*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223134 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #602 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:39:27 μμ »
Οπότε πάμε γερά ντου...
Συμφωνώ.
Να καταργηθεί η ΑΣΠΑΙΤΕ!
Αυτό θέλουμε. Χωρίς να αδικηθούν οι κάτοχοι Ασπαιτε.
Όλοι να αποκτούν παιδαγωγική επάρκεια χωρίς να έχουν διδαχτεί κανένα σχετικό μάθημα.
Θα με τρώνε οι τύψεις μια ζωή, αλλά θα το ξεπεράσω.  :-[
Να διορίζονται όλοι!
Αν ανοίξουν τα δημοτικά ναι.
Κατώτερος μισθός 1400 ευρώ.
Ας μας πει κάποιος διορισμένος πόσα είναι. Νομίζω λιγότερα.
Να διορίζεσαι με την μια στο τόπο κατοικίας σου.
Αν ανοίξουν τα δημοτικά ναι.
Σίγουρο μέλλον για όλους.

Nice...
Nice!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #603 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:42:51 μμ »
nfountou να σου κάνω μια ερώτηση;και εσύ παιδαγωγος είσαι;στην μεγάλη ασπαίτε σχολή που πήγες ήταν κανένας που δεν πήρε το χαρτάκι διορισμού ή όλοι είσασταν άξιοι;εαν πληρώσω και πάρω το μεταπτυχιακό της πλάκας τότε θα είμαι παιδαγωγός;πες μου σε παρακαλώ!εαν πληρώσω τότε θα είμαι παιδαγωγός και τώρα που δεν τα σκάω δεν είμαι;

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #604 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:50:06 μμ »
----> γιατί δεν κάνουν την ΑΣΠΑΙΤΕ όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής ή διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που κάνουν διάφοροι εκπαιδευτικοί φορείς πχ εταιρεία φυσικών και διάφορα πανεπιστήμια..............
έτσι θα δίνεται η δυνατότητα σε όποιο συνάδελφο το επιθυμεί να μαζέψει λεφτά να παρακολουθήσει το ετήσιο εκπαιδευτικό σεμινάριο 400 ωρών και να αποκτήσει Διδακτική Επάρκεια (*και μετά ας την κάνει ότι θέλει, ας την κορνιζώσει και στον τον τοίχο).... και επιπλέον δε θα δημιουργείται μια τεχνική κάστα εκλεκτών προς διορισμό, αφού όποιος το επιθυμεί θα μπορεί να παρακολουθεί το ετήσιο σεμινάριο!!!!;;;;;;;;;

έτσι θα είναι όλοι ίσοι και όσοι το επιθυμούν θα είναι παιδαγωγικά καταρτισμένοι!!!

αλλά ξέχασα η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι το κάτι άλλο....... υπεράνω φυσικά μιας τέτοιας δίκαιης λύσης!!!!!!  

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #605 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:54:11 μμ »
nfountou να σου κάνω μια ερώτηση;και εσύ παιδαγωγος είσαι;στην μεγάλη ασπαίτε σχολή που πήγες ήταν κανένας που δεν πήρε το χαρτάκι διορισμού ή όλοι είσασταν άξιοι;εαν πληρώσω και πάρω το μεταπτυχιακό της πλάκας τότε θα είμαι παιδαγωγός;πες μου σε παρακαλώ!εαν πληρώσω τότε θα είμαι παιδαγωγός και τώρα που δεν τα σκάω δεν είμαι;

