*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223248 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #700 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:20:37 μμ »
Τι στο δια*!!!...

τι δύναμη έχουν οι του ΔΤΨΣ που ΝΔ και ΠΑΣΟΚ κάνουν ότι τους λένε; Ακούνε μερικές εκατοντάδες αποφοίτων και κάνουν τους κουφούς σε χιλιάδες!!! Περίεργα πράγματα... ούτε καμιά μυστική στοά να ήταν, που έχει περίεργες άκρες!  :P

Εγώ το μόνο που μπορώ να υποθέσω αυτή τη στιγμή είναι ότι παίζει κάποιον ρόλο ο καθηγητής του τμήματος Γιάννης Μανιάτης, ο οποίος τυχαίνει να είναι Υφυπουργός Περιβάλλοντος Ενέργειας & Κλιματικής Αλλαγής. Αυτό όμως είναι μία απλή υπόθεση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #701 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:29:29 μμ »
γιατι να ειμαι εγωιστης εγω και να μην εισαι εσυ elia ?

Επειδή εσύ το μόνο που μπορεί να χάσεις είναι λίγος χρόνος, ενώ εμείς (1500+ άτομα δηλαδή) αν μπει σε εφαρμογή κανονικά η τροπολογία με τις προσλήψεις αναπληρωτών - ωρομισθίων, θα βγούμε πολύ ζημιωμένοι, αφού οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ θα δουλέψουν πολύ περισσότερο από εμάς φέτος, μπορεί και του χρόνου (η μεγαλύτερη αγωνία μας αυτή τη στιγμή είναι να μπορέσουμε να εκδικαστεί η υπόθεση ως το Μάϊο, πριν δηλαδή από τις αιτήσεις αναπληρωτών, για να μην προηγούνται και του χρόνου οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ στους πίνακες).

Τέλος πάντων, έτσι και αλλιώς αυτό που ζήτησες δεν στέκει. Η επόμενη εβδομάδα είναι ο χρόνος που πρέπει να γίνουν τα ασφαλιστικά μέτρα. Δεν είναι κάτι που παίρνει αναβολή...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #702 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:34:59 μμ »
Με τα ασφαλιστικά μέτρα τι ζητάτε ακριβώς; Να γίνουν διορισμοί με τον παλιό πίνακα (άνευ τροπολογίας) ή να γίνουν όλες οι σχολές καθηγητικές;

Στη φάση που βρισκόμαστε τώρα ζητάμε την ακύρωση της τροπολογίας. Οι δικαστικές κινήσεις που κάνουμε τώρα (δηλαδή αίτηση ακύρωσης, αίτηση αναστολής κ' ασφαλιστικά μέτρα (ή προσωρινή διαταγή, όπως τα λένε αυτά τα νομικά τέλος πάντων)) σε αυτό στοχεύουν.
Αφού δρομολογηθούν αυτά, σε επόμενη φάση, θα ζητήσουμε επέκταση της τροπολογίας για τις υπόλοιπες σχολές.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #703 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:37:08 μμ »
γιατι να ειμαι εγωιστης εγω και να μην εισαι εσυ elia ?

Επειδή εσύ το μόνο που μπορεί να χάσεις είναι λίγος χρόνος, ενώ εμείς (1500+ άτομα δηλαδή) αν μπει σε εφαρμογή κανονικά η τροπολογία με τις προσλήψεις αναπληρωτών - ωρομισθίων, θα βγούμε πολύ ζημιωμένοι, αφού οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ θα δουλέψουν πολύ περισσότερο από εμάς φέτος, μπορεί και του χρόνου (η μεγαλύτερη αγωνία μας αυτή τη στιγμή είναι να μπορέσουμε να εκδικαστεί η υπόθεση ως το Μάϊο, πριν δηλαδή από τις αιτήσεις αναπληρωτών, για να μην προηγούνται και του χρόνου οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ στους πίνακες).

Τέλος πάντων, έτσι και αλλιώς αυτό που ζήτησες δεν στέκει. Η επόμενη εβδομάδα είναι ο χρόνος που πρέπει να γίνουν τα ασφαλιστικά μέτρα. Δεν είναι κάτι που παίρνει αναβολή...


