*

Αποστολέας Θέμα: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......  (Αναγνώστηκε 10121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 03:47:22 μμ »
Καλησπέρα, γράφω σε αυτό εδώ το θέμα γιατί δεν ξέρω να ανοίγω νέο. Θα ήθελα  να ακούσω τις απόψεις σας.. Είμαι εκπαιδευτικός 25 ετών,
κάνω μαθήματα σπίτι και μου προέκυψε 4ωρη απασχόληση πρωινή σε μαγαζί με ρούχα. Ήθελα να βρω μια πρωινή δουλειά και προέκυψε αυτή.
Πιστεύετε πως θα επηρεάσει τη δουλειά μου? όσον αφορά το γεγονός ότι το πρωί θα με βλέπουν σε μαγαζί της αγοράς και το βράδυ θα κάνω μαθήματα? είμαστε σε κλειστή κοινωνία και αποκλείεται να μη με δούνε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:08:37 »

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 03:55:05 μμ »
Και τι,ντροπη είναι;Απο εκει θα κριθείς αν εισαι καλη στα μαθηματα που παραδίδεις;Να κανεις το σταυρο σου που βρηκες και αυτό.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 04:05:23 μμ »
spiritus asper με καθησυχάζεις  να σου πω την αλήθεια.. και εγώ έτσι το σκέφτηκα, απλά επειδή το άκουσα και αυτό είπα να ρωτήσω τη γνώμη σας..Από τη στιγμή που κάνω μαθήματα το απόγευμα ήθελα να κάνω και κάτι το πρωί να συμπληρώνω κάποια χρήματα και να μη κάθομαι.. έτυχε αυτό. τι να κάνω αν ήταν στο χέρι μου θα πήγαινα σε γραφείο. ;D

anemona

  • Επισκέπτης
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 04:19:45 μμ »
Καλησπέρα, γράφω σε αυτό εδώ το θέμα γιατί δεν ξέρω να ανοίγω νέο. Θα ήθελα  να ακούσω τις απόψεις σας.. Είμαι εκπαιδευτικός 25 ετών,
κάνω μαθήματα σπίτι και μου προέκυψε 4ωρη απασχόληση πρωινή σε μαγαζί με ρούχα. Ήθελα να βρω μια πρωινή δουλειά και προέκυψε αυτή.
Πιστεύετε πως θα επηρεάσει τη δουλειά μου? όσον αφορά το γεγονός ότι το πρωί θα με βλέπουν σε μαγαζί της αγοράς και το βράδυ θα κάνω μαθήματα? είμαστε σε κλειστή κοινωνία και αποκλείεται να μη με δούνε..
Η δουλειά δεν είναι ντροπή σε καμία περίπτωση.Το να είσαι νωθρός είναι. Και δεν μπορεί κανείς να σε κατακρίνει.Το αντίθετο μάλιστα.Να σε επαινέσει διότι προσπαθείς σε πολλά επίπεδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:08:37 »

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 04:21:34 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας.. οπότε να μη νιώθω άβολα γιατί προς στιγμήν όταν άκουσα την εκδοχή αυτή χάλασε η ψυχολογία μου.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 04:41:00 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις απόψεις σας.. οπότε να μη νιώθω άβολα γιατί προς στιγμήν όταν άκουσα την εκδοχή αυτή χάλασε η ψυχολογία μου.
miki καλησπέρα
δουλευω 7 χρονια αναπληρωτρια και φετος θα δουλευω και το απόγευμα σε ό,τι βρω γιατι εχω παρα πολλα εξοδα, συν εξωσχολικα του παιδιου μου και δε βγαινω οικονομικα- οποτε παρακαλαω να βρω οτιδηποτε για να μη στερησω από το παιδι μου κατι.
Οσο για τους γονεις να ξερεις ότι εκτιμουν την εργασια ακομα κι αν είναι σε ασχετο αντικειμενο γιατι εχουν αντιληφθεί πλεον ότι δεν ειμαστε οι προνομιούχοι όπως καποιοι θελουν να μας παρουσιαζουν- εκτος κι αν εναι εκτος τοπου και χρονου!
 το κεφαλι ψηλα λοιπον και μην κολλας πουθενα! :)
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: Είμαι καθηγητής...δουλεύω γκαρσόνι......
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 04:47:25 μμ »
Μπράβο σου, το καλύτερο για το παιδί σου και την οικογένειά σου.. εγώ παρόλο που δεν έχω υποχρεώσεις (ούτε αναπληρώτρια με παίρνουνε πε2,50) θέλησα να γεμίσω τον πρωινό μου χρόνο .. βρέθηκε αυτή η δουλειά. η αλήθεια είναι ότι και 8ωρο θα μπορούσα πρωί απόγευμα δλδ αλλά προτίμησα μόνο πρωί για να κάνω μαθήματα το απόγευμα. Όσα υπάρξουν βέβαια τη φετινή σχολική χρονιά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.