*

Αποστολέας Θέμα: Οι επόμενες κινήσεις μας  (Αναγνώστηκε 57319 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 01, 2009, 12:18:36 πμ »
O aroniotis πρέπει να έχει μια έτοιμη...Ας μας τη βγάλει εδώ να την στείλουμε για να μην γράφουμε ότι θέλει ο καθένας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:53 »

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 01, 2009, 12:20:57 πμ »
Αγανακτησμενη κ αποσβολωμενη  παρακολουθει η εκπαιδευτικη κοινοτητα την καταφωρη αδικια που διεπραχθη μεσουσης της καλοκαιρινης περιοδου , απο το υπουργειο παιδειας εις βαρος των αποφοιτων ολων των ανωτατων κ ανωτερων τμηματων πληροφορικης.Ενω το ΣΤΕ απεφανθη πως δε διδεται παιδαγωγικη επαρκεια σε ολες τις σχολες πληροφορικης ο αξιοτιμος υφυπουργος κυριος Λυκουρεντζος απεφασισε  να κανει καθηγητικη σχολη το τμημα  διδακτικης ψηφιακων συστηματων του πανεπιστημιου αθηνων. Η αυθαιρετη αυτη πραξη του υπουργειου παιδειας ανατρεπει τους πινακες χιλιαδων αναπληρωτων κ ωρομισθιων του τμηματος πληροφορικης κ στελνει χιλιδες εργαζομενους απραγους στα σπιτια τους καθως η αναγνωριση της παιδαγωγικης επαρκειας στο συγκεκριμενο τμημα προτασσει τους συγκεκριμενους αποφοιτους στους παραπανω πινακες εις βαρος των υπολοιπων αναπληρωτων κ ωρομισθιων.Ζηταμε επειγοντως τη μη ψηφιση της συγκεκριμενης τροπολογιας απο το τμημα της θερινης βουλης κ την επανεξεταση του θεματος απο ολους τους βουλευτες ολων των κομματων προκειμενου να δοθει η παιδαγωγικη επαρκεια σε ολα τα τμηματα της πληροφορικης ανεξαιρετως  κ να αποκατασταθει  η αδικια.


Μπορειτε να παρετε καποια στοιχεια απο την παραπανω επιστολη.Ζητω συγνωμη για τα λαθη που μπορει να υπαρχουν αλλα ειμαι πε 02 δεν κατεχω αρκετα καλα το θεμα αλλα θα ηθελα να βοηθησω καθως  η αδερφη μου τελειωνει σε λιγο πληροφορικη

Ευχαριστούμε πολύ.....

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 01, 2009, 12:56:28 πμ »
Έχω ένα φίλο μου που δουλεύει σε κάποιο κανάλι στις ειδήσεις και του ειπα να τους πει να το βγάλουν. Μου είπε θα προσπαθήσει αλλά κατι πρέπει να κάνουμε εμείς, πχ κάποιοα συγκέντρωση ώστε να γίνει θέμα.

Επίσης πρέπει να ενημερώσουμε ΟΛΟΥΣ τους Βουλευτές της ΝΔ για να μη το ψηφίσουν. Τα άλλα κόμματα νομίζω είναι αυτονόητο ότι δε θα ψηφίσουν αυτή την άδικη τροπολογία.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 01, 2009, 01:12:00 πμ »
Για ποιον είναι άδικη αυτή η τροπολογία?


Άρα ερχόμαστε στα ίδια. Δε θέλετε να γίνουν καθηγητικές οι σχολές που το δικαιούνται. Διότι πιθανώς  δεν το δικαιούται και η δικιά σας. Οπότε σου λέει αφού εγώ δε μπορώ να μη μπορεί κανένας.

