*

Αποστολέας Θέμα: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10  (Αναγνώστηκε 132212 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #490 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:57:46 μμ »
Συμφωνώ στην πρόσληψη με κριτήριο τη χρονολογία κτήσης πτυχίου,όμως θεωρώ πως επειδή ο ΑΣΕΠ έχει τεθεί ως το μέσο διορισμού και αναπλήρωσης σε σχολεία,αν μη τι άλλο θα έπρεπε να μπει και ένα κριτήριο επιτυχίας στον ΑΣΕΠ.Διαφορετικά απαξιώνεται για μια ακόμη φορά(ήδη έχει απαξιωθεί με τον ελάχιστο αριθμό καθηγητών  που διορίζεται απο εκεί),οπότε ας τον καταργήσουν,γιατί δεν έχει και νόημα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:22:43 »

Αποσυνδεδεμένος _Apostolia_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #491 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:08:20 μμ »
πιστεύω ότι οι πτυχιούχοι γύρω στο 2000 όπως εγώ ευνοούμαστε οριάκα μόνο σε μακρινές περιφέρειες. στην αττική μάλλον όχι. παρόλα αυτά προτιμώ να δω έναν μεγαλύτερο να πάει στη πδσ παρά τους πιο μικρούς που πήγαν επειδή είχαν ''μπάρμπα τον διευθυντή''. τι να κάνουμε βρε παιδιά... είναι δικαιότερο. στη δική μου περιοχή ήταν όλοι μικρότεροι από μένα στη πδσ. με πιο κριτήριο τους πήραν.(κοίταζαν μήμως τον ασέπ ή το βιογραφικό; ΟΧΙ) εύγε στην υπουργό!!!
Συμφωνώ απολυτα,αλλα πόσο σίγουροι ειμαστε βρε παιδιά οτι δε θα γίνονται και τώρα παρατυπίες αν δεν ανακοινώνονται οι προσλήψεις ηλεκτρονικά!Εγώ ας πουμε που βρίσκομαι στην Πελοποννησο και έχω κάνει αίτηση για πρόσθετη και στο Ν.Αιγαίο πώς θα ελεγξω αν όντως εχουν πάρει μεγαλύτερους απο μένα!Θα τρέχω σε όλα τα σχολεία των Κυκλάδων και των Δωδεκανήσων??????

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #492 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:18:56 μμ »
συνάδελφοι, μόλις ανακάλυψα ότι στους ωρομίσθιους έχω διαφορετική ημερομηνία κτήσης πτυχίου απο ό,τι στους αναπληρωτές. η σωστή ημερομηνία είναι αυτή των αναπληρωτών. έχετε καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω?????????????????????

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #493 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:21:00 μμ »
πιστεύω ότι οι πτυχιούχοι γύρω στο 2000 όπως εγώ ευνοούμαστε οριάκα μόνο σε μακρινές περιφέρειες. στην αττική μάλλον όχι. παρόλα αυτά προτιμώ να δω έναν μεγαλύτερο να πάει στη πδσ παρά τους πιο μικρούς που πήγαν επειδή είχαν ''μπάρμπα τον διευθυντή''. τι να κάνουμε βρε παιδιά... είναι δικαιότερο. στη δική μου περιοχή ήταν όλοι μικρότεροι από μένα στη πδσ. με πιο κριτήριο τους πήραν.(κοίταζαν μήμως τον ασέπ ή το βιογραφικό; ΟΧΙ) εύγε στην υπουργό!!!
Συμφωνώ απολυτα,αλλα πόσο σίγουροι ειμαστε βρε παιδιά οτι δε θα γίνονται και τώρα παρατυπίες αν δεν ανακοινώνονται οι προσλήψεις ηλεκτρονικά!Εγώ ας πουμε που βρίσκομαι στην Πελοποννησο και έχω κάνει αίτηση για πρόσθετη και στο Ν.Αιγαίο πώς θα ελεγξω αν όντως εχουν πάρει μεγαλύτερους απο μένα!Θα τρέχω σε όλα τα σχολεία των Κυκλάδων και των Δωδεκανήσων??????

