*

Ψηφοφορία

ΠΕ06 Αγγλικοί πως πήγατε στον ΑΣΕΠ?

Διοριστέος/α
11 (18.6%)
Επιτυχών/ούσα
33 (55.9%)
Αποτυχών/ούσα
12 (20.3%)
Μη συμμετέχων/ουσα
3 (5.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 59

Η ψηφοφορία έληξε: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:50:23 μμ

Αποστολέας Θέμα: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 8529 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« στις: Ιούλιος 11, 2009, 02:50:23 μμ »
Πως τα πηγατε στον ΑΣΕΠ ? εγω επιτυχουσα για 4η ή 5η φορα δεν θυμαμαι απο τις πολλες φορες που εχω δωσει...αλλα μη διοριστεα...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:07 »

Αποσυνδεδεμένος KikiG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 11, 2009, 02:56:40 μμ »
Κι εγώ μια από τα ίδια: επιτυχούσα αλλά όχι διοριστέα  :( Εγώ είμαι ΠΕ07 και ήταν η πρώτη φορά που έδωσα. Δυστυχώς βρέθηκα καμμιά 50αριά θέσεις πιο κάτω. Τι να πω; Έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια! Πάντως συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους συναδέλφους όλων των ειδικοτήτων   :)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 11, 2009, 05:02:20 μμ »
αποτυχουσα λογω γνωστικου >:( αν και την δευτερη μερα εγραψα παρα πολυ καλα. αλλα τι να το κανεις ουτε καμια μοριακια δεν παιρνω για ωρομισθια.
ηταν η δευτερη φορα. θα δινω καθε φορα αλλα πλεον πολυ χαλαρα (με την λογικη "και αν σου κατσει?"). σχεδιαζω πλεον την ζωη μου χωρις τον παραγοντα ασεπ, προυπηρεσια κτλπ.


συγχαρητηρια πολλα παντως σε οσους τα καταφεραν!

