*

Αποστολέας Θέμα: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10  (Αναγνώστηκε 133050 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 02:12:00 μμ »
Πήγα σήμερα και έκανα τα χαρτιά μου για ΠΔΣ (ΔΔΕ Καστοριάς) και μου ζητήσαν στην αίτηση να γράψω επιπλέον αν έχω επιτυχία ΑΣΕΠ, τα μόρια που έχω και τη θέση στον πίνακα αναπληρωτών. Οπότε υπάρχει ελπίδα για κλήση ωρομισθίων για ΠΔΣ από τον Πίνακα εκτός και αν όλα αυτά τα κάνουν για τα μάτια του κόσμου. Προσωπικά πιστεύω ότι τελικά θα κινηθούν κάπου ενδιάμεσα, θα πάρουν αυτούς που είναι υψηλά στον πίνακα αλλά θα βολέψουν και τους "δικούς τους".
Και με μας που δεν μας τα ζητησε κανενας αυτα τι θα γινει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:16 »

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 02:48:18 μμ »
Πήγα σήμερα και έκανα τα χαρτιά μου για ΠΔΣ (ΔΔΕ Καστοριάς) και μου ζητήσαν στην αίτηση να γράψω επιπλέον αν έχω επιτυχία ΑΣΕΠ, τα μόρια που έχω και τη θέση στον πίνακα αναπληρωτών. Οπότε υπάρχει ελπίδα για κλήση ωρομισθίων για ΠΔΣ από τον Πίνακα εκτός και αν όλα αυτά τα κάνουν για τα μάτια του κόσμου. Προσωπικά πιστεύω ότι τελικά θα κινηθούν κάπου ενδιάμεσα, θα πάρουν αυτούς που είναι υψηλά στον πίνακα αλλά θα βολέψουν και τους "δικούς τους".

Καημένε κι εσύ, σαν κι εμένα, έτσι ήταν  πέρυσι η αίτηση κ στη δική μου β/θμια και οι προσλήψεις έγιναν με το γνωστό τρόπο.... Είμαι 100% σίγουρη ότι κ φέτος δε θ αλλάξει τίποτα στην ΠΔΣ. Τελευταία στιγμή την έβγαλαν την ανακοίνωση της ΠΔΣ, αν ήθελαν θα μπορούσαν να το παίξουν τιμιοι κ ηθικοί προεκλογικά κ να βάλουν κάποια κριτήρια. Οπότε γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο εκ των υστέρων;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 09:55:25 μμ »
Πήγα σήμερα και έκανα τα χαρτιά μου για ΠΔΣ (ΔΔΕ Καστοριάς) και μου ζητήσαν στην αίτηση να γράψω επιπλέον αν έχω επιτυχία ΑΣΕΠ, τα μόρια που έχω και τη θέση στον πίνακα αναπληρωτών. Οπότε υπάρχει ελπίδα για κλήση ωρομισθίων για ΠΔΣ από τον Πίνακα εκτός και αν όλα αυτά τα κάνουν για τα μάτια του κόσμου. Προσωπικά πιστεύω ότι τελικά θα κινηθούν κάπου ενδιάμεσα, θα πάρουν αυτούς που είναι υψηλά στον πίνακα αλλά θα βολέψουν και τους "δικούς τους".

Καημένε κι εσύ, σαν κι εμένα, έτσι ήταν  πέρυσι η αίτηση κ στη δική μου β/θμια και οι προσλήψεις έγιναν με το γνωστό τρόπο.... Είμαι 100% σίγουρη ότι κ φέτος δε θ αλλάξει τίποτα στην ΠΔΣ. Τελευταία στιγμή την έβγαλαν την ανακοίνωση της ΠΔΣ, αν ήθελαν θα μπορούσαν να το παίξουν τιμιοι κ ηθικοί προεκλογικά κ να βάλουν κάποια κριτήρια. Οπότε γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο εκ των υστέρων;

