*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 165770 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #154 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:15:27 πμ »

   Λοιπόν παιδιά , από ότι είδα στον πίνακα αν αποκτήσω παιδαγωγική επάρκεια εκτοξεύομαι κάπου στις πρώτες 150 θέσεις. Ξέρετε πόσους θα πάρει φέτος? Λογικά του χρόνου θα είμαι στους διοριστέους. Τελικά καλά έκανα και δεν έδωσα ΑΣΕΠ, που να διαβάζεις τώρα. Και στο κάτω κάτω από που και ως που να δίνουμε και εμείς ΑΣΕΠ όπως οι άλλοι. Είμαστε πλέον καθηγητική σχολή

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:30:09 »

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #155 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:19:38 πμ »
 Το αντικείμενο που καλούμαστε να διδάξουμε είναι η επιστήμη της πληροφορικής. Αυτό έχουμε σπουδάσει. Είμαστε επιστήμονες και όχι τεχνικοί. Τώρα αν εσύ θεωρείς την πληροφορική σαν την επιστήμη της HTML, τότε πάω πάσο. Αλλά αυτή τη θεώρηση την κάνουν κάτι σχολές σαν την ΚΟΡΕΛΚΟ ή κάτι ΤΕΙ στα ελληνοαλβανικά σύνορα. Μήπως η σχολή σου είναι κάποια από αυτές? :-X
Ε, δεν αντέχω να μην το σχολιάσω... ούτε το αντικείμενο αυτού που καλείσαι να διδάξεις δεν ξέρεις!!!!!!!!! Τώρα πια με έπεισες για τα καλά να μην ξανασχοληθώ μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #156 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:25:12 πμ »
Η τροπολογία αφορά ΜΟΝΟ τους αποφοίτους με πτυχίο Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων ΟΧΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ...Άρα δεν υπάρχει περίπτωση όσοι τελειώνουν απο δω και πέρα να έχουν πτυχίο καθηγητικής σχολής γιατί στο νέο πρόγραμμα σπουδών δεν έχουν διδαχθεί 8 ως 16 παιδαγωγικά μαθηματα που είχαν οι παλαιότεροι αποφοιτοι.

Αμα δεις την τροπολογία στηρίζεται στην πράξη 4/2009 του συμβουλίου γενικής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του παιδαγωγικού ινστιτούτου...
Είναι αδύνατο σε συνεδρίαση 2009 να αξιολογούν πρόγραμμα σπουδών 1999-2004...Άρα όλους τους πιάνει...
Εξάλλλου η κόρη αποφοιτεί του χρόνου με το νέο όνομα....
Κι αν δείτε το φετινό μηχανογραφικό τη συγκεκριμένη σχολή την αναφέρει με το παλιό όνομα και όχι με το νέο που ισχύει από 16/12/2008...
Το θεωρείται τυχαίο???
Μάλλον το όνομα θα αλλάξει επισίμως όταν αποφοιτήσει η κόρη του υφυπουργού μας...Μην πάει χαμένη η τροπολογία...

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #157 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:32:37 πμ »

   Λοιπόν παιδιά , από ότι είδα στον πίνακα αν αποκτήσω παιδαγωγική επάρκεια εκτοξεύομαι κάπου στις πρώτες 150 θέσεις. Ξέρετε πόσους θα πάρει φέτος? Λογικά του χρόνου θα είμαι στους διοριστέους. Τελικά καλά έκανα και δεν έδωσα ΑΣΕΠ, που να διαβάζεις τώρα. Και στο κάτω κάτω από που και ως που να δίνουμε και εμείς ΑΣΕΠ όπως οι άλλοι. Είμαστε πλέον καθηγητική σχολή
Μεγάλε του χρόνου αποφοιτούν 54 άτωςομα ΑΕΙ απο ΑΣΠΑΙΤΕ οπότε το μπούλο θα πάρεις......Αν και θα έπρεπε να πάρεις κάτι άλλο ως ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ πλέον....
Καλό διορισμό........χαχαχα.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:30:09 »

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #158 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:41:18 πμ »
Μεγάλε του χρόνου αποφοιτούν 54 άτωςομα ΑΕΙ απο ΑΣΠΑΙΤΕ οπότε το μπούλο θα πάρεις......