Αποσυνδεδεμένος adioristi78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 11, 2009, 05:35:35 μμ »
Για 3η φορά επιτυχούσα μη διοριστέα. Έχασα το διορισμό για 5 μόρια. Πρέπει να ομολογήσω παντως ότι αν και έκανα φροντιστήριο πήγα χειρότερα από τις προηγούμενες φορές.....Τί να πω.... Έχω 26,485 μόρια στον Ενιαίο Πινακα κ θα περιμένω να δω μήπως με φωνάξουν πουθενά για ωρομίσθια.. Με έχει πάρει αρκετά από κάτω, κ η σκέψη ότι πρέπει να ξαναπεράσω από αυτή διαδικασία με εξουθενώνει από τώρα. Δέν ξέρω αν θα πρέπει να ξαναπάω φροντιστήριο κ δεν ξέρω τί άλλο πρέπει να διαβάσω για να διοριστώ....Τα Παιδαγωγικά φέτος ήταν αρκετα εξειδικευμένα κ έχω την εντύπωση ότι πρέπει να βρούμε κάποια βιβλία που να βοηθάνε πραγματικά κ να μην είναι μόνο για την αρπαχτή του όποιου φροντιστηρίου αποφασίζει να βγάλει φράγκα από το άγχος μας!!!Έχει κάποιος συνάδελφος υπόψην κάποιο καλό βιβλίο για Παιδαγωγικά;;;; Του πανεπιστημίου (τα 4 λευκα βιβλία του Δανασσή-Αφεντάκη θεωρούνται ήδη απαρχαιωμένα....) Για Ειδική του Harmer είναι καλό αλλά μήπως υπάρχει κ κάποιο άλλο;;;;;;; Άντε, εν αναμονή του επόμενου ΑΣΕΠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:07 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 11, 2009, 06:17:01 μμ »
κι εγω 2η φορά έδινα, επιτυχούσα, μη διοριστέα αλλά με πολυ καλή σειρά. αρκετα ευχαριστημένη..αναμένω πίνακα αναπληρωτών να δω τη θέση μου. Ελπίζω πως θα φύγω για αναπλήρωση, έχω πάνω απο 33 μόρια. Τι να πω? Εκτος και αν δεν πάρουν αναπληρωτές φέτος.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 11, 2009, 08:16:22 μμ »
Κι εγώ επιτυχών, συνολικά βγάζω 23-24 μόρια... Βέβαια οχι διοριστέος... Μάλλον "άχρηστος" κατά τις μόνιμες χοντροκόλες του ΑΣΕΠ... :P
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 12, 2009, 12:52:33 μμ »
Για 3η φορά επιτυχούσα μη διοριστέα. Έχασα το διορισμό για 5 μόρια. Πρέπει να ομολογήσω παντως ότι αν και έκανα φροντιστήριο πήγα χειρότερα από τις προηγούμενες φορές.....Τί να πω.... Έχω 26,485 μόρια στον Ενιαίο Πινακα κ θα περιμένω να δω μήπως με φωνάξουν πουθενά για ωρομίσθια.. Με έχει πάρει αρκετά από κάτω, κ η σκέψη ότι πρέπει να ξαναπεράσω από αυτή διαδικασία με εξουθενώνει από τώρα. Δέν ξέρω αν θα πρέπει να ξαναπάω φροντιστήριο κ δεν ξέρω τί άλλο πρέπει να διαβάσω για να διοριστώ....Τα Παιδαγωγικά φέτος ήταν αρκετα εξειδικευμένα κ έχω την εντύπωση ότι πρέπει να βρούμε κάποια βιβλία που να βοηθάνε πραγματικά κ να μην είναι μόνο για την αρπαχτή του όποιου φροντιστηρίου αποφασίζει να βγάλει φράγκα από το άγχος μας!!!Έχει κάποιος συνάδελφος υπόψην κάποιο καλό βιβλίο για Παιδαγωγικά;;;; Του πανεπιστημίου (τα 4 λευκα βιβλία του Δανασσή-Αφεντάκη θεωρούνται ήδη απαρχαιωμένα....) Για Ειδική του Harmer είναι καλό αλλά μήπως υπάρχει κ κάποιο άλλο;;;;;;; Άντε, εν αναμονή του επόμενου ΑΣΕΠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συναδέλφισα δες στο Θεμα 'αποτελέσματα 3π πότε;' σελ 32 για βιβλιογραφία για τα παιδαγωγικά
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος adioristi78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 12, 2009, 04:42:36 μμ »
Για 3η φορά επιτυχούσα μη διοριστέα. Έχασα το διορισμό για 5 μόρια. Πρέπει να ομολογήσω παντως ότι αν και έκανα φροντιστήριο πήγα χειρότερα από τις προηγούμενες φορές.....Τί να πω.... Έχω 26,485 μόρια στον Ενιαίο Πινακα κ θα περιμένω να δω μήπως με φωνάξουν πουθενά για ωρομίσθια.. Με έχει πάρει αρκετά από κάτω, κ η σκέψη ότι πρέπει να ξαναπεράσω από αυτή διαδικασία με εξουθενώνει από τώρα. Δέν ξέρω αν θα πρέπει να ξαναπάω φροντιστήριο κ δεν ξέρω τί άλλο πρέπει να διαβάσω για να διοριστώ....Τα Παιδαγωγικά φέτος ήταν αρκετα εξειδικευμένα κ έχω την εντύπωση ότι πρέπει να βρούμε κάποια βιβλία που να βοηθάνε πραγματικά κ να μην είναι μόνο για την αρπαχτή του όποιου φροντιστηρίου αποφασίζει να βγάλει φράγκα από το άγχος μας!!!Έχει κάποιος συνάδελφος υπόψην κάποιο καλό βιβλίο για Παιδαγωγικά;;;; Του πανεπιστημίου (τα 4 λευκα βιβλία του Δανασσή-Αφεντάκη θεωρούνται ήδη απαρχαιωμένα....) Για Ειδική του Harmer είναι καλό αλλά μήπως υπάρχει κ κάποιο άλλο;;;;;;; Άντε, εν αναμονή του επόμενου ΑΣΕΠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συναδέλφισα δες στο Θεμα 'αποτελέσματα 3π πότε;' σελ 32 για βιβλιογραφία για τα παιδαγωγικά
Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!