Μην υποτιμάς την ΠΑΤΕΣ υπάρχει αρκετά χρόνια πριν από την Πληροφορική.
Ποτέ δεν ήταν εύκολο να μπεις εκεί μέσα.
Πολύ τα απλοποιείς τα πράγματα. Πληρωμένα μεταπτυχιακά της πλάκας, παιδαγωγοί της ΠΑΤΕΣ κ.λ.π.
Ισοπέδωση  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #606 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 12:57:50 μμ »
βρε anesto οι παιδαγωγοί προτιμούν τα μεταπτυχιακά με βύσμα,αυτά τους έμαθαν στην ασπαίτε!δεν μου λέτε, αυτή η τίμια ασπαίτε γιατί δεν φωνάζει για τα πληρωμένα μεταπτυχιακά;δεν την πειράζει που άλλοι δίνουν το ίδιο χαρτί με αυτή αλλά με λεφτά;;ή καλά είναι ας κάνει δημόσιες σχέσεις και κανένας πανεπιστημιακός; Εσεις της ασπαίτε επρεπε να είστε οι πρώτοι που θα φωνάζετε κατα των πληρωμένων μεταπτυχιακών.Αντίθέτως φωνάζετε για το αν θα πάρει επάρκεια όλος ο κλαδος.Τι είναι χειροτερο το πληρωμένο ή να πάρεις κάτι με το δικιο σου; Αλλα ξέχασα, το πληρωμενο είναι χειροτερο αλλα δεν σας πειράζει, η πίτα αρκεί για όλους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 01:10:14 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #607 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:10:26 μμ »
Αποστόλη σε έχει πιάσει πάλι το παραλήρημα της ισοπέδωσης. Αντε, έχεις και να πας και στη δουλειά...

Με το ισοπεδωτικό ύφος που εκφράζετε μερικοί εδώ μέσα, διώχνετε ενδεχομένως και τους λίγους της ΑΣΠΑΙΤΕ που θα ήθελαν να συμμετάσχουν στην κίνηση. Είστε σε πλήρη αντίθεση, ως προς αυτό, με αυτούς που ηγούνται της κίνησης σας.

Όταν ξυπνήσεις Αποστόλη και το 'παπαγαλάκι' σου, ο Αναστάσης που τον φωνάζουν Τάσο, ελάτε να τα ξαναπούμε
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #608 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:18:16 μμ »
Αποστόλη σε έχει πιάσει πάλι το παραλήρημα της ισοπέδωσης. Αντε, έχεις και να πας και στη δουλειά...

θα μου απαντήσεις μια φορά σε αυτό που σε ρωταω;Γιατί εσύ ο τίμιος της ασπαίτε και η σχολή σου δεν διαμαρτύρεστε για τα πληρωμένα μεταπτυχιακα;Γιατί το δέχεσαι να είσαι ίδιος με αυτόν που πλήρωσε;δεν σε ενοχλεί στον διορισμό, για αυτό δεν φωνάζεις;ή είστε ίδιες τρύπες της ίδιας φλογέρας;απλά η δικιά σου τρύπα έχει το πέπλο της αξιοκρατίας και η άλλη τρύπα είναι η βυσματική;

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #609 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:20:27 μμ »
αφού παιδαγωγοί δεχτήκατε τα πληρωμένα μεταπτυχιακά ετοιμαστείτε τα να δεχτείτε όλα!δεν θα κοιτάτε μόνο τα νουμερα και για το αν σας επηρεάζουν στους διορισμούς.να κοιτάτε την ουσία...

Αποσυνδεδεμένος Giannakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #610 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:21:18 μμ »
----> γιατί δεν κάνουν την ΑΣΠΑΙΤΕ όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής ή διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που κάνουν διάφοροι εκπαιδευτικοί φορείς πχ εταιρεία φυσικών και διάφορα πανεπιστήμια..............
έτσι θα δίνεται η δυνατότητα σε όποιο συνάδελφο το επιθυμεί να μαζέψει λεφτά να παρακολουθήσει το ετήσιο εκπαιδευτικό σεμινάριο 400 ωρών και να αποκτήσει Διδακτική Επάρκεια (*και μετά ας την κάνει ότι θέλει, ας την κορνιζώσει και στον τον τοίχο).... και επιπλέον δε θα δημιουργείται μια τεχνική κάστα εκλεκτών προς διορισμό, αφού όποιος το επιθυμεί θα μπορεί να παρακολουθεί το ετήσιο σεμινάριο!!!!;;;;;;;;;

έτσι θα είναι όλοι ίσοι και όσοι το επιθυμούν θα είναι παιδαγωγικά καταρτισμένοι!!!

αλλά ξέχασα η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι το κάτι άλλο....... υπεράνω φυσικά μιας τέτοιας δίκαιης λύσης!!!!!!  

