*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 255847 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #560 στις: Ιούνιος 23, 2010, 08:20:12 μμ »
πηρα τωρα μολις να κανω την αιτηση και εχω μπερδευτει λιγο.

στον πινακα Α (αναπληρωτες) εχει 40 επιλογες. εκει βαζω 40 περιοχες που προτιμω εγω και μετα αναλογα με καλουν για πληρές ή μειωμένο ωραρίο????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:51:15 »

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #561 στις: Ιούνιος 23, 2010, 08:55:06 μμ »
Τι μπέρδεμα είναι αυτό ...............  ??? ??? ??? Έλεος !!!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #562 στις: Ιούνιος 23, 2010, 09:08:57 μμ »
Καλησπέρα.Λίγο άσχετη η ερώτηση,όταν βγούν οι αιτήσεις για μόνιμους διορισμούς μπορεί να κάνει αίτηση κάποιος με 19 μόρια για το 40% ; Είμαι νηπιαγωγός,και αν ναι,πότε περίπου γίνονται οι αιτήσεις;

Οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό (είτε ΑΣΕΠ, είτε 40%, είτε 24μηνο ή 30μηνο) γίνονται συνήθως μέσα στον Ιούλιο. Λογικά το ίδιο θα γίνει και φέτος. Μπορείς να κάνεις αίτηση, απλά φέτος με όλες τις αλλαγές που γίνονται είναι άγνωστο που θα σταματήσει η βάση του 40%.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος TRTP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #563 στις: Ιούνιος 23, 2010, 09:12:48 μμ »
πηρα τωρα μολις να κανω την αιτηση και εχω μπερδευτει λιγο.

στον πινακα Α (αναπληρωτες) εχει 40 επιλογες. εκει βαζω 40 περιοχες που προτιμω εγω και μετα αναλογα με καλουν για πληρές ή μειωμένο ωραρίο????


"...2. Στην Αίτηση-Δήλωση αναπληρωτή συμπληρώνονται από μία (1) μέχρι και είκοσι (20) περιοχές προτίμησης για πρόσληψη σε σχολεία [θα περιληφθεί σε ρυθμιστική Υπουργική Απόφαση που θα εκδοθεί σύμφωνα με την εξουσιοδοτική διάταξη της παρ. 9 του άρθρου 5 του ν. 3848/2010]. Επειδή δίνεται  η δυνατότητα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πρόσληψη και σε θέση αναπληρωτή με μειωμένο ωράριο, οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώνουν, πέρα από αυτές, επιπλέον μέχρι είκοσι (20) περιοχές προτίμησης για πρόσληψη με μειωμένο ωράριο. Οι δηλούμενες περιοχές προτίμησης για όλες τις κατηγορίες πρόσληψης δεν μπορεί σε σύνολο να υπερβαίνουν τις σαράντα (40)...."  


Εγώ καταλαβαίνω ότι δηλώνεις  μέχρι 20 περιοχές αλλά τις δηλώνεις είτε για πλήρες ωράριο, είτε για μειωμένο, είτε και για τα δυο.
Έτσι προκύπτει το πλήθος των 40 περιοχών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:51:15 »

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #564 στις: Ιούνιος 23, 2010, 09:30:44 μμ »
πηρα τωρα μολις να κανω την αιτηση και εχω μπερδευτει λιγο.

στον πινακα Α (αναπληρωτες) εχει 40 επιλογες. εκει βαζω 40 περιοχες που προτιμω εγω και μετα αναλογα με καλουν για πληρές ή μειωμένο ωραρίο????


"...2. Στην Αίτηση-Δήλωση αναπληρωτή συμπληρώνονται από μία (1) μέχρι και είκοσι (20) περιοχές προτίμησης για πρόσληψη σε σχολεία [θα περιληφθεί σε ρυθμιστική Υπουργική Απόφαση που θα εκδοθεί σύμφωνα με την εξουσιοδοτική διάταξη της παρ. 9 του άρθρου 5 του ν. 3848/2010]. Επειδή δίνεται  η δυνατότητα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πρόσληψη και σε θέση αναπληρωτή με μειωμένο ωράριο, οι υποψήφιοι μπορούν να δηλώνουν, πέρα από αυτές, επιπλέον μέχρι είκοσι (20) περιοχές προτίμησης για πρόσληψη με μειωμένο ωράριο. Οι δηλούμενες περιοχές προτίμησης για όλες τις κατηγορίες πρόσληψης δεν μπορεί σε σύνολο να υπερβαίνουν τις σαράντα (40)...."  


