*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223214 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #518 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 07:51:38 μμ »
Εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας κι αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια!!!!Πάντως πέρα απ το δικαστικό αγώνα...(εγώ είμαι απόφοιτη του ΔΤΨΣ...μην με πυροβολήσετε και σας παρακαλώ μην αρχίσετε τα ειρωνικά σχόλια και την επίθεση...)να έχουμε υπόψη μας και όσα ετοιμάζονται στην Πρωτοβάθμια....δεν θα μας δεχτούν τόσο εύκολα εκεί....δεν είναι τυχαίο που η ΔΟΕ τα τελευταία 2 χρόνια στην γενική τους συνέλευση ζητάνε να φύγουν οι ειδικότητες Θεατρολογίας,Πληροφορικης και Εικαστικών....και ενώ οι εκπρόσωποι μας έχουν ενημερωθεί δεν είδα καμία ανακοίνωση...φοβάμαι μήπως του χρόνου βρεθούμε πίσω απ τα γεγονότα....
Και κάτι άλλο...δεν έχει νόημα να μαλώνουμε στα forums απ τη στιγμή που γίνονται νομικές διαδικασίες, εδώ με το να τσακωνόμαστε χαλάμε απλα την διάθεση μας...ας λέμε τις απόψεις μας όλοι,εξάλλου ΟΛΟΙ οι ΠΕ19/20 είμαστε ένας κλάδος...είδατε οι δάσκαλοι και οι νηπιαγωγοί που είναι ένα και έχουν μια ισχυρή ΔΟΕ πόσα πολλά έχουν καταφέρει...

Είναι εντελώς άκυρο αυτό που λες....... γιατί εμείς οι υπόλοιποι .... οι απέξω που δεν έχουμε καθηγητική επάρκεια.... αν και πολύ από εμάς έχουν κάνει πολλά παιδαγωγικά μαθήματα και στη σχολή και στα μεταπτυχιακά ΤΠΕ τους δε θα είμαστε ούτε στα Δημοτικά!!! Δηλαδή να μην ασχοληθούμε με τη διδακτική επάρκεια και να ασχοληθούμε με αυτό που προτείνεις για να βολευτείς ακόμα περισσότερο συνάδερφε!!!  αυτό μας λες;;;;;;;;;;;

Συγγνώμη διάβασες καλά τι 'εγραψα????Είπα εγώ να μην ασχοληθείς με τον δικαστικό αγώνα????Μίλα λίγο καλύτερα σε παρακαλώ ούτε βολεμένη είμαι ούτε θα βολευτώ ακόμα περισσότερο!!!!Αλλά δε νομίζω ότι θα λύθουν τα θέματα της τροπολογίας με το να βρίζει ο ένας τον άλλο στο forum είπα λοιπόν συνάδελφε...που έχεις πολλά νεύρα και εμπάθεια....ότι ΑΦΟΥ γίνεται δικαστικός αγώνας καλό θα ήταν ΜΕΤΑ να ασχοληθούμε όλοι μαζί με το θέμα που έθεσε η ΔΟΕ....γιατί αν φύγουν οι ειδικότητες απ τα ολοήμερα ΟΥΤΕ ωρομίσθιοι δεν θα πηγαίνουμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #519 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 07:54:03 μμ »
Εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας κι αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια!!!!Πάντως πέρα απ το δικαστικό αγώνα...(εγώ είμαι απόφοιτη του ΔΤΨΣ...μην με πυροβολήσετε και σας παρακαλώ μην αρχίσετε τα ειρωνικά σχόλια και την επίθεση...)να έχουμε υπόψη μας και όσα ετοιμάζονται στην Πρωτοβάθμια....δεν θα μας δεχτούν τόσο εύκολα εκεί....δεν είναι τυχαίο που η ΔΟΕ τα τελευταία 2 χρόνια στην γενική τους συνέλευση ζητάνε να φύγουν οι ειδικότητες Θεατρολογίας,Πληροφορικης και Εικαστικών....και ενώ οι εκπρόσωποι μας έχουν ενημερωθεί δεν είδα καμία ανακοίνωση...φοβάμαι μήπως του χρόνου βρεθούμε πίσω απ τα γεγονότα....
Και κάτι άλλο...δεν έχει νόημα να μαλώνουμε στα forums απ τη στιγμή που γίνονται νομικές διαδικασίες, εδώ με το να τσακωνόμαστε χαλάμε απλα την διάθεση μας...ας λέμε τις απόψεις μας όλοι,εξάλλου ΟΛΟΙ οι ΠΕ19/20 είμαστε ένας κλάδος...είδατε οι δάσκαλοι και οι νηπιαγωγοί που είναι ένα και έχουν μια ισχυρή ΔΟΕ πόσα πολλά έχουν καταφέρει...