Η γλώσσα σου φυσικά αρμόζει σε παιδαγωγό, μπράβο και στους μαθητές σου έτσι να μιλάς. Αλλά τι να περιμένει κάποιος από κάποιον που δεν ξέρει ούτε στοιχειώδη αριθμητική (μη μου πεις και εσύ από Κορέλκο ε?)

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Αυτή τη στιγμή είμαι κάπου μεταξύ 120-150. Ας πάρουμε το χειρότερο σενάριο, δηλαδή το 150. Αφαίρεσε 80 που θα διοριστούν φέτος 150-80 = 70 και πρόσθεσε τους 54 που λες. Μας κάνουν 70+54=124. Από τους 54 που είναι Σελέτε ξέρω σίγουρα 20 από τους οποίους έχω παραπάνω προυπηρεσία , άρα του χρόνου θα είμαι σίγουρα στους πρώτους 100. Οπότε σίγουρα διορίζομαι σε 1 ή 2 χρόνια.

Παράθεση
Αν και θα έπρεπε να πάρεις κάτι άλλο ως ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ πλέον....
Καλό διορισμό........χαχαχα.....
Ευχαριστώ γιατί εγώ θα διοριστώ, τώρα αυτό που ανέφερες παραπάνω μάλλον θα το πάρεις εσύ. Άντε καλό ΑΣΕΠ  :-X

