*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 165775 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:32:22 πμ »
Εσυ προκλητικέ συνάδελφε βυσματούχε καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!Πήγαινε να διαβάσεις κανά σοβαρό μάθημα πληροφορικής(Δίκτυα-Αρχιτεκτονικη-Προγραμματισμο) γιατί από ότι βλέπω στο πρόγραμμα σου μόνο Πληροφορική δεν έκανες!Βλέπω τα μαθηματά σου :Στοχαστικές Ανελίξεις, Διαχείριση Ποιότητας, Συστήματα Τεχνολογίας κτλ...Εχω τύχει να δουλέψω με 2 συναδέλφους σου με το περίφημο αυτό διπλό πτυχίο και γνωρίζω πολύ καλά τι έμαθες στην παράγκα του Πειραιά!Να σου πω μόνο τούτο:εγώ δίδασκα και αντί για 23 μαθητές είχα 24!!!Είχα και τον συναδελφό σου που καθόταν στο θρανίο και μάθαινε και αυτός!!!!Κάνατε κάνα εργαστήριο στην σχολή σας τώρα τελευταία γιατί αρχικά το μαγαζάκι σας δεν είχε!Ετσι δεν είναι;Η βάση σας από όσο γνωρίζω είχε 14000.Εάν ήταν στην κομοτηνή θα είχε 8000 μόρια.Αυτή είναι η σχολή σας! Μου φαίνεται πέρα από ΤΕΙ άνοιξαν και πανεπιστήμια της πλάκας! Σε ένα πράγμα βγάζω το καπέλο στο υπουργείο: πως τα καταφέρνει πάντα και διορίζει ανάπηρους σε γνώσεις.Δείχνει το κοινωνικό του πρόσωπο! Εάν πήγαινες στην Intracom για δουλειά ούτε βιογραφικό δεν θα σου κρατούσαν...Σε απάλλαξε το υπουργείο από την ανεργία και θα σου δώσει το χιλιάρικο.Αυτόε είσαι! Όσο για μένα θα μαθαίνω τα κατορθωματά σου από τους μαθητές στο φροντιστήριο και θα παλεύω για να περάσουν σε σχολές όχι σαν την δικής σου!



ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ ! ! !

Κοίτα στον τοίχο απέναντί σου !

Ακόμα και οι κατσαρίδες του σπιτιού σου  Γελάνε μαζί σου ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:23:03 »

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:33:00 πμ »
Εάν είσαι σε μεγάλο αστικό κέντρο ναι,μπορεί ο μισθός μετά από 2,3 χρόνια εργασίας να φτάσει στις 2000€.Εάν είσαι στη επαρχία είναι πολύ δύσκολα να δουλέψεις αλλού εκτός και αν κάνεις δική σου επιχείρηση.




Πολυ καλυτερο ακουγεται απο το καθηγητηλικι γιατι αν εισαι αντρας θα βαριεσεαι να καθεσαι 3 μηνες

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:38:18 πμ »
Mεταξυ μας τωρα,εσεις της Πληροφορικης δεν εχετε αλλη καλυτερη διεξοδο στον ιδιωτικο τομεα απο το καθηγητηλικι ?

Πιστεύεις ότι υπάρχει ιδιώτικός τομέας να απορροφήσει τους αποφοίτους των περίπου 25 ΑΕΙ και άλλων τόσων ΤΕΙ που ασχολούνται με το αντικείμενο της Πληροφορικής, αλλά και τους χιλιάδες έλληνες που σπουδάζουν Πληροφορική στο εξωτερικό (οι μισοί που πάνε έξω κάτι σχετικό με Πληροφορική σπουδάζουν); "Το επάγγελμα του μέλλοντος" όπως το αποκαλούν τα τελευταία 15-20 χρόνια! Που να αφήσουμε τα ολοήμερα και να αρχίσουμε και εμείς να ψάχνουμε για δουλειά....


