" που έλεγε παιδαγωγική κατάρτιση.
Αυτό είτε ήσουν απόφοιτος ΔΨΠΤ (ή όπως το λένε) είτε άλλου τμήματος, αν δεν είχες πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ, καθηγητικής σχολής, σεμιναρίου, μεταπτυχιακου σε σχολες τις Αγωγής, διδακτορικο σε σχολες της Αγωγης ή τριδακτορικο στο Pupil Management δεν έχει τικαριστεί.

Μεταβολές στις αιτήσεις δεν γίνονται αποδεκτές για οποιονδήποτε λόγο μετα τις 11 Νοέμβρη 2008 συνεπώς προς τί το άγχος?
Ακόμα και αναδρομικά να ισχύσει το παραπάνω ΦΕΚ (πραγμα κατα την γνώμη μου εξαιρετικά απίθανο) πρέπει να είχε κάποιος τρομακτικό internal information ότι θα αναγνωριστεί η σχολή και να κατάφερε να το περάσει και στην αίτηση...




Παραθεση απο ΦΕΚ 516/8/10/2008 για τον διορισμό του ΑΣΕΠ
σελ 14609

1. Διευκρινίζεται ότι οι υποψήφιοι των κλάδων ΠΕ 09, ΠΕ 10, ΠΕ 13, ΠΕ19 και ΠΕ20 που είναι κάτοχοι πτυχίου
Α.Σ.Π.ΑΙ.Τ.Ε. (πρώην ΠΑ.ΤΕ.Σ./ΣΕ.ΛΕ.ΤΕ.) ή ενός από τα ισοδύναμα προς αυτό πτυχία που αναφέρονται στην
παρ. ΙΙΙ του παρόντος κεφαλαίου, προηγούνται στους πίνακες κατάταξης και διοριστέων.


Παραθεση απο ΦΕΚ 516/8/10/2008 για τον διορισμό του ΑΣΕΠ
σελ 14609

Οι υποψήφιοι πρέπει να κατέχουν τους απαιτούμενους τίτλους και προσόντα μέχρι και την τελευταία ημέρα
της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων συμμετοχής. Τα σχετικά αποδεικτικά, τα οποία υποβάλλονται με την
αίτηση συμμετοχής, να είναι απαραιτήτως επικυρωμένα, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο τέλος του παρόντος
Παραρτήματος.

ΙΙΙ. ΠΤΥΧΙΑ ΙΣΟΔΥΝΑΜΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗΣ Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. (πρώην ΠΑ.ΤΕ.Σ./ΣΕ.ΛΕ.ΤΕ.)
Οι κάτοχοι των κατωτέρω πτυχίων απαλλάσσονται της υποχρεώσεως υποβολής του πτυχίου της Α.Σ.Π.ΑΙ.
Τ.Ε. (πρώην ΠΑ.ΤΕ.Σ./ΣΕ.ΛΕ.ΤΕ.).
Α. Των Τμημάτων ΑΕΙ
α. Παιδαγωγικού Νηπιαγωγών
β. Δημοτικής Εκπαιδεύσεως
γ. Επιστημών της Αγωγής ή Επιστημών Αγωγής Προδημοτικής Εκπαίδευσης ή Επιστημών της Αγωγής Δημοτι−
κής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου της Κύπρου.
δ. Φιλοσοφίας Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας
ε. Φιλοσοφίας και Κοινωνικών Σπουδών
Β. Σχολής Νηπιαγωγών
Γ. Παιδαγωγικής Ακαδημίας
Δ. Διδακτορικού διπλώματος ή μεταπτυχιακού τίτλου στις επιστήμες της αγωγής και
Ε. Καθηγητικών Σχολών. Δηλαδή:
α. Φιλολογίας
β. Θεολογίας
γ. Μαθηματικών
δ. Φυσικών
ε. Γαλλικής Γλώσσας
στ. Αγγλικής Γλώσσας
ζ. Γερμανικής Γλώσσας
η. Καλλιτεχνικών Μαθημάτων
θ. Φυσικής Αγωγής
ι. Οικιακής Οικονομίας
ια. Μουσικής
ιβ. Θεατρικών Σπουδών
ιγ. Μεθοδολογίας Ιστορίας και Θεωρίας της Επιστήμης
ιδ. Ιταλικής Γλώσσας
ΣΤ. Της Ανώτερης Σχολής Εκπαιδευτικών Τεχνολόγων Μηχανικών (Α.Σ.Ε.Τ.Ε.Μ.) της ΣΕ.ΛΕ.ΤΕ.


Όσο και να συνεδριάζουν και να συσκέπτονται ο διαγωνισμός δεν αλλάζει.
Τώρα η δημιουργία κλίματος για να γίνει δεκτό κάτι το οποίο είναι αναφανδόν παράνομο, τι να σου πω...