Σκοπός σας είναι να μην σας περάσουμε στον πίνακα. Και πιο πολύ καίγονται αυτοί που έχουν χτυπήσει μια ΑΣΠΑΙΤΕ και δεν προλαβαίνουν. Γιατί κάποιοι αξιότιμοι φίλοι σας συνάδελφοι και "συναγωνιστές" αδικούνται κατάφορα αφού δεν προλαβαίνουν να πάρουν πρώτοι από εσάς και από εμάς την παιδαγωγική επάρκεια και να διοριστούν. Αυτούς βοηθάτε που σας το παίζουνκαι φίλοι.

Δεν τους ενδιαφέρει λοιπόν να είναι αξιοκρατικός ο τρόπος διορισμού και δεν αδικούνται κατάφορα απλά δεν τους βολεύει αυτή η τροπόλογία.

ούτε εσάς βολεύει. Πραγματικά δεν πιστεύω στα μάτια μου για το πως μπορεί το συμφέρον να διαβάλλει τους ανθρώπους.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:53 »

Αποσυνδεδεμένος caa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 01, 2009, 09:27:33 πμ »
Προς τους απόφοιτους του τμήματος του Πειραιά:

Για πολλοστή φορά αναφέρω ότι δεν έχουμε κάτι εναντίον σας και της σχολής σας. Αντιδρούμε στον τρόπο μεθόδευσης τέτοιου είδους πρακτικών από την πλευρά του ΥΠΕΠΘ. Μία πλήρης έκθεση του Π.Ι στην οποία θα είχε μελετηθεί το πρόγραμμα σπουδών ΟΛΩΝ των σχολών που οδηγούν στον κλάδο με συγκριμένες απαιτήσεις και πορίσματα θα μπορούσε να έχει κάποιο νόημα - αν και όλοι ξέρουμε ότι 5 ή 10 'η 15 παιδαγωγικά μαθήματα (επιλογής κατα κύριο λόγο) σκορπισμένα στα 4 ή 5 χρόνια σπουδών δεν μπορούν να συγκριθούν ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ με ένα προσανατολισμένο πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ με εργασίες, βιντεοσκοπημένες μικροδιδασκαλίες και  διδασκαλίες σε σχολεία υπο την παρουσία επόπτη, πτυχιακή εργασία κλπ.
Αν ανοίξει αυτό το κουτάκι της πανδώρας με την καθηγητικοποίση μεμονομένων σχολών του χρόνου θα πρέπει να περιμένετε τη βάπτιση 2-3 σχολών ακόμα κάθε χρόνο και αυτό θα είναι και εις βάρος σας.

Υ.Γ. Αυτή η συζήτηση αφορά τις κινητοποιήσεις μας.Το θέμα έχει ήδη συζητηθεί επαρκώς και παρακαλούμε να σταματήσετε τις παρεμβάσεις σας

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 01, 2009, 10:49:20 πμ »
Προς ευνοημένους του Πειραιά:
Αν έχετε λίγη ευθιξία σταματείστε να παρουσιάζετε το άσπρο μαύρο.Οτι και να λέτε για να μας καθησυχάσετε δεν πετυχαίνετε τίποτα αλλά ακριβώς το αντίθετο!
1)Μπορείτε εσείς να συγκριθείτε με τις παιδαγωγικές σχολές;οχι
2)αφού γίνατε εσεις παιδαγωγική γιατί δεν γίνονται και άλλες σχολές που έχουν 3 μαθηματα;Υπάρχει κάπου να γραφει ότι με 8 γίνεσαι και με 3 δεν γίνεσαι; Δεν υπάρχει αλλά οι φωστήρες πέρασαν τα 8 μαθήματα κριτήριο για παιδαγωγική
3)Εμείς νομίζουμε ότι αδικούμαστε, εσεις αφού νιώθετε ότι έχετε δίκιο γιατί ασχολέιστε και αγχώνεστε;Η πλάκα είναι ότι λέτε ότι το κάνετε γιατι σπιλώνεται το τμήμα σας...Αυτό είναι ή φοβάστε μήπως δεν ψηφιστεί η τροπολογία;
4)Αφού έχετε τόσα δίκια γιατί ο υφυπουργός λέει αρλούμπες; Ε;Δεν του εξηγήσατε προφανώς τα δίκια σας , αλλα κάνατε....
5)Σας το ξαναλέω:Δεν μπορείτε εσείς να είστε ίσοι με συνάδελφο που τελείωσε δευτερη σχολή σπουδάζωντας 8 χρονια!!! Είστε μάγκες εσείς να παιρνετε σε 4 χρόνια ότι οι άλλοι σε 8;
6)Οταν τελειώσατε και οταν τελειώσαμε ξέραμε ότι καμμία σχολή πληροφορικής δεν είναι καθηγητική και όλοι ξέραμε τις πιθανοτητές μας.Αλλοι δεν ασχολούνταν με εκπαίδευση, αλλοι έκαναν σελετε και αλλοι μάζευαν μόνο προυπηρεσία.Ξέραμε πως παίζεται το παιχνίδι και ήρθε το υπουργείο να σας αβαντάρει..
7)Αν είχατε τόσο μεγάλο δίκιο να σας έπαιρνε το υπουργείο και νας τοποθετούσε σε προσωποπαγείς θέσεις χωρίς να επηρρεάζονται οι υπόλοιποι.