Εγώ καταλαβαίνω ότι δηλώνεις  μέχρι 20 περιοχές αλλά τις δηλώνεις είτε για πλήρες ωράριο, είτε για μειωμένο, είτε και για τα δυο.
Έτσι προκύπτει το πλήθος των 40 περιοχών.
Μεχρι 20 για κανονικο κ μεχρι 20 για μειωμενο.Μπορει να δηλωσεις κ λιγοτερες απο 20 αλλα οχι πιο πολλες

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #565 στις: Ιούνιος 23, 2010, 09:34:04 μμ »
Δεν νομίζω TRTP να ισχύει κάτι τέτοιο. Θα υπήρχε στο τμήμα αυτό της εγκυκλίου ή λέξη ίδιες (περιοχές).

Αποσυνδεδεμένος lourdes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #566 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:00:58 μμ »
μία ερώτηση,

για όσους διάβασαν αυτήν την εγκύκλιο...(εγώ δεν μπορώ γιατί μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα),για αυτούς που έχουν ξανακάνει την αίτηση χρειάζεται κανένα δικαιολογητικό,γιατί απο ότι θυμάμαι απο τις περασμένες χρονιές,άμα είσαι μια φορά μέσα δεν χρειάζονται πτυχία,ΔΙΚΑΤΣΑ κτλ.
μπορεί να μου πεί κανεις;
ευχαριστώ και καλό κουράγιο

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #567 στις: Ιούνιος 23, 2010, 10:04:14 μμ »
μία ερώτηση, για όσους διάβασαν αυτήν την εγκύκλιο...(εγώ δεν μπορώ γιατί μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα),για αυτούς που έχουν ξανακάνει την αίτηση χρειάζεται κανένα δικαιολογητικό,γιατί απο ότι θυμάμαι απο τις περασμένες χρονιές,άμα είσαι μια φορά μέσα δεν χρειάζονται πτυχία,ΔΙΚΑΤΣΑ κτλ.
μπορεί να μου πεί κανεις;
ευχαριστώ και καλό κουράγιο

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Α. Οι ήδη εγγεγραμμένοι στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών σχολικού έτους 2009-2010 θα υποβάλουν :

1. Αίτηση-Δήλωση με περιοχές προτίμησης πρόσληψης ως αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού.

2. Απολυτήριο Ελληνικού εξαταξίου Γυμνασίου ή Λυκείου ή ισότιμου σχολείου. Όσοι δεν έχουν το απολυτήριο αυτό, απαιτείται να προσκομίσουν πιστοποιητικό για την άριστη γνώση και την άνετη χρήση της ελληνικής γλώσσας, το οποίο χορηγείται από (i) το Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας (επίπεδο Δ΄) ή (ii) την Επιτροπή του άρθρου 14 παρ.10 του ν.1566/1985 (Δ/νση Προσωπικού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης). Διευκρινίζεται ότι το δικαιολογητικό αυτό απαιτείται και για τους υποψηφίους των κλάδων ΔΕ και ΤΕ (αρ. Γνωμ. 544/2006 Ν.Σ.Κ. τμήμα Ε΄). Το εν λόγω δικαιολογητικό απαιτείται μόνο από τους πτυχιούχους εκπαιδευτικούς ιδρυμάτων του εξωτερικού, προκειμένου να γίνει επανέλεγχος του στοιχείου της ελληνομάθειας αυτών.

Αποσυνδεδεμένος Ντινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #568 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:17:55 μμ »
μια ερωτηση θελω να κανω...ειμαι αποφοιτη του τμηματοσ ιστοριας αρχαιολογιας κοινωνικης ανθρωπολογιας..ορκιστηκα τωρα τον απριλιο..επομενωσ μπορω να κανω αιτηση για αναπληρωτρια σε εκκλησιαστικο σχολειο???επειδη ανηκω στον πινακα με μηδενικα μορια κ αν διαβασα καλα μπορουν να κανουν αιτησεισ αυτη που εχουν ηδη προυπηρεσια..οντως ισχυει κατι τετοιο????????