Αποσυνδεδεμένος katia1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #436 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 01:11:17 μμ »
aktorion έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ είμαι μέσα στους 72 χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση. Θεωρώ αυτονόητο το γεγονός ότι η τροπολογία δεν μπορεί να επηρεάσει αναδρομικά την προκήρυξη. Απλά μετά από ερωτήσεις συναδέλφων στο forum πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ να το επιβεβαιώσω. Η απάντηση που πήρα δεν ήταν σαφής και για το λόγο αυτό θεώρησα σκόπιμο να σας ενημερώσω. Ζητώ συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα.

Αποσυνδεδεμένος agatha14

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #437 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 01:22:06 μμ »
aktorion έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ είμαι μέσα στους 72 χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση. Θεωρώ αυτονόητο το γεγονός ότι η τροπολογία δεν μπορεί να επηρεάσει αναδρομικά την προκήρυξη. Απλά μετά από ερωτήσεις συναδέλφων στο forum πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ να το επιβεβαιώσω. Η απάντηση που πήρα δεν ήταν σαφής και για το λόγο αυτό θεώρησα σκόπιμο να σας ενημερώσω. Ζητώ συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα.

Κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω πως δεν τίθεται θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:49:54 »

Αποσυνδεδεμένος sophi_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #438 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 01:27:52 μμ »
aktorion έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ είμαι μέσα στους 72 χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση. Θεωρώ αυτονόητο το γεγονός ότι η τροπολογία δεν μπορεί να επηρεάσει αναδρομικά την προκήρυξη. Απλά μετά από ερωτήσεις συναδέλφων στο forum πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ να το επιβεβαιώσω. Η απάντηση που πήρα δεν ήταν σαφής και για το λόγο αυτό θεώρησα σκόπιμο να σας ενημερώσω. Ζητώ συγνώμη για την όποια αναστάτωση προκάλεσα.

Κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω πως δεν τίθεται θέμα.

Μια από τα ίδια και εγώ. Περιμένω με αγωνία τα οριστικά! Πιστεύω και εγώ προς η προκύρυξη είναι ξεκάθαρη.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #439 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 02:27:24 μμ »
Γιατί δε στέλνετε το ερώτημα αυτό στην Τσαπανίδου; Μιας που θα ασχοληθεί με τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ, ας διευκρινήσουν και αυτή την απορία για να είστε σίγουροι 100%

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #440 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 03:10:38 μμ »
Γιατί δε στέλνετε το ερώτημα αυτό στην Τσαπανίδου; Μιας που θα ασχοληθεί με τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ, ας διευκρινήσουν και αυτή την απορία για να είστε σίγουροι 100%

Παιδιά λέω να κάνουμε δικό μας σύλλογο και να βάλουμε εκπρόσωπο την Τσαπανίδου! :P

Μου είπε κάποιος ότι στη σημερινή εκπομπή της Τσαπανίδου στη ΝΕΤ βγήκε η γ.γ. του ΥΠΕΠΘ και είπε πως μέχρι την Τρίτη θα έχουν βγει κάποια αποτελέσματα ΑΣΕΠ. Επειδή δεν τη θεωρώ και πολύ αξιόπιστη την πληροφορία, μήπως μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ή να διορθώσει;

Παρεμπιπτόντως, τα οριστικά των ΠΕ19 λογικά έχουν προκύψει, αν λάβουμε υπόψη τον χρόνο που χρειάζονταν για τις άλλες ειδικότητες. Απλώς νομίζω δεν τα ανακοινώνουν λόγω εκλογών και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #441 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 03:34:43 μμ »

Παιδιά λέω να κάνουμε δικό μας σύλλογο και να βάλουμε εκπρόσωπο την Τσαπανίδου! :P

Εγώ πάντως είμαι μέσα!!!   :) :) :) :) :)
Με έκανες και γέλασα!

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #442 στις: Σεπτέμβριος 16, 2009, 11:49:21 μμ »
Λοιπόν μάγκες τα πράγματα είναι οριακά..το πρόγραμμα του ΠΑΣΟΚ λέει ξεκάθαρα ότι θα εφαρμόσει το ενιαίο μισθολόγιο (όπως και η ΝΔ) οπότε από 1.1.2010 300 ευρουλάκια λιγότερα. Κατά συνέπεια πρέπει οπωσδήποτε να βγουν αποτελέσματα ΑΣΕΠ και φεκ διορισμου μέσα στο 2009. Για να γίνει αυτό θα πρέπει ή να πιέσουμε για άμεσα αποτελέσματα ΑΣΕΠ ή worst case αυτοδυναμία ΠΑΣΟΚ. Τις τεχνικές τις θεωρώ "χαμένες" από χέρι αφού δεν έχουν κάν αποτελέσματα. Τα επιχειρήματά μας είναι πολλά και συνοψίζονται στα εξής:
1. Η Πληροφορική είναι μάθημα Πανελληνίων και δεν είναι δυνατόν να έχει τέτοια αντιμετώπιση από ΑΣΕΠ (σ.σ να βαθμολογείται τελευταία) ενώ άλλες "μη πανελλήνιες" ειδικότητες να έχουν βγει πριν από μας.
2. Η Πληροφορική είναι και στα Ολοήμερα οπότε ισχύουν πάλι τα παραπάνω για την αντιμετώπιση.
3. Το οτι δεν είχαν διορθωτές είναι αστείο επιχείρημα
Ερωτήματα που πρέπει να τεθούν:
1. Αν δε γίνεται να εξαιρεθουν τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ να μας πουν ακριβές χρονοδιάγραμμα δημοσίευσης αποτελεσμάτων.
2. Να μειωθούν οι μέρες ενστάσεων στις ελάχιστες δυνατές (15 είναι πολλές..να κόψουν το κώλο τους)
3. Αν λέω Αν δεν έχουμε αυτοδυναμία τί προβλέπεται?
4. Τα αποτελέσματα θα βγουν όταν ορκιστεί νέα κυβέρνηση δηλαδή κατά τις 14 οκτώβρη?
Γενικά το νόημα είναι να μας πουν ακριβώς τί 8α γίνει σε κάθε περίπτωση!

