*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος Διορισμού  (Αναγνώστηκε 92022 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #546 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:07:51 μμ »
Μια ερώτηση κι από μένα. Για τους φιλολόγους έχουν βγει κάποιες θέσεις δυσπροσίτων. Αυτό σημαίνει ότι εκεί υπάρχουν μόνο θέσεις δυσπροσίτων (παραμονή για δύο χρόνια) ή και κάποια λειτουργικά κένά όπου μπορεί να μείνεις για ένα χρόνο; Π.χ. στην Α Κυκλάδων δίνει ως δυσπρόσιτο  μόνο την Σέριφο. Αυτό θα πει πως μόνο η Σέριφος έχει κενά και ότι η Σίφνος και η Κίμωλος δεν θα δεχτούν φέτος καθόλου φιλολόγους; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:55:10 »

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #547 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:18:56 μμ »
παιδια , το πού έχει κενά και πού όχι δεν το ξέρει κανείς ακόμα.
Η περιοχή βγάζει κάποια κενά αλλά δεν ξέρεις αν θα χει ανάγκη πχ η σιφνος ή η τήνος γιατί οι αιτήσεις για άδειες, αναρρωτικες, ανατροφής κτλ δεν έχουν γίνει ακόμα.
αν έχει δυσπρόσιτο στη σεριφο, αυτο σημαίνει ότι είναι το μόνο σίγουρο, οπότε αν θες το δηλώνεις ονομαστικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2009, 12:28:33 μμ από blethalassa »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #548 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:23:57 μμ »
Αυτό μου είπαν και από τη Δευτεροβάθμια Κυκλάδων, ότι δεν ξέρουν. Έτσι όμως δηλώνουμε στα τυφλά και οι δυσάρεστες εκπλήξεις θα είναι αναπόφευκτες. Αν κάποιος έχει υπηρετήσει σε δυπρόσιτο και ξέρει...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #549 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:25:48 μμ »
magda είναι σίγουρο το τελευταίο που γράφεις?? Εγώ έχω την εντύπωση ότι αν δε δηλώσεις ονομαστικά το δυσπρόσιτο δε δεσμεύεσαι σε καμία περίπτωση για διετία...

Ναι βρε, σίγουρο είναι,είμαι 2 χρόνια ήδη και πάω στο 3ο σε δυσπρόσιτο πίστεψέ με γνωρίζω καλά  :)
Με το που βάλεις ναι στα δυσπρόσιτα έχουν δικαίωμα να σε διορισουν απευθείας εκεί (με κεφαλαία θα είναι ο διορισμός και θα το καταλάβεις)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:55:10 »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #550 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:29:42 μμ »
Μια ερώτηση κι από μένα. Για τους φιλολόγους έχουν βγει κάποιες θέσεις δυσπροσίτων. Αυτό σημαίνει ότι εκεί υπάρχουν μόνο θέσεις δυσπροσίτων (παραμονή για δύο χρόνια) ή και κάποια λειτουργικά κένά όπου μπορεί να μείνεις για ένα χρόνο; Π.χ. στην Α Κυκλάδων δίνει ως δυσπρόσιτο  μόνο την Σέριφο. Αυτό θα πει πως μόνο η Σέριφος έχει κενά και ότι η Σίφνος και η Κίμωλος δεν θα δεχτούν φέτος καθόλου φιλολόγους; 

Εννοεί ότι στη Σέριφο είναι βέβαιο οργανικό κενό (με 2 υποχρεωτικά χρόνια) Μπορεί όμως να υπάρχει και αλλού λειτουργικό κενό.Που σημαίνει ότι αυτός που έχει την οργανική δεν βρίσκεται σχολείο για χ λόγους (είτε κοπέλα με άδειες λοχείας κ.λ.π είτε οι ...γνωστοί άγνωστοι που παίρνουν αποσπάσεις σε φορείς και κατσικώνονται εκεί για να παίρνουν μόρια) Εκεί λοιπόν που αυτοί λείπουν δίνουν λειτουργικό κενό όπου μπορείς να μείνεις ένα μόνο έτος

Αποσυνδεδεμένος babis67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #551 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:37:12 μμ »
Eιμαι ΠΕ03,διορίζομαι μετο 40%.Επιλέγω 30 περιοχές και τικάρω το ναι και στις υπόλοιπες περιοχές, που είναι για μας 2 επιπλέον.
Υπάρχει περίπτωση να μην διοριστώ;Υπόψιν ακολουθουν οι 135 του ΑΣΕΠ,και αυτοι που είναι μετα από μένα στον πίνακα.
Απλώς θέλω να αποφύγω την διετία στα δυσπροσιτα.
Μηπως ξέρει καποιος πώς επιλέγει το σύστημα;
ΠΕ 03

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #552 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:41:53 μμ »
Eιμαι ΠΕ03,διορίζομαι μετο 40%.Επιλέγω 30 περιοχές και τικάρω το ναι και στις υπόλοιπες περιοχές, που είναι για μας 2 επιπλέον.
Υπάρχει περίπτωση να μην διοριστώ;Υπόψιν ακολουθουν οι 135 του ΑΣΕΠ,και αυτοι που είναι μετα από μένα στον πίνακα.
Απλώς θέλω να αποφύγω την διετία στα δυσπροσιτα.
Μηπως ξέρει καποιος πώς επιλέγει το σύστημα;