Θα φύγει πολύ καταγγελία όμως γιατί από τη στιγμή που το ζητάν στην αίτηση είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να το υπολογίσουν. Αλλιώς ποιος ο λόγος? Δεν ξέρω για άλλες ΔΔΕ και περιφέρειες αλλά σε εμάς πάνω κάτω τα άτομα γνωρίζονται μεταξύ τους οπότε αν δεις κάποιον που έχει λιγότερα προσόντα από σένα να παίρνει περισσότερες ώρες τότε πρέπει να τον καταγγείλεις (όχι ότι θα του πάρουν πίσω τις ώρες απλά θα σου δώσουν και σένα περισσότερες ;) )

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 10:16:37 μμ »
Πήγα σήμερα και έκανα τα χαρτιά μου για ΠΔΣ (ΔΔΕ Καστοριάς) και μου ζητήσαν στην αίτηση να γράψω επιπλέον αν έχω επιτυχία ΑΣΕΠ, τα μόρια που έχω και τη θέση στον πίνακα αναπληρωτών. Οπότε υπάρχει ελπίδα για κλήση ωρομισθίων για ΠΔΣ από τον Πίνακα εκτός και αν όλα αυτά τα κάνουν για τα μάτια του κόσμου. Προσωπικά πιστεύω ότι τελικά θα κινηθούν κάπου ενδιάμεσα, θα πάρουν αυτούς που είναι υψηλά στον πίνακα αλλά θα βολέψουν και τους "δικούς τους".

Καημένε κι εσύ, σαν κι εμένα, έτσι ήταν  πέρυσι η αίτηση κ στη δική μου β/θμια και οι προσλήψεις έγιναν με το γνωστό τρόπο.... Είμαι 100% σίγουρη ότι κ φέτος δε θ αλλάξει τίποτα στην ΠΔΣ. Τελευταία στιγμή την έβγαλαν την ανακοίνωση της ΠΔΣ, αν ήθελαν θα μπορούσαν να το παίξουν τιμιοι κ ηθικοί προεκλογικά κ να βάλουν κάποια κριτήρια. Οπότε γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο εκ των υστέρων;
Δηλ. να ξεχασουμε τους πινακες στην ΠΔΣ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:45:16 »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 10:50:13 μμ »
σας είχα πει να μην βιάζεστε αλλα δεν με ακούτε. Σε δελτιο τυπου που εξεθεσε  πριν λιγο   η ένωση συνεργαζομενων κινησεων  της εκπαιδευσης δηλωσε οτι ο υπουργος  δεν  δεσμευτηκε για τιποτε. Τα αλλα που μας σερβιρουν τα δηθεν εκπαιδευτικα site πολυ φοβαμαι οτι ειναι δημοσιογραφικα και πολιτικα παιχνιδια με  κρυφούς σκοπούς. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά δεν βλέπω αλλαγές.  Η  ανακοίνωση υπάρχει sto site  της ΠΕΑ.
Τελικα η ΟΛΜΕ επιβεβαιωνει την δεσμευση του υπουργου για αξιοκρατικες προσληψεις και ζητα αμεση αλλαγη της εγκυκλιου.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 10:39:22 μμ »
Συγνώμη,αλλά το "θσ" των πολιτικών το θεωρείτε δέσμευση? ???

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 04:28:13 μμ »
Το ξαναλέω, αν γίνει αυτό θα πάρουν την ΠΔΣ οι ΟΑΕΔίτες. Είναι πιο ψηλά στους πίνακες από πολύ κόσμο
Επίσης τίθενται και άλλα ζητήματα, όπως ότι κάποιος πχ έβαλε και Δ. Μακεδονία, ενώ στον πίνακα έχει δηλώσει μόνο κεντρική. Και πχ στις αιτήσεις ΠΔΣ δεν δήλωσε όλη την κεντρική. Που θα τον καλέσουν;Γιατί να χάσει τη δυτική. Δεν γίνεται να υποβάλλεις αίτηση με άλλο καθεστώς και να αλλάζει μετά η πρόσληψη. Έπρεπε πριν τις αιτήσεις να γίνει αυτό

