*

Αποστολέας Θέμα: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 22738 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« στις: Ιούλιος 13, 2009, 02:46:56 μμ »
Αυτές τις ημέρες ανακοινώνονται σταδιακά απο τον ΑΣΕΠ τα αποτελέσματα των διαγωνισμών των διαφόρων κλάδων των Εκπαιδευτικών.

Έτσι πχ στον κλάδο των Φιλολόγων , διαγωνίσθηκαν 18.680 επέτυχαν 3271 από τους οποίους θα προσληφθούν μόνιμα οι 480 μέσα στα επόμενα 2 σχολικά χρόνια. (Αυτοί αντιπροσωπεύουν θεωρητικά το 60% των προσλαμβανομένων το άλλο 40% είναι από πίνακα αναπληρωτών με
βάση τη σειρά τους που προκύπτει από την προυπηρεσία τους ως αναπληρωτών -ωρομίσθιων - συμμετοχή στη Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη στα Λύκεια (ΠΔΣ) και κάποια μόρια από τυχόν επιτυχία(ες ) σε δύο τελευταίους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ).

Είναι κατανοητό , για ευνομούμενη Πολιτεία και μάλιστα της ΕΕ., να διεξάγει διαγωνισμούς ΑΣΕΠ, για αξιολογικές προσλήψεις Εκπαιδευτικών, να επιβαρύνεται οικονομικά για την διεξαγωγή τους, αλλά :

1) στις ετήσιες προσλήψεις για την Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη( ΠΔΣ ) στά Δημόσια Λύκεια να μη λαμβάνει υπόψη κανένα αξιοκρατικό - αντικειμενικό κριτήριο για την επιλογή των καταλληλότερων εκπαιδευτικών ,όπως:

α) πχ την (τις) επιτυχία(ες) σε διαγωνισμό(ους) ΑΣΕΠ ; ή
β) τη σειρά στον ισχύοντα Πίνακα Αναπληρωτών- Ωρομισθίων όπου μοριοδοτείται η προϋπηρεσία και οι επιτυχίες στους δύο τελευταίους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ ; ή και
γ) το βαθμό πτυχίου , ή τυχόν άλλα πρόσθετα προσόντα όπως πχ. μεταπτυχιακό τίτλο ;

Η ισχύουσα υπουργική απόφαση (4-9-08 για την Οργάνωση και Λειτουργία της Πρόσθετης Διδακτικής Στήριξης στα Λύκεια ) του πρώην υπουργού ΥΠΕΠΘ, κ. Στυλιανίδη, για τις προσλήψεις στην ΠΔΣ, δεν όρίζει κανένα απολύτως κριτήριο στην επιλογή των εκπαιδευτικών για την ΠΔΣ,(εκτός από τους τρίτεκνους )

Έτσι επιτρέπει στον εκάστοτε Προϊστάμενο Εκπαίδευσης ή Γραφείου Εκπ/σης μετά από εισήγηση από τον σχεδιαστή της ΠΔΣ του κάθε Λυκείου ( τον οποίο ορίζει ο ίδιος ο Προϊστάμενος ), να επιλέγει , τελικά και αποτυχόντες ή και μη συμμετέχοντες σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ , ενώ ταυτόχρονα αποκλείει τους εκατοντάδες επιτυχόντες σε ΑΣΕΠ χωρίς να είναι υποχρεωμένος να τεκμηριώσει τις επιλογές του αλλά και να ανακοινώσει τον Πίνακα των προσλαμβανομένων.( Λες και είναι ιδιωτική του υπόθεση μια τέτοια επιλογή......)

Και όλα αυτά γιατί; Γιατί μοριοδοτείται η προϋπηρεσία στην ΠΔΣ, για μελλοντική μόνιμη πρόσληψη του εκπαιδευτικού, οπότε έτσι οι αποτυχόντες ΄΄ημέτεροι΄΄ σε ΑΣΕΠ, και επιλεγέντες με αδιαφανείς και αναξιοκρατικές διαδικασίες, του χθές, στην ΠΔΣ, λόγω της μοριοδότησης τους, κατορθώνουν τελικά και να προηγούνται, στον Πίνακα πρόσληψης Αναπληρωτών -Ωρομισθίων, των επιτυχόντων σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ !!!
(Δηλαδή τα πάνω κάτω και τα κάτω πάνω...!!!)

