*

Αποστολέας Θέμα: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού  (Αναγνώστηκε 27250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 03, 2011, 02:12:10 μμ »

 εγώ πάντως πέρυσι είχα μια συνάδελφο που ντυνόταν σαν να ερχόταν από τα μπουζούκια κατευθείαν... (βάψιμο, μαλλί, φόρεμα στάπλες-κοντό, κρέμα σώματος με γκλίτερ για να λαμπιρίζει... & 12ποντες γόβες...) Ήταν όμως χάρμα οφθαλμών... 8) Στην τάξη θεά, όλοι σούζα και ευχαριστημένοι... στο διάλειμμα άνετη και γελαστή, άμεση και συνεργάσιμη με όλους...
Ο διευθυντής μάλιστα μια μέρα (μεταξύ σοβαρού και αστείου) μου είπε: θεολόγε... δεν λες τίποτα για το ντύσιμο? κι εγώ του είπα πάλι μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι πέρα από το ότι δεν ήταν δική μου δουλειά και αφού δεν υπάρχουν παράπονα από παιδιά και γονείς ότι δεν με απασχολεί η εμφάνιση της διότι, πέρα από το ότι είναι μια κούκλα, σε όλα τα άλλα είναι εξαιρετική και καλύτερη απο πολλούς "δήθεν" του σχολείου μας... Το μόνο που μου είπε είναι ότι όντως είναι χάρμα οφθαλμών και ότι και αυτός δεν έχει κανένα πρόβλημα ... το θέμα έληξε εκεί...

αν το μαλλί της ηταν   καρέ :P , φορούσε και στεκα :P....εεε τότε θα ειχε καλυψει  και όλους τους υπολοιπους ......περαν των οφθαλμων της αρσενικης "πτερυγας" ;)
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:15:30 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 03, 2011, 04:36:24 μμ »
Μάρκο παραδόξως οι γυναίκες δεν την σχολίαζαν αρνητικά... τουλάχιστον όχι μπροστά μου... ίσως λόγω του ότι ο σύλλογος ήταν σχετικά νεαρός στην ηλικία... ίσως και γιατί ήταν (& είναι) μία αξιοσυμπάθητη κοπέλα...

κε Παράξενε φόρεσε και στέκα... αλλά άμα έχει σεξ απίλ όλα σου πάνε (και ο Μπέκαμ φόρεσε στέκα... το ίδιο πήγαινε σε αυτόν και το ίδιο στη θείτσα που πετάγεται μέχρι το παντωπολείο?) ;D

Επαναδιατυπώνω για να μη αναλωνόμαστε σε πιπεράτες λεπτομέρειες... το κορίτσι αυτό, ήταν άξιο, εργατικό και στην τάξη ιδιαίτερα ταλαντούχα και δεμένη με τα παιδιά χωρίς να ξεφεύγουν τα όρια, ενώ ουσιάστικά ακροβατούσε με τις στυλιστικές της επιλογές... το κατάφερνε όμως... εγώ δεν θα μπορούσα να κάνω μάθημα έτσι... ίσως να έχω ανάγκη από πιο ασφαλείς επιλογές ... δεν το επιβραβεύω, άλλωστε δεν με εκφράζει, αλλά προσπάθησα να παρουσιάσω και μια εξαίρεση...

καλό απόγευμα σε όλους  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 03, 2011, 04:37:59 μμ από ΠΕ01 »
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 10, 2011, 01:34:11 πμ »
 εγω στον πίνακα που βλέπω ;) μια χαρά πρέπει να τα εξηγεί :D   

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 10, 2011, 01:42:31 πμ από paraxenos »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 10, 2011, 09:13:32 πμ »
'Απαιχτος !!!!!  χαχαχαχα
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:15:30 »

Αποσυνδεδεμένος germar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 10, 2011, 02:36:13 μμ »
Εγώ πάντως σαν μαθήτρια γούσταρα ταγιέρ, καμπαρντίνες και κοστούμια στους καθηγητές μου... Τους θαύμαζα και ήθελα κι εγώ να γίνω έτσι!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3392
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 10, 2011, 02:55:27 μμ »
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς να φορέσω την μαύρη μου καμπαρντίνα στο σχολείο όταν θα καταστραφεί σε μια μέρα από τις κιμωλίες ή πώς θα βάλω τακουνάκι όταν θα πρέπει να προσέχω τα μικρά στην εφημερία μου; Οι συνθήκες της δουλειάς με αναγκάζουν να μην φοράω "καλά" ρούχα. Ας ήμουν σε καμιά τράπεζα....

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 10, 2011, 02:59:50 μμ »
Εγώ πάντως σαν μαθήτρια γούσταρα ταγιέρ, καμπαρντίνες και κοστούμια στους καθηγητές μου... Τους θαύμαζα και ήθελα κι εγώ να γίνω έτσι!
Και τελικά έγινες; δεν μας είπες!

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς να φορέσω την μαύρη μου καμπαρντίνα στο σχολείο όταν θα καταστραφεί σε μια μέρα από τις κιμωλίες ή πώς θα βάλω τακουνάκι όταν θα πρέπει να προσέχω τα μικρά στην εφημερία μου; Οι συνθήκες της δουλειάς με αναγκάζουν να μην φοράω "καλά" ρούχα. Ας ήμουν σε καμιά τράπεζα....
εχεις δίκιο. Με φόρμα εργασίας θα έπρεπε να πηγαίνουμε! (ολόσωμη με τιράντες!) Τελικά πως το αντιμετωπίζεις;

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3392
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:01:36 μμ »
Φοράω μπουφάν που μπορεί εύκολα να καθαριστεί με ένα σφουγγάρι από τις κιμωλίες. Αυτή είναι η πανοπλία μου.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:05:14 μμ »
Μπουφάν μεσα στην τάξη δεν μου φαίνεται καθόλου άνετο. Και τώρα που θα καλοκαιριάσει με το μπουφάν θα μπαίνεις;
Εγώ έχω μόνιμα υγρά μαντηλάκια που χρησιμοποιώ στο τέλος κάθε ώρας, όχι μόνο για τα χέρια αλλά και για μανίκια, και για τα παπουτσια! Μου έχουν γίνει τόσο απαραίτητα που αν τα ξεχάσω τρελαίνομαι!

