*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...  (Αναγνώστηκε 10892 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« στις: Ιούλιος 25, 2009, 02:18:41 μμ »
Πηρα πτυχιο το 1993 γραφτηκα στην επετηριδα ,
Περιμενα,
Περιμενα τη σειρα μου , ηταν επιλογη μου , το ηξερα από πριν , ετσι ηταν το συστημα της εποχης και εκανα και εγω το προγραμμα μου ,
Ξαφνικα η Ελληνικα πολιτεια επιλεγει το συστημα του ΑΣΕΠ για να καθοριζει ποιοι είναι ικανοτεροι για να ενταχθουν στο συστημα της Βθμιας εκπαιδευσης .

ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ λεει ,

Να το δεχθω αυτό ,
Δεν θα επρεπε όμως να λαβει υποψη του ότι εγω τελειωσα μια σχολη και με ειχε στο ‘περιμενε’ και μετα από χρονια μου λεει αυτά που ηξερες ξεχασε τα ,

Τα χρονια αναμονης μου χωρις λογο δεν επρεπε να ληφουν υποψην  στο νέο συστημα (ΑΣΕΠ)?

Τα λες αυτά επειδη σε συμφερει μου ελεγαν
Τα λεω αυτά γιατι είναι λογικο ελεγα

ΤΙΠΟΤΑ , δωσε εξετασεις ,

Την πρωτη χρονια δεν εδωσα γιατι ταχθηκα με την αποψη δεν πρεπει να γινει αυτό.

Τις επομενες χρονιες που ρωτουσα πως μπορω να κανω κατι ?

Μου ελεγαν ,

Περασες στον ΑΣΕΠ ?
Εχεις ωρες από ωρομισθιος ?

Δεν γινεται τιποτα , υπαρχει αξιοκρατεια , υπαρχουν πινακες σαν την επετηριδα μου ελεγαν ,

Ωρες από ωρομισθιος δεν μπορουσα να μαζεψω γιατι οι υποχρεωσειις ετρεχαν ,
Με μεγιστο μισο μοριο τον μηνα και μισθο τα γνωστα δεν ειχα πολλες επιλογες

Περασες στον ΑΣΕΠ ?
Εχεις ωρες από ωρομισθιος ?

Το ειχα ξεγραψει …

Τελικα φετος εχοντας περασει την βαση σους προηγουμενους δυο ΑΣΕΠ και με καποια μικρη προυπηρεσια μαζευω ενα σεβαστο αριθμο μοριων ,

 Μπραβο μου ελεγαν θα πας αναπληρωτης … είναι σιγουρο…

Ποτε στο παρελθον δεν ειχα κοιταξει πινακες διορισμων ουτε για μονιμους ουτε για αναπληρωτες ,
Πρωτη φορα κοιταξα όταν καποιος με ειδοποιησε ότι ειχε βγει ο ΑΣΕΠ και ειχα περασει την βαση,

Γαμωτο λεω , λες να …


Μετα αρχιζω να ακουω για ΟΑΕΔ ιτες για διαφορα αλλα …

Γαμωτο εμενα μου ελεγαν κάθε φορα :

Περασες στον ΑΣΕΠ ?
Εχεις ωρες από ωρομισθιος ?

Και τωρα βλεπω ένα σωρο τρυπες για να διοριστει καποιος χωρις ΑΣΕΠ ,

Μπορεις να παιρνεις μορια από διορισμους που δεν γινονται από πινακες ,

Από διορισμους που δεν υπαρχει αξιολογηση

Από διορισμους που τους κρατουν για λιγους για να προσπερνουν τον ΑΣΕΠ

ΑΣΕΠ και πρασινα αλογα ….

Μερικοι μπορει να γελουν διαβαζοντας αυτά , θα μου πεις δεν ρωτησες ποτες , δεν ακουσες ?