Είναι εντελώς άκυρο αυτό που λες....... γιατί εμείς οι υπόλοιποι .... οι απέξω που δεν έχουμε καθηγητική επάρκεια.... αν και πολύ από εμάς έχουν κάνει πολλά παιδαγωγικά μαθήματα και στη σχολή και στα μεταπτυχιακά ΤΠΕ τους δε θα είμαστε ούτε στα Δημοτικά!!! Δηλαδή να μην ασχοληθούμε με τη διδακτική επάρκεια και να ασχοληθούμε με αυτό που προτείνεις για να βολευτείς ακόμα περισσότερο συνάδερφε!!!  αυτό μας λες;;;;;;;;;;;

Συγγνώμη διάβασες καλά τι 'εγραψα????Είπα εγώ να μην ασχοληθείς με τον δικαστικό αγώνα????Μίλα λίγο καλύτερα σε παρακαλώ ούτε βολεμένη είμαι ούτε θα βολευτώ ακόμα περισσότερο!!!!Αλλά δε νομίζω ότι θα λύθουν τα θέματα της τροπολογίας με το να βρίζει ο ένας τον άλλο στο forum είπα λοιπόν συνάδελφε...που έχεις πολλά νεύρα και εμπάθεια....ότι ΑΦΟΥ γίνεται δικαστικός αγώνας καλό θα ήταν ΜΕΤΑ να ασχοληθούμε όλοι μαζί με το θέμα που έθεσε η ΔΟΕ....γιατί αν φύγουν οι ειδικότητες απ τα ολοήμερα ΟΥΤΕ ωρομίσθιοι δεν θα πηγαίνουμε!!!!


μια χαρά σου μιλάω...... μάθαμε τώρα λέμε ένα μίλα καλύτερα και είμαστε υπεράνω!!!!
Είναι άλλο θέμα αυτό που λες..... δεν ανήκει στο συγκεκριμένο post..... αν θες κάνε ένα νέο......

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #520 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 07:54:48 μμ »
Ωχ.... στείλε κι άλλο ανεκδοτάκι psych@ra χρειάζεται επειγόντως!

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #521 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 07:59:35 μμ »
Εντάξει...δεν θα συνεχίσω είναι προφανές ότι είσαι εμπαθής...γιατί αυτό που ανέφερα εγώ το ανεφεραν κι άλλοι που δεν είναι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ και συμμετέχουν στο δικαστικό αγώνα...εκέι φυσικά δεν σε πείραξε, ούτε μίλησες με υφάκι και προσβολές...δεν σχολίασες καν....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #522 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:14:04 μμ »
Εντάξει...δεν θα συνεχίσω είναι προφανές ότι είσαι εμπαθής...γιατί αυτό που ανέφερα εγώ το ανεφεραν κι άλλοι που δεν είναι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ και συμμετέχουν στο δικαστικό αγώνα...εκέι φυσικά δεν σε πείραξε, ούτε μίλησες με υφάκι και προσβολές...δεν σχολίασες καν....

οκ αρεκεί που εσύ είσαι υπεράνω...........  ξαναδιάβασε το post σου! εσύ με χαρακτηρίζεις νευρικό και εμπαθή...... αντίθετα εγώ δεν είπα τίποτα για εσένα.....
.........θα ήθελα να ακούσω την άποψη σου για το θέμα του δικαστικού αγώνα..... ακόμα να πεις και ότι εσείς αξίζετε την παιδαγωγική επάρκεια σε σχέση με τους υπόλοιπους συναδέλφους.... αλλά το να λες εδώ καιγόμαστε με το μέλλον της πληροφορικής στα δημοτικά και εσείς ασχολείστε με την καθηγητική επάρκεια..... ακόμα και σημειολογικά .... ως απόφοιτη του ΔΤΨΣ... είναι άκυρο τελείως για αυτό το post!!! είναι άλλο θέμα..... και η απάντηση μου γιατί να ασχοληθώ όσο εκκρεμεί η δικια μου καθηγητική επάρκεια ? για να βολευτούν ακόμα καλύτερα οι ΔΤΨΣ είναι απόλυτα εύλογη!!! τα άλλα post που λες δεν τα είδα..... είδα απλά το δικό σου και αρκεί!!!   