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:09:04 μμ »
Παράθεση
Μου έχουν γίνει τόσο απαραίτητα που αν τα ξεχάσω τρελαίνομαι!
Να το κοιταξεις αυτο...ετσι ξεκιναν ολες οι εμμονες! ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος germar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:09:54 μμ »
χα χα χα!;D ;D γέλιο εχεις killbill, όλο απορίες είσαι... τελικά έγινα ναι! όσο για τη μαύρη καμπαρντίνα δε βολεύει. θα πρότεινα μπεζ. Αν και με τους λευκοπίνακες δεν υπάρχει πρόβλημα..

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:14:16 μμ »
Παράθεση
Μου έχουν γίνει τόσο απαραίτητα που αν τα ξεχάσω τρελαίνομαι!
Να το κοιταξεις αυτο...ετσι ξεκιναν ολες οι εμμονες! ;)
Λες; πάντως αν στον δρόμο θυμηθώ ότι ξέχασα το κινητό μου σπίτι δεν θα γυρίσω να το πάρω. Αν όμως θυμηθώ ότι ξέχασα τα μαντηλάκια μου θα γυρίσω τρέχοντας!  :P

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:17:28 μμ »
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς να φορέσω την μαύρη μου καμπαρντίνα στο σχολείο όταν θα καταστραφεί σε μια μέρα από τις κιμωλίες ή πώς θα βάλω τακουνάκι όταν θα πρέπει να προσέχω τα μικρά στην εφημερία μου; Οι συνθήκες της δουλειάς με αναγκάζουν να μην φοράω "καλά" ρούχα. Ας ήμουν σε καμιά τράπεζα....

να τι έχω να προτείνω εγώ:
όταν γράφεις στον πίνακα θα βγάζεις την καπαρντίνα και θα μένεις με το πουλοβεράκι/πουκάμισο κτλ (δεδομένου ότι η καπαρντίνα ειναι ρούχο που το φοράς όταν δεν έχει πολύ κρύο επομένως, δε θα ξεπαγιάζεις αν το βγάλεις)
το δε τακουνάκι θα το φοράς τις μέρες που δε θα έχεις εφημερία. ;) ;)

πέραν της πλάκας τώρα, το ντύσιμο είναι προσωπική μεν υπόθεση αλλά αυτό δε σημαίνει πως αν εγώ θέλω να φοράω τη ζώνη για φούστα θα πρέπει έτσι να πηγαίνω στο σχολείο. Υπάρχει (άτυπο) dress code είτε μας αρέσει είτε όχι. Αν ας πούμε θες να βάλεις τζηνάκι, πουκάμισο και μια ugg από κάτω δε θα σου πει κανένας τίποτα. Μοντέρνο, άνετο και όπως πρέπει. Αν τώρα το ίδιο είναι εξαιρετικά χαμηλοκάβαλο με κοντό πουκάμισο που αφήνει να φαίνεται το στριγκάκι από μέσα, το μόνο κουμπί που είναι κουμπωμένο είναι αυτό του αφαλού και το παπούτσι είναι ένα άθλιο βρώμικο μποτάκι ε, δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την εμφάνιση ενός εκπ/κού.(άσχετο αν τα  μάτια εκπ/κών και μαθητών πεταχτούν έξω  :) )

 Βεβαίως και δε χαρακτηρίζει το ντύσιμο την ποιότητα διδασκαλίας του εκπ/κού αλλά η εμπειρία δείχνει ότι πολύ σπάνια το ένα είναι άσχετο από το άλλο.Ακόμα και η περίπτωση που περιγράφεται από τον/την ΠΕ01 είναι εξαιρετικά σπάνια και αποτελεί την εξαίρεση που επιβεβαιώνει  τον κανόνα.

Και βέβαια, δε σημαινει σε καμία περίπτωση ότι όμορφα πρέπει να ντυνονται μόνο οι κάτω των 50 κιλών και άνω του 1.70 ύψους. Εννοείται πως όχι. Το σκεπτικό ισχύει για όλους. Στην τελική, αν είναι να προκαλέσουμε αίσθηση ας το κάνουμε με την ποιότητα της δουλειάς μας, το πόση "ψυχή" βάζουμε στην τάξη μας, το πόσο ανθρώπινα φερόμαστε στους μαθητές μας.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Ευπρεπής εμφάνιση εκπαιδευτικού
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 10, 2011, 03:19:37 μμ »
Παράθεση
Μου έχουν γίνει τόσο απαραίτητα που αν τα ξεχάσω τρελαίνομαι!
Να το κοιταξεις αυτο...ετσι ξεκιναν ολες οι εμμονες! ;)
Λες; πάντως αν στον δρόμο θυμηθώ ότι ξέχασα το κινητό μου σπίτι δεν θα γυρίσω να το πάρω. Αν όμως θυμηθώ ότι ξέχασα τα μαντηλάκια μου θα γυρίσω τρέχοντας!  :P
πλακα κανεις τωρα ετσι;;;;;;;;
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.