Προς απόφοιτους άλλων τμημάτων:
Γνωρίζετε καμμιά άλλη πατέντα που θα μπορούσε να κάνει το υπουργείο έτσι ώστε η 1500 θέση να σκαρφαλώσει στην 300;οχι!οχι!οχι!
Υπήρχε βέβαια και άλλη μία:να μας τοποθετησει εμας σε άλλους κλάδους ή να μας καταργήσει τα πτυχία!Δεν το έκανε αυτο, μας άφησε και έμας στον κλάδο αλλά μας έστειλε στις τελευταίες θέσεις..ΝΤΡΟΠΗ!

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 01, 2009, 11:39:59 πμ »
Προς τους απόφοιτους του τμήματος του Πειραιά:

Για πολλοστή φορά αναφέρω ότι δεν έχουμε κάτι εναντίον σας και της σχολής σας. Αντιδρούμε στον τρόπο μεθόδευσης τέτοιου είδους πρακτικών από την πλευρά του ΥΠΕΠΘ. Μία πλήρης έκθεση του Π.Ι στην οποία θα είχε μελετηθεί το πρόγραμμα σπουδών ΟΛΩΝ των σχολών που οδηγούν στον κλάδο με συγκριμένες απαιτήσεις και πορίσματα θα μπορούσε να έχει κάποιο νόημα - αν και όλοι ξέρουμε ότι 5 ή 10 'η 15 παιδαγωγικά μαθήματα (επιλογής κατα κύριο λόγο) σκορπισμένα στα 4 ή 5 χρόνια σπουδών δεν μπορούν να συγκριθούν ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ με ένα προσανατολισμένο πτυχίο ΑΣΠΑΙΤΕ με εργασίες, βιντεοσκοπημένες μικροδιδασκαλίες και  διδασκαλίες σε σχολεία υπο την παρουσία επόπτη, πτυχιακή εργασία κλπ.
Αν ανοίξει αυτό το κουτάκι της πανδώρας με την καθηγητικοποίση μεμονομένων σχολών του χρόνου θα πρέπει να περιμένετε τη βάπτιση 2-3 σχολών ακόμα κάθε χρόνο και αυτό θα είναι και εις βάρος σας.

Υ.Γ. Αυτή η συζήτηση αφορά τις κινητοποιήσεις μας.Το θέμα έχει ήδη συζητηθεί επαρκώς και παρακαλούμε να σταματήσετε τις παρεμβάσεις σας

Συγννώμη αλλά δε μπορώ να μην απαντάω σε ανακρίβειες.

