*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300599 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:41:44 πμ »
Η εκτίμησή σας είναι ότι θα καλέσουν ωρομισθίους πριν από γ΄ ή δ΄ φάση αναπληρωτών; Εγώ είμαι τώρα θέση 25 στην Κ. Μακεδονία και ίσως είναι πιθανό να με καλέσουν. Αν πάω και έρθει η σειρά μου αργότερα για αναπληρώτρια θα με καλέσουν και πάλι, ε; ??? ??? ??? Δε θα έχει σημασία που θα δουλεύω ως ωρομίσθια;

Πιθανότατα πριν, δηλ. τις προσεχείς μέρες.

Αφήνεις την ωρομισθία και πας αν/τρια. Το ίδιο μου συναίβει πέρσι. No problem...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:38 »

Αποσυνδεδεμένος katerina24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:44:14 πμ »
Η εκτίμησή σας είναι ότι θα καλέσουν ωρομισθίους πριν από γ΄ ή δ΄ φάση αναπληρωτών; Εγώ είμαι τώρα θέση 25 στην Κ. Μακεδονία και ίσως είναι πιθανό να με καλέσουν. Αν πάω και έρθει η σειρά μου αργότερα για αναπληρώτρια θα με καλέσουν και πάλι, ε; ??? ??? ??? Δε θα έχει σημασία που θα δουλεύω ως ωρομίσθια;

Πιθανότατα πριν, δηλ. τις προσεχείς μέρες.

Αφήνεις την ωρομισθία και πας αν/τρια. Το ίδιο μου συναίβει πέρσι. No problem...

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Και θα συμφωνήσω κι εγώ ως προς το ότι σε χρειαζόμαστε σ' αυτό το φόρουμ και θα θέλαμε να ακούμε τις απόψεις σου ;)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:47:20 πμ »
Για ειδική Αγωγή μου έδωσαν απόΥΠΕΠΘ 2103442190/94 παίρνω μιλάει. Θα ρωτάμε για φιλολόγους ειδικής αγωγής....Άντε πάμε πάλι............

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:49:26 πμ »
Έπιασα γραμμή!!!!!Με ρώτησαν ποια ειδικότητα, είπα φιλόλογοι και μου είπε ότι υπάρχει η πιθανότητα για σήμερα, αλλά επειδή είναι χλωμή(sic) μάλλον τη Δευτέρα...Δεύτε ίδωμεν.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:45:38 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #88 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:52:25 πμ »
Oι φίλοι/συνοδοιπόροι να μην ανησυχούν ..., θα είμαι εδώ, έστω και διακριτικά.




Τί λες ρε συνάδελφε...θα μας πεθάνεις....διακριτικά...

Χρειαζόμαστε τη δυναμική σου παρουσία για να παίρνουμε κουράγιο...
Όποιος θέλει διακριτική παρουσία αυτές εδώ τις μέρες.....να πάει στους γιατρούς χωρίς σύνορα....

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #89 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:55:28 πμ »
καλημερα.και στο φορουμ χρειαζομαστε τη δυναμικη παρουσια ολων, συμφωνω και ιδιως του aristos 2.η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αυτη η δυναμικη παρουσια θα πρεπει να δηλωθει με την παρουσια μας στο υπουργειο και την ασκηση πιεσης και οχι μονο στο διαδικτυο.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:58:56 πμ »
mimelismoni μακάρι να είχα τη δυνατότητα να κάνω 8 ώρες ταξίδι να πάω στο ΥΠΕΠΘ......Αλλά η ΟΛΜΕ μια διαδήλωση θα έκανε.....και την ανέβαλε γιατί αναβλήθηκε η εκδίκαση της υπόθεσης των176 ευρώ. Λες  και στην Παιδεία αυτό είναι το μόνο πρόβλημα. Γιατί έκαναν πίσω;;Τί κρύβεται;;Το βλέπω σαν άτακτη υποχώρηση......