Αποσυνδεδεμένος lizzie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 13, 2009, 11:49:12 πμ »
Κλημερα σας.καινουρια ειμαι εδω και...καμμενη!τριτη φορα εδωσα και απετυχα..54,32!μ'εφαγαν τα παιδαγωγικα..κι οσο σκεφτομαι οτι στο πρωτο ασεπ εγραψα παιδαγωγικα καπου στο...90 τρελαινομαι.τις δυο προηγουμενες φορες ημουν επιτυχουσα μη διοριστεα.τωρα απλα αποτυχουσα...μ'εχει παρει πολυ απο κατω....
εχω συνολο 17,56 μορια..τωρα περιμενω να μπουν και τα λιγοστα μοριακια της φετεινης χρονιας που δουλευα σε 2 δημοτικα καθως και τα μορια μου απο τα τεε του οαεδ που δουλευα επι 2 χρονια.(ελπιζω να μη φαω βρισιμο,σας ορκιζομαι σ'ο,τι εχω ιερο δεν ειχα κανενα μεσο..απλα ενα μεταπτυχιακο και αρκετη προυπηρεσια σε κεντρα εκπαιδευσης ενηλικων..ισως μετρησανε κι αυτο και με πηρανε).αν και δουλευα πανω απο 10 ωρες τη βδομαδα στα τεε θα αναγνωριστουν μονο οι 11 νομιζω?
αντε παλι ωρομισθια,αντε παλι ασεπ...και τα χρονια περνουν....
ειδα για μια διδακτικη του Harmer,θα ψαξω να το βρω.
δεν μπορω να βρω το θεμα "αποτελεσματα 3π ποτε;" για να δω ποια παιδαγωγικα προτεινετε.μπορει καποιος-α σας παρακαλω να μου γραψει ποια παιδαγωγικα προτεινονται στο θεμα αυτο?σας ευχαριστω και συγχαρητηρια στους διοριστεους αλλα και στους επιτυχοντες

Αποσυνδεδεμένος giannisss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 13, 2009, 11:51:47 πμ »
egw edwsa prwth fora,eimai dioristeos.an den ta kataferna pantws,de nomizw na ksanaprospathousa.piesthka poly kai ksanathumithika ta xronia pou diabaza san trelos!

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 13, 2009, 12:04:20 μμ »
αποτυχουσα λογω γνωστικου >:( αν και την δευτερη μερα εγραψα παρα πολυ καλα. αλλα τι να το κανεις ουτε καμια μοριακια δεν παιρνω για ωρομισθια.
ηταν η δευτερη φορα. θα δινω καθε φορα αλλα πλεον πολυ χαλαρα (με την λογικη "και αν σου κατσει?"). σχεδιαζω πλεον την ζωη μου χωρις τον παραγοντα ασεπ, προυπηρεσια κτλπ.


συγχαρητηρια πολλα παντως σε οσους τα καταφεραν!
Evi06 κι εγώ μια από τα ίδια!! Έδινα δεύτερη φορά φέτος.Την πρωτη ήμουν επιτυχούσα και τώρα με έκαψε το γνωστικό. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι έχω μαζέψει μερικά μόρια από τα σχολεία ώστε να απότελούν σίγουρη την ωρομισθία. Αυτό όμως που με στενοχωρεί πιο πολύ από όλα ειναι η έκφραση του προσώπου όσων με ρωτάνε πώς τα πηγα και η έκπληξη τους τύπου ''μα καλά, πώς και δεν πέρασες?'' Φέτος είχα διαβάσει μάλιστα αλλά την επόμενη φορά θα πάω πραγματικά σαν τουρίστας..