ΠΟΤΕ μου δεν ειχα ακουσει τιποτα για όλα αυτά

Εχετε δικιο σε αυτό που φανταζεστε ,

Δεν συναναστρεφομουν με 'καθηγητες' και 'δασκαλους' ,
Όταν ρωτουσα όμως καμια υπηρεσια μου ελεγαν
 
Περασες στον ΑΣΕΠ ?
Εχεις ωρες από ωρομισθιος ?

Τελικα επειδη εγω δεν θελω να γινω σαν τα μουτρα τους ,

Ουτε θελω να γινω σαν αυτά  τα τερατα μορφωσεως  , καθηγητες στην απατη και δασκαλοι στη λαμογιά

Ανοιγω αυτό εδώ το θεμα ώστε καποιος που θα βρεθει καποτε στη θεση τη δικη μου να ξερει ότι εγω εκανα ότι περνουσε από το χερι μου να τον ενημερωσω ,
Και αν χρειαστει εγω θα υποστηριξω από οποιαδηποτε θεση ένα αξιοκρατικο συστημα

Και αυτό είναι η ΙΣΟΝΟΜΙΑ
εχω μεγαλες απαιτησεις δηλαδη ?

ξερω ειναι μερικοι δεν θελουν να τα ακουσουν,
ακομη και οταν ανοιγουν τετοιες συζητησεις τις αποφευγουν ,
δεν θελουν ουτε θεση να παρουν ,
και τελικα καταληγω εγω να ντρεπομαι οχι γιατι γεννηθηκα κακος

αλλα γιατι ντρεπομαι για λογαριασμο τους

Δεν θελω ομως  να καταληξει αυτος ο κλαδος που διαπαιδαγωγει τα μικροτερα μελη της κοινωνιας να καταληξει ενας κλειστος κυκλος ή μια στοα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:04:50 »

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 25, 2009, 02:19:57 μμ »
Εχει γινει μεγαλος ντορος με τους ΟΑΕΔιτες  και είναι λογικο και δικαιο η μη αναγνωρση της προυπηρεσιας τους

Αλλα εχουμε και αλλα περιεργα που εγω τουλαχιστον δεν κατανοω και οποιος γνωριζει θα ηθελα να διαφωτισει και εμενα αλλα και ολους που χρειαζονται αυτου του την ενημερωση

Τα ατομα

Πουτλή Θεόδωρο του Δημητρίου (Α/Α 127) και Χατζηαλεξάνδρου Παύλο-Μελά του Αλεξάνδρου (Α/Α 128):

Από τον πινακα καταταξης αναπληρωτων εκπαιδευτικων του κλαδου ΠΕ04.01 2009-2010
Φαινονται οτι :
τα σχολικά έτη 2007-2008 και 2008-2009, αποκτούν 18,8 και 19,733 μόρια αντίστοιχα, ενώ τα προηγούμενα χρόνια εμφανίζουν μηδενική προϋπηρεσία καθως επισης μηδενικα μορια από ΑΣΕΠ 2005 ,2006, 2008

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

Ώστε στο μελλον και αλλοι συναδελφοι να μπορεσουν να διεκδικησουν αυτές τις θεσεις ,
Αυτά τα μορια ένα ωρομισθιος θελει τουλαχιστον 12-13 χονια να τα μαζεψει

Αν καποιος γνωριζει κατι θα ηθελα να βοηθησει ,
Άλλες τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν ή είναι μοναδικες ?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 25, 2009, 03:38:44 μμ »
Εγγεγραμμένη στους πίνακες αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας ΠΕ06 του έτους 2008-2009 εμφανίζεται φέτος στον ενιαίο πίνακα διορισμών με 10 μορια προϋπηρεσίας, πράγμα που σημαίνει αναπλήρωση για μια ολόκληρη χρονιά. Τώρα πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω, αφού δεν ήταν σε κανέναν πίνακα απ'αυτούς που έφυγαν αναπληρωτές και για να πάει αναπληρώτρια η συγκεκριμένη κοπέλα έπρεπε να πάρουν 3000 άτομα πιο μπροστά. Ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα! Άρα είναι αλήθεια οτι υπάρχουν πολλά παράθυρα και οι πίνακες μπάζουν απο παντού. Και αν κάτσεις να το ψάξεις πιο προσεκτικά το σίγουρο είναι οτι θα βρεις πολλά τέτοια παραδείγματα. Κι εμεις ακόμα πάμε με το σταυρό στο χέρι!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 25, 2009, 03:57:52 μμ »
Εχει γινει μεγαλος ντορος με τους ΟΑΕΔιτες  και είναι λογικο και δικαιο η μη αναγνωρση της προυπηρεσιας τους

