*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 300925 φορές)

0 μέλη και 14 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 05:38:41 μμ »
βρε παιδια για 25 ατομα εχασα τη δευτερη φαση...ειμαι να σκασω
ποτε λετε για τριτη φαση?ποτε θα την βγαλουν?μετα τις εκλογες?
εγω για 13.μη σκας ακομα. περιμενε και θα σε παρουν!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:58:10 »

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 06:10:03 μμ »
μην τα λέτε βρε παιδιά αυτά τα "κουράστηκα" εσείς που είστε και κοντά στο διορισμό....τι να πούμε κι εμείς που έχουμε πολύ δρόμο ακόμα και σίγουρα άλλον ένα ή και περισσότερους ασεπ...σας καταλαβαίνω κι εσάς για τον αγώνα που έχετε κάνει μέχρι τώρα..αλλά σκεφτείτε και την ψυχολογία αυτού που είναι πολύ μακριά ακόμα και θα ευχόταν να είναι στη θέση σας...
συγχωρήστε με κιόλας αλλά νομίζω οτι όποιοι είστε φέτος αναπληρωτές έχετε ήδη εξασφαλίσει έστω και μακροπρόθεσμα το διορισμό σας, κι αν χάσατε και 1 μήνα χρήματα από τα ιδιαίτερα, ε, δεν θα πεινάσετε...υπάρχουν χιλιάδες συνάδελφοι που αγωνιούν για το αν θα πάρουν 2 ώρες ΠΔΣ φέτος...νομίζω οτι είναι συνετό να σκεφτόμαστε κι αυτούς όταν οργιζόμαστε κι αγωνιούμε στο φόρουμ για το αν θα φύγουμε αναπληρωτές σήμερα ή σε 10 μέρες.
καλή τύχη εύχομαι σε όλους , σε όποιο σημείο  "του γολγοθά" -που λέγεται διορισμός-  κι αν βρίσκεστε...

Επικειται η Γ φαση. Ειμαστε στο topic  Γ φαση, αρα τι πιο ευλογο, αυτοι απο μας που εχουμε πιθανοτητες για τη Γ φαση να συζηταμε για το ποτε θα γινει, ποιους θα παρουν κτλ......
Επι χρονια απειχα απ το σημειο που εφτασα τωρα, δηλ να κοντευω να με παρουν. Δεν θεωρουσα, τοτε, αλαζονεια ή ό,τι αλλο, να αγχωνεται κανεις που κοντευει στην πηγη..Τοτε δεν αγχωνομουν γιατι ο στοχος ηταν πολυυυυυυυυυ μακρια..Τωρα ομως και μετα απο 10 χρονια που εφαγα ολα τα σκ.....   , με ασεπ, ΠΔΣ και ωρομισθια, εχω τρελαθει απο την αγωνια για το σημερα η το 10 μερες μετα



Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 07:02:39 μμ »
ετσι ειναι, παιδια. κι εγω μετα απο 3 επιτυχημενους ασεπ, φροντιστηρια, ιδιαιτερα κτλ εχω αρχισει να τα φτυνω...αλλα ας ειμαστε αισιοδοξοι!

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 07:29:31 μμ »
ετσι ειναι, παιδια. κι εγω μετα απο 3 επιτυχημενους ασεπ, φροντιστηρια, ιδιαιτερα κτλ εχω αρχισει να τα φτυνω...αλλα ας ειμαστε αισιοδοξοι!

Koυράγιο σε όλους όσους αγωνιούν..  :)
Μήπως θα "καθαρίσει" κανείς τον πίνακα των αναπληρωτών μόλις φύγουν και οι ειδικής, αύριο ή  μεθαύριο δηλαδή;; ;) Για να ξέρουμε που βρισκόμαστε δηλαδή..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:58:10 »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 07:47:08 μμ »
Από τον πίνακα του sun πόσους αφαιρούμε (αν αφαιρούμε);
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 10:57:16 μμ »
Θέλω η τρίτη φάση να γίνει γρήγορα και θέλω να είναι και μεγάλη!!! (Κάπως πρόστυχο ακούγεται αυτό, αλλά δε βαριέσαι...)

Παράκληση:

1.500 αναπληρωτές φιλόλογοι για το 2009 - 2010
Πέτρο μου απ' αυτά που λες κατάλαβα ότι είμαστε πολύ κοντά στον πίνακα. Εύχομαι και για τους δύο μας ότι το καλύτερο!

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 18, 2009, 11:14:26 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!!!! θα σας κάνω μια ερώτηση λίγο κουφή .Τέτοια νομίζω δεν έχετε ξανακούσει,  (μουτζώστε με αν θέλετε ελεύθερα) :( :( :(

είμαι γύρω στο 70 (σύμφωνα με τον εκκαθαρισμένο πίνακα του sun) και απ' ό,τι φαίνεται θα ειμαι γ φάση.
 πρώτη επιλογή μου είναι γ ευβοίας.....συγκεκριμένο σχολείο όμως που ήθελα μάλλον καλύπτεται απο τη β φαση.( βλ.Σκύρος,όπου και μενω).
 για οικογενειακούς λόγους ειναι δυσκολο να παω στα υπολοιπα της ιδιας δευτεροβαθμιας :( :( :( :(
 υπάρχει κάποιος απο εσας λοιπον μεχρι το 70 που να το εχει στις πρωτες επιλογες του για να ελπιζω ότι δε θα είμαι εγω;;;;
 
και τώρα μουτζώστε ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 02:44:34 πμ »
................ αν θα ξανακατέβουμε στον σιχαμερό διαγωνισμό...... μεγάλο ζόρι αλήθεια κ έχουμε κλείσει 10ετία αναμονής :'(
ποιος έχει κουράγιο για 4ο γύρο;;;





ήμουν και στους 6 ασεπ παρούσα..... πάρε κουράγιο......
Kι εγώ για τέταρτο ασεπ οδεύω...με τρεις ήδη "πετυχημένους"....η εγχείρηση πέτυχε αλλά ο ασθενής ψυχορραγεί...με τις υγείες μας...πάντα υπάρχουν και χειρότερα...


ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί να ξανακατέβουμε....γιατί ως γνωστόν όσο κ να διαβάσεις το αποτέλεσμα είναι αβέβαιο :(
για αυτό λοιπόν κρινιάζουμε κ σκούζουμε ενίοτε . .
δεν χρειάζεται όμως να καταφερόμαστε ο ένας εναντίον του άλλου,(αλήθεια δεν έπρεπε να πικράνουμε το bikinaki που εξέφρασε την αισιοδοξία του φανερά). . .
οι αισιόδοξοι λοιπόν της παρέας ας μας ανεβάσουν λίγο και μας ;) :)


Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:16:24 πμ »
Παιδιά καλησπέρα!!!! θα σας κάνω μια ερώτηση λίγο κουφή .Τέτοια νομίζω δεν έχετε ξανακούσει,  (μουτζώστε με αν θέλετε ελεύθερα) :( :( :(

είμαι γύρω στο 70 (σύμφωνα με τον εκκαθαρισμένο πίνακα του sun) και απ' ό,τι φαίνεται θα ειμαι γ φάση.
 πρώτη επιλογή μου είναι γ ευβοίας.....συγκεκριμένο σχολείο όμως που ήθελα μάλλον καλύπτεται απο τη β φαση.( βλ.Σκύρος,όπου και μενω).
 για οικογενειακούς λόγους ειναι δυσκολο να παω στα υπολοιπα της ιδιας δευτεροβαθμιας :( :( :( :(
 υπάρχει κάποιος απο εσας λοιπον μεχρι το 70 που να το εχει στις πρωτες επιλογες του για να ελπιζω ότι δε θα είμαι εγω;;;;
εχω βαλει δ ευβοιας 5η επιλογη.ποια μερη ειναι αυτα δεν ξερω.ελπιζω να μη με παρουν εκει.η σειρα μου στον καθαρο ειναι καπου στο 30

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:31:12 πμ »
Καλημέρα ομοιο-αναξιοπαθούντες συνάδελφοι! Να ρωτήσω κάτι, αν γνωρίζετε: Πόσους φιλολόγους παίρνουν συνήθως στην Α Φάση αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής; Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:35:09 πμ »
Καλημέρα ομοιο-αναξιοπαθούντες συνάδελφοι! Να ρωτήσω κάτι, αν γνωρίζετε: Πόσους φιλολόγους παίρνουν συνήθως στην Α Φάση αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής; Ευχαριστω.

νομιζω γυρω στα 100+

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:42:04 πμ »
Παιδιά καλησπέρα!!!! θα σας κάνω μια ερώτηση λίγο κουφή .Τέτοια νομίζω δεν έχετε ξανακούσει,  (μουτζώστε με αν θέλετε ελεύθερα) :( :( :(

είμαι γύρω στο 70 (σύμφωνα με τον εκκαθαρισμένο πίνακα του sun) και απ' ό,τι φαίνεται θα ειμαι γ φάση.
 πρώτη επιλογή μου είναι γ ευβοίας.....συγκεκριμένο σχολείο όμως που ήθελα μάλλον καλύπτεται απο τη β φαση.( βλ.Σκύρος,όπου και μενω).
 για οικογενειακούς λόγους ειναι δυσκολο να παω στα υπολοιπα της ιδιας δευτεροβαθμιας :( :( :( :(
 υπάρχει κάποιος απο εσας λοιπον μεχρι το 70 που να το εχει στις πρωτες επιλογες του για να ελπιζω ότι δε θα είμαι εγω;;;;
εχω βαλει δ ευβοιας 5η επιλογη.ποια μερη ειναι αυτα δεν ξερω.ελπιζω να μη με παρουν εκει.η σειρα μου στον καθαρο ειναι καπου στο 30
xarakara,δ ευβοιας είναι Κάρυστος,Μαρμάρι,Στύρα......τα 2 πρώτα δίνουν 7 και το 3ο 9 μοριάκια ;) ;) ;) ;)

αααχχχχχχχχ, δεν έβαζες και γ ευβοίας για να είμαι ήσυχη τώρα;;; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:42:40 πμ »
Ευχαριστω xarakara :DΜήπως μπορώ να βρώ από κάπου τα ονόματα αυτά για να τα ψάξω στο δικό μας πίνακα και να τα αφαιρέσω;;;;;

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 10:47:20 πμ »
απ οτι ειδα εγω στους πινακες τους, λιγοι ειναι της ειδικης με πολλα μορια ανω των 22-23.
αντε καμια 10αρια+

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 769
Σύνολο: 780

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.