*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως  (Αναγνώστηκε 259861 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kerasaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #434 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 03:00:19 μμ »
Από έγκυρες πηγές γνωρίζω ότι σύντομα και το Πάντειο θα ανακοινώσει εξ αποστάσεως μεταπτυχιακά στον τομέα της εκπαίδευσης. Οπότε μην βιάζεστε όσοι ενδιαφέρεστε..
[/q
Γνωρίζεις πόσο θα κοστίζουν τα δίδακτρα???

Μου είπαν ότι προσπαθούν να πετύχουν μία τιμή κοντά στα 4 χιλιάρικα.Κι εγώ περιμένω την ανακοίνωσή, είπαν μέσα στο Γενάρη..Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:03:49 »

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #435 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 03:53:34 μμ »
Μα η πάντειο δεν έχει παιδαγωγική σχολή απο ότι ξέρω.
Από έγκυρες πηγές γνωρίζω ότι σύντομα και το Πάντειο θα ανακοινώσει εξ αποστάσεως μεταπτυχιακά στον τομέα της εκπαίδευσης. Οπότε μην βιάζεστε όσοι ενδιαφέρεστε..
[/q
Γνωρίζεις πόσο θα κοστίζουν τα δίδακτρα???

Μου είπαν ότι προσπαθούν να πετύχουν μία τιμή κοντά στα 4 χιλιάρικα.Κι εγώ περιμένω την ανακοίνωσή, είπαν μέσα στο Γενάρη..Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος shmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #436 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 04:00:55 μμ »
pe20katerina δεν έχω προσωπικά καμμιά πληροφόρηση ούτε καν για ερωτήσεις που αφορούν την πληρωμή των διδάκτρων αν και έχω στείλει email και έχω τηλεφωνήσει επίσης...

shmar μπορείς να μας πεις λίγα λόγια για τις απαιτήσεις του μεταπτυχιακού;
Έχουν εργασίες όλες οι ενότητες- μαθήματα; Τα βιβλία τα αγοράζουμε όντως; Οι καθηγητές ποιοί είναι; Δεν ξέρω σε ποια κατεύθυνση είσαι αλλά οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη, αν και θα τα δούμε σύντομα....
ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Το βιβλίο το αγοράσαμε, 5 παρά κάτι ευρώ έκανε.

5 ευρώ; ποιο βιβλίο;

συγνώμη, 50 εννοούσα..τώρα το είδα.

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #437 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 09:21:50 μμ »
Τελικά εσείς που παρακολουθείτε το μεταπτυχιακό της Κύπρου και μένετε μακριά από την Αθήνα, θα πάτε να δώσετε το μάθημα, για το οποίο χρειάζονται εξετάσεις με φυσική παρουσία; Εγώ μένω μακριά από την Αθήνα και σκέφτομαι να μην πάω να δώσω, μήπως και στο επόμενο τεράμηνο καταφέρουν και διοργανώσουν εξετάσεις πιο κοντά στο σπίτι μου. Είναι πολλά τα έξοδα και μεγάλη η ταλαιπωρία για ένα μόνο μάθημα.Εσείς τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:03:49 »

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #438 στις: Ιανουάριος 13, 2013, 10:26:56 μμ »
synekatbo μην αφησεις το μαθημα να παει χαμενο!!!!!!!!!!!!!!!Ειναι ο κοπος ενος ολοκληρου τετραμηνου!!!!!!Αν δεν πας τωρα μετα θα μπορεσεις να δωσεις???????????????????????Ρωτα τη γραμματεια για να εισαι 100% σιγουρος/η πως θα εχεις δικαιωμα να το δωσεις στο αλλο τετραμηνο. Εμαθα πως για το ΜΒΑ προγραμμα οι εξετασεις γινονται μονο στην Αθηνα στην Μεσογειων.

Αποσυνδεδεμένος kerasaki1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #439 στις: Ιανουάριος 14, 2013, 09:55:30 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι μου ανέφεραν για Διοίκηση της Εκπαίδευσης, δεν ξέρω για ειδική αγωγή...Πάντως, εγώ που κάνω εξ αποστάσεως σεμινάριο αναγνωρισμένο και πιστοποιημένο περιλαμβάνει και θέματα ειδικής αγωγής...


Μα η πάντειο δεν έχει παιδαγωγική σχολή απο ότι ξέρω.
Από έγκυρες πηγές γνωρίζω ότι σύντομα και το Πάντειο θα ανακοινώσει εξ αποστάσεως μεταπτυχιακά στον τομέα της εκπαίδευσης. Οπότε μην βιάζεστε όσοι ενδιαφέρεστε..
[/q
Γνωρίζεις πόσο θα κοστίζουν τα δίδακτρα???