Αλλα εχουμε και αλλα περιεργα που εγω τουλαχιστον δεν κατανοω και οποιος γνωριζει θα ηθελα να διαφωτισει και εμενα αλλα και ολους που χρειαζονται αυτου του την ενημερωση

Τα ατομα

Πουτλή Θεόδωρο του Δημητρίου (Α/Α 127) και Χατζηαλεξάνδρου Παύλο-Μελά του Αλεξάνδρου (Α/Α 128):

Από τον πινακα καταταξης αναπληρωτων εκπαιδευτικων του κλαδου ΠΕ04.01 2009-2010
Φαινονται οτι :
τα σχολικά έτη 2007-2008 και 2008-2009, αποκτούν 18,8 και 19,733 μόρια αντίστοιχα, ενώ τα προηγούμενα χρόνια εμφανίζουν μηδενική προϋπηρεσία καθως επισης μηδενικα μορια από ΑΣΕΠ 2005 ,2006, 2008

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

Ώστε στο μελλον και αλλοι συναδελφοι να μπορεσουν να διεκδικησουν αυτές τις θεσεις ,
Αυτά τα μορια ένα ωρομισθιος θελει τουλαχιστον 12-13 χονια να τα μαζεψει

Αν καποιος γνωριζει κατι θα ηθελα να βοηθησει ,
Άλλες τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν ή είναι μοναδικες ?


πιθανόν από εκκλησιαστικά γυμνάσια-λύκεια..πχ Αθωνιάδα(δυσπρόσιτο) ή δε ξέρω τι άλλο....μπάρμπας από κορώνη; >:( >:( >:( >:( >:(
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:04:50 »

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:02:52 μμ »
Εγγεγραμμένη στους πίνακες αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας ΠΕ06 του έτους 2008-2009 εμφανίζεται φέτος στον ενιαίο πίνακα διορισμών με 10 μορια προϋπηρεσίας, πράγμα που σημαίνει αναπλήρωση για μια ολόκληρη χρονιά. Τώρα πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω, αφού δεν ήταν σε κανέναν πίνακα απ'αυτούς που έφυγαν αναπληρωτές και για να πάει αναπληρώτρια η συγκεκριμένη κοπέλα έπρεπε να πάρουν 3000 άτομα πιο μπροστά. Ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα! Άρα είναι αλήθεια οτι υπάρχουν πολλά παράθυρα και οι πίνακες μπάζουν απο παντού. Και αν κάτσεις να το ψάξεις πιο προσεκτικά το σίγουρο είναι οτι θα βρεις πολλά τέτοια παραδείγματα. Κι εμεις ακόμα πάμε με το σταυρό στο χέρι!!!
giota8 κι εγώ ξέρω ακριβώς την ίδια περίπτωση. Άτομο που πήρε τπ πτυχίο του το 2008, δούλεψε σαν αναπληρώτρια το έτος 08-09 με τη διαφορά ότι ξέρω πώς το κατάφερε αυτο.. τυχαία μάλιστα το ανακάλυψα... και με τον τρόπο που έγινε καθίστατο και νόμιμο μάλιστα.. Αν θες μπορώ να σου πω και λεπτομέρειες σε πμ.

