*

Αποστολέας Θέμα: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60  (Αναγνώστηκε 164023 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #238 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:29:27 μμ »
καλημερα και απο μενα παιδια!!! δεν το πιστευω οτι θα βγει η επομενη φαση μετα τις εκλογες!!! τα κενα ειναι απιστευτα πολλα ακομη. αποκλειεται να αφησουν τα σχολεια κλειστα!!!  
δεν εχω νεα απο καπου "επισημα" οπως χθες. εικαζω απλα οτι απο βδομαδα το αργοτερο θα χουμε τη νεα φαση και εμμενω στην αποψη του  gspiropoylos.
αντε να δουμε....
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:40:27 »

Αποσυνδεδεμένος runaway

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #239 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:48:31 μμ »
Καλημέρα κι απο μενα και γω στην Τσαπανίδου που στειλα η απάντηση είναι πως αν το Υπουργείο ζητήσει εξαίρεση θα την έχει, το γιατί δεν ζητάει είναι άλλο θέμα.
100.000.000 θα είναι το κόστος των εκλογών και τα κόμματα θα δανειστούν... τα δανεικά τους εννοείται πως θα τα πληρώσουμε εμείς .... Και μαρέσει που δώσανε μόνο 28για τις τράπεζες που δεν έφτασαν ποτέ στα χέρια των πολιτών.
Τυπώνουν σημαίες αβέρτα κουβέρτα και τις πληρώνουμε εμεις Αίσχος
Τα κανάλια προς το παρόν ασχολούνται με τις εκλογές όταν όμως ερθεί το αυγό στης κότας τον "ποπο" θα τα θυμηθούν τα κενά.....
Κάθε Δύση μια Ανάμνηση
Κάθε Ανατολή κι Ελπίδα!

Αποσυνδεδεμένος Tapas16

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #240 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 01:49:53 μμ »
Και στα Τρίκαλα που εργάστηκα σε ιδιωτικό τα πράγματα ήταν απαράδεκτα!!  Μου μιλούσε άσχημα μπροστά στα παιδιά γιατί δεν προχωρούσαμε στα βιβλία!!! Γλώσσα, μαθηματικά Α Δημοτικού κ.λπ.  Επίσης, δεν ήταν "τέλειες" οι χειροτεχνίες γιατί τις έκαναν τα παιδιά και όχι εγώ και πώς θα τις δίναμε στους γονείς? Ε Λ Ε Ο Σ!!!  Τα παιδιά πραγματικά υποφέρανε σ'αυτό το τμήμα!! Τελικά πέταξα έξω τη διευθύντρια από το τμήμα μου και έκανα ό,τι έχω διδαχτεί.  Αποτέλεσμα?  ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ!! Βέβαια μετά το τέλος της χρονιάς δεν ανανέωσα τη σύμβασή μου.  Της είχα δηλώσει απ'την αρχή ότι μένω μόνο για να μην αλλάξουν δεύτερη φορά δασκάλα τα παιδιά μέσα σε μία χρονιά, καθώς και η προηγούμενη είχε παραιτηθεί και δεν ήταν ό,τι καλύτερο για τις ψυχούλες.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #241 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:16:36 μμ »
Εγώ να δεις elenaV τι εμπειρία είχα!Δύο μέρες δούλεψα σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο και την τριτη παραιτήθηκα με αυτά που είδα εκεί μέσα.Ούτε λεφτά ζήτησα ούτε τίποτα.Δεν άντεχα να βλέπω να βασανίζουν τα παιδιά και μετά να το παίζω χαρούμενη στους γονείς.Δε μπορούσα να τους κοιτάξω στα μάτια.Ντρεπόμουν.Τα παιδιά τους ζούσαν ένα μαρτύριο εκεί μέσα και εγώ έπρεπε να υποκρίνομαι.Λατρεύω τα παιδιά και πονάει η ψυχή μου όταν βλέπω να τα χτυπούν και να μην τους δίνουν σημασία.Από τότε ούτε που θέλω να δουλέψω πάλι σε ιδιωτικό.Περιμένω με λαχτάρα να αναλάβω μία τάξη και να δώσω στους μπόμπιρες ότι περισσότερο μπορω  από τις γνώσεις που έχω και κυρίως ΑΓΑΠΗ.Διάβασα πολύ για τον ασεπ και ελπίζω τουλάχιστον του χρόνου να μπω αναπληρώτρια για να μη βρεθώ στην ανάγκη τους πάλι.Το επάγγελμά μας θεωρείταιι λειτούργημα και όχι οίκος χρήματος εκμεταλλεύοντας αθώες ψυχές.

