*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011  (Αναγνώστηκε 254384 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #616 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:48:36 μμ »
Καλά, στηις Διευθύνσεις θα πάμε για την υποβολή των αιτήσεων;;; Όχι σε σχολεία όπως τα τελευταία χρόνια;;;;;; Πάλι θα στηνόμαστε σε ουρές χιλιομέτρων;;;; :o :o :o

Και κάτι ακόμα: πείτε μου αν παίζει το εξής σενάριο: τον Σεπτέμβριο να βγουν κενά για ΑΜΩ κι επειδή είμαι ψηλά στον πίνακα να με καλέσουν για 5 ώρες πχ και να πάω (αναγκαστικά) και τον Δεκέμβριο να βγουν άλλα κενά και να καλέσουν κάποιον πολύ πιο πίσω από μένα για 16 ώρες. Γίνεται; Γιατί αν είναι έτσι, τότε μιλάμε για τζόγο! Εκτός κι αν δώσουν ώρες στους ΑΜΩ για συμπλήρωση ωραρίου (πράγμα δύσκολο, νομίζω, μιας και μετά πρέπει να συμφωνούν τα προγράμματα των σχολείων για να πάρουμε τις ώρες.) Σωστά; ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:17:09 »

Αποσυνδεδεμένος hydrogen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #617 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:53:41 μμ »
Συναδελφοι θα ηθελα μια διευκρινιση τωρα που δηλωνουμε περιοχες. Τι γινεται με τα μορια. Αν με παρουν αναπληρωτη πχ στα χανια , τα μορια θα μετρανε για να παω μονιμος πχ στη λαρισα, θα μετρανε στον πινακα διοριστεων.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #618 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:46:39 μμ »
ευχαριστω! Θα παρω τηλεφωνο. Το θεμα ειναι θα το σηκωσουν ή θα μου τα σπασουν... ?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #619 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:25:02 μμ »
Καλά, στηις Διευθύνσεις θα πάμε για την υποβολή των αιτήσεων;;; Όχι σε σχολεία όπως τα τελευταία χρόνια;;;;;; Πάλι θα στηνόμαστε σε ουρές χιλιομέτρων;;;; :o :o :o

Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.

Συναδελφοι θα ηθελα μια διευκρινιση τωρα που δηλωνουμε περιοχες. Τι γινεται με τα μορια. Αν με παρουν αναπληρωτη πχ στα χανια , τα μορια θα μετρανε για να παω μονιμος πχ στη λαρισα, θα μετρανε στον πινακα διοριστεων.

Όταν διοριστείς με το καλό θα μετράνε τα μόρια για μεταθέσεις και τοποθετήσεις
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:17:09 »

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #620 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:40:53 μμ »
μηπως κατάλαβε κανείς αν ως μειωμένου θα μπορείς να παραιτηθείς για να γίνεις πλήρους όταν έρθει η σειρά σου. γιατί στην εγκύκλιο λέει μόνο αν προκύψει θέση στην ίδια περιοχή.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #621 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:44:44 μμ »
Καλά, στηις Διευθύνσεις θα πάμε για την υποβολή των αιτήσεων;;; Όχι σε σχολεία όπως τα τελευταία χρόνια;;;;;; Πάλι θα στηνόμαστε σε ουρές χιλιομέτρων;;;; :o :o :o

Και κάτι ακόμα: πείτε μου αν παίζει το εξής σενάριο: τον Σεπτέμβριο να βγουν κενά για ΑΜΩ κι επειδή είμαι ψηλά στον πίνακα να με καλέσουν για 5 ώρες πχ και να πάω (αναγκαστικά) και τον Δεκέμβριο να βγουν άλλα κενά και να καλέσουν κάποιον πολύ πιο πίσω από μένα για 16 ώρες. Γίνεται; Γιατί αν είναι έτσι, τότε μιλάμε για τζόγο! Εκτός κι αν δώσουν ώρες στους ΑΜΩ για συμπλήρωση ωραρίου (πράγμα δύσκολο, νομίζω, μιας και μετά πρέπει να συμφωνούν τα προγράμματα των σχολείων για να πάρουμε τις ώρες.) Σωστά; ??? ??? ???
Aυτην την απορια εχω και εγω.Αν δηλαδη εγω ειμαι πιο κατω απο συναδελφο αλλα δηλωσω μονο ΑΚΩ ενω αυτον τον παρουνε Αμω υπαρχει περιπτωση να παρουνε εμενα Ακω και να χασει αυτος τη θεση???Πως τα μπερδεψανε ετσι????????????

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #622 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:48:10 μμ »
μηπως κατάλαβε κανείς αν ως μειωμένου θα μπορείς να παραιτηθείς για να γίνεις πλήρους όταν έρθει η σειρά σου. γιατί στην εγκύκλιο λέει μόνο αν προκύψει θέση στην ίδια περιοχή.

