*

Αποστολέας Θέμα: Οι επόμενες κινήσεις μας  (Αναγνώστηκε 57751 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #210 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 11:12:12 πμ »
Έχουν δίκιο τα παιδιά των ΤΕΙ. Μέσα στον πανικό σας γι αυτό που έγινε αναφέρεστε σε εμάς ως  "καλούς παιδαγωγούς" όλο ειρωνία, εξευτελίζοντας μας με κάθε τρόπο χωρίς να σκέφτεστε οτι ίσως δεν είναι όλοι άχρηστοι οι απόφοιτοι του ΠΑΠΕΙ, υποτιμάτε τους ΠΕ20 σε πάρα πολλά post εδω μέσα (όπως ακριβώς υποτιμήσατε εμάς του ΔΤΨΣ), αλλά απο την άλλη ζητούσατε να συνυπογράψουμε τα υπομνήματα σας, και απο τους ΠΕ20 ζητάτε υποστήριξη στα αιτήματα σας!!!


Αν εμείς είμαστε οι "καλοι παιδαγωγοι" (με εισαγωγικά) και οι άχρηστοι πληροφορικάριοι (χωρίς εισαγωγικά) εσείς τι είστε κύριοι που υποτιμάτε όποιον δεν ταιριάζει στα standard σας και μετά θέλετε να τον χρησιμοποιήσετε όπου σας βολεύει;;;;

ΥΓ: Δεν αναφέρομαι σε όλους αλλά σε κάποιους συγκεκριμένους που θα το καταλάβουν. Κατανοώ τα υπόλοιπα παιδιά που κάνουν δίκαιη προσπάθεια για να εξασφαλίσουν το μέλλον τους

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:58:50 »

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #211 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 01:11:34 μμ »
Ο καθένας έχει μυαλό να κρίνει αν αδικείται από την τροπολογία....
Είτε είναι ΠΕ19 είτε ΠΕ20....
Όλοι μπορούν να ενημερωθούν για τις κινήσεις και να κρίνουν αν θέλουν να συμμετέχουν...
Δε ζητήσαμε με το "έτσι θέλω" από κανέναν τη συμμετοχή του..
Όλοι είναι απόφοιτοι τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και μπορούν να κρίνουν για το συμφέρον τους...
Εμείς θα συνεχίσουμε τις διεκδικήσεις και για ΠΕ20 κι ας μη συμμετέχει κανένας...
Διότι στην ομαδοποιημένη ειδικότητα αναφερόμαστε όλοι ΠΕ19.00 και με αυτό το τίτλο το υπουργείο βγάζει τους πίνακες...
Όσο αφορά το υπόμνημα είναι υπόμνημα από ομάδα ωρομισθίων εκπαιδευτικών ΠΕ19-20 που το συνυπέγραψε και η ΕΠΕ...
Για τους αποφοίτους Ψ.Σ δεν γνωρίζεις τι ισχύει Χριστίνα....Ρώτα το ΔΣ σας και είμαι στη διάθεσή σου...
Κανένας από τους ωρομισθίους δεν ήρθε σε επαφή με το ΔΣ αποφοίτων Ψ.Σ


Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #212 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 03:26:39 μμ »
Το θέμα μας είναι "Οι επόμενες κινήσεις μας"...και όχι "Κόντρα μεταξύ ΠΕ19-ΠΕ20"
Και για όσους ισχυρίζονται οτι οι ΠΕ19 κινούνται ανεξάρτητα ας κοιτάξουν το υπόμνημα για την συγκεκριμένη τροπολογία...
Και μετά λένε αν υπάρχει διαχωρισμός ΠΕ19-20...
Και αν συμφωνήσω με όσους ΠΕ20 ισχυρίζονται ότι όλα γίνονται για τους ΠΕ19, να τους δω τι θα κάνουν τότε "μόνοι τους" που σύμφωνα με τα λεγόμενα τους θα έχουν παιδαγωγική επάρκεια πλήθος τμημάτων ΠΕ19....
Πάντως να υπενθυμίσω ότι οι κινήσεις γίνονται ενιαία για τον κλάδο ΠΕ19-20...

Φίλε μου lampros και τώρα "μόνος μου" είμαι...τι νομίζεις περιμένω απο κανένα ΠΕ19 να υπερασπιστεί τα δικαιωματά μου???? Οσο είναι στην απ έξω θα φωνάζει δεν λέω...αλλά όταν του δώσουν επάρκεια....σιιιιιγα μην κάτσει να φωνάξει για τους ΠΕ20 ...έχω αδικό εδώ???ε λοιπόν κύριοι ΠΕ19 έχω τσαντιστεί πολύ με τα λεγομενά σας ... ε ναι λοιπον έχω κομπλεξ κατωτερώτητας (ή μηπως εσείς ανωτερώτητας ???)...και οι ΠΕ20 που συμμετέχουν στις κινήσεις που γίνονται ενιαία δεν νομίζω οτι σας έχουν πάρει χαμπάρι ακόμα...εξηγήστε τους λίγο καλύτερα τι ακριβώς επιδιώκετε και αν συνεχίσουν μαζί σας τότε οκ... 