βρε καντε οποτε θελετε τα ασφαλιστικα μετρα και  μακαρι να δικαιωθειτε εχουμε γινει ολοι αγρια θηρια και δικαιως ετσι οπως ειναι τα πραγματα ο σωζων ευατον σωθητω....και κατω απο αυτο το πρισμα τι να σου πω ειλικρινα εχεις δικιο με αυτα που λες....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #704 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:41:35 μμ »
elia, πιστεύεις πραγματικά ότι θα πετύχετε κάτι με την τροπολογία από τη στιγμή που είναι νόμος του κράτους? Πριν λίγα χρόνια που υπήρχε μια διαμάχη μεταξύ των 11 τμημάτων ΤΕΙ που έιχαν μπει στον κλάδο (με Π.Δ.) και του ΣΤΕΜΠ στο Συμβούλιο Επικρατείας, όταν πέρασε τροπολογία νόμου και κατοχύρωσε αυτά τα 11 τμήματα στον ΠΕ20 σταμάτησαν όλες οι δικαστικές κινήσεις. Η αιτιολογία απο το ΣΤΕ ήταν ότι δεν ήταν αρμόδιο αυτό να κρίνει αν καλώς ή κακώς μπήκαν αυτά τα 11 τμήματα στον ΠΕ20 αλλά το Υπουργείο. Με βάση αυτό δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να ελπίζετε από τα ασφαλιστικά μέτρα.

Υ.Γ. Αναφέρσου σε μένα με το όνομα μου, δεν με χαλάει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2009, 10:43:35 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #705 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:54:19 μμ »
γιατι να ειμαι εγωιστης εγω και να μην εισαι εσυ elia ?

η μεγαλύτερη αγωνία μας αυτή τη στιγμή είναι να μπορέσουμε να εκδικαστεί η υπόθεση ως το Μάϊο, πριν δηλαδή από τις αιτήσεις αναπληρωτών, για να μην προηγούνται και του χρόνου οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ στους πίνακες.



συμφωνώ ότι για εμάς έχει απόλυτη σημασία τι θα γίνει από του χρόνου με τους πίνακες!!!!

και υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι της ΑΣΠΑΙΤΕ που είναι μαζί μας.... που δε διορίζονται με το 40% που δεν έχουν 24 μηνο και που ξόδεψαν ένα χρόνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ μακρυά από τις οικίες τους για να δούνε τους ΤΔΤΨΣΠΠ να γίνονται ένα με αυτούς σε μία νύχτα!!! .....
Δεν τά έχουμε με τους συναδέλφους που διορίζονται με το 40%.... αυτοί καλώς διορίζονται .... τους έφαγαν τα χιλιόμετρα τόσα χρόνια.... το αξίζουν......
εμείς αγωνιζόμαστε για τους δικούς μας κόπους..... που και εμάς μας έφαγαν τα χιλιόμετρα τόσα χρόνια και τώρα μας πετάν έξω από την εκπαίδευση....
ας μείνουν τα πράγματα έως έχουν αλλά ας μας δώσουν και εμάς το δικαίωμα να πάρουμε διδακτική επάρκεια.... να ανοίξει η ΑΣΠΑΙΤΕ..... γιατί παίρνει  μόνο 70 περίπου άτομα το χρόνο?
έχω δύο μεταπτυχιακά... proficiency και βαθμό πτυχίου 7,01 και κάθε χρόνο μυρίζω τα νύχια μου για να μαντέψω πια ΑΣΠΑΙΤΕ θα έχει την χαμηλότερη βάση κα πάντα πέφτω έξω!!! και σαν και εμένα υπάρχουν εκατοντάδες άλλοι!!! γιατί????  
 ας το κάνουν όπως τα ετήσια σεμινάρια ειδικής αγωγής και διαπολιτισμικής εκπαίδευσης που παίρνουν 1000-2000 άτομα!!!!      
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 11:04:36 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος perperas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • PE20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #706 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 11:13:57 μμ »
Παίδες καλή τύχη με τα ασφαλιστικά μέτρα. Και ας είμαι από αυτούς που διορίζονται.

Εγώ το μόνο που έχω να καταθέσω είναι ότι (μπορεί να με πείτε και συνομοσιωλόγο) , η όλη καθυστέρηση της έκδοσης των αποτελεσμάτων απο τον ΑΣΕΠ μπορεί να ήταν και προσχεδιασμένη ώστε το φυντάνι να μπορέσει να περάσει την τροπολογία εν μέσω της καλοκαιρινής ραστώνης, στα κρυφά δηλαδή, και δυστυχώς στην ελλάδα από ότι βλέπετε και εσείς ισχύουν τα 2 παρακάτω ρητά:
1. Κάθε πέρσι και καλύτερα
2. Όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε....

και ο νοών νοείτω....

τρανταχτό παράδειγμα η απόσυρση των αυτοκινήτων....

ΥΓ. Ξέχασα να σας πω ότι στην Ελλάδα συμβαίνει και το εξής: ότι γίνεται δεν ξεγίνεται....