Τα χτυπάνε?Καλά που ζούμε!!! Είναι δυνατόν αυτό να έχει μείνει έτσι?Να δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια για ένα καλύτερο μέλλον για τα παιδάκια σου και να χρησιμοποιούν μεθόδους από την εποχή της Βιουγιουκλάκη? ΑΙΣΧΟΣ! Μπορείς να μας πεις τουλάχιστον σε ποια πόλη βρίσκεται αυτό το "υπέροχο" σχολείο?
Δε μπορείς να φανταστείς τι είδαν τα μάτια μου!!Δυστυχώς δε μπορω να δώσω λεπτομέριες γιατί δεν έχω τακτοποιηθεί επαγγελματικά και όπως καταλαβαίνεις θα χω πρόβλημα.Έχω ορκιστεί πάντως πως όταν καταφέρω να διοριστώ,θα κάνω ό,τι μπορώ για να κλείσει αυτό το ''νηπιαγωγείο''.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:40:27 »

Αποσυνδεδεμένος elenaV

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ..!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #242 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:25:56 μμ »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #243 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:43:22 μμ »
παιδια ενα εχω να σας πω αν θελουν να παρουν κι αλλες φασεις θα παρουν...το ΣτΕ δε μπορει να αποφασισει να βαλουν λουκετα τα σχολεια...με ποιο σκεπτικο θ'αφησει εκτος σχολειου τα παιδια?συνταγματικο δικαιωμα των παιδιων δεν ειναι η μορφωση?υποχρεωση της πολιτειας δεν ειναι να την παρεχει? αν το υπουργειο σεβαστει την κατασταση που επικρατει,και εκτιμησει τη σοβαροτητα,τοτε και θα δωσει το βαρος που χρειαζεται,"απαιτωντας"με καθε τροπο τις επιπλεον προσληψεις...
 τωρα αν στειλουν κανα εγγραφο του κ..λου,για τα ματια του κοσμου,για να μας βουλωσουν το στομα-τοτε σαφως και η απαντηση θα ειναι αρνητικη!!!
 αφου πλακακια τα'χουνε κανει...και δουλευουνε τον κοσμακη...!ολα τα περιμενω πια...
εχω βεβαια μια ελπιδα,να υπολογισουνε το πολιτικο κοστος και να κινηθουνε εξυπνα σκεφτομενοι να τσιμπησουνε κανα ψηφο,γιατι ολοι πια οι κλαδοι εντος και εκτος εκπαιδευσης εχουνε φρικαρει...μεχρι κι αυτος ο πρωθυπουργος τα'χει φτυσει...!
(μα ειναι εξαγγελιες αυτες για καποιον που θελει να ξαναβγει πρωθυπουργος?μαλλον το κανει επιτηδες θελει να φαει μαυρο γιατι βαρεθηκε... ;D εγω πλεον δε μπορω ν'ακουω κανεναν τους γιατι υποτιμανε τη νοημοσυνη μου με ολες τις πα..ριες που τσαμπουνανε γραβατωμενοι απ΄το πρωι ως το βραδυ στα τηλεοπτικα παραθυρα) ::) >:(
    angelikaευχαριστω για την αφιερωση ;D ;D
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος nickie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #244 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:44:21 μμ »
Εγώ πάντως χθες που μίλησα με το υπουργείο μου είπαν ότι κατ'εξαίρεση οι φάσεις μας θα γίνουν κανονικά γιατί υπάρχουν κενά και από βδομάδα θα βγει η γ΄ φάση.Τι άλλαξε σε μία μέρα?Μήπως ο καθένας λέει τα δικά του?Ποιόν υπάλληλο να πιστέψουμε?