πρέπει να πάρουμε τηλέφωνα στις δευτεροβάθμιες και να ζητήσουμε να βάλουνε τους νέους αυτούς πίνακες στα sites. το site της κάθε βθμιας το βρίσκουμε με μια απλή αναζήτηση στο google.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:22:43 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #494 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:21:09 μμ »
πιστεύω ότι οι πτυχιούχοι γύρω στο 2000 όπως εγώ ευνοούμαστε οριάκα μόνο σε μακρινές περιφέρειες. στην αττική μάλλον όχι. παρόλα αυτά προτιμώ να δω έναν μεγαλύτερο να πάει στη πδσ παρά τους πιο μικρούς που πήγαν επειδή είχαν ''μπάρμπα τον διευθυντή''. τι να κάνουμε βρε παιδιά... είναι δικαιότερο. στη δική μου περιοχή ήταν όλοι μικρότεροι από μένα στη πδσ. με πιο κριτήριο τους πήραν.(κοίταζαν μήμως τον ασέπ ή το βιογραφικό; ΟΧΙ) εύγε στην υπουργό!!!
Συμφωνώ απολυτα,αλλα πόσο σίγουροι ειμαστε βρε παιδιά οτι δε θα γίνονται και τώρα παρατυπίες αν δεν ανακοινώνονται οι προσλήψεις ηλεκτρονικά!Εγώ ας πουμε που βρίσκομαι στην Πελοποννησο και έχω κάνει αίτηση για πρόσθετη και στο Ν.Αιγαίο πώς θα ελεγξω αν όντως εχουν πάρει μεγαλύτερους απο μένα!Θα τρέχω σε όλα τα σχολεία των Κυκλάδων και των Δωδεκανήσων??????

Σε αυτό έχεις δίκιο. Δεν μπορούμε να τρέχουμε σε όλες τις ΔΔΕ, που υποβάλαμε αιτήσεις προκειμένου να ελέγχουμε, εάν εξακολουθούν ή όχι να γίνονται παρατυπίες. Φαντάζομαι ωστόσο ότι η κάθε ΔΔΕ μπορεί να ανεβάσει στην ηλεκτρονική της δ/νση τον δικό της πίνακα, κάτι το οποίο πρέπει απαραιτήτως να γίνει.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #495 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:25:04 μμ »
συγγνωμη για την παρεμβαση.θεωρω πως αυτη η εγκυκλιος καταρτιστηκε χωρις σχεδιασμο και χωρις να ληφθει υποψη ο τροπος με τον οποιο καταθεταμε αιτησεις.επισης κανεις δε λεει οτι δε θα πρεπει να πριμοδοτουνται οι παλαιοτεροι και γνωμη μου ειναι οτι οι της επετηριαδας θα επρεπε να διοριζονται κι αυτοματα και χωρις ασεπ.ομως αυτη η εγκυκλιος ειναι μονοσημαντη και προυποθετει κι εναν αλλο τροπο οργανωσης των αιτησεων.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος _Apostolia_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #496 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:27:45 μμ »
πιστεύω ότι οι πτυχιούχοι γύρω στο 2000 όπως εγώ ευνοούμαστε οριάκα μόνο σε μακρινές περιφέρειες. στην αττική μάλλον όχι. παρόλα αυτά προτιμώ να δω έναν μεγαλύτερο να πάει στη πδσ παρά τους πιο μικρούς που πήγαν επειδή είχαν ''μπάρμπα τον διευθυντή''. τι να κάνουμε βρε παιδιά... είναι δικαιότερο. στη δική μου περιοχή ήταν όλοι μικρότεροι από μένα στη πδσ. με πιο κριτήριο τους πήραν.(κοίταζαν μήμως τον ασέπ ή το βιογραφικό; ΟΧΙ) εύγε στην υπουργό!!!
Συμφωνώ απολυτα,αλλα πόσο σίγουροι ειμαστε βρε παιδιά οτι δε θα γίνονται και τώρα παρατυπίες αν δεν ανακοινώνονται οι προσλήψεις ηλεκτρονικά!Εγώ ας πουμε που βρίσκομαι στην Πελοποννησο και έχω κάνει αίτηση για πρόσθετη και στο Ν.Αιγαίο πώς θα ελεγξω αν όντως εχουν πάρει μεγαλύτερους απο μένα!Θα τρέχω σε όλα τα σχολεία των Κυκλάδων και των Δωδεκανήσων??????

Σε αυτό έχεις δίκιο. Δεν μπορούμε να τρέχουμε σε όλες τις ΔΔΕ, που υποβάλαμε αιτήσεις προκειμένου να ελέγχουμε, εάν εξακολουθούν ή όχι να γίνονται παρατυπίες. Φαντάζομαι ωστόσο ότι η κάθε ΔΔΕ μπορεί να ανεβάσει στην ηλεκτρονική της δ/νση τον δικό της πίνακα, κάτι το οποίο πρέπει απαραιτήτως να γίνει.
Αυτό πρεπέι οπωσδήποτε να γίνει ,αλλιως δεν εχει καμία ισχύ το νέο αυτό μέτρο!Στην δικιά μου δευτεροβάθμια ειδικα,οπου ο διευθυντης ειναι κυριολεκτικά αδίστακτος.....περιμένω μεχρι κ χρονολογίες ν΄άλλαξει!!!!Πριν λίγο μάλιστα που τους τηλεφώνησα μου είπαν οτι δεν έχουν καμία ενημέρωση για ηλεκτρονική ανάρτηση!Μια απο τα ίδια δηλαδη.....