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:05:59 μμ »
Εγγεγραμμένη στους πίνακες αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας ΠΕ06 του έτους 2008-2009 εμφανίζεται φέτος στον ενιαίο πίνακα διορισμών με 10 μορια προϋπηρεσίας, πράγμα που σημαίνει αναπλήρωση για μια ολόκληρη χρονιά. Τώρα πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω, αφού δεν ήταν σε κανέναν πίνακα απ'αυτούς που έφυγαν αναπληρωτές και για να πάει αναπληρώτρια η συγκεκριμένη κοπέλα έπρεπε να πάρουν 3000 άτομα πιο μπροστά. Ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα! Άρα είναι αλήθεια οτι υπάρχουν πολλά παράθυρα και οι πίνακες μπάζουν απο παντού. Και αν κάτσεις να το ψάξεις πιο προσεκτικά το σίγουρο είναι οτι θα βρεις πολλά τέτοια παραδείγματα. Κι εμεις ακόμα πάμε με το σταυρό στο χέρι!!!
giota8 κι εγώ ξέρω ακριβώς την ίδια περίπτωση. Άτομο που πήρε τπ πτυχίο του το 2008, δούλεψε σαν αναπληρώτρια το έτος 08-09 με τη διαφορά ότι ξέρω πώς το κατάφερε αυτο.. τυχαία μάλιστα το ανακάλυψα... και με τον τρόπο που έγινε καθίστατο και νόμιμο μάλιστα.. Αν θες μπορώ να σου πω και λεπτομέρειες σε πμ.

δε στέλνεις αυτό το πμ στον Καρατζαφέρη να τους ξεσκεπάσει να ησυχάσουμε!!! και αν δε θες, στείλε το σε μένα να κάνω εγώ τη δουλειά!!! αν μιλάς για παρανομίες, καλό είναι να τους ξεσκεπάζουμε!!!
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος anaplirosiflwrinis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:08:52 μμ »
ister ετσι πιστευω,τα Νο 127 και Νο128 απο εκκλησιαστικα δυσπροσιτα πηραν για 2 χρονιες τετεοια μορια χωρις Ασεπ,με τις ευλογιες του παπα.



stellinio μπορεις να μου πεις με πμ ?

Αποσυνδεδεμένος ;;;;;;;;;;;

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:42:57 μμ »
Πηρα πτυχιο το 1993 γραφτηκα στην επετηριδα ,
Περιμενα,
Περιμενα τη σειρα μου , ηταν επιλογη μου , το ηξερα από πριν , ετσι ηταν το συστημα της εποχης και εκανα και εγω το προγραμμα μου ,
Ξαφνικα η Ελληνικα πολιτεια επιλεγει το συστημα του ΑΣΕΠ για να καθοριζει ποιοι είναι ικανοτεροι για να ενταχθουν στο συστημα της Βθμιας εκπαιδευσης .

ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ λεει ,

Να το δεχθω αυτό ,
Δεν θα επρεπε όμως να λαβει υποψη του ότι εγω τελειωσα μια σχολη και με ειχε στο ‘περιμενε’ και μετα από χρονια μου λεει αυτά που ηξερες ξεχασε τα ,

Τα χρονια αναμονης μου χωρις λογο δεν επρεπε να ληφουν υποψην  στο νέο συστημα (ΑΣΕΠ)?

Τα λες αυτά επειδη σε συμφερει μου ελεγαν
Τα λεω αυτά γιατι είναι λογικο ελεγα

ΤΙΠΟΤΑ , δωσε εξετασεις ,

Την πρωτη χρονια δεν εδωσα γιατι ταχθηκα με την αποψη δεν πρεπει να γινει αυτό.



Ζωγραφιζεις και τα δικα μου συναισθηματα 1993 και γω πε03   και δεν εχω και ασεπ  ::)
 

--------------------------------------------------------------------------------
 
 

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 25, 2009, 04:54:24 μμ »
Μartz με το μήνυμά σου αγγίζεις ένα μεγάλο αριθμό συναδέλφων, μαζί με εμένα, με παράλληλες πορείες. Πάμε με το σταυρό στο χέρι (όχι από εκκλησιαστικά ), με τρελό διάβασμα , ξενιτευόμαστε για λίγες ώρες προυπηρεσίας , παλεύουμε να ισορροπήσουμε δουλειά και οικογένεια..Νά'σαι καλά και ο αγώνας συνεχίζεται για να κλείσουν τα κάθε λογής παραθυράκια..

