*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση  (Αναγνώστηκε 90028 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:56:45 μμ »
I know mat,  αλλά αυτό ειναι εντελώς off the legal point  και άρα εύκολα ενστάσιμο!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:20:42 »

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:57:12 μμ »
από τους διαθεσίτες. αν και βέβαια ο διαθεσίτης μπορεί επίσης να έχει κάνει αίτηση αποσπασης εντός ΠΥΣΔΕ και άρα να μετακινηθεί εκ νέου αν έχει αρκετά μόρια.

Βeach είσαι σίγουρη για αυτό;Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το θέμα; Δεν είναι οξύμωρο να προηγούνται στην τοποθέτηση οι διαθεσίτες αλλά αν δε θέλουν μία άσχημη θέση να την τρώνε στην μάπα ,ενώ οι αποσπασμένοι επειδή επιλέγουν τελευταίοι να τη γλιτώνουν φθηνά αφού την πήραν ( τη θέση και την κριάδα ) οι διαθεσίτες.Εγώ δεν το χω δι πουθενά να γίνεται αυτό.Σου λέει ο άλλος επιλέγω πρώτος , δε τη θέλω τη θέση στο νησάκι ας πάει ο αποσπασμένος που επιλέγει ο τελευταίος.Έτσι νομίζω πάει.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:02:00 μμ »
κατ΄αρχήν ειναι bitch  και όχι beach!!  ( ένα προφίλ πάσχισα η δόλια να φτιάξω...όχι να μου το κάνεις σμ(παραλια) !!!  ;D ;D

αυτό που γράψαμε παραπάνω αναφέρεται στην περίπτωση που μείνει ένα κενό από όσα δηλώνουν οι διαθεσιτες το οποίο όμως δεν το έχει δηλώσει κανένας. Εκεί υποχρεωτικά θα πάει αυτός που έχει τα λιγότερα μόρια και ας μην το έχει δηλώσει.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:02:43 μμ »
δεν απαγορεύεται σε κάποιον που ειναι στη διάθεση να υποβάλει αίτηση αποσπασης εντός πυσδε. Δεδομένου οτι όταν εξεταστούν οι αιτήσεις για αποσπαση οι διαθεσιτες θα έχουν ήδη τοποθετηθεί , δεν υπάρχει πρόβλημα για απόσπαση.

Χμ...    αρκεί το ΠΥΣΔΕ να έχει ακολουθήσει τη γνωστή σειρά στις τοποθετήσεις και όχι να έχει "βολέψει" πρώτα τους αιτούντες απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ για ευνόητους λόγους...

Σε πολύ λίγα ΠΥΣΔΕ ακολουθούν τη σειρά.Πάντα βρίσκουν τρόπους να την παρακάμπτουν και εννοείται βρίσκουν πλαγίους τρόπους να απαντάνε στις ενστάσεις.Αν τους φοβίζει κάτι είναι η λέξη ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:20:42 »

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:08:05 μμ »
κατ΄αρχήν ειναι bitch  και όχι beach!!  ( ένα προφίλ πάσχισα η δόλια να φτιάξω...όχι να μου το κάνεις σμ(παραλια) !!!  ;D ;D

αυτό που γράψαμε παραπάνω αναφέρεται στην περίπτωση που μείνει ένα κενό από όσα δηλώνουν οι διαθεσιτες το οποίο όμως δεν το έχει δηλώσει κανένας. Εκεί υποχρεωτικά θα πάει αυτός που έχει τα λιγότερα μόρια και ας μην το έχει δηλώσει.

Όντως,δεν σου ταιριάζει καθόλου το beach ( είσαι εξυπηρετικότατη).Τότε θα πάει στο άσχημο κενό που δεν το δήλωσε κανένας αυτός που έχει τα λιγότερα μόρια από όλους και διαθεσίτες και αποσπασμένους.Γιατί η κοπέλα κατάλαβε πως θα πάει στο αδήλωτο κενό ο έχων λιγότερα μόρια διαθεσίτης ,λόγω του οτι προηγείται.Τζάμπα η χαρά.

