*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση  (Αναγνώστηκε 90180 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:47:30 μμ »
αυτός με τα λιγότερα μορια ( εκτός και αν ειναι ειδική κατηγορία αποσπάσεων οπότε μετά ο αμέσως επόμενος)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:51:50 »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:49:32 μμ »
Αυτος με τα λιγοτερα μορια απο αυτους που ειναι στη διαθεση η και απο τους αποσπασμενους; Αφου οι οντες στη διαθεση προηγουνται στις τοποθετησεις

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:53:17 μμ »
από τους διαθεσίτες. αν και βέβαια ο διαθεσίτης μπορεί επίσης να έχει κάνει αίτηση αποσπασης εντός ΠΥΣΔΕ και άρα να μετακινηθεί εκ νέου αν έχει αρκετά μόρια.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 08:53:57 μμ »
Ευχαριστω παρα πολυυυυυυ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:51:50 »

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:12:05 μμ »
από τους διαθεσίτες. αν και βέβαια ο διαθεσίτης μπορεί επίσης να έχει κάνει αίτηση αποσπασης εντός ΠΥΣΔΕ και άρα να μετακινηθεί εκ νέου αν έχει αρκετά μόρια.

Είχα την εντύπωση ότι αίτηση απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ κάνουν μόνο όσοι έχουν οργανική σε σχολείο. Έχει αλλάξει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:17:33 μμ »
δεν απαγορεύεται σε κάποιον που ειναι στη διάθεση να υποβάλει αίτηση αποσπασης εντός πυσδε. Δεδομένου οτι όταν εξεταστούν οι αιτήσεις για αποσπαση οι διαθεσιτες θα έχουν ήδη τοποθετηθεί , δεν υπάρχει πρόβλημα για απόσπαση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος beacon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην προσπερνάς όταν μπορείς να βοηθάς....
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:21:57 μμ »
Από όσα ξέρω, για τα μόρια εντοπιότητας ισχύει το Καποδιστριακό και όχι το Καλλικρατικό, γιαυτό και ζητούν το δημοτικό διαμέρισμα!
π.χ. ο Καλλικρατικός δήμος στον οποίο ανήκω εγώ, περιλαμβάνει σχολεία των περιοχών μετάθεσης Α, Β, Γ του νομού. (συγκεκριμένα ολόκληρη η Α και μέρος των Β και Γ). Επειδή είμαι δημότης της πρωτεύουσας του νομού (που καλύπτει μόνο την Α) δικαιούμαι μόρια εντοπιότητας μόνο για την Α και όχι για τα σχολεία των Β και Γ που ανήκουν στον Καλλικρατικό δήμο μου.  :)

όταν μετατέθηκα εγώ μου υπολόγισαν εντοπιότητα στον Καλλικρατικό δήμο.... και κατά τη διαδικασία της οριστικής τοποθέτησης τα πήρα για τρεις ομάδες σχολείων (που ανήκαν στο δήμο)...... δε νομίζω να ισχύει κάτι διαφορετικό στις αποσπάσεις....
"Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω."

Αποσυνδεδεμένος beacon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην προσπερνάς όταν μπορείς να βοηθάς....
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:26:33 μμ »
Μπορεί κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει έγκυρα να μας πει πως γίνονται οι τοποθετήσεις των αποσπασμένων; Προηγούνται οι εντός ΠΥΣΔΕ, μετράνε τα μόρια μετάθεσης ή τα μόρια απόσπασης; Γιατί δεν βγάζω άκρη

τοποθετουνται μαζί με τους αιτούντες αποσπασης εντός πυσδε. Υπολογίζονται τα μόρια απόσπασης .

Ισχύει ακόμα αυτό; Σίγουρα υπολογίζονται τα μόρια απόσπασης και όχι μετάθεσης;

Οι αποσπασμένοι εντός ΠΥΣΔΕ έχουν μόρια απόσπασης;

Κάτι άκουσα πως φέτος τοποθετούνται πρώτα οι εντός ΠΥΣΔΕ και μετά οι εκτός..

τοποθετούνται πρώτοι οι λειτουργικά υπεράριθμοι, μετά οι όντες στη Διάθεση και μετά οι αποσπασμένοι από άλλο ΠΥΣΔΕ μαζί με τους αιτούντες απόσπαση εντός.....