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 475
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 04:34:08 μμ »
οι οαεδιτες  θα πάνε όλοι αναπληρωτές φέτος, τι δουλειά έχουν με την πρόσθετη; ολα τα αλλαε ειναι δικαιολογιες, είπαμε αμαν να αλλάξει και τωρα δεν μας αρεσει κιολας;αλλα δεν το βλέπω να αλλάζει

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 04:43:03 μμ »
Οι οαεδίτες έχουν πολλά μόρια.
Αν δεν είναι ικανό το πλήθος των μορίων για να τους στείλει για αναπλήρωση προφανώς θα στραφούν στη λύση της ωρομισθίας και της πδσ.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 05:18:58 μμ »
Πότε θα βγάλει οΣπηλιωτόπουλος την εγκλύκλιο με αξιοκρατικές τις προσλήψεις όπως υποσχέθηκε; Τα σχολεία άνοιξαν. Χωρίς εγκύκλιο δεν μπορούν να δηλωθούν τμήματα παρακολούθησης στην πδσ.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 05:22:10 μμ »
Πότε θα βγάλει οΣπηλιωτόπουλος την εγκλύκλιο με αξιοκρατικές τις προσλήψεις όπως υποσχέθηκε; Τα σχολεία άνοιξαν. Χωρίς εγκύκλιο δεν μπορούν να δηλωθούν τμήματα παρακολούθησης στην πδσ.
Τα τμήματα μπορούν να δημιουργηθούν γιατί καλύπτονται από την υ.α.
Η εγκύκλιος αναμένεται για τα κριτήρια σύνταξης των πινάκων.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 05:36:16 μμ »
Τα τμήματα δεν μπορούν να γίνουν αν δεν βγει εγκύκλιος. Η παλιά εγκύκλιος δεν μπορεί να δώσει την έναρξη για δημιουργία τμημάτων από τους σχεδιαστές.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 05:48:27 μμ »
Τα τμήματα δεν μπορούν να γίνουν αν δεν βγει εγκύκλιος. Η παλιά εγκύκλιος δεν μπορεί να δώσει την έναρξη για δημιουργία τμημάτων από τους σχεδιαστές.
Η υ.α. είναι ανώτερη σπό την εγκύκλιο, είναι διοικητική πράξη και δημοσιεύεται σε φεκ.
Στην υ.α. αναφέρεται ρητά ότι η ΠΔΣ αρχίζει με την έναρξη της σχολικής χρονιάς και τελειώνει με τη λήξη της. Επίσης αναφέρονται όλα όσα έχουν να κάνουν με τον τρόπο δημιουργίας τμημάτων, με τους σχεδιαστές, με την ανάθεση διδασκαλίας κλπ.
Διάβασέ την.
Μπορεί, βέβαια, να πιστεύεις ότι χρειάζεται εγκύκλιος. Πάρε για επιβεβαίωση τη Δευτέρα στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 06:47:24 μμ »
'Οταν ρώτησα στις δευτεροβάθμιες αν ξέρουν πότε θα βγει η εγκύκλιος και πώς θα καλούν για ώρες,μου απάντησαν αρνητικά και ότι δεν περιμένουν την εγκύκλιο μόνο για να δουν τα κριτήρια πρόσληψης αλλά και για να μπορέσουν να ξεκινήσουν οι διαδικασίες για σχεδιαστές και τμήματα. Χωρίς αυτή δεν κάνουν τίποτα.Κάθε χρόνο βγαίνει εγκύκλιος για να ξεκινήσουν όπως γίνεται και με τις αιτήσεις για πδσ που πρέπει να βγάλουν ανακοίνωση κάθε χρόνο, μου είπαν στη δδε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 722
Σύνολο: 744

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.