Αν σε καλέσουνε θα μπορείς... Θα σε καλέσουνε όμως?  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #623 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:54:30 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #624 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:55:20 μμ »
Καλά, στηις Διευθύνσεις θα πάμε για την υποβολή των αιτήσεων;;; Όχι σε σχολεία όπως τα τελευταία χρόνια;;;;;; Πάλι θα στηνόμαστε σε ουρές χιλιομέτρων;;;; :o :o :o



Πότε γινόντουσαν οι αιτήσεις στα σχολεία;;; ??? ??? ??? ???
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #625 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:55:51 μμ »
λογικά ναι. είμαι από τους πρώτους στον πίνακα μας. Το θέμα είναι ότι η εγκύκλιος μιλάει για συγκεκριμένη περιοχή και όχι όπως ίσχυε που όπου και αν ήσουν ωρομίσθιος παραιτούσουν και πήγαινε όπου και αν άνοιγε η θέση. τώρα λέει πρέπει να ανοίξει η θέση στην περιοχή που υπηρετείς ως ΑΜΩ. καταλαβαίνεις ότι για όσους είμαστε ψηλά στον πίνακα αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι. και αν δεν καλέσει καθόλου ΑΚΩ και δεν έχεις δηλώσει ΑΜΩ; και αν δηλώσεις ΑΜΩ και μετά προκύψει κενό ΑΚΩ και δεν μπορείς να παραιτηθείς;
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #626 στις: Ιούνιος 24, 2010, 04:59:39 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Από Θεσσαλονίκη είμαι. Μην επιμένεις. Στις Δ/νσεις τα κάναμε τα χαρτιά. Πέρισυ ένανα 80 χλμ για να πάω Σπάρτη από εκεί που ήμουν και πρόπερσι τα έκανα στην Δ/νση της Α'Αθήνας. Είμαι 1000% σίγουρος
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #627 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:01:35 μμ »
Καλά, στηις Διευθύνσεις θα πάμε για την υποβολή των αιτήσεων;;; Όχι σε σχολεία όπως τα τελευταία χρόνια;;;;;; Πάλι θα στηνόμαστε σε ουρές χιλιομέτρων;;;; :o :o :o
Πότε γινόντουσαν οι αιτήσεις στα σχολεία;;; ??? ??? ??? ???
Τα 2 ή 3 τελευταία χρόνια. Καλά, μόνο της Αγγλικής στην Θεσ/νίκη κατέθεταν τα χαρτιά τους σε σχολεία; :-\ Πάντως, ήταν κυρίλα! Λίγα άτομα, πολλοί υπολογιστές και υπάλληλοι.....μια χαρούλα! Αχ, περασμένα μεγαλεία...... Τώρα θα'χει πλάκα να μας ζητήσουν φτου κι απ'την αρχή όλα τα δικαιολογητικά! ;D :P

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #628 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:04:33 μμ »
Καλά, στηις Διευθύνσεις θα πάμε για την υποβολή των αιτήσεων;;; Όχι σε σχολεία όπως τα τελευταία χρόνια;;;;;; Πάλι θα στηνόμαστε σε ουρές χιλιομέτρων;;;; :o :o :o
Πότε γινόντουσαν οι αιτήσεις στα σχολεία;;; ??? ??? ??? ???
Τα 2 ή 3 τελευταία χρόνια. Καλά, μόνο της Αγγλικής στην Θεσ/νίκη κατέθεταν τα χαρτιά τους σε σχολεία; :-\ Πάντως, ήταν κυρίλα! Λίγα άτομα, πολλοί υπολογιστές και υπάλληλοι.....μια χαρούλα! Αχ, περασμένα μεγαλεία...... Τώρα θα'χει πλάκα να μας ζητήσουν φτου κι απ'την αρχή όλα τα δικαιολογητικά! ;D :P

Τι να σου πω! Πρώτη φορά το ακούω! Προσωπικά, όσα χρόνια έκανα αίτηση για αναπληρώτρια,στο γραφείο πήγαινα....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Ωρομισθίων-Αναπληρωτών 2010 - 2011
« Απάντηση #629 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:07:24 μμ »
Τα 2 τελευταία χρόνια που θυμάμαι σίγουρα, στις Δ/νσεις και τα Γραφεία υποβάλλαμε αιτήσεις, ποτέ σε σχολεία.
Είμαι 1000000% σίγουρη ότι τις αιτήσεις τις κάναμε σε σχολεία. Εγώ ήμουν στην Τούμπα και τις 2 χρονιές. Πώς εσύ έκανες στην Διεύθυνση; Θεσ/νίκη δεν είσαι (αν κρίνω απ'το nickname);

Από Θεσσαλονίκη είμαι. Μην επιμένεις. Στις Δ/νσεις τα κάναμε τα χαρτιά. Πέρισυ ένανα 80 χλμ για να πάω Σπάρτη από εκεί που ήμουν και πρόπερσι τα έκανα στην Δ/νση της Α'Αθήνας. Είμαι 1000% σίγουρος
Ε, άρα δεν έκανες στην Θεσ/νίκη τα χαρτιά σου. Anyway, μάλλον δεν ήταν όλοι τυχεροί. Εκτός αν βρίσκομαι στο twilight zone!  :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.