Συμφωνω. Ο αγωνας αυτος ειναι κοινος. Και αν ανοιξουμε και κοντρα ΠΕ19-ΠΕ20 τοτε καλυτερα να τον κλεισουμε τον κλαδο και να δωσουμε τα κλειδια σε μαθηματικους, θεολογους, δασκαλους... @NAS, Kavalaris, τα σχολια σας ειναι ατυχη. Εκτος αν γνωριζετε κατι που δεν ξερουμε οι υπολοιποι ΠΕ20.. Αλλιως οι τοποθετησεις σας ειναι καθαρα προσωπικες.


Οι τοποθετήσεις μου είναι καθαρά προσωπικές όπως είναι και ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου αποψη οτι τα σχολια μου είναι ατυχή...εσύ είσαι εκπρώσωπος των ΠΕ20 δηλαδή και χαρακτηρίζεις τα σχολιά μου???Δες ενα σωρό post πιο πάνω που αναφέρουν οτι εμείς των ΤΕΙ περάσαμε με 7, οτι εμεις των ΤΕΙ δεν διαβάσαμε, οτι εμεις των ΤΕΙ δεν θα έπρεπε να βρισκόμαστε μαζί τους, και απ αυτό κατάλαβε πόσο μας θεωρούν συνάδελφους...και πήγαινε εσύ μετά δίπλα δίπλα με αυτόυς που σε υποτιμούν τόσο ...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #213 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:02:05 μμ »
Διαφωνει κανένας ότι δημιουργήθηκαν αχρείαστα τμήματα πληροφορικής κυρίως στην επαρχία;Διαφωνεί κανείς ότί οι φοιτητές αυτών των τμημάτων είναι και αυτά θύματα των παιχνιδιών του Υπουργείου; Διαφωνεί κανείς ότι το Υπουργείο μπούκωσε τον κλάδο της Πληροφορικής μέσα σε 5 χρόνια;;;;Διαφωνεί κανείς ότι η τροπολογία του υφυπουργού μας (υπουργός δεν υπάρχει , το έχετε καταλάβει φαντάζομαι...) αφορά και ΠΕ19 και ΠΕ 20;Διαφωνει κανείς κύριοι ότι στην Πληροφορική έγιναν τα μεγαλύτερα εσκεμμένα λάθη της Παιδείας;Διαφωνεί κανείς ότι σε λίγα χρόνια δεν θα υπαρχει πληροφορική στο σχολείο;Κύριε υφυπουργέ τι  δίνετε laptop στα γυμνασιόπαιδα στο σπίτι; Να τα κάνουν τι; Να εξασκήσουν τις γνώσεις τους από το μονόωρο μάθημα της ημέρας(!!!) ή τους τα δώσατε για να παίζουν παιχνίδια ή για εφέ στην κοινωνία;Μάλλον το τρίτο...
Η τροπολογία ήταν το τελευταίο χτύπημα στον κλάδο μας, πάρτε το χαμπάρι όσοι μπορείτε γιατί πολλοί βλέπω να δυσκολεύεστε και ασχολείστε με δευτερεύοντα θέματα...
Σας το ξαναλέω να το εμπεδώσετε:κάνανε καθηγητική σχολή στον χώρο της πληροφορικής!Στην πληροφορική που μέχρι χθες θεωρούσαν με τα λεγομενά τους τεχνική ειδικότητα...Τι σημαίνει αυτό:στο μέλλον, το 99,9% των καθηγητών πληροφορικής θα είναι από τον Πειραιά και το 0,1% από τις υπόλοιπες σχολές.Βλέπετε είναι μεγάλη η αβάντα να αποκτάς προσόντα σε 4 χρόνια και ο άλλος θα θέλει 8!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:58:50 »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #214 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 07:14:21 μμ »
Οι τοποθετήσεις μου είναι καθαρά προσωπικές όπως είναι και ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου αποψη οτι τα σχολια μου είναι ατυχή...εσύ είσαι εκπρώσωπος των ΠΕ20 δηλαδή και χαρακτηρίζεις τα σχολιά μου???Δες ενα σωρό post πιο πάνω που αναφέρουν οτι εμείς των ΤΕΙ περάσαμε με 7, οτι εμεις των ΤΕΙ δεν διαβάσαμε, οτι εμεις των ΤΕΙ δεν θα έπρεπε να βρισκόμαστε μαζί τους, και απ αυτό κατάλαβε πόσο μας θεωρούν συνάδελφους...και πήγαινε εσύ μετά δίπλα δίπλα με αυτόυς που σε υποτιμούν τόσο ...

