*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223184 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #714 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:51:19 πμ »
Τα ασφαλιστικά μέτρα θα κατατεθούν τη Δευτέρα. Το τι θα γίνει με τις προσλήψεις θα το αποφασίσει το δικαστήριο.


TA ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΟΥΝ ΑΥΡΙΟ!!! ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΥΤΕ ΩΡΑ ΑΝΑΒΟΛΗ!!! ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΗΡΘΑΝ ΗΡΘΑΝ!!! ΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΤΟ 40%!! ΜΕ ΤΟ 60% ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!! ΠΑΝΑΞΙΑ ΓΡΑΨΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΑΣΥΝΗ.. ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!! ΔΙΟΡΙΖΕΣΤΕ ΔΙΚΑΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΣΕΠ ΩΣΤΕ ΤΟ 40% ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!

ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΑΥΡΙΟ!!!

p.s: Εγραψα κεφαλαια εν γνωση μου!


Μέσα στο 40% (Δηλαδή τα 80 άτομα που διορίζονται από τον πίνακα) υπάρχει κάποιος/κάποια από το ΔΤΨΣ ο οποίος βρίσκεται εκεί λόγω της επίμαχης τροπολογίας? Γιατί αν δεν βρίσκεται κάποιος εκεί, τότε τα ασφαλιστικά μέτρα κατά των πινάκων διορισμών δεν έχουν κανένα νόημα.

Επίσης θα μπορούσε να διευκρινιστεί αν θα κατατεθούν δύο ξεχωριστά ασφαλιστικά μέτρα? Ένα κατά του πίνακα διορισμών και ένα κατά των πινάκων Αναπληρωτών/Ωρωμισθίων ή είναι ένα κοινό?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #715 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 10:54:42 πμ »


Μέσα στο 40% (Δηλαδή τα 80 άτομα που διορίζονται από τον πίνακα) υπάρχει κάποιος/κάποια από το ΔΤΨΣ ο οποίος βρίσκεται εκεί λόγω της επίμαχης τροπολογίας? Γιατί αν δεν βρίσκεται κάποιος εκεί, τότε τα ασφαλιστικά μέτρα κατά των πινάκων διορισμών δεν έχουν κανένα νόημα.

Επίσης θα μπορούσε να διευκρινιστεί αν θα κατατεθούν δύο ξεχωριστά ασφαλιστικά μέτρα? Ένα κατά του πίνακα διορισμών και ένα κατά των πινάκων Αναπληρωτών/Ωρωμισθίων ή είναι ένα κοινό?

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...... εγώ ξέρω προσωπικά μια κοπέλα από θεσσαλονίκη που χάνει διορισμό!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ?????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 11:05:43 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #716 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:12:32 πμ »

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...... εγώ ξέρω προσωπικά ξέρω μια κοπέλα από θεσσαλονίκη που χάνει διορισμό!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ?????

Τότε καλώς γίνονται... Τα ασφαλιστικά αυτά μέτρα θα διασφαλίσουν το δικαίωμα της κοπέλας στον διορισμό και αν τελικά δικαιωθεί θα διοριστεί κανονικά ΧΩΡΙΣ όμως να αρθεί ο διορισμός στον ΔΤΨΣ που της πήρε την θέση. Δηλαδή θα διοριστούν 81 τελικά...

Έχω την αίσθηση (ας με διορθώσουν αυτοί που το έχουν ψάξει καλύτερα) ότι τα ασφαλιστικά μέτρα διασφαλίζουν ΑΤΟΜΙΚΑ δικαιώματα όσων θίγονται, και φυσικά ΜΟΝΟ αυτών που τα έχουν καταθέσει... Οπότε όποιος θίγεται (όπως η κοπέλα που αναφέρεις ή κάποιοι άλλοι που θα γίνονταν αναπληρωτές και δεν έγιναν) και δικαιωθεί, δικαιώνεται ατομικά και διορίζεται. Τα ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ αρκούν για να πέσει η τροπολογία... Ο θόρυβος όμως που δημιουργείται μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα να την ξαναθέσουν υπό εξέταση και να την καταργήσουν...