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 13, 2009, 12:06:32 μμ »
Κλημερα σας.καινουρια ειμαι εδω και...καμμενη!τριτη φορα εδωσα και απετυχα..54,32!μ'εφαγαν τα παιδαγωγικα..κι οσο σκεφτομαι οτι στο πρωτο ασεπ εγραψα παιδαγωγικα καπου στο...90 τρελαινομαι.τις δυο προηγουμενες φορες ημουν επιτυχουσα μη διοριστεα.τωρα απλα αποτυχουσα...μ'εχει παρει πολυ απο κατω....
εχω συνολο 17,56 μορια..τωρα περιμενω να μπουν και τα λιγοστα μοριακια της φετεινης χρονιας που δουλευα σε 2 δημοτικα καθως και τα μορια μου απο τα τεε του οαεδ που δουλευα επι 2 χρονια.(ελπιζω να μη φαω βρισιμο,σας ορκιζομαι σ'ο,τι εχω ιερο δεν ειχα κανενα μεσο..απλα ενα μεταπτυχιακο και αρκετη προυπηρεσια σε κεντρα εκπαιδευσης ενηλικων..ισως μετρησανε κι αυτο και με πηρανε).αν και δουλευα πανω απο 10 ωρες τη βδομαδα στα τεε θα αναγνωριστουν μονο οι 11 νομιζω?
αντε παλι ωρομισθια,αντε παλι ασεπ...και τα χρονια περνουν....
ειδα για μια διδακτικη του Harmer,θα ψαξω να το βρω.
δεν μπορω να βρω το θεμα "αποτελεσματα 3π ποτε;" για να δω ποια παιδαγωγικα προτεινετε.μπορει καποιος-α σας παρακαλω να μου γραψει ποια παιδαγωγικα προτεινονται στο θεμα αυτο?σας ευχαριστω και συγχαρητηρια στους διοριστεους αλλα και στους επιτυχοντες
Forum
Διαγωνισμοί ΑΣΕΠ
Κλαδος ΠΕ06 Αγγλικης Γλώσσας
Αποτελεσματα 3Π/2008;ΠΕ06
σελ 32
Δλδ ένα δυο θέματα πάνω ή κάτω από αυτό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2009, 12:08:05 μμ από Stavroula.V. »
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος lizzie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 13, 2009, 12:36:55 μμ »
s'efxaristw stavroula v.!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: πως πήγατε στον ΑΣΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 13, 2009, 12:39:09 μμ »
αποτυχουσα λογω γνωστικου >:( αν και την δευτερη μερα εγραψα παρα πολυ καλα. αλλα τι να το κανεις ουτε καμια μοριακια δεν παιρνω για ωρομισθια.
ηταν η δευτερη φορα. θα δινω καθε φορα αλλα πλεον πολυ χαλαρα (με την λογικη "και αν σου κατσει?"). σχεδιαζω πλεον την ζωη μου χωρις τον παραγοντα ασεπ, προυπηρεσια κτλπ.


συγχαρητηρια πολλα παντως σε οσους τα καταφεραν!
Evi06 κι εγώ μια από τα ίδια!! Έδινα δεύτερη φορά φέτος.Την πρωτη ήμουν επιτυχούσα και τώρα με έκαψε το γνωστικό. Η μόνη μου παρηγοριά είναι ότι έχω μαζέψει μερικά μόρια από τα σχολεία ώστε να απότελούν σίγουρη την ωρομισθία. Αυτό όμως που με στενοχωρεί πιο πολύ από όλα ειναι η έκφραση του προσώπου όσων με ρωτάνε πώς τα πηγα και η έκπληξη τους τύπου ''μα καλά, πώς και δεν πέρασες?'' Φέτος είχα διαβάσει μάλιστα αλλά την επόμενη φορά θα πάω πραγματικά σαν τουρίστας..


ααα καλα μην ασχολησε με ανθρωπους που δεν εχουν περασει απο την εμπειρια του ασεπ! δεν το καταλαβαινουν. και εν μερη τους καταλαβαινω... οσο ημουν φοιτητρια θεωρουσα οτι οκ μπορει να μην καταφερω να διοριστω μεσω ασεπ αλλα τουλαχιστον στους επιτυχοντες θα ημουν. αλλα η γραμμη των επιτυχοντων και αποτυχοντων ειναι τοσο λεπτη!! ειδικα σε αυτα τα κειμενα του γνωστικου!

καλη συνεχεια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.