Την κατάσταση που περιγράφεις στην ΑΣΠΑΙΤΕ με τη βιωματική μάθηση, τις βιντεοσκοπήσεις και τις πτυχιακές, ακριβώς αυτού του είδους τη διαδικασία ακολουθήσαμε κι εμεις στο ΔΤΨΣ. Δε κάναμε 3 ή 4 θεωρητικά και πήγαμε και γράψαμε αι πήραμε 5. Αφού δεν ξέρετε πώς κεφράζετε άποψη? Και έχω περάσει και από τα χέρια της ΑΣΠΑΙΤΕ. Οι αξιολογήσεις και οι εργασίες που κάναμε δεν είχαν καμία σχέση με τη δουλειά που είχαμε κάνει στο ΔΤΨΣ.


Και βέβαια δεν έχετε κάτι εναντίον μας αλλά συνεχώς ειρωνεύεστε και προσβάλλετε. Δεν υπάρχει καμία αδικία όσον αφορά την ΑΣΠΑΙΤΕ και τις υπόλοιπες σχολές απλά σας χαλάμε τον προγραμματισμό σας όπως για παράδειγμα κάποιους που περιμένουν με το χαρτί της ΑΣΠΑΙΤΕ να παρακάμψουν με άλλο τρόπο τους συναδέλφους. Γιατί η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι αποδεκτή? Επειδή κάνει καλύτερο μαθημα? Και ποιος το λέει ? Εσύ?
Αντιδράς εναντίον της μεθόδευσης του ΥΠΕΠΘ αλλά εναντίον της μεθόδευσης του ΥΠΕΠΘ για την ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί δεν αντιδράς? Αυτή δεν ξεχωρίζει του καθηγητές?  Ή απλά την ακολούθησες και γι αυτό?

Και τι επιχείρημα είναι αυτό με το χρόνο σπουδών? Εγώ μπορεί να σπουδάζω 25 χρόνια μαγειρική κι εσύ 5 πληροφορικός. Ποιος γνωρίζει πληροφορική?

Και αν είναι έτσι γιατί δε διεκδικείτε να απλώσουμε τα χρόνια μας να δούμε ποιος τα έχει περισσότερα να μπαίνουμε αθροιστικά?Αλλά ας μη ξεβολεύουμε μερικούς από την ΑΣΠΑΙΤΕ.

Αυτές τις μέρες διαβάζω τα πιο ανυπόστατα επιχειρήματα που έχω διαβάσει όλη μου τη ζωή μαζί.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 01, 2009, 11:53:58 πμ »
Συνάδελφοι μην απαντάτε στους φοιτητές του ΠΕΙΡΑΙΑ. Άλλο είναι το θέμα μας.

Αυτή τη στιγμή έχουμε ένα δυνατό χαρτί. Την απάντηση του υφυπουργού η οποία είναι γεμάτη ψέματα, κάτι το οποίο επιβεβαιώνει ότι αυτή η τροπολογία έγινε για να εξυπηρετήσει συγκεκριμένα συμφέροντα και να παρακάμψει το αρμόδιο όργανο που κρίνει πιοιος είναι ικανός καθηγητής, δηλαδή τον ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 01, 2009, 01:55:20 μμ »
Συνάδελφοι αν δεν κάνω λάθος η βουλή έκλεισε και ανοίγει πάλι 25 Αυγούστου...
Οπότε λογικά μην περιμένετε νωρίτερα ούτε ΑΣΕΠ, ούτε πίνακες αναπληρωτών-ωρομισθίων, ούτε διορισμούς ΠΕ19 από πίνακα...
Έχουμε λίγο χρόνο να οργανωθούμε για τις κινήσεις μας...
Συμφωνώ να μην δίνουμε απαντήσεις στα λεγόμενα των αποφοίτων...Αυτοί τη δουλειά τους την έκαναν...
Τώρα όλοι εμείς πρέπει να κάνουμε τη δική μας δουλειά αγνοώντας τους..

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 01, 2009, 03:04:07 μμ »
Αφού δε μπορείτε να επιχειρηματολογήσετε αγνοήστε μας.

Ελπίζω να προλάβετε ναπάρετε το χαρτί της ΑΣΠΑΙΤΕ που θα σας δώσει τηνπολυπόθητη παιδαγωγική επάρκεια για να μην καθυστερήσετε κι άλλο.