Αφού:
2) Παράλληλα συμβαίνει και τούτο το πρωτόγνωρο: Τα μόρια από την (τις) επιτυχία (ες) στον ΑΣΕΠ , μετά από δύο χρόνια από το χρόνο της επιτυχίας, μειώνονται στο μισό ενώ μετά από άλλα δύο εκμηδενίζονται, σε αντίθεση με τα μόρια από την προυπηρεσία στην ΠΔΣ που διατηρούνται ΄΄εσσαεί΄΄, οπότε τελικά γίνεται και η πλήρης ανατροπή , τα πάνω κάτω και τα κάτω πάνω......!!!!
Είναι ή όχι αυτή η πρακτική Κλοπή ; Κλοπή μάλιστα μιας επιτυχίας η οποία είναι καρπός επίπονης και πολυετούς πνευματικής - επιστημονικής προσπάθειας;

Ποιοί πολιτικοί , και ιδιαίτερα ποιός κ. Υπουργός ή υφυπουργός του ΥΠΕΠΘ μπορεί να αντικρύσει κατάματα σήμερα αυτούς τους χιλιάδες πλέον Επιτυχόντας σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ, όταν Αναξιοκρατικά και με Αδιαφάνεια τους αγνοεί , τους αποκλείει, και δεν τους προσλαμβάνει ούτε στην
ΠΔΣ, ενώ επιτρέπει παράλληλα να προσλαμβάνονται από τα κομματικά παράθυρα αποτυχόντες σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ ή ακόμη και άλλοι νεότεροι χωρίς καμμία συμμετοχή ή επιτυχία σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ.;..

Αυτή τελικά είναι η Ελλάς του Αύριο ; ή της Ευρωπαϊκής Ένωσης, της Αξιοκρατίας και της Διαφάνειας ;;;.
Έτσι οι πολιτικοί και τα λεγόμενα κόμματα εξουσίας θα συνεχίζουν να πολιτεύονται ;
Ωστόσο δεν αντιλαμβάνονται οι ασκούντες την εξουσία ότι τελικά είναι μονόδρομος για την κοινωνία, και τους ίδιους, η Xρηστή Aξιοκρατική Διοίκηση;.

Γι΄ αυτό , και η δημοσιότητα λειτουργεί καταλυτικά και προς τους ασκούντας την εξουσία αλλά και αφυπνιστικά για την κοινωνία.
Για όλα αυτά, ο αξιότ. Υπουργός ΥΠΕΠΘ, κ.Άρης Σπηλιωτόπουλος, επιβάλλεται να διορθώσει τα ημαρτημένα του προκατόχου του με το να δεχθεί:

1) Άμεση αλλαγή της ισχύουσας εγκυκλίου για της προσλήψεις στην ΠΔΣ, θεσμοθετώντας αξιολογικά και αντικειμενικά κριτήρια που να δεσμεύουν υποχρεωτικά τους Προϊσταμένους Β/θμιας Εκπ/σης,όπως πχ ενδεικτικά τα κάτωθι:

1)Επιτυχία(ες) σε ΑΣΕΠ,
2)Σειρά στον πίνακα Ωρομισθίων-Αναπληρωτών
3)Βαθμός πτυχίου,κλπ

2) Οι ΤΡΙΣ και ΤΕΤΡΑΚΙΣ επιτυχόντες σε ΑΣΕΠ επιβάλλεται τουλάχιστον να αντιμετωπίζονται όπως οι Τρίτεκνοι και Πολύτεκνοι.

3) Τα μόρια επιτυχίας σε διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ να μη ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.

( Στους επιτυχόντες που ΄΄έφτυσαν αίμα΄΄ με μακρά και επίπονη κάθε φορά προετοιμασία για κάθε διαγωνισμό ΑΣΕΠ, τολμούν και, τους διαγράφουν μετά από 2 χρόνια τα μισά μόρια επιτυχίας των διαγωνισμών ΑΣΕΠ και μετά από 4 τα υπόλοιπα μισά ;;Wink, ενώ όσων αναξιοκρατικά προσλαμβάνονταν, μέχρι χθές,στη ΠΔΣ διατηρούνται και λαμβάνονται υπόψη και για μόνιμο διορισμό ;;Wink