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #717 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:24:40 πμ »

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...... εγώ ξέρω προσωπικά ξέρω μια κοπέλα από θεσσαλονίκη που χάνει διορισμό!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ?????

Τότε καλώς γίνονται... Τα ασφαλιστικά αυτά μέτρα θα διασφαλίσουν το δικαίωμα της κοπέλας στον διορισμό και αν τελικά δικαιωθεί θα διοριστεί κανονικά ΧΩΡΙΣ όμως να αρθεί ο διορισμός στον ΔΤΨΣ που της πήρε την θέση. Δηλαδή θα διοριστούν 81 τελικά...

Έχω την αίσθηση (ας με διορθώσουν αυτοί που το έχουν ψάξει καλύτερα) ότι τα ασφαλιστικά μέτρα διασφαλίζουν ΑΤΟΜΙΚΑ δικαιώματα όσων θίγονται, και φυσικά ΜΟΝΟ αυτών που τα έχουν καταθέσει... Οπότε όποιος θίγεται (όπως η κοπέλα που αναφέρεις ή κάποιοι άλλοι που θα γίνονταν αναπληρωτές και δεν έγιναν) και δικαιωθεί, δικαιώνεται ατομικά και διορίζεται. Τα ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ αρκούν για να πέσει η τροπολογία... Ο θόρυβος όμως που δημιουργείται μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα να την ξαναθέσουν υπό εξέταση και να την καταργήσουν...

δεν είναι ακριβώς έτσι...... τα ασφαλιστικά μέτρα από ότι έχω καταλάβει θα κινηθούν σε δύο κατευθύνσεις:

--> οι μη έχοντες ΑΣΠΑΙΤΕ θα ζητάν την αναγνώριση παιδαγωγικής επάρκειας παρομοίως με τους  ΔΤΨΣ και εκ νέου υπολογισμό των θέσεων στους πίνακες

-->οι απόφοιτοι ΑΣΠΑΙΤΕ ζητάν κατάργηση της αναγνώρισης παιδαγωγικής επάρκεια των ΔΤΨΣ και εκ νέου υπολογισμό των θέσεων στους πίνακες

(*και τα δύο ακούγονται λογικά και δίκαια)

Για αυτό λέμε ότι στον δικαστικό αγώνα έχουν θέση όλοι!!!!!!!

   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #718 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:27:46 πμ »

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...... εγώ ξέρω προσωπικά ξέρω μια κοπέλα από θεσσαλονίκη που χάνει διορισμό!!!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ?????

Τότε καλώς γίνονται... Τα ασφαλιστικά αυτά μέτρα θα διασφαλίσουν το δικαίωμα της κοπέλας στον διορισμό και αν τελικά δικαιωθεί θα διοριστεί κανονικά ΧΩΡΙΣ όμως να αρθεί ο διορισμός στον ΔΤΨΣ που της πήρε την θέση. Δηλαδή θα διοριστούν 81 τελικά...

Έχω την αίσθηση (ας με διορθώσουν αυτοί που το έχουν ψάξει καλύτερα) ότι τα ασφαλιστικά μέτρα διασφαλίζουν ΑΤΟΜΙΚΑ δικαιώματα όσων θίγονται, και φυσικά ΜΟΝΟ αυτών που τα έχουν καταθέσει... Οπότε όποιος θίγεται (όπως η κοπέλα που αναφέρεις ή κάποιοι άλλοι που θα γίνονταν αναπληρωτές και δεν έγιναν) και δικαιωθεί, δικαιώνεται ατομικά και διορίζεται. Τα ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ αρκούν για να πέσει η τροπολογία... Ο θόρυβος όμως που δημιουργείται μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα να την ξαναθέσουν υπό εξέταση και να την καταργήσουν...