Ωραια. Και εσυ τι προτεινεις δηλαδη; Να μεινουμε αμετοχοι οι ΠΕ20; Να βαλουμε δικο μας δικηγορο; Αν εχεις να κανεις καποια καλυτερη προταση, περιμενω να την ακουσω.

Αποσυνδεδεμένος sv4eaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #215 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 10:20:31 μμ »
Πιστεύετε ότι σε περίπτωση αλλαγής της κυβέρνησης θα επιτευχθεί τυχόν ακύρωση της τροποποίησης;

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #216 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 10:22:55 μμ »
Πιστεύετε ότι σε περίπτωση αλλαγής της κυβέρνησης θα επιτευχθεί τυχόν ακύρωση της τροποποίησης;
Δεν νομίζω.Ίσως γίνει κάτι και για άλλα τμήματα!

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #217 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 10:39:12 μμ »
Πιστεύετε ότι σε περίπτωση αλλαγής της κυβέρνησης θα επιτευχθεί τυχόν ακύρωση της τροποποίησης;
Δεν νομίζω.Ίσως γίνει κάτι και για άλλα τμήματα!

Μπα μάλλον θα την πάρουν πίσω αν είναι να ξαναλλάξει κάτι..άλλωστε επί πασοκ δεν μας δόθηκε παιδαγωγικη καταρτιση
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 01:06:21 πμ »
Αν δοθει Παιδαγωγική επάρκεια σε όλες τις σχολες Πληροφορικής τότε δεν θα έχει νόημα η ΑΣΠΑΙΤΕ.
Αφού θέλουν το βύσμα (=αναγκη=ψήφος) να ειναι αναγκαίο δεν μου φαινεται το παραπανω πολύ πιθανό σενάριο...

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 03:47:16 πμ »
Διαφωνει κανένας ότι δημιουργήθηκαν αχρείαστα τμήματα πληροφορικής κυρίως στην επαρχία;Διαφωνεί κανείς ότί οι φοιτητές αυτών των τμημάτων είναι και αυτά θύματα των παιχνιδιών του Υπουργείου; Διαφωνεί κανείς ότι το Υπουργείο μπούκωσε τον κλάδο της Πληροφορικής μέσα σε 5 χρόνια;;;;Διαφωνεί κανείς ότι η τροπολογία του υφυπουργού μας (υπουργός δεν υπάρχει , το έχετε καταλάβει φαντάζομαι...) αφορά και ΠΕ19 και ΠΕ 20;Διαφωνει κανείς κύριοι ότι στην Πληροφορική έγιναν τα μεγαλύτερα εσκεμμένα λάθη της Παιδείας;Διαφωνεί κανείς ότι σε λίγα χρόνια δεν θα υπαρχει πληροφορική στο σχολείο;Κύριε υφυπουργέ τι  δίνετε laptop στα γυμνασιόπαιδα στο σπίτι; Να τα κάνουν τι; Να εξασκήσουν τις γνώσεις τους από το μονόωρο μάθημα της ημέρας(!!!) ή τους τα δώσατε για να παίζουν παιχνίδια ή για εφέ στην κοινωνία;Μάλλον το τρίτο...
Η τροπολογία ήταν το τελευταίο χτύπημα στον κλάδο μας, πάρτε το χαμπάρι όσοι μπορείτε γιατί πολλοί βλέπω να δυσκολεύεστε και ασχολείστε με δευτερεύοντα θέματα...
Σας το ξαναλέω να το εμπεδώσετε:κάνανε καθηγητική σχολή στον χώρο της πληροφορικής!Στην πληροφορική που μέχρι χθες θεωρούσαν με τα λεγομενά τους τεχνική ειδικότητα...Τι σημαίνει αυτό:στο μέλλον, το 99,9% των καθηγητών πληροφορικής θα είναι από τον Πειραιά και το 0,1% από τις υπόλοιπες σχολές.Βλέπετε είναι μεγάλη η αβάντα να αποκτάς προσόντα σε 4 χρόνια και ο άλλος θα θέλει 8!