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #159 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:49:39 πμ »
Να σας κάνω μια απλή ερώτηση:απο που και ως που το ΑΕΙ είναι ίσο με το ΤΕΙ;Γιατί στους οικονομολόγους υπάρχει διάκριση σε ΠΕ και ΤΕ;Οι ΠΕ διορίζονται μονάχα σε γενικά λύκεια και οι ΤΕ σε τεχνικά.Αυτοί δεν ειναι τεχνική ειδικότητα όπως εμείς;Ποίος νόμος το λέει ότι εμείς πρέπει να είμαστε ίσοι;;;Συνάδελφοι Πε19 θα σας τα ξαναπώ άλλη μια φορά:
1)μας πήραν τις θέσεις οι γεωφυσικολόγοι
2)μας έκαναν ίσα τα πτυχία(το 19 με το 10!!!!).Φτάσαμε σε σημείο να διορίζονται οι μάθητες μου και εγώ να μην ξέρω αν του χρόνου θα με πάρουν ωρομίσθιο!!!
3)Τώρα που μαζευτήκαμε πολλοί(άνοιξαν 10 τει που τώρα θα τα κλείσουν!-δεν γνώριζαν ότι μετά τους μαζικούς διορισμούς το 2003 & 2005 η πληροφορική δεν χρειάζεται νέα τμήματα τεί; το γνώριζαν αλλά ήθελαν να περνάνε τα παιδιά με 07 για να πιάσουν τόπο τα φροντιστήρια και να μην μουρμουράνε οι γονείς) είπαν να αβαντάρουν μία σχολή δίνοντας της παιδαγωγικη κατάρτιση!
Καταλάβατε κύριοι συνάδελφοι ΠΕ19;;;;;μας πήραν τις θέσεις, μας υποτίμησαν την βαρύτητα ενός πτυχίου ΑΕΙ και τώρα μας λένε να πάμε να πηδ...ούμε!!!Μας λέει δεν μου χρειάζεστε τώρα, είστε πολλοί, είστε σωρός, είστε χιλιάδες, δεν μπορώ να σας ξεχωρίσω για το ποιος είναι ικανός και ποιος όχι.Σας πετάω όλους στα σκουπίδια(ΑΕΙ&ΤΕΙ) και κρατάω μόνο μία σχολή(του Πειραιά) για να κάνω κάθε χρόνο τους λίγους διορισμούς μου!!! Αυτή είναι η αλήθεια,πιστέψε με.5 χρόνια δούλεψα γι αυτούς σε όλες τις βαθμίδες και τους έμαθα...
Κύριοι ΠΕ19:για να μην τα ρίχνουμε όλα στους άλλους βάλαμε και εμείς το χεράκι μας.ΣΥΝΑΙΝΕΣΑΜΕ!!!Οχι με τις πράξεις αλλά με την σιωπή μας.Το καταλαβαίνεται;Δεν αντιδράσαμε ποτέ διότι στην αρχή όλοι είχαμε δουλειά και λέγαμε δεν πειράζει..Δεν προβλέψαμε  πριν 5 χρόνια τι θα γινει στο μέλλον και σε αυτό είμαστε ασυγχώρητοι.Επιπλέον είχαμε και άλλη μία ατυχία:οι περισσότεροι ΠΕ19 στα πρώτα χρόνια ασχολήθηκαν με τον ιδιωτικό τομέα.Εμείς οι λίγοι αφήσαμε το χωράφι μας να το οργώσουν και αυτοί το έκαναν!Πως να φωναξεις όταν είσαι η μειοψηφία;
Να μην ξεχάσω να δώσω και τα συγχαρητηριά μου και στους πρυτάνεις των ΑΕΙ! Καλά εμείς δεν βλέπαμε, ούτε αυτοί έβλεπαν;Δεν το νομίζω έβλεπαν και παραέβλεπαν την απαξίωση της Πληροφορικής που έρχεται αλλά έκαναν και αυτοί τουμπεκι στο υπουργειο για τις καρέκλες τους!
Σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να μειωσω τους συναδέλφους των ΤΕΙ. Να ξέρουν ότι και αυτοί θα έχουν ένα δυσοίωνο μέλλον ίσως χειρότερο από ότι εμείς. Είναι και αυτοί θύματα των παιχνιδιών του Υπουργείου.
Για να καταλάβετε τι έκανε το υπουργείο με αυτό σκεφτείτε:στο μέλλον όποιος θέλει να ασχοληθεί με την διδασκαλία της Πληροφορικής θα επιλέγει να σπουδάζει μόνο στο συγκεκριμένο τμήμα.Ξέρετε πολλούς ηλεκτρολόγους στην εκπαίδευση που να μην έχουν τελειώσει την ΑΣΕΤΕΜ αθήνας;Εγώ δεν ξέρω κανέναν!!!Περιττό νας σας πω ότι όποιος επιλέγει αυτήν την βαπτισμένη καθηγητική σχολή δεν θα είναι και σιγουρο ότι θα διοριστεί.Απλά θα έχει τις πιθανοτητές του και θα παίζει. Έτσι καθάρισαν τα λάθη στον κλάδο μας οι φωστήρες του υπουργείου.&θα έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.Όσο για μας τους υπόλοιπους ήταν 5 χρόνια χαμένα από άποψη επαγγελματικής πορείας αλλά κερδισμένα με την αγάπη των μαθητών.Τουλάχιστον αφού μας πετάνε με το έτσι θέλω από τον χώρο της εκπαίδευσης ας τους δώσουμε ένα ηχηρό χαστούκι για να μην το ξανακάνουν στο μέλλον με άλλους κλάδους.
Τέλος να ξέρετε ότι η συγκεκριμένη τροπολογία ήταν η μεγαλύτερη απΆτη και εξαπάτηση από πλευρας Υπουργείου.Ρωτήστε μεγαλύτερους να σας πουν!Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟΤΕΛΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΜΑΧΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ.
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ,ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΑΣ!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #160 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:50:19 πμ »