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #523 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:19:22 μμ »
Με είπες βολεμένη....μίλησες προσβλητικά και με ειρωνία...την άποψη μου την έχω πει απ την αρχή αυτού του θέματος,ΔΕΝ είπα ούτε υποννόησα καν να μην γίνει δικαστικός αγώνας και να μην ασχοληθείς...ΕΙΠΑ πολύ απλά ότι ΜΕΤΑ πρέπει να ασχοληθούμε όλοι και με αυτό...
Κάνε ένα κόπο να δείς τι έχω πει...ούτε μέτρησα μαθήματα,ούτε έβρισα,ούτε χαρακτήρισα....η άποψη μου είναι να γίνει όλος ο κλάδος καθηγητικός όπως είναι οι Μαθηματικοι,Χημικοί κτλπ...και να γίνει κάποια ρύθμιση για όσους έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ(να προηγούνται ίσως...δεν ξέρω...) και απ του χρόνου να μην παίρνει η ΑΣΠΑΙΤΕ άτομα απ τη στιγμή που θα είμαστε καθηγητικός κλάδος...(ξέρω τώρα ότι θα δεχθώ βροχή επιθέσεων)
Και ναι συνάδελφε η απάντηση σου και ο τρόπος σου δείχνουν εμπάθεια και προκατάληψη...μου επιτέθηκες ενώ ειπα κάτι που έχουν θίξει κι αλλοι αλλά επειδη δεν είναι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ δεν το σχολίασες τότε...αλλά όταν το έθιξα εγώ...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #524 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:22:13 μμ »
Ο καθένας, ως επί το πλείστον και καλώς ή κακώς, κοιτάζει πως να διασφαλίσει τα συμφέροντα του.

Λογικό είναι να μη θέλει η Νίκη να αρθεί η τροπολογία, εγώ να θέλω να προτάσσονται αυτοί που έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ κι εσύ Ανέστη να πάρεις παιδαγωγική επάρκεια ώστε να μη μείνεις πίσω από το τρένο.

Η ουσία όμως είναι μία: Αν δεν πάρουμε τα δημοτικά ή δεν αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο θα καθόμαστε να κοιτάμε την επάρκεια μας και να χαιρόμαστε την ανεπάρκεια μας
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #525 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:27:38 μμ »
Ο καθένας, ως επί το πλείστον και καλώς ή κακώς, κοιτάζει πως να διασφαλίσει τα συμφέροντα του.

Λογικό είναι να μη θέλει η Νίκη να αρθεί η τροπολογία, εγώ να θέλω να προτάσσονται αυτοί που έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ κι εσύ Ανέστη να πάρεις παιδαγωγική επάρκεια ώστε να μη μείνεις πίσω από το τρένο.

Η ουσία όμως είναι μία: Αν δεν πάρουμε τα δημοτικά ή δεν αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο θα καθόμαστε να κοιτάμε την επάρκεια μας και να χαιρόμαστε την ανεπάρκεια μας

Για αυτό το λόγο ας αποφεύγουμε προσωπικές επιθέσεις. Στο κάτω κάτω ούτε η Νίκη μπήκε εσκεμμένα στην σχολή με την επάρκεια εις βάρος μας, ούτε ο Ανέστης φωνάζει χωρίς λόγο, ούτε ο Geok μπήκε στην σχολή ΑΣΠΑΙΤΕ από την πίσω πόρτα (βρε λες  ??? :P :P :P). Όσο πιο διχασμένοι είμαστε τόσο λιγότερα κάνουμε.

nikit

  • Επισκέπτης
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #526 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:28:39 μμ »
[quote author=geok_salonika link=topic=15456.msg248397#msg248397 date=1257186133

Η ουσία όμως είναι μία: Αν δεν πάρουμε τα δημοτικά ή δεν αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο θα καθόμαστε να κοιτάμε την επάρκεια μας και να χαιρόμαστε την ανεπάρκεια μας
[/quote]

ΑΥτό είπα και έπεσαν να με φάνε...αλλά είπαμε εχω την ταμπέλα του αποφοίτου του ΔΤΨΣ....και είπα καλό θα ήταν να γίνει ολος ο κλάδος καθηγητικός και να ρυθμιστεί το θέμα με τους απόφοιτους ΑΣΠΑΙΤΕ...πέρα λοιπόν και μετα το δικαστικό αγώνα...να κοιτάξουμε να μην χάσουμε τα δημοτικά...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #527 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 08:35:44 μμ »
ούτε ο Geok μπήκε στην σχολή ΑΣΠΑΙΤΕ από την πίσω πόρτα (βρε λες  ??? :P :P :P).