Αποσυνδεδεμένος frerar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:02:36 μμ »
Καλημέρα σε όλους! έχω μπερδευτεί λιγάκι, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Γιατί στο αρχείο που περιλαμβάνει τους αναπληρωτές φιλολόγους της β φάσης γράφει γ φάση? Επειδή συμπεριλαμβάνονται με εκπαιδευτικούς γ φάσης ή πήραν τη β μαζί με τη γ φάση?

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:05:58 μμ »
Μπα, οικονομία στα λόγια έκαναν. Πήραν Δασκάλους και νηπιαγωγούς  Γ Φάση και Β Φάση καθηγητές. Η  Γ φάση καθηγητών θα γίνει ξεχωριστά τέλη Σεπτέμβρη πιθανόν.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 12:06:23 μμ »
adigoni να σαι καλα.κι εγω θεσσαλονικη μενω.στην  ολμε δυστυχως δεν εχω καμια εμπιστοσυνη.ΩΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ομως μπορουμε να κατεβουε , οχι για να κανουμε πορεια (δεν ειμαι κατα) αλλα για να παμε στο ypepth συγκεκριμενα και να θεσουμε αιτηματα.δε γινεται αλλιως.ειμαστε 20000 κι εχουμε καταντησει απο τους τελευταιους τροχους της αμαξης.εγω αν αποφασιστει κατι ειμαι μεσα.τωρα προεκλογικα εχουμε την ευκαιρια να πιεσουμε!δυστυχως οι αοριστες πορειες δε φερνουν καρπους.πρεπει να βγουμε απο την αδρανεια.ευχαριστω :D
ως ποτε θα μας κοροϊδευουν?μια οι του οαεδ, μια οιθ τριτεκνοι και τωρα εχω υποψη και τους αποφοιτους του ΕΛΠ του ΕΑΠ που θα διεκδικησουν να διοριζονται ως φιλολογοι.ελεος..
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:06:20 μμ »
αν υποθεσουμε οτι μας καλουν φρετος αναπληρωτες επομενως και του χρονου, μετα κινουμαστε πια για διορισμο η πρεπει να ξαναασχοληθουμε με ασεπ??/
18 μορια θα παρεις το ανωτερο. Αν εχεις και αλλα 6 απο προυπηρεσια συμπληρωνεις 24 αρα διοριζεσαι. Αν οχι παλι αναπληρωτρια-ωρομισθια-ασεπ. Αναλογα

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 01:50:32 μμ »
'Εχω κολλήσει στον υπολογιστή το ποντίκι είναι προέκταση του χεριού μου..ευτυχώς σας έχω συντροφιά.Είναι μια παρηγοριά και αυτή.
τι αγωνία και αυτή που παιρνάμε ..μακάρι γρήγορα να βγει η γ φάση και να πάρουν πολλούς .
κούραστηκα να περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:00:13 μμ »

αν υποθεσουμε οτι μας καλουν φρετος αναπληρωτες επομενως και του χρονου, μετα κινουμαστε πια για διορισμο η πρεπει να ξαναασχοληθουμε με ασεπ??/

Αν σε καλέσουν μια χρονιά αναπληρωτή δεν σημαίνει ότι σε καλούν αυτόματα και την επόμενη. Εμένα με πήραν αναπληρωτή το 2006-7, αλλά αν ήμουν αποτυχών στον ΑΣΕΠ 2007, θα ήμουν στην καλύτερη περίπτωση ωρομίσθιος το 2007-8.
Αν όμως σε πάρουν μία φορά αναπληρωτή , μπαίνεις στο παιχνίδι των προσλήψεων και των μορίων , και θεωρώ ότι αργά ή γρήγορα* θα διοριστείς σίγουρα.
*Το αργά από το γρήγορα μπορεί να απέχει μία-δύο χρονιές .

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 02:02:29 μμ »
βρε παιδια β ή γ φαση ειμαστε; ποτε πηρανε τη β για να λενε γ τωρα;;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 688

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.