δεν είναι ακριβώς έτσι...... τα ασφαλιστικά μέτρα από ότι έχω καταλάβει θα κινηθούν σε δύο κατευθύνσεις:

--> οι μη έχοντες ΑΣΠΑΙΤΕ θα ζητάν την αναγνώριση παιδαγωγικής επάρκειας παρομοίως με τους  ΔΤΨΣ και εκ νέου υπολογισμό των θέσεων στους πίνακες

-->οι απόφοιτοι ΑΣΠΑΙΤΕ ζητάν κατάργηση της αναγνώρισης παιδαγωγικής επάρκεια των ΔΤΨΣ και εκ νέου υπολογισμό των θέσεων στους πίνακες

(*και τα δύο ακούγονται λογικά και δίκαια)

Για αυτό λέμε ότι στον δικαστικό αγώνα έχουν θέση όλοι!!!!!!!

   
xaxaxa

Ρε συ anesto.... πως ειναι δυνατον να ειναι λογικα  και δικαια ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ αφου ειναι αντικρουομενα ??

Μην τρελαθουμε κιολας....

με εκανες και γελασα...σορυ...μαλλον δεν στα εχουνε πει καλα..γιατι αν ισχυουν αυτα που εγραψες τοτε ο δικηγορος δεν ξερει τι του γινεται...

Αποσυνδεδεμένος spyvou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #719 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:36:02 πμ »

δεν είναι ακριβώς έτσι...... τα ασφαλιστικά μέτρα από ότι έχω καταλάβει θα κινηθούν σε δύο κατευθύνσεις:

--> οι μη έχοντες ΑΣΠΑΙΤΕ θα ζητάν την αναγνώριση παιδαγωγικής επάρκειας παρομοίως με τους  ΔΤΨΣ και εκ νέου υπολογισμό των θέσεων στους πίνακες

-->οι απόφοιτοι ΑΣΠΑΙΤΕ ζητάν κατάργηση της αναγνώρισης παιδαγωγικής επάρκεια των ΔΤΨΣ και εκ νέου υπολογισμό των θέσεων στους πίνακες

(*και τα δύο ακούγονται λογικά και δίκαια)

Για αυτό λέμε ότι στον δικαστικό αγώνα έχουν θέση όλοι!!!!!!!
   

anesto με μπερδεύεις λιγάκι... Θα συμφωνήσω ότι αυτά τα δύο είναι αντικρουόμενα, και επιπλέον όταν κάνεις ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ μπορείς να ζητάς κατάργηση τροπολογίας και αναγνώριση επάρκειας!!! Τα ασφαλιστικά μέτρα προασπίζουν ατομικά θιγόμενα δικαιώματα. Σου διασφαλίζουν την θέση σου σε περίπτωση που έχεις αδικηθεί και μπορείς να το αποδείξεις δικαστικά!!! Δεν καταργούν τροπολογίες ούτε δίνουν επάρκειες!!!

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #720 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:38:24 πμ »

xaxaxa

Ρε συ anesto.... πως ειναι δυνατον να ειναι λογικα  και δικαια ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ αφου ειναι αντικρουομενα ??

Μην τρελαθουμε κιολας....

με εκανες και γελασα...σορυ...μαλλον δεν στα εχουνε πει καλα..γιατι αν ισχυουν αυτα που εγραψες τοτε ο δικηγορος δεν ξερει τι του γινεται...

το έχουμε πει εκατό χιλιάδες φορές..... εμείς δεν έχουμε πρόβλημα με τους απόφοιτους ΑΣΠΑΙΤΕ...... και για αυτό τόσα χρόνια δεχόμασταν το σύστημα που επικρατούσε..... εμείς έχουμε πρόβλημα διότι μας πετάν από την εκπαίδευση!!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!!!!! έχουμε φάει τη ζωή μας στις ωρομίσθιες και παρόλο που έχουμε πλειάδα προσόντων δε μπορούμε να μπούμε στην ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί οι θέσεις είναι τραγικά λίγες .... και κάθε χρόνο το ΔΤΨΣ θα βγάζει καμία 100 "παιδαγωγούς"........ αυτό είναι το πρόβλημα μας..........
αν οι συνάδελφοι με ΑΣΠΑΙΤΕ θίγονται..... ας δώσουν παράλληλα με εμάς τον δικό τους αγώνα!!! εμείς θα αγωνιστούμε για αυτούς? ας αγωνιστούν αυτοί για τον εαυτό τους!!!!
Τώρα για τον δικηγόρο..... είναι μοναδικός ίσως στην Ελλάδα ειδικευμένος απόλυτα σε θέματα τεχνολογία και πληροφορικής   http://www.eunomia.gr/ το σιτε του!!!!!  
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 11:47:36 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #721 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:39:56 πμ »
....
Τα ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ αρκούν για να πέσει η τροπολογία... Ο θόρυβος όμως που δημιουργείται μπορεί να έχει σαν αποτέλεσμα να την ξαναθέσουν υπό εξέταση και να την καταργήσουν...