μην ανυσηχείς φίλε μου. Δεν περιμέναμε εσένα να εμπεδώσουμε το τι γίνεται...τα ουσιώδη θέματα τα έχουμε δεί και τα έχουμε αξιολογήσει κατάλληλα γι αυτό και οδεύουμε γρήγορα σε αλλαγή εργασιακών στόχων ... και βέβαια έχουμε καταλάβει τι έγινε και οτι μας πετάνε έξω απ την εκπαίδευση ... δεν θέλουμε υπότιτλους και bold γράμματα... τώρα όσους δικηγόρους να βάλεις εσύ αν ο απερχόμενος (λόγο επικείμενων εκλογών) Υφιπουργός θέλει να διορίσει την κόρη του δεν νομίζω να τον σταματήσεις ... Αντε να σου πετάξει κ εσένα κανένα ψίχουλο να σταματήσεις να φωνάζεις και να έχεις την ικανοποίηση οτι είσαι πιο πάνω απο αυτούς των ΤΕΙ ... οπότε μοιραία θα ασχοληθώ με την αλαζονία σου που ακόμα και σε αυτήν την ώρα που βουλιάζουμε κράζεις τα ΤΕΙ σε προηγούμενο post σου λές και φταίνε αυτά για την καταντια του κλάδου σας (ΠΕ19)  ...
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος NAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 03:58:04 πμ »
Οι τοποθετήσεις μου είναι καθαρά προσωπικές όπως είναι και ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου αποψη οτι τα σχολια μου είναι ατυχή...εσύ είσαι εκπρώσωπος των ΠΕ20 δηλαδή και χαρακτηρίζεις τα σχολιά μου???Δες ενα σωρό post πιο πάνω που αναφέρουν οτι εμείς των ΤΕΙ περάσαμε με 7, οτι εμεις των ΤΕΙ δεν διαβάσαμε, οτι εμεις των ΤΕΙ δεν θα έπρεπε να βρισκόμαστε μαζί τους, και απ αυτό κατάλαβε πόσο μας θεωρούν συνάδελφους...και πήγαινε εσύ μετά δίπλα δίπλα με αυτόυς που σε υποτιμούν τόσο ...

Ωραια. Και εσυ τι προτεινεις δηλαδη; Να μεινουμε αμετοχοι οι ΠΕ20; Να βαλουμε δικο μας δικηγορο; Αν εχεις να κανεις καποια καλυτερη προταση, περιμενω να την ακουσω.

1η λύση - Να κοιτάξεις να βρείς κάποια άλλη δουλειά (Δεν υπάρχει καμία προκοπή με αυτούς που έχουμε μπλέξει) - να παραμείνεις ωρομίσθιος αν προλαβαίνεις απ την κύρια δουλειά σου και σε καμιά 300αριά χρόνια (στην αισιόδοξη εκδοχή) θα διοριστείς...
2η λύση - Δεν κάνεις καμία ενέργεια -αυτό σε συμφέρει άλλωστε γιατί το πιο πιθανό είναι να πάρουν παιδαγωγική επάρκεια και άλλα τμήματα ΑΕΙ και τότε τέρμα και η δεύτερη δουλεια που αναφέραμε παραπάνω ( ξέρεις ωρομίσθιος  8))
o...ΑΜΩ της γειτονιάς σου

Αποσυνδεδεμένος rafail

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 09:19:58 πμ »
Από γραφείο υπουργού μου απαντήσανε ότι δικαιώς δόθηκε παιδαγωγική κατάρτιση στοτμήμα αυτό γιατί σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών έπρεπε να γίνει.Σας το λέω για να μην περιμένεται και πολλά πράγματα.Αν όμως έχεται βουλευτές μπορείται να ρωτήσεται και σεις.Οσο για μόνιμες δουλειές που συζητάτε πιο πάνω εγώ άρχισα να ψάχνω και δεν βλέπω φως.Πάντως αν βρω  κάτι παρατάω την εκπαίδευση και ας τρέχω τρία χρόνια από χωριό σε χωριό ωρομίσθια.Οπως δείχνουν τα πράγματα οι υπολογιστές θα μπουν σε είκοσι χρόνια στα σχολεία. 

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 10:12:48 πμ »
Αν δοθει Παιδαγωγική επάρκεια σε όλες τις σχολες Πληροφορικής τότε δεν θα έχει νόημα η ΑΣΠΑΙΤΕ.
Αφού θέλουν το βύσμα (=αναγκη=ψήφος) να ειναι αναγκαίο δεν μου φαινεται το παραπανω πολύ πιθανό σενάριο...

Η είσοδος στην ΑΣΠΑΙΤΕ γίνεται ως επί το πλείστον αξιοκρατικά, οποτε δεν ισχυει αυτό περί βυσματος
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος aex

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι επόμενες κινήσεις μας
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 12:43:09 μμ »
Παιδιά επειδή ήμουν διακοπές και έχω χάσει λίγο την μπάλα!
έχει υπογραφεί από πρόεδρο της Δημοκρατίας και δημοσιευθεί στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ή αναγνώριση παιδ. επάρκειας στο ΠΑ.ΠΕΙ;
Αλλιώς φαντάζομαι όλα έχουν παγώσει αυτήν τη στιγμή όπως και πολλές προκηρύξεις για συμβάσεις...
Αν όντως δεν έχει υπογραφεί/δημοσιευθεί, δεν μπορεί μια νέα κυβέρνηση να ζητήσει να ξανατεθεί και να καταψηφισθεί; Λέω δε ξέρω!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161425
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.