Αποσυνδεδεμένος air

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 25, 2009, 05:19:11 μμ »
Φιλε mardz, μπραβο για την παρατηρητικοτητα σου! Και οι δυο εμφανιζονται στον πινακα Αναπληρωτων ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ προυπηρεσιας 2007-2008, και ξαφνικα τα ετη 07-08 και 08-09 αποκτουν τις ιδιες προυπηρεσιες.

Στον πινακα παντως των ''επιτυχοντων'' (ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ !!!!) αναπληρωτων για τα Εκκλησιαστικα δεν βρισκονται, ουτε και ΣΜΕΑ ειναι, οποτε δεν ξερω τι να πω... υπαρχουν δυσπροσιτα ΣΔΕ ???

Γκουγκλαροντας, βρηκα πως ο ΠΟΥΤΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (πτυχιο 1987) ειναι αποτυχων στον Ασεπ 2007.

Επισης γκουγκλαροντας, βρηκα εναν ΠΟΥΤΛΗ ΘΕΟΔΩΡΟ, φυσικο, σε φροντιστηριο (symmetro.gr) στη Θεσσαλονικη, ο οποιος εμφανιζεται στο διδακτικο προσωπικο ακομα και τωρα! Αν δεν προκειται για συνωνυμια.. δεν θα επρεπε να μην δουλευει και εκει??

Οσο αφορα τον ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΥΛΟ-ΜΕΛΑ (πτυχιο 2004), ειναι το ..απολυτο φαντασμα, οποτε αναγκαστικα πλεον ειναι και επισημως, το νεο μου... ινδαλμα !!! (μεχρι προτινος ηταν ο Σοκολακης, ο οποιος ομως δεν πιανει μπαζα μπροστα του).

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 25, 2009, 05:33:55 μμ »
Πως μπορούμε να μάθουμε από που προέρχονται αυτές οι περίεργες προυπηρεσίες; Το προεδρείο π.χ. των αναπληρωτών και των ωρομισθίων δεν μπορεί να ζητήσει διευκρινήσεις;

Αποσυνδεδεμένος munchkin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 25, 2009, 05:49:49 μμ »
Δεν κάνετε καλά που μιλάτε με ονόματα..μία στο εκατομμύριο να κάνετε λάθος θα βρείτε μεγάλο μπελά και εκεί που πάτε για μαλλί θα βγείτε κουρεμένοι..Αντί να αναλώνεστε ψάχνοντας τους πίνακες κοιτάξτε πώς θα βελτιώσετε τη δικιά σας θέση.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 25, 2009, 06:39:50 μμ »
Φιλε mardz, μπραβο για την παρατηρητικοτητα σου! Και οι δυο εμφανιζονται στον πινακα Αναπληρωτων ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ προυπηρεσιας 2007-2008, και ξαφνικα τα ετη 07-08 και 08-09 αποκτουν τις ιδιες προυπηρεσιες.

Στον πινακα παντως των ''επιτυχοντων'' (ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ !!!!) αναπληρωτων για τα Εκκλησιαστικα δεν βρισκονται, ουτε και ΣΜΕΑ ειναι, οποτε δεν ξερω τι να πω... υπαρχουν δυσπροσιτα ΣΔΕ ???

Γκουγκλαροντας, βρηκα πως ο ΠΟΥΤΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (πτυχιο 1987) ειναι αποτυχων στον Ασεπ 2007.

Επισης γκουγκλαροντας, βρηκα εναν ΠΟΥΤΛΗ ΘΕΟΔΩΡΟ, φυσικο, σε φροντιστηριο (symmetro.gr) στη Θεσσαλονικη, ο οποιος εμφανιζεται στο διδακτικο προσωπικο ακομα και τωρα! Αν δεν προκειται για συνωνυμια.. δεν θα επρεπε να μην δουλευει και εκει??