Ή να πάρουν όλες οι σχολές καθηγητική επάρκεια....

Ο Μαγγίνας (πρώην υπουργός εργασίας) απασχολούσε στο κτήμα του αλλοδαπούς εργάτες χωρίς να τους έχει ασφαλισμένους.
Ο Σουφλιάς (πρώην υπουργός ΥΠΕΧΩΔΕ) έκτισε αυθαίρετο.
Και τα παραδείγματα «αυθαιρεσίας» Υπουργών δεν έχουν τελειωμό. Την όποια απόφαση θα την πάρει η Υπουργός Παιδείας. Και ο νοών...νοείτω.

-Πριν 4 χρόνια, εκατοντάδες πληροφορικοί διοριστήκαν και διδάσκουν στα σχολεία χωρίς υποτίθεται να είναι «καθηγητικές σχολές». Πως γίνεται αυτό;
-Σαν κλάδος διεκδικούμε οργανικές θέσεις στην πρωτοβάθμια. Πως γίνεται αυτό;

Γιατί το θεωρείτε παράλογο να πάρει όλος ο κλάδος καθηγητική επάρκεια ακόμα δεν έχω καταλάβει; Για να γίνει βέβαια, αυτός ο «θόρυβος» πρέπει να είναι εκκωφαντικός. Να σπάει τύμπανα.

@ anesto μην ερμηνεύεις τον δικηγόρο. Και σε τέτοιες ερωτήσεις απαντάνε άτομα που συντονίζουν. Αν συντονίζεις καλώς απαντάς. Αν όχι διόρθωσε τα μηνύματα σου.

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #722 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:40:53 πμ »

xaxaxa

Ρε συ anesto.... πως ειναι δυνατον να ειναι λογικα  και δικαια ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ αφου ειναι αντικρουομενα ??

Μην τρελαθουμε κιολας....

με εκανες και γελασα...σορυ...μαλλον δεν στα εχουνε πει καλα..γιατι αν ισχυουν αυτα που εγραψες τοτε ο δικηγορος δεν ξερει τι του γινεται...

το έχουμε πει εκατό χιλιάδες φορές..... εμείς δεν έχουμε πρόβλημα με τους απόφοιτους ΑΣΠΑΙΤΕ...... και για αυτό τόσα χρόνια δεχόμασταν το σύστημα που επικρατούσε..... εμείς έχουμε πρόβλημα διότι μας πετάν από την εκπαίδευση!!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!!!!! έχουμε φάει τη ζωή μας στις ωρομίσθιες και παρόλο που έχουμε πλειάδα προσόντων δε μπορούμε να μπούμε στην ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί οι θέσεις είναι τραγικά λίγες .... και κάθε χρόνο το ΔΤΨΣ θα βγάζει καμία 100 "παιδαγωγούς"........ αυτό είναι το πρόβλημα μας..........
αν οι συνάδελφοι από με ΑΣΠΑΙΤΕ θίγονται..... ας δώσουν παράλληλα με εμάς τον δικό τους αγώνα!!! εμείς θα αγωνιστούμε για αυτούς? ας αγωνιστούν αυτοί για τον εαυτό τους!!!!
Τώρα για τον δικηγόρο..... είναι μοναδικός ίσως στην Ελλάδα ειδικευμένος απόλυτα σε θέματα τεχνολογία και πληροφορικής   http://www.eunomia.gr/ το σιτε του!!!!!   