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #245 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:49:21 μμ »
Ας ελπισουμε οτι μετα τις 3μμ που συνανταται η ΔΟΕ με ΑΡΗ θα μας γινει καποια ενημερωση λεω...και με καλα νεα!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #246 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:55:28 μμ »
Αν συναντηθεί ο ΠΑΟΚ με τον ΑΡΗ τα αποτελέσματα πιστεεύω θα είναι καλύτερα.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #247 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:57:35 μμ »
Αν συναντηθεί ο ΠΑΟΚ με τον ΑΡΗ τα αποτελέσματα πιστεεύω θα είναι καλύτερα.

ΚΑΛΟ!!!!
βρε παιδια,χτες εγινε μια συναντηση του συντονιστικου των νηπιαγωγων με τη δοε.απο το πρωι ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα σχετικο .εμαθε κανεις τιποτα?κατι μου λεει οτι μας εχουν ολους ..........
[/b]
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #248 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 02:57:53 μμ »
Αν συναντηθεί ο ΠΑΟΚ με τον ΑΡΗ τα αποτελέσματα πιστεεύω θα είναι καλύτερα.


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #249 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 03:00:41 μμ »
Παιδιά έχω φρικάρει...έλειπα μια μέρα και είδα όλα αυτά που γράφετε....Πραγματικά δεν έχω λόγια για να εκφράσω την αγανάκτηση και την ντροπή που νοιώθω για τον τρόπο που συμπεριφέρονται σε όλους τους εκπαιδευτικούς. Μα είναι δυνατόν να πληρώνονται 7,200 ευρω και εμείς να μην έχουμε να φάμε? Είναι δυνατόν να τυπώνουν σημαίες και αφίσες και να μην έχουν χρήματα να διορίσουν εκπαιδευτικούς? Απλά Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο!!!!!!!!!
Δήμητρα πολλά συγχάρητηρια για την προσπάθεια και το χρόνο που αφιέρωσες
Αντε να δουμε τι θα δουμε....
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #250 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 03:14:04 μμ »
παντως πολυ το χαιρομαι που βλεπω και σε αλλα topic αλλους κλαδους συναδελφους να ενεργοποιουνται...και να μη δεχονται αλλη κοροιδια στα μουτρα απο τις εκαστοτε εξουσιες,καποτε πρεπει καποιοι να καταλαβουνε οτι ΑΥΤΟΙ εξαρτωνται απο ΕΜΑΣ... ΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...ποσοι ακομα και για ποσο θα παραμυθιαζονται?
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος MAKRA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Γ' φάση αναπληρωτών ΠΕ-60
« Απάντηση #251 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 03:32:32 μμ »
Καλησπέρα! μολις επικοινώνησα με την αβάθμια  για το αν θα υπάρξει γ΄φάση πριν τις εκλογές και η απαντησή τους ήταν πως μπορεί να γίνει τρίτη φάση γιατί έχουν ήδη ζητήσει να εξαιρεση για το ΥΠΕΠΘ. Μου ξεκεθάρισε πως ακόμα δενεχει αποφασιστεί ότι η γ΄φάση θα είναι μετά τις εκλογες !  ???δεν είναι λογικό να ανοίξουν τα σχολεία με τόσα πολλά κενά γιατί αυτό θα έχει μεγάλο πολιτικό κόστος για όλους τους καρεκλοκένταυρους (προσωπική εικασία)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 854
Σύνολο: 862

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.