Μου είπαν ότι προσπαθούν να πετύχουν μία τιμή κοντά στα 4 χιλιάρικα.Κι εγώ περιμένω την ανακοίνωσή, είπαν μέσα στο Γενάρη..Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #440 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 11:32:35 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Μια ερωτησούλα θα ήθελα να κάνω. Είμαι πτυχιούχος Ατει. Τελειώνοντας το μεταπτυχιακό της Λευκωσίας το οποίο δίνει την παιδαγωγική επάρκεια (έτσι τουλάχιστον έχω ενημερωθεί) το ελληνικό δημόσιο την αναγνωρίζει κ δεν χρειάζεται μετά να φοιτήσω ΑΣΑΠΙΤΕ?? Γιατί διάβαζα πάλι διάφορα σε κάτι site κ λεω μπας κ δεν έχω καταλάβει σωστά?? ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος antonia19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #441 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 11:01:53 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Μια ερωτησούλα θα ήθελα να κάνω. Είμαι πτυχιούχος Ατει. Τελειώνοντας το μεταπτυχιακό της Λευκωσίας το οποίο δίνει την παιδαγωγική επάρκεια (έτσι τουλάχιστον έχω ενημερωθεί) το ελληνικό δημόσιο την αναγνωρίζει κ δεν χρειάζεται μετά να φοιτήσω ΑΣΑΠΙΤΕ?? Γιατί διάβαζα πάλι διάφορα σε κάτι site κ λεω μπας κ δεν έχω καταλάβει σωστά?? ευχαριστώ

Και εγώ για την παιδαγωγική επάρκεια το κάνω. Απ 'το πανεπιστήμιο λένε ότι τη δίνει. Είχα πάρει τηλ στον ΔΟΑΤΑΠ και έιχα στείλει και email σχετικά με αυτό και μου είπαν ότι το μεταπτυχιακό το έχουν αναγνωρίσει σαν ισότιμο με αντίστοιχο των ελληνικών πανεπιστημίων, αλλά για την παιδαγωγική επάρκεια δεν μπορούν να ξέρουν ακόμα. Και αυτό γιατί το εξ'αποστάσεως αυτό τμήμα είναι καινούργιο και πρέπει να περιμένουν τον πρώτο απόφοιτο που θα καταθέσει τα χαρτιά του για την επάρκεια και έπειτα να το κρίνουν εάν θα τη δώσει. Έτσι είναι λέει η διαδικασία..

Μετα πήρα στο πανεπιστήμιο και τους είπα αυτό που μου είπαν από τον δοαταπ και τους ρωτώ γιατί το γράφουν στην ιστοσελίδα τους αφού δεν είναι σίγουρο, και μου λένε ότι είναι τόσο σίγουροι που και γι'αυτό το γράφουν..Πληρεί όλες τις προϋποθέσεις (έιναι πχ στις επιστήμες της αγωγής)..   

Αυτά ξέρω!!! Και πήρα και εγώ την απόφαση να το κάνω και βλέπουμε.. Εάν λοιπόν ο δοαταπ δώσει την παιδαγωγική επάρκεια δεν χρειάζεσαι μετά και ασπαιτε, ειδάλλως χρειάζεσαι..


Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #442 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 11:39:36 πμ »
Σ ευχαριστώ Αντωνία.

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #443 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 11:42:50 πμ »
Αν αποφασίσει κάποιος να κάνει το μεταπτυχιακό αυτό πιο αργά, δηλαδή όχι σε τρία τετράμηνα, αλλά σε πέντε ας πούμε. Τα δίδακτρα θα είναι ίδια ή περισσότερα; Δίνεται τέτοια δυνατότητα επιλογής από το πανεπιστήμιο;

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #444 στις: Ιανουάριος 18, 2013, 01:33:55 μμ »
Το πρόγραμμα προσφέρεται με εκπαιδευση από απόσταση μέσω πληροφορικού συστήματος το οποίο συνδυάζει τη σύγχρονη με την ασύγχρονη εκπαίδευση και μπορεί να ολοκληρωθεί είτε με πλήρη φοίτηση (τουλάχιστον τρία τετράμηνα φοίτησης) είτε με μερική παρακολούθηση (κατ´ ανώτατο όριο τέσσερα χρόνια).
Όσο για τα χρήματα είτε το κάνεις στο ελάχιστο είτε στη μερική παρακολούθηση είναι 11 μήνες των 500€ συν η εγγραφή 400€. Έτσι μου είχαν πει.

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #445 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 01:17:56 πμ »
Είχα πάρει κι εγώ το φθινόπωρο αλλά δεν είχα ρωτήσει τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση..
Πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο να το κάνω πιο αργά. Θα μπορώ να διαβάζω με πιο χαλαρούς ρυθμούς μιας και δεν έχω πολύ χρόνο, αλλά και να  πλήρωνα τα δίδακτρα σε μεγαλύτερο διάστημα γιατί όπως και να το κάνεις 6000 σε ένα χρόνο είναι πολλά  :-\

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #446 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 11:34:58 πμ »
συναδελφοι δεν ειναι υπερβολικα τα χρηματα που ζητανε?απορω ποιος πηγαινει και δινει τοσα!εγω με τα βιας τα βγαζω περα για τα βασικα...

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά εξ αποστάσεως
« Απάντηση #447 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 05:07:45 μμ »
Πώς πήγαν οι εξετάσεις σήμερα; για πείτε εντυπώσεις;
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.