Αποσυνδεδεμένος herjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:09:43 μμ »
επομένως αν κατάλαβα καλά οι κ.π. - σύζυγοι ενστόλων κ.λ.π.-προηγούνται στις τοποθετήσεις των αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ ανεξαρτήτως μορίων

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:12:29 μμ »
Αυτό κατάλαβα και εγώ.Κάτι είναι και αυτό, αφου δεν προηγούνται των όσων είναι σε διάθεση και των εντός ΠΥΣΔΕ , προηγούνται ανεξαρτήτως μορίων των συνολικά αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:13:00 μμ »
Παιδιά που τα γράφει όλα αυτά;Που είναι αυτός ο νόμος, εγκύκλιος κλπ;Τα θέλω επειγόντως εκτυπωμένα .Αν τους πασάρεις αυτά στην ένσταση και δίπλα τη λέξη δικηγόρος τότε μόνο μαζεύονται και γλιτώνεις τα καράβια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:14:47 μμ από billimember »

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:18:09 μμ »
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί; Λοιπόν είμαι η μοναδική αποσπασμένη στην ειδικότητα μου σε νομό της Μακεδονίας. Αποσπάστηκα κατά προτεραιότητα λόγω συνυπηρέτησης με ένστολο. Ανήκω και σε ειδική κατηγορία. Με ποια σειρά θα τοποθετηθώ; Ο γραμματέας του ΠΥΣΔΕ μου είπε τελευταία των τελευταίων.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:18:41 μμ »
BITCH ξέρεις που τα βρίσκουμε;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:23:16 μμ »
οι ειδικές κατηγορίες έχουν προβάδισμα και μεταξύ τους. Δηλαδή σα να λέμε υπάρχουν ειδικές κατηγορίες και ¨"πιο ειδικές κατηγορίες". Εξηγώ:
δεδομένου ότι οι αποσπάσεις γινονται για κοινωνικους ( και όχι υπηρεσιακούς ) λόγους προφανώς τα κριτήρια ειναι καπως πιο ευέλικτα από ό,τι πχ στις μεταθέσεις.
Έτσι , αν έχεις έναν με πρόβλημα υγείας (πχ χρειάζεται αιμοκάθαρση)  με 30 μόρια και μία σύζυγο ενστόλου με 80 μόρια προφανώς η πρώτη περίπτωση θα τοποθετηθει κατά προτεραιότητα σε σχέση με τη δεύτερη και ας έχει λιγότερα  μόρια.

στην εγκύκλιο αποσπάσεων αναφέρει κάποια πράγματα, επίσης στο αρ. 13 του ΠΔ50/96 και τις τροποποιήσεις αυτού και στην πολύ γενική αναφορά του 1566 που αναφέρει ότι οι αποσπάσεις γίνονται για κοινωνικούς λογους - οπότε εδώ χωράει μεγάλη ανάλυση και διαφορετική ανάγνωση κάθε φορά.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος herjohn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:25:12 μμ »
αν όμως είσαι ο μοναδικός κ.π. στην ειδικότητα σου αλλά με λιγότερα μόρια από τους άλλους της ίδιας ειδικότητας αποσπασμένους προηγείσαι?

Αποσυνδεδεμένος beacon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην προσπερνάς όταν μπορείς να βοηθάς....
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:25:21 μμ »
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί; Λοιπόν είμαι η μοναδική αποσπασμένη στην ειδικότητα μου σε νομό της Μακεδονίας. Αποσπάστηκα κατά προτεραιότητα λόγω συνυπηρέτησης με ένστολο. Ανήκω και σε ειδική κατηγορία. Με ποια σειρά θα τοποθετηθώ; Ο γραμματέας του ΠΥΣΔΕ μου είπε τελευταία των τελευταίων.

Ο γραμματέας εννοούσε μετά τους όντες στη Διάθεση. Θα μπεις με όσους τυχόν αιτηθούν απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ και  θα έχεις προτεραιότητα μεταξύ σας αθροιστικά λόγω του ενστόλου συζύγου και της ειδικής κατηγορίας στην οποία εμπίπτεις.
Η κ.π απόσπαση γίνεται για να μπεις στο ΠΥΣΔΕ που θες. Μετά ακολουθείται συγκεκριμένη διαδικασία και σειρά στην τοποθέτηση βάσει Π.Δ 100/97: λειτουργικά υπεράριθμοι-> όντες στη Διάθεση-> αποσπασμένοι από άλλο ΠΥΣΔΕ πακέτο με αιτούμενους απόσπασης εντός.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:26:54 μμ από beacon »
"Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω."

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις μετά από απόσπαση
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:28:36 μμ »
αν όμως είσαι ο μοναδικός κ.π. στην ειδικότητα σου αλλά με λιγότερα μόρια από τους άλλους της ίδιας ειδικότητας αποσπασμένους προηγείσαι?

αν εισαι κπ λόγω ασθένειας ή πολυτεκνίας ναι. αν είσαι κπ λόγω συνυπηρέτησης με ένστολο όχι. Η κπ στην περίπτωση αυτή ισχύει για την απόσπαση όχι για την τοποθέτηση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 815
Σύνολο: 827

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.