Εγώ απορώ πάντως με το σκεπτικό του ΥΠΕΠΘ : οι "παιδαγωγοί" δεν επαρκούν για να καλύψουν τα κενά των ολοημέρων, εμείς αν τα παρατήσουμε δε θα βρούμε δουλειά έξω (η πλειοψηφία) και θα εκτοξευθεί η ανεργία, τι ακριβώς προσπαθούν να επιτύχουν;

Εγώ πάντως, που έχω οικογένεια και υποχρεώσεις, αποφάσισα να τα παρατήσω. Έτσι και αλλιώς δε με συμφέρει να δουλεύω ως ωρομίσθια για να τα δίνω σχεδόν όλα στους παιδικούς σταθμούς. Θα κάτσω σπιτάκι μου, να μασουλάω για κάμποσους μήνες το ωραίο επίδομα ανεργίας μου και μετά βλέπουμε. Πιστεύω πώς υπάρχουν πολλοί που θα πάρουν την ίδια απόφαση με εμένα. Τι θα κάνουν μετά με τα ολοήμερα; Σε κάνα δυο χρόνια θα το έχουν πάρει όλοι χαμπάρι ότι δεν τραβάει δουλειά, και τότε, ποιος θα κάνει το χαμάλη;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:39:56 πμ »

κάνεις μεγάλο λάθος Μπορεί να μην τους πειράζει στον μόνιμο διορισμό αλλά τους πειράζει στην ωρομισθία!& εκεί είναι όλο το ζουμί...

Ακόμα καλύτερα για αυτούς, θα διοριστούν και με την προϋπηρεσία που έχουν τώρα, και εν τω μεταξεί θα κάνουν και καμιά άλλη δουλειά.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:23:03 »

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #172 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:45:00 πμ »
Κύριε dimpas
1)δεν έχω την παιδαγωγική κατάρτιση την δική σου,να με συγχωρείς...Μιας και από πληροφορική δεν σκαμπάζεις και έχεις καλούς τρόπους δεν λέτε στον υφυπουργό να σας διορίζει στα δημοτικά μαζί με τους υπολοιπους δασκάλους;Εκεί θα είσαι πολύ χρήσιμος και θα είναι πιο εύκολο να διδάξεις...
2)Να ξέρεις ότι οι κατσαρίδες πηγαίνουν πάντα σε καθαρά σπίτια και χαίρομαι που το δικό μου είναι τέτοιο.
3)σου προτείνω αν δεν μπορείς και στα δημοτικά να διδάξεις να σε κάνουμε δικηγόρο.Σχολή πληροφορικής-παιδαγωγική-νομικη.3 σε 1!!!καλό μου φαίνεται.Ασε να απαντάνε αυτοί που προκαλούν, δεν σου  πέφτει λόγος...

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #173 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:53:30 πμ »
Κύριε CHRISTOS_200

  Με ΑΦΟΡΑ το θέμα και μάλιστα ΠΟΛΥ !

  Το τί θα κάνω τον Σεπτέμβρη  ή τον επόμενο Σεπτέμβρη
 
  Θα το μάθεις από το  Εθνικό Τυπογραφείο ! !

  Καλό σου βράδυ , λοιπόν ....

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #174 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:55:25 πμ »
Εγώ απορώ πάντως με το σκεπτικό του ΥΠΕΠΘ : οι "παιδαγωγοί" δεν επαρκούν για να καλύψουν τα κενά των ολοημέρων, εμείς αν τα παρατήσουμε δε θα βρούμε δουλειά έξω (η πλειοψηφία) και θα εκτοξευθεί η ανεργία, τι ακριβώς προσπαθούν να επιτύχουν;
Συνάδελφε πολύ καλά θα κάνεις, να κοιτάξεις το μέλλον σου.Ερχονται μαύρες μέρες στον χώρο της πληροφορικής.Θα σου πρότεινα να κάνεις κάτι δικό σου και όχι να δουλεύεις για 700€.Όσο για το υπουργείο κάτι θα σκαρφιστέι να κάνει..Μετά από χρόνια θα ανοίξει τελείως τις πόρτες στην ΑΣΠΑΙΤΕ και θα διορίζονται οι λίγοι πρώτοι που έτυχε να έχουν παιδαγωγικα και μεγάλη προυπηρεσία.Ουσιαστικά θα μετράει μόνο η προυπηρεσία.Εμείς πέσαμε στο μεταίχμιο, είμαστε άτυχοι...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #175 στις: Ιούλιος 27, 2009, 01:56:52 πμ »
Εξάλλλου η κόρη αποφοιτεί του χρόνου με το νέο όνομα....
Κι αν δείτε το φετινό μηχανογραφικό τη συγκεκριμένη σχολή την αναφέρει με το παλιό όνομα και όχι με το νέο που ισχύει από 16/12/2008...
Το θεωρείται τυχαίο???
Μάλλον το όνομα θα αλλάξει επισίμως όταν αποφοιτήσει η κόρη του υφυπουργού μας...Μην πάει χαμένη η τροπολογία...