Λες ρε συ? Μπα, 1ος ήμουν στη φουρνιά μου. Αν ήμουν τελευταίος, μπορεί  ;D ;D ;D ;D
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #528 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 09:36:00 μμ »
[quote author=geok_salonika link=topic=15456.msg248397#msg248397 date=1257186133

Η ουσία όμως είναι μία: Αν δεν πάρουμε τα δημοτικά ή δεν αυξηθούν οι ώρες στο γυμνάσιο θα καθόμαστε να κοιτάμε την επάρκεια μας και να χαιρόμαστε την ανεπάρκεια μας

Παράθεση
ΑΥτό είπα και έπεσαν να με φάνε...αλλά είπαμε εχω την ταμπέλα του αποφοίτου του ΔΤΨΣ....και είπα καλό θα ήταν να γίνει ολος ο κλάδος καθηγητικός και να ρυθμιστεί το θέμα με τους απόφοιτους ΑΣΠΑΙΤΕ...πέρα λοιπόν και μετα το δικαστικό αγώνα...να κοιτάξουμε να μην χάσουμε τα δημοτικά...

Συμφωνώ και με τους δυο (κάτοχο Ασπαιτε και απόφοιτη ΔΤΨΣ). Τι ακριβώς μας χωρίζει λοιπόν;
Συνάδελφοι αν βγούμε ενωμένοι και με καθηγητική επάρκεια όλοι, του χρόνου (ή το μεθεπόμενο) θα έχουμε οργανικές θέσεις στην πρωτοβάθμια. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τσακωνόμαστε.


Nelson, δεν σου απαντώ ξανά. Όλα σου τα μηνύματα δείχνουν καθαρά το σκοπό σου. Και είναι 100% διχαστικός. Τουλάχιστον εγώ έτσι τον βλέπω. Αν οι υπόλοιποι συνάδελφοι σε θεωρούν καλοπροαίρετο και βλέπουν ότι προασπίζεσαι την ενότητα και το συμφέρον του κλάδου, ας σου απαντούν αυτοί.

Επίσης όποιος θέλει διευκρινήσεις να ζητά απαντήσεις από άτομα που έχουν βγει επώνυμα και συντονίζουν την όλη προσπάθεια (aroniotis, lampros, elia) και όχι από ανώνυμους χρήστες.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #529 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 10:46:18 μμ »
Ερωτησεις προς παιδαγωγούς από έναν ανεπαρκή παιδαγωγικά(που όμως αν μαζέψει τις διδακτικές του ώρες δεν θα τον φτασετε όλοι μαζί):
1) Ερώτηση :
Δεν μου λέτε, τόσα χρόνια που 1500 ανίκανοι και ανεπαρκείς εκπαιδευτες πληροφορικής εμπαιναν στα δημοτικά εσεις με το παιδαγωγικό τι κάνατε;Γιατί δεν στείλατε ένα χαρτακι στο υπουργείο για να μην μας βάλει στην τάξη;θέλατε το καλό μας ή σας βολευε να καλυπτουμε τα κενα για να μας προσπερασετε με το παιδαγωγικό; Πείτε μου παιδαγωγοί: εγώ δεν έχω επάρκεια,έκανε καλά το κρατος που με έβαλε στην τάξη ή όχι;ή ήμουν καλός για την τάξη μέχρι να έρθουν τα παράθυρα και τα βύσματα;
Θέλετε να συμφωνήσουμε ότι όποιος δεν έχει παιδαγωγικό να μην μπαίνει στην τάξη απο αυριο το πρωί;Συμφωνώ.Αλλα να είναι 1500 τα κοροιδα της υπόθεσης δεν γίνεται. Θέλετε παιδαγωγοί να πάρετε και τις δικές μου ώρες στο ολοήμερο φέτος;Σας τις χαρίζω να διοριστείτε μια ώρα νωρίτερα.Την κοροιδία εγώ παιδαγωγοι δεν τη ανέχομαι.Τους ξεφτιλισμένους διορισμούς δεν τους χρειάζομαι.
2) Ερώτηση: Στις πόσες διδακτικές ώρες πιστευετε ότι ισοσκελίζεται η παιδαγωγική σας επάρκεια; Πόσες ώρες πρέπει να κάνει κάποιος για να είναι παιδαγωγικά καταρτισμένος; 5 χρόνια;30 χρόνια;πείτε μου εσείς που έχετε όλα τα προσόντα...
3)Ποιος είναι καλύτερος καταρτισμένος παιδαγωγοί;συναδελφος με ασπαιτε και 5 ώρες ή συνάδελφος χωρίς ασπαίτε και 20000 ώρες;
4)βρε παιδαγωγοί που βγάλατε αυτήν την δύσκολη σχολή...Για πείτε μου και εξηγήστε και στους συναδελφούς σας:όσοι μπήκατε ασπαίτε όλοι βγήκατε!!!Τι σόι σχολή είναι αυτή που κάθε χρόνο όσους βάζει τους βγάζει παιδαγωγικά καταρτισμένους!ολοι τόσο καλοί είσαστε,δεν βρέθηκε τόσα χρόνια ένας που να μην κάνει για την εκπαίδευση;;;Για να καταλάβουμε κιόλας τι τελειώσατε...