Συνάδελφε Αnesto,
η Παιδαγωγική Επάρκεια είναι κάτι χρήσιμο σε κάθε εκπαιδευτικό, αναφέρομαι στις Παιδαγωγικές Γνώσεις....
Δεν θα πρέπει να είναι τρυκ, απάτη για να ανακατεύουμε τους Πίνακες ή να αλλάζουμε τους όρους του Παιχνιδιού Διορισμού!!!
Κατά τη γνώμη  μου η Επάρκεια πρέπει να δίνεται με Σεμινάρια στους Νεοδιόριστους. Να μην περιπλέκει τη διαδικασία επιλογής.
Αφήστε την ΑΣΠΑΙΤΕ, γιατί υπάρχουν χειρότερα.....
Η μεγαλύτερη απάτη είναι η Τροπολογία της Ντροπής, με το Νοσηρό περιβάλλον και περιεχόμενο. Ντροπή στους
φτηνούς Πολιτικάντηδες, Παπατζήδες που σκέφτηκαν αυτό το Έκτρωμα. Νομίζουν ότι είμαστε Ηλίθιοι να μας κοροϊδεύουν έτσι?
Είναι η μέγιστη γυφτιά, αρπαχτή μιας τελειωμένης Υπουργείας. Αννούλα κάνε κάτι!!!!!!
Φίλοι χτυπήστε την Τροπολογία που θέλει να βάλει Ταφόπλακα και Διχασμό στον Κλάδο μας!
Έπεται η απάτη της ΑΣΠΑΙΤΕ και της γενικότερης Επάρκειας-ΤΡΥΚ(προς Θεού δεν θέλω να αδικηθούν τα παιδιά που
έχουν ήδη τελειώσει την ΑΣΠΑΙΤΕ, αλλά μιλάω
για το μέλλον....).

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #611 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:26:33 μμ »
Επειδή για κάποιον απροσδιορίστο προς το παρόν λόγο, η εγκύκλιος διορισμών δεν ανακοινώνεται, μήπως οφείλεται στα ασφαλιστικά μέτρα; Και αν όντως ισχύει, αυτό τι σημαίνει; Ότι για 2-3 χρόνια, μέχρι να βγάλει το δικαστήριο απόφαση, παγώνουν όλοι οι διορισμοί μονίμων, αναπληρωτών, ωρομισθίων;

Ας απαντήσει κάποιος της ομάδας κατάθεσης των ασφαλιστικών μέτρων. Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 01:34:40 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #612 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:28:50 μμ »
----> γιατί δεν κάνουν την ΑΣΠΑΙΤΕ όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής ή διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που κάνουν διάφοροι εκπαιδευτικοί φορείς πχ εταιρεία φυσικών και διάφορα πανεπιστήμια..............
έτσι θα δίνεται η δυνατότητα σε όποιο συνάδελφο το επιθυμεί να μαζέψει λεφτά να παρακολουθήσει το ετήσιο εκπαιδευτικό σεμινάριο 400 ωρών και να αποκτήσει Διδακτική Επάρκεια (*και μετά ας την κάνει ότι θέλει, ας την κορνιζώσει και στον τον τοίχο).... και επιπλέον δε θα δημιουργείται μια τεχνική κάστα εκλεκτών προς διορισμό, αφού όποιος το επιθυμεί θα μπορεί να παρακολουθεί το ετήσιο σεμινάριο!!!!;;;;;;;;;

έτσι θα είναι όλοι ίσοι και όσοι το επιθυμούν θα είναι παιδαγωγικά καταρτισμένοι!!!

αλλά ξέχασα η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι το κάτι άλλο....... υπεράνω φυσικά μιας τέτοιας δίκαιης λύσης!!!!!!  