Οσο αφορα τον ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΥΛΟ-ΜΕΛΑ (πτυχιο 2004), ειναι το ..απολυτο φαντασμα, οποτε αναγκαστικα πλεον ειναι και επισημως, το νεο μου... ινδαλμα !!! (μεχρι προτινος ηταν ο Σοκολακης, ο οποιος ομως δεν πιανει μπαζα μπροστα του).


Συνάδελφοι πρέπει να ξέρετε ότι υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις πρόσληψης συμβασιούχων σε σχολεία και μάλιστα του Υπ. Παιδείας. Για το λόγο αυτό ίσως ο συνάδελφος πριν από μένα έγραψε αυτά που έγραψε.

Ένα παράδειγμα. Στην Γερμανία προσλαμβάνονται με σύμβαση 2 ετών καθηγητές Έλληνες ομογενείς ή Έλληνες του εξωτερικού (ζουν 5 χρόνια στην χώρα υποδοχής) να διδάξουν στα ελληνικά σχολεία και τα οποία ανήκουν στο ΥΠΕΠΘ. Τα μόρια που παίρνει κάποιος κάθε χρόνο είναι 8 έως 10. Ο νόμος πρόσληψης ομογενών καθηγητών θέτει κάποιες προυποθέσεις οι οποίες όμως δεν έχουν σχέση με τους πίνακες. Με λίγα λόγια και σε κανένα πίνακα να μην είσαι μπορείς να προσληφθείς. Τα μόρια που παίρνει ένας τέτοιος συνάδελφος μπορεί να τα χρησιμοποίησει μετά την απόλυσή του και να εργαστεί στην Ελλάδα.

Έδωσα μία πιθανή εξήγηση.


Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ??? πως να ξεπερασεις αυτο το εμποδιο...
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 25, 2009, 06:50:40 μμ »
Δεν κάνετε καλά που μιλάτε με ονόματα..μία στο εκατομμύριο να κάνετε λάθος θα βρείτε μεγάλο μπελά και εκεί που πάτε για μαλλί θα βγείτε κουρεμένοι..Αντί να αναλώνεστε ψάχνοντας τους πίνακες κοιτάξτε πώς θα βελτιώσετε τη δικιά σας θέση.

θα ηθελα ολοι να μιλανε με ονοματα

και η περιπτωση
 
Εγγεγραμμένη στους πίνακες αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας ΠΕ06 του έτους 2008-2009 εμφανίζεται φέτος στον ενιαίο πίνακα διορισμών με 10 μορια προϋπηρεσίας,

δεν ειναι τιποτα προσωπικα δεδομνεα

ειναι διαφανεια διαγωνισμου

δεν βριζουμε κανενα
ειναι

παραδειγματα προς μιμηση

γιατι να μην ξερουν ολοι οι συναδελφοι πως περνωνται 38++ μορια σε δυο χρονιες

πουε ειναι το επιληψιμο

τα ονοματα ολως φαινονται σε πινακες

πινακας για διορισμο

πινακας για αναπληρωτη

πινακας  ΑΣΕΠ

πινακας για ωρομισθιο

ενιαιαος πινακας

βλεπως τη ζωη μου συνεχεια μεσα απο ενα πινακα ,

προσπαθω να μαζεψω ωρες ωρομισθιου για πινάκιο φακης

δεν ζηταω κανενος το κεφαλι επι πινακι

ενημερωση ζηταω

εμενα μου ελεγαν συνεχεια

εχεις  ΑΣΕΠ ?
εχεις ωρες ωρομισθιου ?


γιατι να μην ξερω απο που αλλου παιρνει καποιος μορια ?

θα με δικασουν ?

ΓΙΑΤΙ  ??

ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥς ΠΙΝΑΚΕς ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ?

[i]που ειναι το ποινικο αδικημα  ?

απο εμενα κινδυνευει η κοινωνια ?[/i]


ας το κανουν και αυτο




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 579

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.