Τωρα τα λες καλα

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #723 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:42:38 πμ »


anesto με μπερδεύεις λιγάκι... Θα συμφωνήσω ότι αυτά τα δύο είναι αντικρουόμενα, και επιπλέον όταν κάνεις ασφαλιστικά μέτρα ΔΕΝ μπορείς να ζητάς κατάργηση τροπολογίας και αναγνώριση επάρκειας!!! Τα ασφαλιστικά μέτρα προασπίζουν ατομικά θιγόμενα δικαιώματα. Σου διασφαλίζουν την θέση σου σε περίπτωση που έχεις αδικηθεί και μπορείς να το αποδείξεις δικαστικά!!! Δεν καταργούν τροπολογίες ούτε δίνουν επάρκειες!!!


συμφωνώ...... ατομικά θα γίνει η αναγνώριση ή όχι της καθηγητικής επάρκειας..... η κατάργηση της τροπολογίας ζητείται από τους απόφοιτους της ΑΣΠΑΙΤΕ στο πλαίσιο της αντισυνταγματικότητας..........
Ομολογώ ότι βλέπω την ενδεχόμενη επέκταση της τροπολογίας πιο πιθανή από την κατάργηση της!!!!!!!
απλά σε δεύτερη φάση το υπουργείο θα αναγκαστεί να το επεκτείνει και για τους υπόλοιπους!!!

Αποσυνδεδεμένος fortran

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #724 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:45:53 πμ »
@anesto

sorry για το προηγουμενο ποστ...
σε καποια φαση αρχιζα να πιστευω πως ο δικηγορος ειναι σχιζοφρενης  ;D
αμα δεν ξερεις τα νομικα πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο ουτως η αλλως και εμεις στο κατω κατω ειμαστε κομπιουτερακηδες...


Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #725 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:51:34 πμ »

@ anesto μην ερμηνεύεις τον δικηγόρο. Και σε τέτοιες ερωτήσεις απαντάνε άτομα που συντονίζουν. Αν συντονίζεις καλώς απαντάς. Αν όχι διόρθωσε τα μηνύματα σου.

τη γνώμη μου λέω συνάδελφε....... και πάντα διευκρινίζω ότι αυτά που λέω είναι πως τα καταλαβαίνω εγώ!!!! ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΜΗΣΕΥΣΩ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ...... εννοείται ότι με ένα τηλέφωνο στο δικηγόρο ή με ένα μαιλ στους συντονιστές ... μπορεί κάνεις (και μόνο τότε) να έχει τη σαφή και πλήρη εικόνα!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2009, 11:55:19 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #726 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:14:27 μμ »
όχι δεν είναι σωστό να παρθεί πίσω η τροπολογία,ουτε να πάρουν την επάρκεια όλοι.Το σωστό είναι να την έχει μόνο το ΔΤΨ και της Σελέτε.Αυτό είναι σωστό.Οι απόφοιτοι της Ασπαίτε μου φαίνεστε πολύ τρομαγμένοι, τοσο πολύ φοβάστε μην την πάρουν όλοι;
Ελά μωρέ, τι θα καταφέρετε, δεν μπορείτε, Ελλάδα ειναι...Προτιμάτε να παραμέινει η αδικία και να την έχουν οι λίγοι ευνοημένοι παρά να μπλεξουμε σε δικαστήρια όπου μπορεί να παρθεί πίσω αλλα μπορεί και να επεκταθεί...

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #727 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 01:02:26 μμ »
Μια ερώτηση έχω. Τόσο καιρό οργανωνόταν η πορεία που θα ακολουθήσει ο δικηγόρος. Αφού βγήκαν οι πίνακεσ διορισμών, δε θα κατατεθούν τα ασφαλιστικά μέτρα; Δε βλέπω κάποιο δικαστικό αγώνα... Κάποιος να μας ενημερώνει στο περίπου το τι γίνεται...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 601
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.