Με ιδιαίτερη Εκτίμηση
Άγγ. Αντωνέλλης

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank13_7_9_758.php
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 13, 2009, 07:46:05 μμ »
Στα μέσα της προηγούμενης σχολικής χρονιάς και ούσα επιτυχούσα στον προηγούμενο ΑΣΕΠ με 13+ μόρια, στο νομό Δράμας, δεν είχα ούτε μισή ώρα σε ενισχυτική, πρόσθετη ή ωρομισθία.
Και μου συνέβη το εξής ανεκδιήγητο στο φροντιστήριο : συνάδερφος "ημετέρα" μέχρι τα μπούνια, ήρθε αργοπορημένη στο μάθημα γιατί ερχόταν από το Νευροκόπι από ενισχυτική την οποία απέκτησε με αδιευκρίνιστο τρόπο, όπως και όλες τις ώρες που είχε τα τελευταία χρόνια. Διευκρινίζω : Νευροκόπι = δυσπρόσιτο = διπλά μόρια για πίνακα αναπληρωτών. Πιάνοντας συζήτηση μαζί της για την ενισχυτική μου δήλωσε ευθύς εξαρχής στα μούτρα (σε μένα την δις επιτυχούσα που δεν είχα μισή ώρα σε σχολεία εξαιτίας ατόμων σαν την αφεντιά της) ότι πήρε την ενισχυτική με μέσον και ότι δε θα πηγαίνει με το σταυρό στο χέρι (- αδερφή παπά σημειωτεόν, και υπερήφανη χριστιανή κατά τ' άλλα!) Και έμεινα μ****ας εγώ, η δις επιτυχούσα, χωρίς τη μισή ώρα σε σχολείο, που δε μπήκα ποτέ στη διαδικασία να αναζητήσω μέσον!
Παρεμπιπτόντως την ημέρα που ετοιμαζόμουν να πάω στη δευτεροβάθμια να τα κάνω λίμπα -και με παρακίνησε και η συμπεριφορά της εν λόγω συναδέρφου σ' αυτό- με πήραν τηλέφωνο από τη δευτεροβάθμια για ωρομισθία...

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:26:25 μμ »
  Κι εμένα μια συνάδελφος μαθηματικός στο φροντιστήριο μου είπε ότι τα τελευταία 2 χρόνια παίρνει 10 ώρες ενισχυτική εβδομαδιαίως χάρη σε πολιτικό μέσον. Μάλιστα μου είπε ότι έχει υπολογίσει ότι σε λίγα χρόνια θα την πάρεουν αναπληρώτρια, άρα γιατί να δώσει Ασεπ;  Και το είπε σε εμένα ενόσω ξεσκοζόμουν στο διάβασμα για τον Ασεπ, έχοντας πτυχίο με άριστα και μεταπτυχιακό σε εξέλιξη! Σίγουρα, άμα τα σκέφτεσαι όλα αυτά τρελαίνεσαι. Ναι, δεν πιστεύω ότι ο ΑΣΕΠ αποδεικνύει ποιος είναι ικανός και ποιος όχι, αλλά τουλάχιστον δίνει τη δυνατότητα σε επιτυχόντες (διοριστέους ή μη) να επιδιώξουν το διορισμό τους χωρίς να χρησιμοποιήσουν τέτοιες διαμεσολαβητικές διαδικασίες. Χαίρομαι που έμεινα αξιοπρεπής και δεν παρακάλεσα ποτέ κανέναν.
     Και αν είναι να μετράει η προϋπηρεσία στην ενισχυτική, γιατί δε μοριοδοτείται και η προϋπηρεσία μας στα φροντιστήρια; Και για 'κει η δευτεροβάθμια μας βγάζει την 'άδεια διδασκαλίας; Τα ίδια μαθήματα δε διδάσκουμε;
         

Αποσυνδεδεμένος xrikla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:40:21 μμ »
Εντάξει ρε παιδιά δεν είναι όλοι έτσι..Εγώ πήρα ώρες, λίγες βέβαια, χωρίς μέσον. Αν πάλι παίρνουν από τον πίνακα κάποιοι δεν πρόκειται να πάρουν μόρια ποτέ.
Αυτό το μέσον!! Μια ζωή μπροστά μου το βρίσκω να μου παίρνει τη θέση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:33 »

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 13, 2009, 08:58:26 μμ »
Tι σημαινει το vs στο ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ ?

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:01:53 μμ »
Εντάξει ρε παιδιά δεν είναι όλοι έτσι..Εγώ πήρα ώρες, λίγες βέβαια, χωρίς μέσον. Αν πάλι παίρνουν από τον πίνακα κάποιοι δεν πρόκειται να πάρουν μόρια ποτέ.
Αυτό το μέσον!! Μια ζωή μπροστά μου το βρίσκω να μου παίρνει τη θέση!


Όποιος θέλει να πάρει μόρια μπορεί να μπει στην ίδια διαδικασία που μπήκαμε όλοι εμείς, μέσω ΑΣΕΠ. Και για να πω την αλήθεια αν είναι κάποιοι να μην δουλέψουν ποτέ σε σχολεία το πιο δίκαιο είναι να δουλέψουν όσοι έχουν επιτύχει πολλάκις

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:02:12 μμ »
εναντίον
όπως Allien vs Κυνηγού


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:02:41 μμ »
Tι σημαινει το vs στο ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ ?

versus = εναντίον

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:05:27 μμ »
Να στε καλα γιατι νομιζα οτι ελεγε ΠΔΣ+ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:06:27 μμ »
Εγώ δεν έχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ.
Ειδική 68
Παιδαγωγικά 72
Χημεία 72
Τα άλλα ήταν 44-47 αν θυμάμαι καλά.
Επειδή τρέμω την αρνητική,ότι έδωσα ήταν σωστό.
Αν εμπιστευόμουν περισσότερο το ένστικτό μου,μπορεί να τα πήγαινα καλύτερα.
Δε βλέπω όμως για ποιο λόγο είναι καλύτερος από εμένα κάποιος που έπιασε οριακά τη βάση.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:11:40 μμ »

Aγάπη, να δίνεται ΠΔΣ σε όλους όσοι δεν έχουν μόρια εκ των πραγμάτων είναι αδύνατο... είναι χιλιάδες αυτοί με μηδενικές προσαυξήσεις.