δες και αυτό από τη ΔΔΕ Αιτ/νίας... είναι σημερινή ανακοίνωση...
http://www.dide.ait.sch.gr/index.php/news/apospaseis/826-dilosi-topothetisis-ekpaideftikon-pou-apospastikan-apo-alla-pysde

ελπίζω να βοήθησα..... :) :)
"Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω."

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:32:39 μμ »
δεν απαγορεύεται σε κάποιον που ειναι στη διάθεση να υποβάλει αίτηση αποσπασης εντός πυσδε. Δεδομένου οτι όταν εξεταστούν οι αιτήσεις για αποσπαση οι διαθεσιτες θα έχουν ήδη τοποθετηθεί , δεν υπάρχει πρόβλημα για απόσπαση.

Χμ...    αρκεί το ΠΥΣΔΕ να έχει ακολουθήσει τη γνωστή σειρά στις τοποθετήσεις και όχι να έχει "βολέψει" πρώτα τους αιτούντες απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ για ευνόητους λόγους...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:35:56 μμ »
σωστά anapli...γι'αυτό φροντίζουμε πέραν του να είμαστε εντάξει με το μάθημά μας να μελετάμε και πολύ προσεκτικά τη νομοθεσία ώστε να μην μας πιάνει κανείς στον ύπνο. ( ή πιο απλά : αν δεν φροντίσεις μόνος σου για το καλό σου μην περιμένεις να το κάνει ο...φίκος του υπουργείου!!!  8) 8) 8)   )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:40:45 μμ »
Εντάξει,  αλλά τι να το κάνω. Όταν χρειαστεί ένσταση θα φάμε κανένα εξάμηνο στο ΠΥΣΔΕ για απάντηση

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:44:16 μμ »
οφείλει να απαντήσει σε πενήντα ημέρες. Μετά δικαιούσαι ένα επτακοσαράκι αποζημίωση και εκείνοι μια αυτεπάγγελτη στον ελεγκτή δημόσιας διοίκησης ... δεν τους χάλασε!!

αλλά, ξαναλέω : να ξέρουμε πρώτα το μαθηματάκι μας... έτσι και πάρουν χαμπάρι ότι το ξέρουμε, όχι σε πενήντα μέρες...σε πενήντα ώρες θα έχεις απαντησούλα έτοιμη και το χαμόγελο στα χείλη!!  :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:52:46 μμ »
Από όσα ξέρω, για τα μόρια εντοπιότητας ισχύει το Καποδιστριακό και όχι το Καλλικρατικό, γιαυτό και ζητούν το δημοτικό διαμέρισμα!
π.χ. ο Καλλικρατικός δήμος στον οποίο ανήκω εγώ, περιλαμβάνει σχολεία των περιοχών μετάθεσης Α, Β, Γ του νομού. (συγκεκριμένα ολόκληρη η Α και μέρος των Β και Γ). Επειδή είμαι δημότης της πρωτεύουσας του νομού (που καλύπτει μόνο την Α) δικαιούμαι μόρια εντοπιότητας μόνο για την Α και όχι για τα σχολεία των Β και Γ που ανήκουν στον Καλλικρατικό δήμο μου.  :)

όταν μετατέθηκα εγώ μου υπολόγισαν εντοπιότητα στον Καλλικρατικό δήμο.... και κατά τη διαδικασία της οριστικής τοποθέτησης τα πήρα για τρεις ομάδες σχολείων (που ανήκαν στο δήμο)...... δε νομίζω να ισχύει κάτι διαφορετικό στις αποσπάσεις....
Αυτό είναι καλό! Θα το ψάξω περισσότερο!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:53:18 μμ »
Δεδομένου οτι όταν εξεταστούν οι αιτήσεις για αποσπαση οι διαθεσιτες θα έχουν ήδη τοποθετηθεί , δεν υπάρχει πρόβλημα για απόσπαση.
μη το λες, μη το λες, υπάρχουν και διαθεσίτες οι οποίοι δεν έχουν τοποθετηθεί και η ΔΔΕ έβγαλε ανακοίνωση για αποσπάσεις για εντός ΠΥΣΔΕ
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 743

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.