Αμα δεις την τροπολογία στηρίζεται στην πράξη 4/2009 του συμβουλίου γενικής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του παιδαγωγικού ινστιτούτου...
Είναι αδύνατο σε συνεδρίαση 2009 να αξιολογούν πρόγραμμα σπουδών 1999-2004...Άρα όλους τους πιάνει...
Εξάλλλου η κόρη αποφοιτεί του χρόνου με το νέο όνομα....
Κι αν δείτε το φετινό μηχανογραφικό τη συγκεκριμένη σχολή την αναφέρει με το παλιό όνομα και όχι με το νέο που ισχύει από 16/12/2008...
Το θεωρείται τυχαίο???
Μάλλον το όνομα θα αλλάξει επισίμως όταν αποφοιτήσει η κόρη του υφυπουργού μας...Μην πάει χαμένη η τροπολογία...

Πάντως, έτσι όπως είναι τώρα η διατύπωση στην τροπολογία, αυτούς που το πτυχίο τους θα γράφει σκέτο "Ψηφιακών Συστημάτων" δεν τους πιάνει.

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #161 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:55:25 πμ »
Είναι εντελώς παράλογο και κατάφορα άδικο να αναγνωριστεί Παιδαγωγική Επάρκεια σε ένα τμήμα
ΠΕ19 σε βάρος των υπολοίπων(άσε που είναι και τμήμα της πλάκας, χαζοτμήμα).
Το επιχείρημα των Παιδαγωγικών Μαθημάτων είναι γελοίο, ανάξιο αναφοράς και σχολιασμού, αν
αναλογιστούμε τι γίνεται στις κατεξοχήν Καθηγητικές Σχολές, όπου υπάρχουν λίγα Παιδαγωγικά Μαθήματα Επιλογής,
όχι Υποχρεωτικά(π.χ. Τμήματα Μαθηματικών).
Είναι προφανές ότι το Βάφτισμα έχει άλλα εφαλτήρια.... 

Κατά τη γνώμη μου το σκαρίφημα αυτό είναι Νομικά Αίολο.
Έχω την εντύπωση ότι η Ιστορική Αναδρομή και οι Αποφάσεις του ΣτΕ είναι καταπέλτης:
Είναι ζήτημα χρόνου η Τροπολογία να καταρρεύσει σαν χάρτινος πύργος, δεν θα είναι ούτε η πρώτη
ούτε η τελευταία φορἀ που συμβαίνει...

Αν διοριστεί κάποιος ή αν κάποιος αποκτήσει προϋπηρεσία βασισμένος σε αυτή, είναι πολύ πιθανό
μετά από λίγους μήνες να του τα πάρουν πίσω Όλααααααααα!

Αξιολὐπητοι Συνάδελφοι που χαίρεστε με το κακό των Συναδέλφων σας ή ειρωνεύεστε εδώ θα είμαστε....

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #162 στις: Ιούλιος 27, 2009, 12:59:33 πμ »
Mεταξυ μας τωρα,εσεις της Πληροφορικης δεν εχετε αλλη καλυτερη διεξοδο στον ιδιωτικο τομεα απο το καθηγητηλικι ?

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #163 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:05:45 πμ »
Να σας κάνω μια απλή ερώτηση:απο που και ως που το ΑΕΙ είναι ίσο με το ΤΕΙ;Γιατί στους οικονομολόγους υπάρχει διάκριση σε ΠΕ και ΤΕ;Οι ΠΕ διορίζονται μονάχα σε γενικά λύκεια και οι ΤΕ σε τεχνικά.Αυτοί δεν ειναι τεχνική ειδικότητα όπως εμείς;

Μια διευκρίνιση: Στην εκπαίδευση οι ΤΕ δεν είναι πτυχιούχοι ΤΕΙ (όπως στο υπόλοιπο δημόσιο), αλλά απόφοιτοι β΄κύκλου ΤΕΕ ή ΤΕΛ ή ειδικότητας πολυκλαδικού Λυκείου. Οι απόφοιτοι ΤΕΙ που διορίζονται ως εκπαιδευτικοί θεωρούνται ΠΕ.