Ποιό κριτήριο αξιοκρατικό λοιπόν προτείνεις; Παλαιότητα πτυχίου; κάποιο άλλο;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:28:48 μμ »
Εγώ δεν έχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ.
Ειδική 68
Παιδαγωγικά 72
Χημεία 72
Τα άλλα ήταν 44-47 αν θυμάμαι καλά.
Επειδή τρέμω την αρνητική,ότι έδωσα ήταν σωστό.
Αν εμπιστευόμουν περισσότερο το ένστικτό μου,μπορεί να τα πήγαινα καλύτερα.
Δε βλέπω όμως για ποιο λόγο είναι καλύτερος από εμένα κάποιος που έπιασε οριακά τη βάση.

Προφανώς τα πράγματα δεν είναι δίκαια, αλλά πρέπει να υπάρχει ένα κριτήριο αξιολόγησης. Και το πιο άδικο είναι να παραμερίζονται όσοι έχουν κάτι να δείξουν (έστω και κάτι που δεν κρίνει απόλυτα δίκαια) για χάρη κάποιων περιπτώσεων που έχουν το κατάλληλο χρώμα...
Στην τελική τι διαφορά έχει το μέσον στην ΠΔΣ από το μέσον των ΟΑΕΔιτών;

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:38:10 μμ »
Εγώ δεν έχω επιτυχία στον ΑΣΕΠ.
Ειδική 68
Παιδαγωγικά 72
Χημεία 72
Τα άλλα ήταν 44-47 αν θυμάμαι καλά.
Επειδή τρέμω την αρνητική,ότι έδωσα ήταν σωστό.
Αν εμπιστευόμουν περισσότερο το ένστικτό μου,μπορεί να τα πήγαινα καλύτερα.
Δε βλέπω όμως για ποιο λόγο είναι καλύτερος από εμένα κάποιος που έπιασε οριακά τη βάση.

Προφανώς τα πράγματα δεν είναι δίκαια, αλλά πρέπει να υπάρχει ένα κριτήριο αξιολόγησης. Και το πιο άδικο είναι να παραμερίζονται όσοι έχουν κάτι να δείξουν (έστω και κάτι που δεν κρίνει απόλυτα δίκαια) για χάρη κάποιων περιπτώσεων που έχουν το κατάλληλο χρώμα...
Στην τελική τι διαφορά έχει το μέσον στην ΠΔΣ από το μέσον των ΟΑΕΔιτών;

Καμία διαφορά. Σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσεις και άτομα που πήραν ώρες ΠΔΣ χωρίς μέσον, αλλά είναι η μειοψηφία. Εξάλλου, αν πιστεύαμε στις διαφανείς διαδικασίες του κράτους μας, σε καμία περίπτωση δε θα υπήρχαν διαγωνισμοί ούτε Ασεπ, αλλά όλοι θα προσλαμβάνονταν με συνέντευξη και βιογραφικό αξιοκρατικά (εδώ γελάμε  :D). Γιατί η πρόσληψη των πιο ικανών εργαζομένων στο δημόσιο, οι οποίοι από τους φόρους του κάθε πολίτη θα πληρωθούν, δεν πρέπει να επαφίεται στο φιλότιμο του κάθε διευθυντή δευτεροβάθμιας.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΔΣ vs ΑΣΕΠ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 13, 2009, 09:43:36 μμ »
Συμφοιτητης μου ο οποιος δεν εδωσε ποτε ΑΣΕΠ (τους τελευταιους 2) εδώ και δυο χρόνια παίρνει ώρες σε δυσπρόσιτο(=διπλά μόρια)...Την πρώτη φορά 2 ώρες και τη δευτερη 4.Για μένα δεν το συζητώ..Ο διευθυντής όταν τον ρωτάω "γιατί" μου προβάλει το αξίωμά του..Άτομο με 10 μόρια από ΑΣΕΠ με πτυχίο 4 χρόνια νωρίτερα και μεταπτυχιακό δεν πήρε ούτε μια ωρα ποτε.
Η επιλογη πρεπει να γινεται ακριβώς όπως γίνεται με τους ωρομίσθιους στο πρωινό πρόγραμμα...
ΠΕ02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.