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #497 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:28:47 μμ »
συνάδελφοι, μόλις ανακάλυψα ότι στους ωρομίσθιους έχω διαφορετική ημερομηνία κτήσης πτυχίου απο ό,τι στους αναπληρωτές. η σωστή ημερομηνία είναι αυτή των αναπληρωτών. έχετε καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω?????????????????????

πάρε τηλέφωνο στη βθμια που ανήκει ο πίνακας ωρομισθίων στον οποίο είσαι  εγγεγραμμένος. αν άμως έχεις βάλει στη δήλωση ωρομισθίων πιο πολλές διευθύνσεις δε ξέρω. ίσως πρέπει πάλι να πάρεις τηλέφωνο σ΄ όλες αυτές τις διευθύνσεις. αν είναι πολλά χρόνια διαφορά προσπάθησέ το.

Αποσυνδεδεμένος eri13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #498 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:34:12 μμ »
συνάδελφοι, μόλις ανακάλυψα ότι στους ωρομίσθιους έχω διαφορετική ημερομηνία κτήσης πτυχίου απο ό,τι στους αναπληρωτές. η σωστή ημερομηνία είναι αυτή των αναπληρωτών. έχετε καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω?????????????????????

πάρε τηλέφωνο στη βθμια που ανήκει ο πίνακας ωρομισθίων στον οποίο είσαι  εγγεγραμμένος. αν άμως έχεις βάλει στη δήλωση ωρομισθίων πιο πολλές διευθύνσεις δε ξέρω. ίσως πρέπει πάλι να πάρεις τηλέφωνο σ΄ όλες αυτές τις διευθύνσεις. αν είναι πολλά χρόνια διαφορά προσπάθησέ το.
ευχαριστώ πολύ!!!θα το προσπαθήσω, γιατί η διαφορά είναι 15 μήνες!!!

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #499 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:38:50 μμ »
Στο site της Αχαιας βγηκαν οι πινακες ΠΔΣ.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #500 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:40:17 μμ »
Στη δ/θμια Αιτ/νίας έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της οι πίνακες των αιτούντων για ΠΔΣ αλλά πριν τη νέα εγκύκλιο. Έχουν μόνο όνομα και τηλέφωνο.
Φαντάζομαι ότι όπου να 'ναι θα δημοσιευτεί νέος πίνακας με βάση τη σειρά κτήσης πτυχίου. Λογικά έτσι θα συμβεί σε όλες τις δ/θμιες. Διαφορετικά τρελάνετέ τους στα τηλέφωνα και στην πίεση για να το κάνουν.
Πάντως ως συνήθως ο χαμός γίνεται στους φιλολόγους. 399 ονόματα!!!
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #501 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:42:59 μμ »
Έχω αποκτήσει μόρια χωρίς ΑΣΕΠ και χωρίς μέσον! Άφησα το βιογραφικό μου(το 2002) σε κάποια σχολεία και με πήραν τηλέφωνο. Απλά! Πέρυσι (γιατί είχαν 2 χρόνια να με καλέσουν) πήγα η ίδια στη διεύθυνση και απαίτησα ώρες. Μου έδωσαν. Έχω προϋπηρεσία σε φροντιστήρια, μεταπτυχιακό , ΠΔΣ αλλά όχι ΑΣΕΠ. Με ποιο δικαίωμα κάποιοι θεωρούν ότι δεν είμαι άξια να διδάξω; Έτισι κι αλλίως η ρύθμιση δε με ευνοεί αλλά έλεος πια! Ό,τι βολεύει τον καθένα μας καλό είναι έτσι;

μα αν δεν μεγαλώσεις δεν σε παίρνουν...δεν τα 'μαθες??? πρέπει να ωριμάσει το μυαλό σου, να κάνεις παιδάκια κτλ και μετά το βλέπουμε....

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #502 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:44:30 μμ »
Τώρα μόλις μπήκα και στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ ανατλικής αττικής και αναφέρεται ότι ο πίνακας θα αναρτηθεί σε εμφανές σημείο της ΔΔΕ, αλλά και στην ιστοσελίδα της.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος _Apostolia_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #503 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 01:51:07 μμ »
Τώρα μόλις μπήκα και στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ ανατλικής αττικής και αναφέρεται ότι ο πίνακας θα αναρτηθεί σε εμφανές σημείο της ΔΔΕ, αλλά και στην ιστοσελίδα της.
Μακάρι να γίνει αυτο απο όλες τις δευτεροβάθμιες,δε το βλέπω όμως γιατι δεν υπάρχει σχετική αναφορά στην εγκύκλιο με αποτέλεσμα ο καθένας να κάνει οτι θέλει....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.