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #164 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:16:30 πμ »
Εσυ προκλητικέ συνάδελφε βυσματούχε καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!Πήγαινε να διαβάσεις κανά σοβαρό μάθημα πληροφορικής(Δίκτυα-Αρχιτεκτονικη-Προγραμματισμο) γιατί από ότι βλέπω στο πρόγραμμα σου μόνο Πληροφορική δεν έκανες!Βλέπω τα μαθηματά σου :Στοχαστικές Ανελίξεις, Διαχείριση Ποιότητας, Συστήματα Τεχνολογίας κτλ...Εχω τύχει να δουλέψω με 2 συναδέλφους σου με το περίφημο αυτό διπλό πτυχίο και γνωρίζω πολύ καλά τι έμαθες στην παράγκα του Πειραιά!Να σου πω μόνο τούτο:εγώ δίδασκα και αντί για 23 μαθητές είχα 24!!!Είχα και τον συναδελφό σου που καθόταν στο θρανίο και μάθαινε και αυτός!!!!Κάνατε κάνα εργαστήριο στην σχολή σας τώρα τελευταία γιατί αρχικά το μαγαζάκι σας δεν είχε!Ετσι δεν είναι;Η βάση σας από όσο γνωρίζω είχε 14000.Εάν ήταν στην κομοτηνή θα είχε 8000 μόρια.Αυτή είναι η σχολή σας! Μου φαίνεται πέρα από ΤΕΙ άνοιξαν και πανεπιστήμια της πλάκας! Σε ένα πράγμα βγάζω το καπέλο στο υπουργείο: πως τα καταφέρνει πάντα και διορίζει ανάπηρους σε γνώσεις.Δείχνει το κοινωνικό του πρόσωπο! Εάν πήγαινες στην Intracom για δουλειά ούτε βιογραφικό δεν θα σου κρατούσαν...Σε απάλλαξε το υπουργείο από την ανεργία και θα σου δώσει το χιλιάρικο.Αυτόε είσαι! Όσο για μένα θα μαθαίνω τα κατορθωματά σου από τους μαθητές στο φροντιστήριο και θα παλεύω για να περάσουν σε σχολές όχι σαν την δικής σου!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #165 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:19:56 πμ »
Σας πετάω όλους στα σκουπίδια(ΑΕΙ&ΤΕΙ) και κρατάω μόνο μία σχολή(του Πειραιά) για να κάνω κάθε χρόνο τους λίγους διορισμούς μου!!!

Τους ΠΕ20 δεν τους επηρεάζει όλη αυτή η ιστορία, αφού το 40% θα εξακολουθήσει να είναι δικό τους έχουν δεν έχουν παιδαγωγική κατάρτιση.

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #166 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:26:04 πμ »
Mεταξυ μας τωρα,εσεις της Πληροφορικης δεν εχετε αλλη καλυτερη διεξοδο στον ιδιωτικο τομεα απο το καθηγητηλικι ?

Εάν είσαι σε μεγάλο αστικό κέντρο ναι,μπορεί ο μισθός μετά από 2,3 χρόνια εργασίας να φτάσει στις 2000€.Εάν είσαι στη επαρχία είναι πολύ δύσκολα να δουλέψεις αλλού εκτός και αν κάνεις δική σου επιχείρηση.

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #167 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:28:07 πμ »
Σας πετάω όλους στα σκουπίδια(ΑΕΙ&ΤΕΙ) και κρατάω μόνο μία σχολή(του Πειραιά) για να κάνω κάθε χρόνο τους λίγους διορισμούς μου!!!

Τους ΠΕ20 δεν τους επηρεάζει όλη αυτή η ιστορία, αφού το 40% θα εξακολουθήσει να είναι δικό τους έχουν δεν έχουν παιδαγωγική κατάρτιση.

κάνεις μεγάλο λάθος Μπορεί να μην τους πειράζει στον μόνιμο διορισμό αλλά τους πειράζει στην ωρομισθία!& εκεί είναι όλο το ζουμί...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159812
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.145 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.