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #707 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:26:08 πμ »
Θα σας παρακαλούσα να λύσετε τις προσωπικές σας διαφωνίες με pm.
Τα μηνύματα που γράφονται θα πρέπει να έχουν άμεση σχέση με το θέμα το οποίο είναι " Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα ".

Ευχαριστούμε
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 12:28:35 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #708 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:43:18 πμ »
Παίδες καλή τύχη με τα ασφαλιστικά μέτρα. Και ας είμαι από αυτούς που διορίζονται.

Εγώ το μόνο που έχω να καταθέσω είναι ότι (μπορεί να με πείτε και συνομοσιωλόγο) , η όλη καθυστέρηση της έκδοσης των αποτελεσμάτων απο τον ΑΣΕΠ μπορεί να ήταν και προσχεδιασμένη ώστε το φυντάνι να μπορέσει να περάσει την τροπολογία εν μέσω της καλοκαιρινής ραστώνης, στα κρυφά δηλαδή, και δυστυχώς στην ελλάδα από ότι βλέπετε και εσείς ισχύουν τα 2 παρακάτω ρητά:
1. Κάθε πέρσι και καλύτερα
2. Όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε....

και ο νοών νοείτω....

τρανταχτό παράδειγμα η απόσυρση των αυτοκινήτων....

ΥΓ. Ξέχασα να σας πω ότι στην Ελλάδα συμβαίνει και το εξής: ότι γίνεται δεν ξεγίνεται....

Συμφωνώ απόλυτα. Είμαι και εγώ ένας απο τους διοριστέους με το 60% αλλά εδώ που φτάσαμε ας καθυστερήσουν οι διορισμοί (Ακούγεται κάπως να το λέμε αυτό το Νοέμβρη) παρα να περάσει η επαίσχιντη ντροπολογία.
perperas βρήκα μία παροιμία που καταλαμβάνει λιγότερο χώρο  ;D Ότι φάμε, ότι πιούμε...
 Για το Ελλάντα παντοτε...

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #709 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:46:43 πμ »
Γιατί το υπουργείο έβαλε την λέξη μονο ενώ στον νόμο δεν υπαρχει;φοβήθηκε μήπως δεν καταλαβαίνουμε  ή θέλει να μας κόψει τον αέρα για επόμενες κινήσεις; πόσο καλά στηθηκε το παιχνίδι; πόσοι και ποιοι συμμετέχουν τελικά;

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #710 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:55:06 πμ »
μου αρέσει τελικά η νοοτροπία του Ελληνα...Οταν αδικείται φωναζει, όταν αδικούνται άλλοι και όχι αυτός το παίζει αδιάφορος και όταν ευνοείται στην αρχή λέει ψευτοδικαιολογίες και μετά από καιρό παραδέχεται την ευνοια αλλα λέει τι να κάνουμε έτσι συμβαίνει στην ελλαδα...
Λες και η Ελλάδα δεν κατοικείται από Ελληνες αλλα από αλλοδαπους...
Κύριοι η Ελλαδα είναι Ελλαδισταν διοτι τα λαμόγια οι πολίτες της την καταντησαν έτσι!

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #711 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:22:35 πμ »
Τι στο δια*!!!...

τι δύναμη έχουν οι του ΔΤΨΣ που ΝΔ και ΠΑΣΟΚ κάνουν ότι τους λένε; Ακούνε μερικές εκατοντάδες αποφοίτων και κάνουν τους κουφούς σε χιλιάδες!!! Περίεργα πράγματα... ούτε καμιά μυστική στοά να ήταν, που έχει περίεργες άκρες!  :P

Εγώ το μόνο που μπορώ να υποθέσω αυτή τη στιγμή είναι ότι παίζει κάποιον ρόλο ο καθηγητής του τμήματος Γιάννης Μανιάτης, ο οποίος τυχαίνει να είναι Υφυπουργός Περιβάλλοντος Ενέργειας & Κλιματικής Αλλαγής. Αυτό όμως είναι μία απλή υπόθεση...
Αν λεγόμασταν Σουηδία, Φινλανδία κλπ τότε ναι, θα ήταν μια υπόθεση. Άλλα βρισκόμαστε στην Ελλάδα και εδώ ούτε υποθέσεις υπάρχουν, ούτε συμπτώσεις. Υπάρχει πιθανότητα να έχει κάποιος άκρες στην κυβέρνηση και να μην τις χρησιμοποιεί προς όφελος των δικών του; Άντε όμως να το αποδείξεις... τρελό θα σε βγάλουν!