Καλή τοποθέτηση σου εύχομαι !!Πιστεύω πως δεν υπάρχει περίπτωση να πας σε δυσπρόσιτο σχεδόν καμία.όμως για μένα κάνε ένα τικ και στο κουτάκι των δυσπροσίτων, ποτέ δεν ξέρεις...Το σύστημα αν δεν μπορεί να σου δώσει καμία από τις επιλογές σου (απίστευτο στη θέση που είσαι βέβαια) θα πρέπει να προχωρήσει στο ναι στα άλλα σχολεία και μετά στο ναι στα δυσπρόσιτα.Βάλτο  για το φόβο των Ιουδαίων και μείνε ήσυχος, δεν θα σε στείλουν πιστεύω.Σκέψου όμως τη στραβή να χάσεις το διορισμό (που το αποκλείω αλλά λέμε τώρα)

Αποσυνδεδεμένος babis67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #553 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:47:45 μμ »
Νά'σαι καλά Magda.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,απλά σκαφτόμουν μήπως τικάροντας το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα με στείλει εκει και όχι σε καποια απ'τις άλλες περιοχές που περισσεύουν.
ΠΕ 03

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #554 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:53:34 μμ »
καλημέρα και απο μένα..Είμαι ιταλικής, γραμμενη στον ενιαιο πινακα διορισμων και επιτυχια στον ασεπ..Να κάνω αιτηση για διορισμο? Ειναι σιγουρο οτι δεν διοριζομαι, παιρνουν λιγα ατομα σε εμας, αλλα τωρα διαβασα ξανα την εγκυκλιο και αναφερει και όσους ειναι στον ενιαο πινακα....μου επιτρεπεται να κανω ή όχι? βοηθηστε παιδια.με επιασε πανικος....ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #555 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:56:58 μμ »
Νά'σαι καλά Magda.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,απλά σκαφτόμουν μήπως τικάροντας το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα με στείλει εκει και όχι σε καποια απ'τις άλλες περιοχές που περισσεύουν.

Ε όχι βρε, είναι δυνατόν να μη βρεθεί κάτι για σένα που είσαι πάνω πάνω??Αν και γενικά απορώ που όλοι αποφεύγουν τη διετία...
Στην πραγματικότητα, ελάχιστοι παίρνουν μετάθεση εκεί που θέλουν μέσα σε ένα χρόνο..Αλλά μπορεί να είσαι από περιοχή με χαμήλη βάση οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #556 στις: Αύγουστος 07, 2009, 12:59:40 μμ »
καλημέρα και απο μένα..Είμαι ιταλικής, γραμμενη στον ενιαιο πινακα διορισμων και επιτυχια στον ασεπ..Να κάνω αιτηση για διορισμο? Ειναι σιγουρο οτι δεν διοριζομαι, παιρνουν λιγα ατομα σε εμας, αλλα τωρα διαβασα ξανα την εγκυκλιο και αναφερει και όσους ειναι στον ενιαο πινακα....μου επιτρεπεται να κανω ή όχι? βοηθηστε παιδια.με επιασε πανικος....ευχαριστω
 

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #557 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:02:21 μμ »

     ΠΕ34 Ιταλικής Γλώσσας:

i    Όλοι όσοι συμπλήρωσαν μέχρι 30-06-2008 πραγματική προϋπηρεσία   τουλάχιστον 30 μηνών
ii.    όλοι όσοι συμπλήρωσαν μέχρι 30-6-2009 πραγματική προϋπηρεσία  τουλάχιστον είκοσι τεσσάρων (24) μηνών, έχουν επιτυχή συμμετοχή σε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ του κλάδου τους και
iii.    από τους εγγεγραμμένους στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών όσοι μέχρι 30.6.2009 είχαν συμπληρώσει μέχρι και 10,051 μόρια πραγματικής προϋπηρεσίας για την πλήρωση 3 θέσεων.

Κλάδος ΠΕ34 Ιταλικής Γλώσσας: [Κωδικός: ΠΕ3400]: οι εγγεγραμμένοι στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ.

είσαι κάτι από αυτά??

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #558 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:03:39 μμ »
ανθουλετα, αν εχει λοιπον 10 μορια κ πανω πας για αιτηση

Αποσυνδεδεμένος sybe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος Διορισμού
« Απάντηση #559 στις: Αύγουστος 07, 2009, 01:04:19 μμ »
Νά'σαι καλά Magda.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,απλά σκαφτόμουν μήπως τικάροντας το κουτάκι με τα δυσπρόσιτα με στείλει εκει και όχι σε καποια απ'τις άλλες περιοχές που περισσεύουν.

Ε όχι βρε, είναι δυνατόν να μη βρεθεί κάτι για σένα που είσαι πάνω πάνω??Αν και γενικά απορώ που όλοι αποφεύγουν τη διετία...
Στην πραγματικότητα, ελάχιστοι παίρνουν μετάθεση εκεί που θέλουν μέσα σε ένα χρόνο..Αλλά μπορεί να είσαι από περιοχή με χαμήλη βάση οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα
την ίδια αποψη έχω και εγώ. Θα προτιμούσα  να πάω σε δυσπρόσιτο και να ξέρω ότι θα είμαι εκεί και θα μαζέψω τα μόρια για να γυρίσω το συντομότερο δυνατο. Αν και φοβάμαι ότι λόγω της θέσης μου (120  ασεπ)μάλλον δε θα πάω σε δυσπρόσιτο.
Μόνο εμένα μου φαίνονται τόσο χάλια οι περιοχές για πε03?
εχει βγάλει πολλές Α περιοχές που δίνουν ελάχιστα μόρια.Πως θα μπορέσω να τις αποκλείσω?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 609
Σύνολο: 620

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.