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #530 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 10:53:42 μμ »


Nelson, δεν σου απαντώ ξανά. Όλα σου τα μηνύματα δείχνουν καθαρά το σκοπό σου. Και είναι 100% διχαστικός. Τουλάχιστον εγώ έτσι τον βλέπω. Αν οι υπόλοιποι συνάδελφοι σε θεωρούν καλοπροαίρετο και βλέπουν ότι προασπίζεσαι την ενότητα και το συμφέρον του κλάδου, ας σου απαντούν αυτοί.


Άντε πάλι. Κιχώτη σεβαστό να μην απαντήσεις ξανά. Σκέφτομαι βέβαια σε ποιο σημείο όσων λέω μπορεί να είμαι διχαστικός αλλά δε με διαφωτίζεις. Λέω φίλε προσωπική γνώμη και εκτός από εσένα τη βλέπουν κι άλλοι.

Λέω ότι στις κόντρες που μπορεί να έχουμε μεταξύ μας (ΑΣΠΑΙΤΕ, ΠΕ19-20, τροπολογία κλπ) δεν υπάρχει άσπρο ή μαύρο, δηλαδή δεν έχει δίκιο μόνο ο ένας ή ο άλλος και το λες διχαστικό;

Λέω ότι συμφωνώ μαζί σου σε κάποια πράγματα που ζητάς κι εσύ και άλλοι και το λες διχαστικό; Ότι θέλω να ακούσω και την άποψη ενός πτυχιούχου του τμήματος της τροπολογίας, και αυτό διχαστικό; Ότι έχουμε βιώσει τις αδικίες του παρελθόντος με την πρωτοβάθμια και  την ωρομισθία, και αυτό;

Αντίθετα φίλε, έχεις καταλάβει λάθος. Ήθελες να γράφουμε στο συγκεκριμένο topic όλοι ότι ναι να συσπειρωθούμε, μας αδικούνε, να κάνουμε αγώνα, μαζί σου κλπ κλπ. Είδες άλλα από αυτά που ήθελες και postαρες επιθετικά με... ενωτικές έντονες μεγάλες γραμματοσειρές. Γι' αυτό κι εγώ απάντησα με όχι ιδιαίτερα κομψό τρόπο, το παραδέχομαι. Ακόμα και ο φίλος που ξεκίνησε το θέμα και είδε σχόλιο μου τύπου "για να δούμε τί θα γίνει" σε post άλλου, αγρίεψε και τελικά μετά από προσωπικά μηνύματα και διευκρινίσεις του λύθηκε η όποια διαφορά μας.

Αλλά δε με χαρακτήρισε και διχαστικό.

ΥΓ: Και η niki είπε 2-3 πράγματα που ήθελε η κοπέλα, σε ήρεμο τόνο, με επιφύλαξη εξ' αρχής για την αντιμετώπιση που μπορεί να εχει, άσχετα πάλι αν συμφωνούν  όλοι με αυτά ή όχι και άλλος συνάδελφος την έστησε στον τοίχο. Εντάξει, είπαμε όλοι έχουν το δίκιο τους από την πλευρά που το βλέπει ο καθένας.

Τέλος πάντων, όπως είπα και στον labro, καλή επιτυχία στα μέτρα και ο καθένας να κάνει ό,τι καταλαβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #531 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 10:57:38 μμ »
εγώ μια ευχή θα κάνω:για 5 χρόνια να μην διορίζει κανέναν πληροφορικό και να φτάσουμε  στον πίνακα 1300 παιδαγωγοί.Τότε ελάτε να μου πείτε για αδικίες!!!Τότε να σας δώ τι θα λέτε!Τότε παιδαγωγοι τίμιοι της Ασπαίτε θα φωνάζετε για τα πληρωμένα μεταπτυχιακά-παιδαγωγικά που μπλόκαρε τον κλαδο!Τότε θα σας πιάσει ο πόνος ,τωρα μην φωνάζετε φτάνει η πίτα να την φάτε, λιγοι είστε!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2009, 11:00:26 μμ από apostolis_veria »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161203
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 686

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.