Συνάδελφε Αnesto,
η Παιδαγωγική Επάρκεια είναι κάτι χρήσιμο σε κάθε εκπαιδευτικό, αναφέρομαι στις Παιδαγωγικές Γνώσεις....
Δεν θα πρέπει να είναι τρυκ, απάτη για να ανακατεύουμε τους Πίνακες ή να αλλάζουμε τους όρους του Παιχνιδιού Διορισμού!!!
Κατά τη γνώμη  μου η Επάρκεια πρέπει να δίνεται με Σεμινάρια στους Νεοδιόριστους. Να μην περιπλέκει τη διαδικασία επιλογής.
Αφήστε την ΑΣΠΑΙΤΕ, γιατί υπάρχουν χειρότερα.....
Η μεγαλύτερη απάτη είναι η Τροπολογία της Ντροπής, με το Νοσηρό περιβάλλον και περιεχόμενο. Ντροπή στους
φτηνούς Πολιτικάντηδες, Παπατζήδες που σκέφτηκαν αυτό το Έκτρωμα. Νομίζουν ότι είμαστε Ηλίθιοι να μας κοροϊδεύουν έτσι?
Είναι η μέγιστη γυφτιά, αρπαχτή μιας τελειωμένης Υπουργείας. Αννούλα κάνε κάτι!!!!!!
Φίλοι χτυπήστε την Τροπολογία που θέλει να βάλει Ταφόπλακα και Διχασμό στον Κλάδο μας!
Έπεται η απάτη της ΑΣΠΑΙΤΕ και της γενικότερης Επάρκειας-ΤΡΥΚ(προς Θεού δεν θέλω να αδικηθούν τα παιδιά που
έχουν ήδη τελειώσει την ΑΣΠΑΙΤΕ, αλλά μιλάω
για το μέλλον....).


Συμφωνώ απόλυτα

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #613 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:29:13 μμ »
@apostolis_veria

Αξιοκρατικά μέσω ΑΣΠΑΙΤΕ (μόρια, πτυχία) δεν μπορείς να πάρεις επάρκεια.
Με βύσμα στα στημένα μεταπτυχιακά όπως λες δεν μπορείς να μπεις να πάρεις την επάρκεια.
Τι θα κάνουμε με εσένα φίλε μου;;;
Σου βρήκα την λύση. Είναι πάνω κάτω αυτό που ζητάνε οι περισσότεροι του κλάδου!

Παράθεση
Να καταργηθεί η ΑΣΠΑΙΤΕ!
Όλοι να αποκτούν παιδαγωγική επάρκεια χωρίς να έχουν διδαχτεί κανένα σχετικό μάθημα.
Να διορίζονται όλοι!
Κατώτερος μισθός 1400 ευρώ.
Να διορίζεσαι με την μια στο τόπο κατοικίας σου.
Σίγουρο μέλλον για όλους.

Πάμε γερά!!!  8)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #614 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:34:54 μμ »
Επειδή για κάποιον απροσδιορίστο προς το παρόν λόγο, η εγκύκλιος διορισμών δεν ανακοινώνεται, μήπως οφείλεται στα ασφαλιστικά μέτρα; Και να όντως ισχύει, αυτό τι σημαίνει; Ότι για 2-3 χρόνια, μέχρι να βγάλει το δικαστήριο απόφαση, παγώνουν όλοι οι διορισμοί μονίμων, αναπληρωτών, ωρομισθίων;

Ας απαντήσει κάποιος της ομάδας κατάθεσης των ασφαλιστικών μέτρων. Ευχαριστώ.

έχω την εντύπωση ότι δεν έχουν ακόμα κατατεθεί ασφαλιστικά μέτρα.... απλά οι συνάδελφοι είναι στη φάση των ενστάσεων του πίνακα αναπληρωτών..... ασφαλιστικά θα παρθούν σε δεύτερη φάση.... μετά την απόρριψη των ενστάσεων!!! Πάντως το ΤΔΤΨΣΠΠ  θα φέρει γενικότερες ανακατατάξεις και αλλαγές στον κλάδο του ΠΕ19-20..... αυτό είναι σίγουρο..... έστω και σε 1-2 έτη ..... αποκλείεται τα πράγματα να μείνουν στάσιμα έως έχουν!!! (* η γνώμη μου πάντα)  

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #615 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:40:02 μμ »
Οι ενστάσεις υποβάλλονται μέσω του ηλεκτρονικού συστήματος και εξετάζονται αυθημερόν (όπως έλεγε η αντίστοιχη εγκύκλιος). Οπότε το θέμα των ενστάσεων έληξε χτες.

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2009, 01:41:45 μμ από flair »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.