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #569 στις: Ιούνιος 23, 2010, 11:41:10 μμ »
μια ερωτηση θελω να κανω...ειμαι αποφοιτη του τμηματοσ ιστοριας αρχαιολογιας κοινωνικης ανθρωπολογιας..ορκιστηκα τωρα τον απριλιο..επομενωσ μπορω να κανω αιτηση για αναπληρωτρια σε εκκλησιαστικο σχολειο???επειδη ανηκω στον πινακα με μηδενικα μορια κ αν διαβασα καλα μπορουν να κανουν αιτησεισ αυτη που εχουν ηδη προυπηρεσια..οντως ισχυει κατι τετοιο????????
Το Υπουργείο Παιδείας Διά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, στο πλαίσιο της προετοιμασίας κατάρτισης του ενιαίου πίνακα αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σχολικού έτους 2010-2011,

κ α λ ε ί

α) εκπαιδευτικούς οι οποίοι έχουν προϋπηρεσία προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού μέχρι 30.6.2010
β) εκπαιδευτικούς οι οποίοι έχουν μόρια πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον τελευταίο και τον προτελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ εκάστου κλάδου,
γ) εκπαιδευτικούς οι οποίοι επιθυμούν να εγγραφούν στο συμπληρωματικό πίνακα με μηδενικά μόρια,  βάσει της ημεροχρονολογίας κτήσης του πτυχίου τους,
να υποβάλουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων σχολ. έτους 2010-2011.

Ανήκεις στην γ) κατηγορία και μπορείς να υποβάλεις αίτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2010, 11:45:02 μμ από kasta1 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #570 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:01:19 πμ »
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή δεν παρακολούθησα το θέμα και μόλις τώρα είδα την προκήρυξη για τις αιτήσεις, μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνουμε αίτηση κι εμείς οι νέοι πτυχιούχοι με μηδενική προυπηρεσία όπως κάναμε και πέρσι; Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει παρακαλώ πολύ. Ευχαριστω!! :)

ναι,κανονικά

Ευχαριστώ πολύ!!! :) :)
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #571 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:09:06 πμ »
Προσέξατε ότι στην εγκύκλιο αναφέρεται και η πδσ?

Ναι και μάλλον αυτό μας βάζει σε πολλές σκέψεις...καχύποπτης μορφής..
Αναφέρεται στην ΠΔΣ ,σε μια περίοδο που οι φήμες που επικρατούν είναι ποικίλες: απο το ότι θα καταργηθεί τελειώς μέχρι ότι θα δοθεί σε μόνιμους ή σε ωρομίσθιους με επιτυχία στον ΑΣΕΠ...

Κι ενω δεν υπάρχει κάποια επίσημη πληροφόρηση για το τι θα γίνει ακριβώς ,εμφανίζεται η ΠΔΣ στην εγκύκλιο αναπληρωτών ως τρόπος συμπλήρωσης ωραριου ΑΜΩ...
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος Ντινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτων
« Απάντηση #572 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:17:46 πμ »
Στις διατάξεις της παραγράφου 3 του ως άνω άρθρου του ίδιου νόμου ορίζεται ότι οι προσλήψεις προσωρινών αναπληρωτών  και ωρομισθίων στην πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση κατά την περίοδο έως και το σχολικό έτος 2011-2012 γίνονται από τους πίνακες της παραγράφου 2. Η διάταξη του προηγούμενου εδαφίου ισχύει και για τις προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων, καθώς και στα εκκλησιαστικά γυμνάσια και στα γενικά εκκλησιαστικά λύκεια.



Αυτο ομως τι σημαινει???Μπορεις να μου το διευκρυνησεις??Μηπως εδω λεει οτι συγκεκριμενα για τα εκκλησιαστικα σχολεια δεν θα γινονται αιτησεισ απο καθηγητεσ που εχουν μηδενικα μορια και θα μπορουν να κανουν αιτησεις μονο οσοι ανηκουν στους προηγουμενους πινακεσ????

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #573 στις: Ιούνιος 24, 2010, 12:28:31 πμ »
Αν θελετε το πιστευετε αλλα μετα απο τοση αναμονη κουραστηκα και βαριεμαι μεχρι και να παω να κανω την αιτηση...Τελοσπαντων, αφου θα παω που θα παω, προσεξα στην εγκυκλιο οτι συμπεριλαμβανονται και εκκλησιαστικα γυμνασια και η σιβιτανιδειος .Μηπως γνωριζει κανεις τι ξενες γλωσσες επιλογης (αν κανουν) υπαρχουν σ'αυτα τα σχολεια?
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 726
Σύνολο: 726

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.