Τουλάχιστον έπεσαν οι μάσκες.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 01, 2009, 03:06:01 μμ »
Για την επικοινωνία μας, αλλά και για να ακούγεται η φωνή μας, χρειαζόμαστε κάθε δυνατό επικοινωνιακό μέσο π.χ. mailing list, blog, ιστοσελίδα. Επαναλαμβάνω ότι υπάρχει και το group του facebook.
Το συντονιστικό ωρομισθίων αποτελεί ένα πολύ καλό παράδειγμα που μπορούμε να ακολουθήσουμε, το οποίο κατόρθωσε να ακουστεί η φωνή του ακόμα και στο προεκλογικό debate των πολιτικών αρχηγών!
Όποιος συνάδερφος διαθέτει τεχνογνωσία και χρόνο ας βοήθησει. Κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη.

Τέλος να πω ότι πιστεύω ότι πρέπει να σταματήσουμε πλέον να απαντάμε στους συναδέρφους του ΔΤΨΣ (έτσι και αλλιώς τους απάντησε πλέον ο υπουργός στη ζούγκλα). Από εδώ και μπρος πρέπει να ζητάμε να δωθεί σε όλους παιδαγωγική κατάρτιση άμεσα. Μέχρι τότε απλά δεν θα πρέπει να εφαρμοστεί η συγκεκριμένη τροπολογία. Αυτό μάλλον πρέπει να το δούμε νομικά.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 01, 2009, 03:10:09 μμ »
Επίσης συγνώμη που αρχικά δεν ανέφερα τους συναδέρφους ΠΕ20, αυθαίρετα θεώρησα ότι το θέμα δεν τους αφορά.

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 01, 2009, 09:37:26 μμ »
O aroniotis πρέπει να έχει μια έτοιμη...Ας μας τη βγάλει εδώ να την στείλουμε για να μην γράφουμε ότι θέλει ο καθένας...
Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά τώρα βρήκα ιντερνετ πάλι... Βασικά δεν θεωρώ ότι γράφω καλύτερα από σας, άρα καλό θα ήταν ο καθένας να στείλει κάτι δικό του. Αν πάλι θέλετε από μένα, πάρτε κάτι από τα

http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank31_7_9_1138.php
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank29_7_9_0545.php

και στείλτε τα...

lampros, θα σου απαντήσω σε pm
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 01, 2009, 10:41:33 μμ »

Η κατάσταση είναι τραγική, επιβάλλεται να κινητοποιηθούμε άμεσα και να καταστήσουμε σαφή τα επιχειρήματά μας.

Πολλοί συνάδελφοι που περίμεναν διορισμό με την νέα εκπαιδευτική χρονιά και είχαν ελπίδα για την τελική αποκατάστασή τους, πλέον δεν ξέρουν τι τους ξημερώνει και νιώθουν ότι άδικα επένδυσαν στην εκπαίδευση τόσα χρόνια τρέχοντας σε χιλια-δυο μέρη ως ωρομίσθιοι, βγαίνοντας σε πολλές περιπτώσεις ακόμα και οικονομικά χρεωμένοι.

Δεν είναι δυνατό να δεχόμαστε την κάθε τροπολογία που γίνεται (όλο τυχαία) καταμεσής του καλοκαιριού, η οποία ευνοεί μονομερώς ορισμένους αποφοίτους, καθιστά τις υπόλοιπες σχολές πληροφορικής κατώτερες, και εξαιτίας αυτής της τροπολογίας (και των όποιων άλλων υποχθόνιων σχεδίων του ΥΠΕΠΘ) να μην έχουν ακόμα δημοσιοποιηθεί τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ για τους ΠΕ19 και ΠΕ20, κρατώντας όλους εμάς σε αγωνία ολόκληρο το καλοκαίρι..

Παρακαλώ ενημερώστε μας για το σχετικό γκρουπάκι στο facebook για να οργανωθούμε καλύτερα και να ενημερωθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 337

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.