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #712 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:24:18 πμ »
Συνάδελφοι, βλέπω ηττοπάθεια και δεν καταλαβαίνω το λόγο. Είδα ότι "φοβόμαστε" κάποιον Γιάννη Μανιάτη...
-Δεν άκουσα... Πως είπατε... Ορίστε... Συγνώμη κύριε ποιος είστε...;;;
Πέρα από την πλάκα ποιος είναι ο κύριος;;; Που θα τα βάλει με τους χιλιάδες πληροφορικούς που έχουν δίκιο, και δεν θα βρεθεί από το Υπουργείο Περιβάλλοντος, να μαζεύει κουτιά κόκα κόλας σαν τους ρακοσυλλέκτες...

Αλλά ακόμα και η Διαμαντοπούλου, και ο Παπανδρέου, και ο Μπαρακ Ομπαμα να βάλουν πλάτες, θα χάσουν. Γιατί πολύ απλά έχουμε δίκιο. Γιατί πολύ απλά μας αδικούν. Γιατί πολύ απλά τόσα χρόνια ωρομισθιας, μετακινήσεων, κόπων και ελπίδων πετιούνται στα σκουπίδια. Θα το τραβήξουμε μέχρι όσο δεν πάει. Μέχρι να δικαιωθούμε.

Με λύπη όμως παρατηρώ ότι λίγοι (σε σχέση με τους χιλιάδες πληροφορικούς που θίγονται) συμμετέχουμε.
Ακόμα και σήμερα στέλνουμε τα χαρτιά μας στον δικηγόρο:

Παράθεση
•       Αντίγραφο Πτυχίου (το αποστέλλουμε)
•       Ονοματεπώνυμο
•       Πατρώνυμο
•       Διεύθυνση μόνιμης κατοικίας
•       Τηλ. επικοινωνίας
 
 
Τα παραπάνω στοιχεία μπορούν να αποσταλούν με:
 
•       email
•       fax
•       ταχυδρομικά
 
Δεν απαιτείται να είναι επικυρωμένα. Τα στοιχεία επικοινωνίας του κ. Τσαγκατάκη είναι:
Τηλ.: 2105222161
Email: mtsagatakis ΑΤ ath.forthnet.gr
fax: 2119558459
Διεύθυνση: Στουρνάρη 63, ΤΚ 104 32, Αθήνα

Εγώ προσωπικά, σκαναρα το πτυχίο, και το έστειλα με email μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία.

Είναι ζήτημα αξιοπρέπειας να το κάνουμε όλοι αυτό. Να έχουμε τη συνείδηση μας ήσυχη, ότι προσπαθήσαμε ρε αδελφέ. Ότι και να γίνει, προσπαθήσαμε. Δεν σκύψαμε το κεφάλι. Δεν φάγαμε το χαστούκι και είπαμε ευχαριστώ. Συνάδελφοι αν δεν το έχετε καταλάβει δεν ψιχαλίζει. Μας φτύνουν κατάμουτρα όλοι τους. 

Το δικαστήριο αυτό, θα δείξει και το μέλλον της πληροφορικής στην εκπαίδευση. Και αυτοί που ακόμα και σήμερα τορπιλίζουν την προσπάθεια... Αργότερα θα παλέψουμε και για αυτούς, να επιστρέψουν μια ώρα αρχύτερα σπίτι τους. Γιατί όλοι μαζί θα διεκδικήσουμε θέσεις στα δημοτικά.

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #713 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:42:47 πμ »


Είναι ζήτημα αξιοπρέπειας να το κάνουμε όλοι αυτό. Να έχουμε τη συνείδηση μας ήσυχη, ότι προσπαθήσαμε ρε αδελφέ. Ότι και να γίνει, προσπαθήσαμε. Δεν σκύψαμε το κεφάλι. Δεν φάγαμε το χαστούκι και είπαμε ευχαριστώ. Συνάδελφοι αν δεν το έχετε καταλάβει δεν ψιχαλίζει. Μας φτύνουν κατάμουτρα όλοι τους.
 

συμφωνώ.  και εγώ για αυτό το κάνω, για να μην τρέπομαι για την αδράνεια μου αφήνοντας τους άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα..... έστω και αν είμαι αρκετά κάτω στους πίνακες!!!! και θα έπρεπε να το κάνουν όλοι αυτό!!!
διαβάζω συναδέλφους που ενώ αδικούνται από την τροπολογία το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πότε θα τους πάρουν ωρομίσθιους στα ολοήμερα...... μα κύριοι/ες αν η τροπολογία αυτή δεν αλλάξει .... τζάμπα πηγαίνετε στα ολοήμερα διότι δε θα διορισθείτει ποτέ!!! πρέπει να το καταλάβετε αυτό!!!!!!  
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 10:45:16 πμ από anesto »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 652
Σύνολο: 663

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.