..από τα παραπάνω καταλαβαίνετε τί πρέπει να ψηφίσετε για το ίδιο σας το καλό και με τα 2 χέρια....άντε γιατί οι τύποι μια με τις πρόωρες μια με την ντροπολογία μια με την οικονομία πρέπει να πάρουν 20% και πολύ τους είναι...
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #443 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:01:01 πμ »
Παράθεση
Μια από τα ίδια και εγώ. Περιμένω με αγωνία τα οριστικά! Πιστεύω και εγώ προς η προκύρυξη είναι ξεκάθαρη.
Η προκήρυξη είναι ξεκάθαρη δεν χρειάζεται να ρωτάμε έξυπνα πράγματα και να δίνουμε λαβή στο να μην μας παίρνουν στα σοβαρά..έλεος. Αφήστε το ΑΣΕΠ να κάνει τη δουλειά του να τελειώνουμεεεεεε  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:29:28 πμ από Mixanikos_HY »
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #444 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:02:35 πμ »
Λοιπόν μάγκες τα πράγματα είναι οριακά..το πρόγραμμα του ΠΑΣΟΚ λέει ξεκάθαρα ότι θα εφαρμόσει το ενιαίο μισθολόγιο (όπως και η ΝΔ) οπότε από 1.1.2010 300 ευρουλάκια λιγότερα. Κατά συνέπεια πρέπει οπωσδήποτε να βγουν αποτελέσματα ΑΣΕΠ και φεκ διορισμου μέσα στο 2009.

Αν το προλάβουμε για φέτος το ΦΕΚ διορισμού θα είναι κοινό για όλους τους επιτυχόντες των ΠΕ19 (και για τους 72) ή θα προλάβουν 36 να διοριστούν φέτος (μέσα στο 2009) με το παλιό μισθολόγιο και οι υπόλοιποι 36 που θα διοριστούν του χρόνου θα έχουν το νέο μισθολογίο?

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #445 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:06:45 πμ »
Παράθεση
Αν το προλάβουμε για φέτος το ΦΕΚ διορισμού θα είναι κοινό για όλους τους επιτυχόντες των ΠΕ19 (και για τους 72) ή θα προλάβουν 36 να διοριστούν φέτος (μέσα στο 2009) με το παλιό μισθολόγιο και οι υπόλοιποι 36 που θα διοριστούν του χρόνου θα έχουν το νέο μισθολογίο?
36 παλιο 36 νέο...αν και σε περίπτωση μη αυτοδυναμίας παίζει ισχυρά το 72 νέο...και με τα 2 χέρια λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε  ;)
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #446 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:11:36 πμ »

Η προκήρυξη είναι ξεκάθαρη δεν χρειάζεται να ρωτάμε ηλίθια πράγματα και να δίνουμε λαβή στο να μην μας παίρνουν στα σοβαρά..έλεος.

Το forum έχει δημιουργηθεί για να λύνει κάθε είδους απορία...Θα σε παρακαλούσα να μην προσβάλλεις τα μέλη του pde...
Ευχαριστώ...

Παράθεση
Αφήστε το ΑΣΕΠ να κάνει τη δουλειά του να τελειώνουμεεεεεε


Το ΑΣΕΠ έχει ξεχάσει ποια είναι η δουλειά του, γιατί αν την ήξερε θα την είχε κάνει από το καλοκαίρι και δε θα φτάναμε στο σημείο να στέλνουμε επιστολές και να παρακαλάμε για τα αυτονόητα!

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ19 αποτελέσματα
« Απάντηση #447 στις: Σεπτέμβριος 17, 2009, 12:28:49 πμ »
Παράθεση
Θα σε παρακαλούσα να μην προσβάλλεις τα μέλη του pde...
κι εγώ θα σε παρακαλούσα να μη γενικεύεις και κατά συνέπεια να φαλκιδεύεις τα λεγόμενά μου..αν προσέβαλλα που θεωρώ ότι δεν το έκανα είναι (αν κάποιος προσβάλλεται είναι πρωτίστως η κοινή λογική και η νοημοσύνη μου κατά δεύτερο λόγο) είναι ένα συγκεκριμένο μέλος του pde..σε κάθε περίπτωση αντικαθιστώ την λέξη ηλίθια με τη λέξη έξυπνη...οκ μις? :o
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.