Το ότι φοιτά σε αυτή τη σχολή η κόρη του δε σημαίνει ότι το έκανε όλο αυτό μόνο και μόνο για να τη διορίσει. Αυτό θα μπορούσε να το καταφέρει με χίλιους δυο πλάγιους τρόπους. Μπορεί το τμήμα να του προσέφερε άλλα ανταλλάγματα, π.χ. να της έχει έτοιμο στρωμένο διδακτορικό και έδρα.

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #176 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:01:49 πμ »
To  σιγουρο ειναι οτι η θυγατερα θα βηχει απο εχθες.

Μπορουμε να βρουμε καποια ιδια αιτηματα δηλαση να μη διοριζεται το 40% χωρις Ασεπ και να παμε μαζι στο Υπεπθ

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #177 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:04:45 πμ »
Σας το είπα από την πρώτη στιγμή.Σίγα μην έκαναν την τροπολογία-απάτη για να διοριστεί η θυγατέρα σε γυμνάσιο της Καρπάθου!Σε λίγα χρόνια θα έχει την ιδιότητα της καθηγήτριας του Πειραιά(ωραίο ακούγεται!) και θα είναι έτοιμη και αυτή να πολιτευτεί άξια στα χνάρια του πατέρα της..Εδώ είναι Ελλαδισταν.Μετά από 5 χρόνια βρήκα την απάντηση που θέλω στους μαθητές μου όταν με ρωτάνε αν υπάρχει μέσο ή όχι.Ηρθε η στιγμη να τους πω την αλήθεια..

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #178 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:10:15 πμ »
Για να μην ξεχνιόμαστε.Είπαμε, μας στέρησαν με ύπουλο τρόπο έναν διορισμό αλλά δεν θα μας πάρουν και την αξιοπρεπεια μας! Αύριο στις Β Βαθμιες για εξηγήσεις και τηλέφωνα στο υπουργείο παιδείας.Να το κάνουμε πολλοι,δεν είναι ώρα να κλαίμε την μοίρα μας.Αλλοι έδωσαν την ζωή τους και κέρδισαν την ελευθερία και εμείς φοβόμαστε να φωνάξουμε για μία τροπολογια απάτη;Να δουν ότι δεν τρώμε κουτοχορτο και αν τολμήσουν να το κάνουν θα έχουν τις πολιτικές συνέπειες..

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #179 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:12:46 πμ »
Οι προκλητικοί βυσματικοί συνάδελφοι πιστεύω ότι σας έδωσαν έναν παραπάνω λόγο για να φωνάξετε...Εγώ πιστεύω εάν αντιδράσουμε μαζικα θα την πάρουν πίσω.Εχει ξαναγίνει στο περελθον αυτό.Την έβγαλαν κατακαλόκαιρο για να ψαρέψουν τις αντιδράσεις μας!

Αποσυνδεδεμένος CHRISTOS_200

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:18:32 πμ »
Η νέα τροπολογία του υπεπθ απλά επιβεβαιώνει αυτό που ξέραμε όλοι μας.
Η Πληροφορική έιναι το μεγάλο μπουρδέλο της εκπαίδευσης που έχει για τσατσά τον εκαστοτε υπουργό και τα μεγάλα κεφάλια της ΣΕΛΕΤΕ...

ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ ΜΕ 2 ΛΕΞΕΙΣ!!! ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΚΥΡΙΟΙ Π19.Η ΣΕΛΕΤΕ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΡΑΒΕΙ ΑΛΛΑΖΩΝΤΑΣ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΒΑΝΤΑΡΕΙ ΤΑ ΒΥΣΜΑΤΙΚΑ ΤΜΗΜΤΑ ΤΟΥΣ.

Αποσυνδεδεμένος kokoras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 27, 2009, 02:22:56 πμ »
Χρήστο αφού συμφωνούμε  σου έστειλα ενα πμ:)... τσεκαρέ το

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.